Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

emapol
19. aug 2011

Sanca stale je, my sme tiez prisli o babatko a o pol roka na to, sa podarilo otehotniet a mame dcerku. Na porodnici so mnou lezala jedna zienka, co mala 40r. a narodilo sa jej dievcatko, takze netreba zufat.

m.i.r.i
19. aug 2011

@cora41 je mi luto, ze aj ty si si presla tym co mnohe z nas ☹ ale neboj sa, urcite to nabuduce dobre dopadne..na povzdbudenie - nasla som nedavno tento clanok 😉
http://www.topky.sk/cl/13/776338/Zeny-by-sa-po-...
Odporucila by som ti po prvej menstruacii po kyrete zajst za svojim gynekologom, nech ta vysetri ci mas v poriadku sliznicu maternice a vsetko je ok a mozete sa opat snazit..nam to tak tiez vyslo..do 3 mesiacov som bola opat tehotna a mam krasneho drobca..a viem, ze nie som sama..tak vela stastia!

moni
19. aug 2011

dievcata, prisla som vas podporit (aj ked este nie som "za vodou") - mala som MA a nasledne kyretaz zaciatkom aprila (v 8tt, prazdny vak 😔). koncom maja mi nabehol cyklus, a hned v dalsom som otehotnela. moja lekarka mi povedala, ze pokial sa budem psychicky citit na dalsie snazenie, staci cakat 1-2 cykly.
vsetkym snazilkam prajem splnenie toho po com najviac tuzia!

monika2712
19. aug 2011

@moni a ako to ide? vsetko v poriadku? ja som prave v stadiu cakania kedy sa mozme znova pokusat.. v utorok mam kontrolu, tak uvidim co povie doktorka.. hlavne som zvedava ci nabehne ovulka.

lea1333
19. aug 2011

Ahojte baby aj ja som po MA v marci vcera to bolo 5mes.a stale sa nam nedari my sme cakali len na prvu ms a hned sme isli na to tak ze sa snazime 4mes ale snad to co skoro pride a vsetkym vam drzim palce;)

moni
19. aug 2011

@monika2712
vcera som videla ako babatko krasne tancovalo, robilo kotrmelce takze som trochu kludnejsia lebo budem uprimna, kazde jedno pichnutie, boliestka privolava paniku ☹ nevolnosti sice mam, ale to som mala aj minule 😝
zaciatok bol trosku dobrodruzny, v 6tt jednorazove krvacanie - na sone sice babo bolo ale bez srdiecka, takze ja v slzach, vyklepana do dalsieho tyzdna ako to dopadne. a to uz krasne buchalo 😵
drzim palce, nech sa cyklus pekne obnovi aby ste mohli ist do toho!

cora41
19. aug 2011

@m.i.r.i Super vrela vdaka za ten clanok 😎 normalne ma uspokojil v tomto mojom druhodnovom trapeni. Aj ja som si tak v duchu vravela, ze v mojom pripade treba asi zacat cim skor, lebo vek nepusti 😉 Uz iba cakam na vysledky z histologie a ked budu OK, tak po prvej mrske skusime vsetko, co sa bude dat. Citala som vela clankov o uzivani bud acidofolika alebo acidofolanu, takze si to idem dnes kupit a zacnem. Je pravda, ze denne uz 3 mesiac uzivam kyselinu listovu, no mozno toto pomoze viac.
Este raz super dik za psychicku pomoc, nikdy som si nemyslela, ze taketo forum pomoze, ale opak je pravdou. 😅

m.i.r.i
19. aug 2011

@cora41 ja som tiez uzivala Femibion 800 s metafolinom na radu lekara cele tehotenstvo..+ tu listovku a ktovie, mozno pomohlo 🙂 takze vela stastia a mozes dat potom vediet..

mimi1111
19. aug 2011

ahojte ja som potratila minuly tyzden uz po druhy krat 😢 😢 😢 a uz sa mi nechce cakat dalsie 3mesiace co robit?

monika2712
19. aug 2011

@moni no tohto sa aj ja obavam, ze budem mat aj ja uz zo vsetkeho strach, z kazdej bolesti, ci krvacania...a vobec celkovo obavy ci otehotnieme a ci znova nepotratim.. ale co uz, musime to nejak zvladnut, brat to s nadhladom, ze co sa ma stat sa stane.. a ze priroda si sama selektuje a proste niekedy to naozaj tak ma byt...

moni
19. aug 2011

@monika2712
presne tak, treba mysliet pozitivne! mne lekarka na rovinu povedala ze to ze sa to stalo neznamena ze sa to nestane znova, ale ani ze sa to stane.

monika2712
19. aug 2011

@moni no nic ine nam neostava ako mysliet pozitivne a verit ze aj nam bude dopriate byt maminkami 🙂

rachel36a
20. aug 2011

@odrik ahoj, tak ako, kde sa túlaš, ešte ste na dovolenke, už sa nám blíži čas snažilkovania, ale tej mojej mrche sa pre zmenu nechce, mala som divný cyklus, ako keby som podľa teploty ani nemala ovuláciu, a teraz mi mrcha nie a nie prísť, už mešká týždeň , a to sme od septembra mali začať pracovať na mimču... a ty ako????

frca
21. aug 2011

@mimi1111,ahoj tak to mi je luto,robili ti nejake vysetrenia?Ak budu v poriadku tak to skuste po prvej mrche.Ja som mala MA a teraz este cakam ked to budu 3 cykli a potom ideme nato,ale ak by sa to stalo 2X tak asi by som tiez necakala 3mesiace,ale pre istotu sa porad s doktorom.

