Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

kubko
26. sep 2006

rebeka wau super... My si to sprijemnujeme momentalne prestavbou domu, takze Tatry by bodli 😀 Ale inak si to cakanie na prvu mrchu zprijemnujeme skoro kazdy vecer v ramci moznosti 😀 😀 😀 😀 😀 😀

domcek doktor povedal, ze podla jeho skusenosti odporuca 6 mesiacov, ale ak otehotniem skor, tak ma nikto kvoli tomu na potrat neposle. Ale ked som citala pribehy kociek, co otehotneli po 3 mesiacoch a stalo sa im to iste, bojim sa... Vies mam 30, takze mozno sa moj organizmus nezregeneruje tak skoro ako u nejakej 20ky a keby to zas nevyslo urcite by som sa obvinovala, ze stacilo pockat o 2-3 mesiace a mozno by to bolo inak. A zasa by sme museli cakat 6 mesiacov a to by som uz asi neprezila. Viem, ze niektorym babam to vyslo uz po 3 mesiacoch, ale nechcem riskovat. Takze nepredpokladam, ze by sme so snazilkovanim zacali skor ako po 5 mesiacoch.
Ale zimnu lyzovacku si uzijeme naplno, dufam, ze bude posledna bez mojho bruska alebo nasho potomka 😀

domcek
26. sep 2006

kubko to tak potom neriskujte drzkam palceky 😉

kubko
26. sep 2006

dakujem domcek 😉

kubko
26. sep 2006

svetluska, uz ti je lepsie, co sa virozy tyka? Si uplne normalna, ked mas chut na sex. Mne to chodilo po rozume aj pred zakrokom az sa ma milacik tak nezne pytal, ci si myslim, ze to je vhodne... Ale teraz je to uz v pohode maznanie si uzivame skoro kazdy vecer a tesime sa ako male deti na prvu mrchu 😀

domcek
26. sep 2006

kubi tak to verim ja by som sa tiez tesila ako male dieta. 😉

kubko
26. sep 2006

domcek chi chi 😀

kubko
26. sep 2006

svetluska na predoslych stranach si sa pytala, kolko trvalo snazenie, kym sa to podarilo. Po tabletkach sme sa 3 mesiace snazili nesnazit a prisla jedna mrcha po snazeni a dalsia uz neprisla. Tak dufam, ze aj po pauze nam to tak pekne pojde 😀 Neboj aj u teba to pojde uz skorsie ako 2 roky a aj keby to trvalo dlhsie, tak stale otehotnies mladsia ako ja, ked sa nam to podari v prvy mesiac 😀 tak sa drzkaj.

rebeka
26. sep 2006

kubko: celkom verim, ze chces pockat toho pol roka. Moja teta mala 7 potratov, kym 8 udrzala a odlezala. ale ked mi hovorila, ze vzdy po mesiaci sa uz snazili, lebo bola po 30-ke.. nerozumiem tomu.
Mne povedal, ze 3 mesiace, tak asi okolo vianoc sa zacneme pokusat.

svetluska.p
26. sep 2006

kubko - uz stracam prehlad co kde pisem 🙂. Takze prepacte 🙂.

kubko
26. sep 2006

svetluska nemam ti co prepacit, len som tu vcera nebola a chcela som ti odpovedat na otazku z predoslych stran, tak som to tak napisala, aby to nevyzeralo tak velmi odveci 😀

rebeka kocky tu uz pisali, ze kazdy lekar tvrdi nieco ine... jeden 3 mesiace iny 6 a su aj taky co povedia po prvej mrche mozete ist na to. Prvy raz to skusime po 5-6 mesiacoch a ked by sa cirou nahodou nieco zopakovalo, aby som si nemala co vycitat, potom by to bolo zbytocne obvinovanie, ze sme mali pocuvnut lekara, ale je pravda, ze je to lakave... Myslim, ze tie 3 mesiace navyse nas nezabiju. Ale verim, ze sa to uz nezopakuje a nas Kubik 1 nam v nebicku vybavi Kubika/cku 2 😀 A keby to nahodou nevyslo ani druhy krat, tak budeme vediet, ze to nemozeme ovplyvnit a mozeme sa snazit aj po 3 mesiacoch. 😀 😀 😀 Aspon ja tak uvazujem, ale toto rozhodnutie na kazdej z nas a mozno aj u mna skutocnost bude ina od planov, fakt neviem...

rebeka
26. sep 2006

kubko: tvoje uvazovanie mi pride celkom logicke a rozumne. Podla mna, asi ta dlzka postu zalezi aj od veku. Predsa len, mam len 23 a fyzicky sa uz dost dlho citim celkom dobre.

