Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

odrik
13. jún 2011

@rachel36a
Si pokladik, dakujeeeem! Dnes je to 30 dni, no tak uvidim co bude. Aj tak este cakam na vysledky z hematologie, tie budu okolo 22., no tak snad mrska dovtedy priiiiide! Ahoj moja, vsetko dobre prajem!!!

marcela1992
13. jún 2011

@ernuska296 No asi to je normalne,aj lekarka mi povedala.Ide to aj mne na nervy lebo je ho dost vela ale hadam to rychlo prejde

marcela1992
13. jún 2011

@odrik dakujem.Aj lekarka mi povedala,ze je to v poriadku 🙂

odrik
14. jún 2011

@marcela1992
🙂 pekny den!

marcela1992
14. jún 2011

aj tebe 🙂

rachel36a
16. jún 2011

@odrik ahoj, práve som prišla od lekára, bohužiaľ sa nebudeme môcť snažilkovať minimálne 3 mesiace, mám zápal maternice, z toho boli tie moje bolesti, takže teraz antibiotiká a kultivácie, a abstinovať, snažiť sa môžeme najskôr na jeseň... a to ešte neviem výsledky testov, som z toho na nervy, ale čo s tým narobím??? nič... dúfam, že aspoň ty si v poriadku...

odrik
16. jún 2011

@rachel36a
To ma veeeelmi mrzi ☹! Akoby uz toho nebolo dost!!! Ale dolezite je, ze na to prisiel a mozes sa preliecit. Z coho si mohla dostat zapal? Ved zapal maternice sa nedostane len tak? Nomja zatial cakam, uz 33. den, na prvu mrsku a na vysledky z hematologie, ktore maju byt buducu stredu. No a potom kontrola u lekara a uvidime! Len Ty sa teraz opatruj, vela oddychuj a pekne sa vyliec!!! Vsetko bude v poriadku 🙂! Leto utecie.....

rachel36a
16. jún 2011

@odrik Lekárka mi vysvetlila, že to sa niekedy môže stať ako pooperačná komplikácia, len ma mrzí, keď niekto týždeň po potrate sa vrhne na sex, a my sme pekne čakali aby bolo všetko v poriadku, a aj tak sa to pobabralo...čo narobíme, tak musíme čakať, drahý sa mi dnes po 11 dňoch vráti zo služobky, celý roztúžený, lebo už sme po šestonedelí, a ja ho budem musieť schladiť studenou sprchou... chudáčik...už aby ti prišla mrška, ja už mám aj po nej, som sa divila, lebo takú slabú som nemala hádam 10 rokov, ale to asi pre to že som bola vyčistená...

odrik
16. jún 2011

@rachel36a
Len sa pekne opatruj a liec. Ti nasi chlapci nas tak strasne lubia 🙂, ze oni to s nami vsetko zvladnu!!! Co narobis? Myslim na Teba!!!

mirip
16. jún 2011

Ahojte aj ja patrím k vám o prvé sme prišli, druhé sa zadarilo ani neviem ako a tretie hned za ním, ak niektorá chcete ovulačné testy dajte vedieť IP, mne netreba a expirácia je 3/2013 /ja som na nich otehotnela s poslednou/ no a nečakala som že tak skoro po 3mesiacoch na ovutestoch preto teraz zvyšné ponúkam, dalšie už neplánujeme vobec tak sú mi nanič, pá

rachel36a
19. jún 2011

dakujem, aj ja, a nech máme čo najskôr tie brušká... ale len my, nie naši drahí... xi xi...

odrik
19. jún 2011

@rachel36a
Tak, tak!!! Tie bruska keby tak cim skor boli a zdrave chrustiky v nich!!! Jooooooj!!!