mimi1111
21. aug 2011

@frca ahoj na vysetrenia este len idem ked som chcela po prvom potrate tak povedal ze tosa stava mame skusatdalej no ked sa to stalo zasa tak konecne mi ide robit vysetrenia ked sa mam priznat aj sa trocha bojim ci bude vsetko v poriadku

frca
21. aug 2011

@mimi1111,mne to iste povedala doktorka,tiez mi nic nerobili,ze to sa moze stat aj viac krat a nie vzdy zistia pricinu,ze si to sama priroda zariadi ak nieco nie je v poriadku.Neboj dobre to dopadne a do tretice sa podari🙂

cora41
21. aug 2011

Ahoj dievcata, mam prosbu. ako som uz pisala, vo stvrtok 18.8 som mala MA, spinila som iba dva dni, velmi malo. Dnes od rana ma bolelo brucho, ako ked mate mrsku a zacala som krvacat. Nie nejako velmi ale tiez nie malo. myslite, ze by to mohla by mrska alebo este stale nie? Ak by to bola ona, s manzelom by sme mozno uz zacali "pracovat" na babatku, ved ak vyjde tak sa budeme tesit a ak telo este nie je ready, tak nabuduce. Co vy na to? Pekne sny 😎

odrik
21. aug 2011

@cora41
Zlatinko, myslim, ze to este nebude mrska potvorka. U mna to bolo presne tak isto. Myslela som si, ze je to mrska, ale preslo to do troch dni, potom znova len spinenie. No a mne prva mrska prisla az po 9 tyzdnoch. Strasne!!! No a uz prebehla aj druha, ta uz prisla normalne 🙂 ! Nechcem robit nejake zavery, ale myslim, ze na mrsku to je este velmi skoro! A mrzi ma to, ze si si aj Ty musela tym prejst ☹ . Drzkaj sa a uz len vsetko dobre!!!

odrik
21. aug 2011

@rachel36a
Ahooooj pokladik! August mam dovolenkovy 🙂 !!! No mne uz odisla aj druha mrska potvorka a teraz zvazujeme co a ako, kedze ma este cakaju kontrolne odbery na hematke, ci klesol ten homocystein. Trombofilu mam, ale to by nebol az taky problem. Len ten vysoky homocystein ☹ ! On zapricinuje nadmerne zrazanie krvi a zvysenu tvorbu trombov a aterosklerotickych platov a to nie je dobre. Co narobim??? Bud to risknem alebo si pockam na vysledky! No a nebudes Ty moja tehulienka, ked mrska nechodi 🙂 !!!

cora41
21. aug 2011

@odrik Skoda na jednej strane, na druhej strane ma potesil niekto, kto ma Simonka, ktory ma 11 rokov, lebo mi mame to iste🙂

odrik
21. aug 2011

@cora41
Nechcela som Ta sklamat!!! To by ma mrzelo!!! Len u mna to malo taky nanic priebeh ☹ ! Nechcela mi vobec nastupit ovulka, foliky dozreli, ale nepraskli a neuvolnilo sa vajicko. A uz som vazne po tom vsetkom bola na psychiatriu! Ale vdaka bohu po 9 tyzdnoch mrska tulacka prisla, bol to najvyssi cas! Ale to je vynimka, vacsinou babulky dostanu mrsku po 4-6 tyzdnoch, tak je to fyziologicke! A to je krasne, ze obe mame Simonkov a este v rovnakom veku 🙂 !!! To sa casto nestava 🙂 !!! Drzim Ti palceky, nech sa rychlo "uzdravis" a mozete snazilkovat!!!

cora41
22. aug 2011

Jasne, ze si ma nesklamala🙂.. Len som tu uz citala kadejake "moznosti", takze som nevedela, co si mam o tom mysliet. Na druhej strane, ak pride normalna prva MA o 4 tyzdne, znamena to, ze za normalnych okolnosti o 2 tyzdne by mala prebehnut ovulacia??

mimi1111
22. aug 2011

@frca no dufam lebo mi velmi chceme babo viem ze nie som sama verim ze vsetkym sa nam to podari

frca
22. aug 2011

@mimi1111,urcite musi sa nam vsetkym podarit,aj keby sme tych bocianov mali vlastnorucne nahanat🙂

mimi1111
22. aug 2011

@frca to dufam takze vsetkym drzim palce nech sme coskoro tehulky 🙂

frca
22. aug 2011

@mimi1111,a mozem sa spytat ze ked ti robili kyret ako si to mala s ms,posunul sa ti cyklus? Ja som dostala prvu na piaty tyzden,teraz mala dojst druha a zatial nic a cyklus som predtym mala presny ako hodinky

mimi1111
22. aug 2011

@frca po kyrete som dostala prvu ms az na 35DC potom sa to upravilo a mala som 28DC no teraz som zvedava ako to bude po kyrete este stale krvacam

frca
22. aug 2011

@mimi1111,mne zatial nedosla,ma prist dnes len zatial sa dako necitim ze by som sla dostat,tak neviem

rachel36a
22. aug 2011

@odrik ahoj, no tehu nehrozí, robila som si test, aj keď som si bola istá, že nie som tehu, lebo sa tak vôbec necítim, mám skôr bolesti ako pred mrchou, a test samozrejmä negat, ale potešilo by ma to, aj keď ešte čakáme na výsledky z genetiky...

mimi1111
22. aug 2011

@frca a kolky si DC?nemozes byt aj tehu?