kubko
26. sep 2006

Ja sa citim uzasne. Hned po zakroku som mohla odist domov, tak mi bolo dobre, nic ma nebolelo a ten pakel vloziek co som si do nemocnice zobrala, som brala domov skoro cely. Z nemocnice som mohla ist uz z intimkou 😀
Verim doktorovi a naozaj nechcem zahodit 3 mesacne cakanie kvoli urychleniu o 3 mesiace a v konecnom dosledku to predlzim o dalsie 3 mesiace, keby to nahodou nevyslo. No napisala som to ako tatar, ale ved chapes. Verim, ze po tych 6 mesiacoch to pojde ako po masle 😀

andreanr
26. sep 2006

Rebeka:Viem ako sa asi cítiš-zažila som to. 😔 Čakala som kedy ubehnú tie tri mesiace,no potom som dostala nejaký strach.Takže sme počkali ešte tri a za dalšie tri sme mali, máme a budeme mať veľkú radosť.Myslíme na nášho anjelika a veľmi ho ľúbime.Teraz som v 10tt a snažím sa myslieť len na pekné veci ,no niekedy to nieje ľahké 😅 Dúfam že ťa môj príspevok povzbudí. 🙂

loss
26. sep 2006

andreanr-to je povzbudive dufam ze nam vsetkym sa to podari tiez.Dakujem a drzim palce

svetluska.p
26. sep 2006

andreanr - velmi ma potesilo, ze sa Vam podarilo malicke. Drzim palce 🙂. A nestrachuj sa - vsetko bude fajn!!!!

rebeka
27. sep 2006

andreanr: Je vyborne, ze sa vam podarilo. My sa tesime, ze nam hadam tento rok vyjde lyzovanie, ked uz nam mimco dalo cas navyse 🙂

kubko: mne niektore babenky tvrdili, ze na tie 3 mesiace sa mozem vykaslat a mozem skusat uz aj po prvej mrche. Ale to sa mi nezda z rovnakeho dovodu, ako sa tebe nezda snazilkovat po 3 mesiacoch. Mozno by to vyslo aj na prvy sup, ale.. nechcem riskovat a chcem si tie 3 mesiace uzit s manzelom. Len my dvaja.

svetluska.p
27. sep 2006

Inak ja som na nete citala aj take nazory, ze je zbytocne cakat aj 3 mesiace. Ze po prvom cykle je maternica ajpripravenejsia na dalsie tehu. Ze dokonca zeny, kt. mali problemy s otehotnenim, by nemali cakat. Ze presvihnu najplodnejsie obdobie. Tak neviem. Kazdopadne - ja som tyzden po zakroku a necitim sa fit. To neberiem do uvahy to, ze mi viroza nejak neprechadza. Tak neviem. Netrpezlivo cakam, kedy sa dam dokopy a najradsej by som zacala snazilkovat hned. Ale mam priserny strach, ze ak to nevyjde, budem si to vycitat, ze som nepockala. Neviem.

rebeka
27. sep 2006

obavam sa, ze maternica nemoze byt po tak drastickom zasahu po mesiaci ok. To by lekari nemali tu cakaciu dobu 3-6 mesiacov, nie?

svetluska.p
27. sep 2006

ani mne sa to nezda. Ale pisali tam, ze po fyzickej stranke sa da zena do poriadku rychlo, horsie je to s psychikou. Podla mna sa cakat oplati. Kazdy tvrdi inak.

kubko
27. sep 2006

baby prave som citala na anjelikoch v poradni temu po potrate a lekar tam radil, ze sa moze snazit aj skor, ze sa aj po mesiaci nic nestane. Ze v americkej literature nedavaju ziaden interval po potrate. Ma vraj 8 pacientiek, co otehotneli skor ako po 3 mesiacoch a su v poriadku...
Ale ja mam na pamati IP, co mi pisala jedna kocka co nechtiac otehotnela 2 mesiac po mrche a vsetko sa to zopakovalo... Viem, ze by som to asi velmi tazko psychicky niesla a milacik este horsie, urcite by sme obvinovali sami seba, ze za to mozeme, ze sme mali cakat.... Z tohoto alibistickeho dovodu sa budeme snazit cakat co najdlhsie cakat, aj ked casu uz nemam nazvys... Keby som si bola ista, ze to psychicky zvladnem, tak to urcite risknem, ale ja viem, ze by som to nezvladla. Teraz sme to prekonali stylom no co uz stalo sa... druhy krat chcem mat pocit, ze sme urobili vsetko, co sa dalo aby to vyslo...
Nech sa zacnete snazit kedykolvek drzim palceky, nech to vyjde a nech ste za par mesiacov tie najbruchatejsie maminky pod slnieckom....

