Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

odrik
26. máj 2011

@miriem
Dakujeme za povzbudenie a blahozelam!!! Prajem Ti, aby vsetko dobre dopadlo!!! Snad sem prinesies nadej, ze nic nie je stratene!!! Vela stastia a radosti! 🙂

vierka0
26. máj 2011

@helenka333 veeeelmi drzim prsty, viem, ako velmi som chcela hned byt tehotna ja ked som potratila..ja som na kyret nebola..lekar ma chcel poslat, ale som ho prehovorila, ci to mozme skusit prirodzene a dostala som poriadne silnu menstruaciu (este som taku silnu asi ani nemala) a hned potom dalsi cyklus som znovu otehotnela 🙂

miriem
26. máj 2011

@vierka0 Ty si len tyzden za mnou 🙂 Kedy mate termin, niekedy hned po Sivestri? My mame na Stedry den, tak som zvedava. Inak som rada, ze ma niekto taku skusenost, lebo ked niekde poviem, ze som otehotnela cca 3 tyzdne po potrate, tak na mna pozeraju ako na blbu, ze to nie je mozne 🙂 Ja som mala si tiez posunutu ovulku, necakala som to, bola to riadna pecka 😀 Drzim palce!

miriem
26. máj 2011

@helenka333 My sme necakali vobec, tym ze som nebola na revizii, nebolo to podla lekara potrebne. Ako poslednu menstruaciu uvadazam vlaste to "potratove krvacanie". Tentokrat si nepripustam, ze by so skoncilo inak ako krasnym babatkom 😀

odrik
26. máj 2011

@helenka333
Ahoj slniecko! Ja tiez usilovne cakam do prvej mrsky! Mam 13 dni po kyretazi, takze este chvilu musim pockat. Aj nam pan doktor povedal, ze je uplne zbytocne cakat! Mam prist po prvej mrske za nim, sonograficky ma skontroluje, urobime aj cytologiu, kedze mi uz treba aj preventivku. Kedze som uzivala Femibion 800, mam v tom pokracovat. Tiez nekrvacam, citim sa zdravotne dobre. No tak uvidime! Budem na Teba mysliet! Teraz tak trosku posuvam cas dopredu, nech cim skor pride ta mrska, lebo toto "obdobie nicoho" ma nebavi 🙂 ! Drzkaj sa!!!

moni
26. máj 2011

velmi povzbudive citanie! tolko odmenenych tehuliek za vsetky utrapy ktorymi ste/sme presli 😵 drzim vsetkym palce aby sa babatkam v bruskam darilo!

rachel36a
26. máj 2011

konečne je tu aj niečo pozitívne, už som myslela, že tu budeme len smútiť,
@miriem
@vierka0 držím vám palčeky, dúfam, že aj nám sa konečne podarí počať bábo, ktoré aj donosím, ja som potratila naposledy 7.5. na moje meniny, bolo to hrozné, teraz abstinujeme, lebo som bola na kyrete, čakáme na mrchu a potom na testy a ideme skúsiť ešte raz, ale už posledný, tak dúfam, že nám to teraz dopadne dobre...

odrik
26. máj 2011

@moni
No este nas je vela netehuliek, ale tesime sa z kazdej uspesnej tehulky a ostatne len musime verit, ze aj my budeme coskoro odmenene!!! A ja veeeeelmi verim za vsetky nas🙂 !!! A vsetkym stastnym tehulkam to zo srdiecka prajem a drzim palceky az do uspesneho konca!!!

odrik
26. máj 2011

@rachel36a
No ahoj spolubojovnicka rovnakeho osudu!!! Ja som potratila, ved vies, v piatok 13.5., teraz tiez cakam na mrsku a uvidime! A tiez to uz skusime len raz, a ked to nebude dobre, budeme sa tesit, ako povedala monkri, na vnucatka. Ved mam 11 rocneho syna, tak to zas nie je tak strasne daleko 🙂! Tak Ti mooooc drzim palce, aby to tentoraz vyslo!!!!

moni
26. máj 2011

@rachel36a
ja som mala kyret den pred narodeninami ☹
drzim palce nech to vyjde!
@odrik
veru, radsej nech pribudaju stastne pupkate tehulky 😵 ako tie ubolene 😔

rachel36a
26. máj 2011

@odrik na nás sa niektorí dívajú ako na bláznov, že to chceme skúsiť už šiesty krát, ale my po tom veľmi túžime, tak sme si povedali, že ak sa podarí do mojej 40-ky, ak nie tak už tiež len vnúčatká, ale môj syn už bude mať v júli 15, tak možno budem babkou skôr ako sa nazdám...

rachel36a
26. máj 2011

@moni tak to už teraz musí, 40-ka na krku, to by v tom bol čert, keby sme to konečne nezvládli, a keď nie, tak si kúpime psíka... slabá náhrada, ale čo narobíme...

odrik
26. máj 2011

@rachel36a
Presne tuto vekovu hranicu sme si dali. Tak mam na to este rok a pol! Dost dlhy cas 🙂! Tak do toho! Pockame na prvu mrsku nezbednicku, dovtedy si vyriesim aspon hematologiu a uvidime! Cas ukaze, ci nam to este ten Pan hore schvali! Tebe prajem vela stastia! A my psika uz mame, zlatu nasu Mášenku! Ale to babatko..... Pa

odrik
26. máj 2011

@moni
Verim, ze uz budu len pribudat! Tak to mame trosku zlozitejsie, niektore aj mooooc zlozite, ale musi sa to predsa podarit!!!! Pekny den!