odrik
22. jún 2011

@rachel36a
Ahoooj, kde si? Mam vysledky z hematologie. Potvrdena vrodena trombofilia ☹ . Nie som z toho stastna, ale aspon viem, na com som. Musim ist znova tam, pani primarka mi vysvetli moje dalsie existovanie na tomto svete
🙂 . Uspesnost dalsej tehotnosti je asi 70 percent. Preto som mala komplikovane prve, a neuspesne druhe tehotenstvo. Takze tak! Ako sa mavas???

rachel36a
22. jún 2011

@odrik ahoj, tak to mi je luto, ale aspoň viete prečo, aj ja už mám výsledky, ako vždy hematologia v poriadku aj hormonálny profil 1, tak ešte čakám na toxo,a 30 idem na hormonálny profil 2. inak zápal už ustupuje, ale ešte beriem antibiotiká...

odrik
22. jún 2011

@rachel36a
Tak to sa tesim 🙂! Tak sa este doliecis a bude vsetko v poriadku! Ja este stale bez mrsky, uz 40 dni!!! Verim, ze budes mat aj ostatne vysledky v poriadku!!! Drzim palceky!

mimka1710
23. jún 2011

@odrik ahoj odrik, citam ze uz mas vysledky z hematologie, naozaj boli skoro...mna to caka buduci piatok, som zvedava ako dopadnem, ale na druhej strane je asi lepsie vediet co nam je aby sa to dalo nejak liecit...neviem preco ale tiez mam pocit ze nieco mi zistia prave na tej hematologii, hoci mam pred sebou este dalsie vysetrenia (genetika, endokrinologia a imunologia plus dake odbery na protilatky).Nech to uz mam za sebou...Ked budes po navsteve primarky, daj vediet aky budes mat dalsi postup...drzim palce nech uz vsetko len dobre dopadne...

odrik
23. jún 2011

@mimka1710
Mooooc dakujem!!! Drzim Ti palceky, aby sa vsetko vyriesilo. Sama neviem, ci sa mam tesit alebo smutit. Urcite dam vediet. Urcite to vsak bude rezim na prevenciu trombozy. Pitny rezim, cvicenie dolnych koncatin a uvidim aka bude samotna liecba. Dnes sa tam vobec neda cely den dovolat, viem, ze maju strasne vela prace, este skusim, aby som si dohodla stretnutie. Tak vela stastia, nech vsetko dobre dopadne na vsetkych vysetreniach!!! Pekny den! 🙂

rachel36a
23. jún 2011

@odrik dnes bolo toxo a listerioza, všetko ok, ale ešte zatiaľ som PN, už ma ide poraziť, a to nehovorím čo v robote, vedúci sa mi už vyhráža výpovedov, no hrôza, ale ho kašlem, zdravie mi je prednejšie, nech mám toho našeho vytúženého drobčeka, teda obe, a všetky ktorým sa nedarí

odrik
23. jún 2011

@rachel36a
No chvalabohu, ze to je ok!!! A presne ako vravis, neda sa nic robit, ked treba byt doma a oddychovat, musi sa to dodrzat!!! Ja viem, ze aj peniazky treba, ale... Nech uz tych chrustikov mame v kociarikoch!!! Ja sa vobec necitim dobre, mrska nechodi, strasne sa mi stale toci hlava, dostala som este aj anginu a nadchu so zvysenou teplotou, tak som zrela lezat v posteli. Tak sa opatruj, nezen sa do robotky, nestoji to za to!!! My tu vsetky mame ine priority!!!