bludicka1
27. sep 2006

neviem nevyznam sa v tom ale nam povedali ze je najlepsie pockat 2-3 mesiace, no nic sa nestane ak otehotniem aj hned 😒 tak teraz neviem. My sme to neplanovali a ani neplanujeme, radi by sme babatko a kedy pride tedy bude, cize u nas cakanie nehrozi. Co sa ma stat sa stane. Uvidime co ma pre nas osud prichystane 🙂

kubko
27. sep 2006

fakt je to asi na kazdej z nas a co sa ma stat, to sa stane...

loss
27. sep 2006

ahoj baby aj ja by som sa najradsej snazikovala hned,no tiez sa bojim.Ale tiez som nad tym rozmyslala.A co tie baby ktore otehotneju po porode v sestnedielke?To je tiez maternica po zakroku{OSLABENA}a su v pohode.

svetluska.p
28. sep 2006

Babulky ahojte. Ja som sa dnes taaaaaak strapnila na gynde. Pomooooc, chcem sa zahrabat do nejakej dieryy. Ueeee!!!!!

kubko
28. sep 2006

a co sa stalo svetluska?

svetluska.p
28. sep 2006

Kubko - sla som dnes za tym mojim dobrym gyndosom, lebo fakt mi je uz na figu. teploty a tak.... No, nie som velmi suknovy typ. Preto stale, ked idem na gyndu, idem v nohaviciach, nejaky kratky pulover k tomu a sukna do kabelky. V kabinke sa potom vyzleciem a aby som nebehala s holym zadkom, natiahnem na seba suknu a tak idemna kozu... Dnes ma zobral do nejakej ordinacie, kde bolo viac stolov, kabinka ani jedna, dost sa ponahlal. Takze ani necakal kym sa vyzleciem, tak reku neni cas na natahovanie sukne - sere pes, zhodila som vsetko, takze som bola od pol pasa dole naha, vystverala somsa na kozu. .. To som prezila. Potom som sa obliekla a rozhodol sa, ze ma kukne na sone este jeden jeho kolega. Situacia ta ista, niet sa kde prezliect, dr. uz bol na odchode, tak zas som si lenzobliakla nohavice a ostala dole bez. Kukol ma a teraz sa idem zahrabat pod zem, ze somdnes bola ako tie ovce, co pridu na gyndu a vyjdu z kabunky s holym zadkom a kabelkou v ruke. Ale fakt som nemala cas tahat na seba tu suknu. Som z toho hotova. A zajtra tam mam ist tiez. Ja sa prepadnem pod zem. mam pocit, ze dr na mna kukal zhrozene. Ale zas, pri tej sonde mi bolo blbe stahovat nohavice na clenky a lezat tam jak druzstevnicka. proste, citim sa ako truuba.

svetluska.p
28. sep 2006

fakt ma nenapadlo, ze tam nebude kabinka. Ja som mala suknu pripravenu v taske, ueeeee....

svetluska.p
28. sep 2006

Inak, dal mi dnes dalsie lieky, pichli mi injekciu na kontrakcie, aby maternica vypudila ak tam este cosi ostalo. Zajtra mi pichnu tiez. Ak mi teploty neprestanu, pojdem do nemocnice zas... Ach.
Myslite, ze si o mne myslia, ze som na hlavyu a este aj exhibicionistka? Ja som inak strasne hamblivy clovek a az doma mi doslo, ze somsa vyzliekla pred dvoma chlapmi total bez zabran. Ale ja som uz tak znicena, ze som na nich ani ako na chlapov nekukala. Proste bozpohlavny. Doktor. A mam pocit, ze si myslia,ze som nejaka trafena hus.

kubko
28. sep 2006

svetlus a nie je to jedno ci so suknou na pase, alebo bez sukne, ved su zvyknuti.... Podla mna nemusis byt v strese.... Ja som myslela, ze si musela behat z holym zadkom po chodbach pred pacientmi 😀 Oni maju tolko roboty, ze dnes poobede uz nebudu vediet, ze si tam bola...
No a na co prisli? Nepises....

svetluska.p
28. sep 2006

dr. mi povedal, zwe uplne normalny nalez. Nevedia z coho mozyu byt teplotky a bolest brucha. Ostalo mi trosku este nieco v maternici, ale taky maly rozmer,ze nevedia, ci to nie je len zrazenina. Oni maju nejaku normu, co je pripustne, ked tam ostane. A to sa potom riesi injekciami. Ale uz mam druhu v sebe taku injekciu a nekrvacam, necistim sa. Tak neviem. Dal mi dalsie tabletky k atb.. Ak proste neprestanem teplotovat, tak si ma tam nechaju a potom neviem co.