Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

katty27
29. nov 2011

@roberta31 ty si potratila v 24 tt?,,a opať si tehu? Napíš či je všetko v poriadku. My by sme chceli tiež hned,,ale mam stach. Hoci netreba sa bat ale tesit sa.

katty27
29. nov 2011

@katty27 ale vies moja mamka tiez rodila a po 1MS otehotnela,,a mala bezproblemove tehotenstvo..

roberta31
29. nov 2011

@katty27 vsetko je zatial v poriadku,aj ked som len v 9tt,ale tak verim,že tento krat bude vsetko dobre! 🙂 Dala mi Utrogestan na udržanie(to dava každej ked už raz potrati)...

katty27
30. nov 2011

@roberta31 a si na rizikovom doma? ci chodis do prace?

roberta31
30. nov 2011

@katty27 nie,ja som ostala doma od 11.7. ked som už bola na rizikovom pred tým.Starý gynekolog ma chcel poslat do prace,tak som vymenila gynekologa.Ta ma nechala na PN,že až kým neotehotniem(velmi zlata-ustretova) 🙂.Takže taham PN stale 🙂

makovicka53
30. nov 2011

@ludka77 ahoj aj mna nejak boli chrbat tiez som potratila v 7-8tt ....24.11. som bola na cisteni...a ty ?

bibina25
30. nov 2011

ahojte, chcem vas povzbudit. Pred rokom v juni som prilsa o babatko v 7tt a dnes sa uz tesim z 3mesacneho zdraveho chlapceka. Viem, co prezivate, je to tazke, ale hlavu hore, na druhykrat to vyjde. Ja som otehotnela necelych 6 mesaicov po potrate, ale lekar vravel, ze staci cakat 3 mesiace. Silno drzim prsteky, vsetko dobre.

makovicka53
30. nov 2011

@roberta31 ahoj mozem sa opytat za aky cas si otehotnela po potrate? a ako dlho ste sa pred tym snazili dakujem 🙂

makovicka53
30. nov 2011

@bibina25 si zlata 🙂 snad to vyjde znovu a coskoro ...tesim sa s tebou z malickeho 😉 ...

roberta31
30. nov 2011

@makovicka53 podarilo sa nam po druhej MS.Pred tým sme sa nesnažili,postastilo sa neplanovane 🙂

ludka77
30. nov 2011

@makovicka53 no ja som potratila teraz cez víkend v sobotu som začala krvácať a nedeľu ma čistili. Dnes to už s tým chrbátom bolo lepšie ale aj tak bolí tak, že si normálne musím dávať tabletku :/

ludka77
30. nov 2011

@bibina25 no ja zbehnem v januári - februári na preventívnu a v marci ideme na to (potratila som teraz cez víkend v 7tt)

katty27
30. nov 2011

@roberta31 aj my po 2 MS nebudeme davat pozor,,ak mam byť tehu, tak budem ak nie tak neskôr.

la.bella
30. nov 2011

@makovicka53
@ludka77
@katty27
dalsie tehotenstvo sa odporuca minimalne po 3mesiacoch od kyretaze, ale dovodom nie je len to, ze by maternica nebola este pripravena. Sliznica maternice moze byt pripravena na dalsie tehotenstvo uz aj skor, je to individualne, dostatocne hruba a silna sliznica moze byt uz aj po 1.cykle. Ale ide tam aj o to, ze pri zakroku vyskriabavaju sliznicu delohy nastrojmi, ktorymi sa roztahuje hrdlo do delohy, a isty cas po tomto zakroku, alebo porode, nie je este take pevne a moze sa stat, ze vo vyssich stadiach tehotenstva sa zacne predcasne otvarat, takze je zvysene riziko potratu alebo predcasneho porodu. Ale kazdemu funguje telo inak, je to individualne, niekomu sa da do poriadku vsetko skor, u niekoho to trva dlhsie, preto aj lekari radsej uvadzaju to rozmedzie 3-6mesiacov.

ludka77
30. nov 2011

@la.bella no veď to budem mať po 3 cykloch ale radšej pôjdem ešte na preventívnu čo povie primár. Potom sa uvidí, ale skôr ako mi on povie, že je všetko ok tak do toho ani nepôjdem!!!

katty27
1. dec 2011

@la.bella mas pravdu, treba pockat, ale je to aj na zene ako sa citi..Ja som bola vcera u mojej doktorky po 1MS po kyrete a mam silný zápal. Tak sa teraz liecim, aby sa to čím skôr dalo do poriadku. potom sa uvidí.

makovicka53
1. dec 2011

@roberta31 fiiha tak parada nech sa dri 🙂

makovicka53
1. dec 2011

@ludka77 a na kontrole si uz bola?ja dnes a mne zistili ze som nie dobre vycistena pichli mi nejaku injekciu a zajtra mam ist znovu na sono... :-/

makovicka53
1. dec 2011

@la.bella tak teda pockam...asi to stoji za to...no ja kym sa dam dokopy este potrva zrejme idem na 2. cistenie ☹

bambi2
1. dec 2011

@katty27 ja som sice na kyrete nebola, chcem aby sa telo vycistilo same. zacala som alchemilku pit.. a chcem sa teraz pustit do toho.. nepockam ani na prvu ms... ak sa vajicko uchyti je ok ak nie tak pockame... 🙂

ludka77
1. dec 2011

@makovicka53 tak to mi je luto. Ja na kontrolu neidem. Mňa vlastne ani nebolo treba čistiť lebo vyšlo všetko von samé ale aby som zbytočne dlho nekrvacala tak mi čistenie predsa len spravila. Pre istotu ak tam ostalo niečo čo na some nevidela. Este pred odchodom mi spravila normálne sono pre kontrolu. 5hodín po zákroku a všetko bolo ok tak mám prist až v januári na tu preventívnu. Nemám totiz doktora u nás v meste tak aby som nemusela behať hore dole 🙂

makovicka53
1. dec 2011

@ludka77 ahaa tak aspon ten pristup je v pohode 🙂 ...ja budem mudrejsia zajtra

ludka77
1. dec 2011

@makovicka53 neviem či je to tým, že manžel je kamarát s primárom a doktorka ktorá mala práve službu je moja spolužiačka, ale myslím, že ku každému sa tak správali. Neviem či vieš, akú pôrodnicu sme mali v Handlovej (fantastickú, vyhlásenú) a dosť veľa ľudí od nás (keď ju zatvorili) odišli do Žiaru tak ja túto pôrodnicu môžem jedine odporučiť. (či už ide o pôrodnicu alebo gynekológiu)
Strašne ma mrzí, že ťa "dovrzali" dúfam ťa nebudú musieť čistiť znova :(

makovicka53
1. dec 2011

@ludka77 tak to mas uplne super...myslim si ze to spravanie sa k znamym je ovela lepsie...no snad ma doktor zajtra potesi ...drzkaj sa papa

ludka77
1. dec 2011

@makovicka53 držím ti päste a daj potom vedieť ako si dopadla

makovicka53
3. dec 2011

@ludka77 dakujem...takze som bola znovu na cisteni...dufam ze tento krat to bude dobre 🙂

ludka77
3. dec 2011

@makovicka53 čoooo?? to je fakt sen!! by som toho doktora kopla do prdele

makovicka53
4. dec 2011

@ludka77 co uz...snad to bude uz v poriadku

ludka77
4. dec 2011

@makovicka53 no tak verím, že už to bude ok 🙂 drž sa

makovicka53
4. dec 2011

@ludka77 diky 🙂 aj ty