rachel36a
26. máj 2011

@odrik ja už len 7 mesiacov, a mám na krku 40-ku...

odrik
26. máj 2011

@rachel36a
Nevadi moja!!! Stihas! Urcite!!! 🙂 Ja som prvu hranicu mala 38, nooooo teraz sme ju trosku posunuli! Ako by povedali lekari:"Podla potreby!" dufam, ze uz sa podari nam obom, asi uz ta hranica je konecna! Vela stastia!

rachel36a
26. máj 2011

@odrik aj tebe,a vlastne všetkým snažilkám...

odrik
26. máj 2011

@rachel36a
Presne tak!!! Krasny vecer!

helenka333
26. máj 2011

@odrik Ahoj moja, tak to máš pravdu, presne to vystihuješ obdobie ničoho....ja tiež velmi čakám aby som mrchu čím skôr dostala, ešte keď by som dostala do 4 týždňov bola by som spokojná, len nech dlhšie nemusíme čakať 🙂 chcem to bábo, chcem, chcem, chcem 😀 a budem ho mať onedlho zdravé a krásne 😀 a potom hneď môžu prísť aj súrodenci 🙂. Aj ty sa držkaj a dúfam, že si onedlho už budeme písať že sme mrchu skoro dostali a môžme sa do toho pustiť 🙂. Držte sa všetky a nech sa Vám splnia vaše sny, to vysnívané bábo 🙂 !!!

helenka333
26. máj 2011

Držím snažilkám palčeky, myslím na vás všetky a budem sa modliť aj za Vás, aby sa nám splnil ten náš spoločný sen, mať krásne a zdravé bábo a to ešte v 2012!!!Tento rok aby sme si užívali tehulkovanie, všetko krásne, každé sviatky, Vianoce, Nový Rok prežili s kopaním v brušku a v 2012 si sem pridávali krásne fotečky našich bábätiek. Zo srdiečka to každej prajem !!!! 🙂

odrik
26. máj 2011

@helenka333
Pokladik, budeme na seba a aj ostatne babulky tu moooooc mysliet a tie babatka budu!!! Vela stastia!!!

lenkasop
26. máj 2011

odrik....krv negatívna, všetko OK - tak čakám na trombofilý teren - genetika. Tak som zvedavá, čo bude, fakt začínam byť zúfalá 😒

odrik
26. máj 2011

@lenkasop
Ale ved nebud zufala!!! Ja si myslim, ze je to dobra sprava, ze je krv v poriadku! Ja viem, ze by si bola rada, keby sa to vyriesilo, ale myslim si, ze mat vysledky v poriadku je dobre! Nemusis uzivat ziadne lieky. Este uvidis, co povie genetika. A ked bude aj to v poriadku, tak si myslim, ze sa treba bez obav snazit o babatko, zabudnut, co sa stalo a do tretice bude vsetko v poriadku!!! Tak to mohla byt len hlupa nahoda! A uz bude vsetko v poriadku!!! Drzim palceky!

lenkasop
26. máj 2011

odrik...máš pravdu,na jednu stranu je to super správa, tak musím len čakať,snáď to bude ok, ešte na endokrinológiu a.....? No veď uvidíme 🙂

odrik
26. máj 2011

@lenkasop
Vsetko sa vyriesi a bude v poriadku! Nam este pan doktor odporucil spermiogram, vraj sa mohol od ostatnej tehotosti zmenit a aj tu mohol byt problem. Tak pripadne aj to je este moznost. Tak len bud pekne spokojna a bude dobre!!!

vierka0
27. máj 2011

@miriem no mam termin 3.1. ale naposledy mi lekar dal az 14.1 lebo drobec je veeelmi maly 🙂 ale srdiecko bije, tak snad to do toho januara potiahneme 🙂 stale mam velke obavy, nechcem uz zazit to co naposledy..
drzim prsty aj tebe 🙂 sme dokazom toho ze to ide hned 😀

vierka0
27. máj 2011

@rachel36a presne ten pocit poznam..ja verim, ze hned dalsi cyklus sa zadari 🙂 ja meriam aj bazalnu teplotu..po tom potrate som mala dost divne teploty, boli v priemere o 0,15 stupna vyssie ako predtym predovulacne..dokonca som si myslela, ze ovu uz bola (to kvoli tym nejednoznacnym teplotam) no ale ona nakoniec prisla neskor, stastie ze sme stykovali tesne predtym 🙂 vlastne nahoda 🙂

rachel36a
27. máj 2011

@vierka0 tak nech ste obaja v poriadku, a radšej menši, ale zdravý...

marcela1992
27. máj 2011

Ja som predvcerom potratila,bola som v 7.tyzdni.Bolo a aj je to strasne.Vobec som nemyslela na to ze by sa mi mohlo stat nieco take.Dali mi tabletky aby vsetka krv zo mna vysla von,den som si polezala v nemocnici a dali mi tabletky aj na domov.O 9 dni mam ist na sono a tam sa uvidi ci pojdem na cistenie alebo nie.Dufam ze to vsetko vyjde.
To vsetko by som nezvladla bez mojho priatela,ktoteho to tiez velmi trapi aj ked to kvoli mne nedava na najavo.Strasne mi dodava enerrgiu a silu.
Snazime sa to brat tak ze sme mladi a dietatko si este spravime ale aj tak ma to boli :(

rachel36a
27. máj 2011

@marcela1992 ahoj, to je mi ľúto, čo sa ti stalo, je nás tu takých viac, a všetky dúfame, si mladá, tak sa to pokús zvládnuť, nám sa to stalo už viac krát, a stále dúfame