dundusa
23. jún 2011

Prajem krásny deň milé dámy. Mám taký menší problém a neviem ako ho vyriešiť. Kúpila som si ovulačné testy a prvýkrát som ich použila. Mrchu mám skoro pravidelne (28, 29, alebo 30 dňový cyklus, pravidelne každý mesiac). V júni 2011 aktuálny mesiac som začala s testovaním 11 DC, kedy testovacia čiarka na OT bola taka slabulinka, že ju nebolo ani vidno. To samé aj na 12 DC. Na 13 DC to začalo vyzerať sľubne, čiaročka silnela. Na 14 DC takisto bola silnejšia, ale nie taká ako ta kontrolná. Myslela som si, že to príde na 15 DC. No bola som sklamaná, keď som si spravila OT, tak čiaročka už bola slabšia a dnes 16 DC už žiadna.
Neviem to pochopiť už aj z toho dôvodu, že na 10, 11, 12, 13 DC som mala mokrý vodnatý výtok a tam mi neukazovalo skoro žiadnu čiarku a na 14DC, kedy ukazalo najsilnejšiu som už mala taky biely lepkavy vytok.
Anovulačný cyklus vylučujem len z toho dôvodu, že ak má žena pravidelný menzes, tak v takých prípadoch sa anovulačné cykly nezvyknú vyskytovať. Skôr sa prikláňam k názoru, že z toho 14 DC na 15 DC prebehla asi ovulácia, len som to nestihla s tým pásikom, keďže som si robila toho 14DC o 15.00 a na druhý deň tiež 15DC o 16.00, čo je 25 hodinový rozdiel. Preto mám predpoklad, či ovulácia nebola práve vtedy. Čo vy na to?????? Tiež si to myslíte, alebo máte iný názor???
Takisto chcem podotknúť, že si meriam BT a z toho mi ani nevyšlo, žeby som mala ovuláciu. Pripájam aj zatiaľ nedokončený graf.
Zaujíma ma však taká vec, že ak by sa mi podarilo otehotnieť, to znamená, že ak by došlo v plodnom dni k oplodneniu, čo ukáže hneď po oplodnení ovulačný test? Ukáže neagítvny výsledok alebo pozitívny??? Myslela, som aj na tú možnosť, žeby to vyšlo
Prosím Vás o vaše názory!!!! Ďakujem

Takže na fotke sú 3 testy z 11, 12 a 13 DC. Ďalšie nemám odfotené, lebo nie som doma a nemam ich dať ako do PC. Ale ten 14 DC bol takmer taký istý ako 13 DC a ten 15 DC ako 12 DC (možno trolilinku silnejši).

dundusa
23. jún 2011

@dundusa A aby som nezabudla, preto som to hodila do tejto témy, pretože aj ja som mala 18. novembra 2010 missed abortion ☹

rachel36a
24. jún 2011

@odrik tak sa pekne lieč, nech sme zdravé ako ryby, ja idem ešte 30 na hormonálny profil 2 a potom mám kľud, mám pocit že mi tento mesiac už vycicali všetku krv...

odrik
24. jún 2011

@rachel36a
Dakujem, liecim 🙂! Dnes som bola u tej pani primarky, mam liecbu, vsetko vysvetlene. O 3 mesiace kontrolne odbery. Anginu vyliecim a budem ako rybicka. Tak nech mas hormoniky v poriadku!!! Drzim palceky!!!

slavkamesinova
1. júl 2011

ahojte Buduce mamicky aj ja som po potrate viac ako tri tyzdne a chceme mat dalsie babo..Chcem sa vas spitat mamicky mali ste sexik pocas sesto nedeli a otehotneli ste a babetko mate zdrave nemali ste ziadne ine komplikacie?????????

syslica
1. júl 2011

@slavkamesinova Slavka, ja som otehotnela okamžite po tom, ako som po potrate prestala krvácať (bol to spontánny potrat bez nutnosti chirurgickej revízie, teda čistenia či kyretáže) - už som to na koníku písala viackrát, ale napíšem znovu, pre povzbudenie ostatných 😉 Keď som na to prišla, mala som obrovský strach, nikomu okrem manžela a gyn. som celý prvý trimester radšej nič neprezradila a len som sa triasla, či zas nepotratím - a bábätko už má 6 rokov, je to zdravý inteligentný syslík 😀 .

syslica
1. júl 2011

@slavkamesinova Ešte čosi, pozrela som si práve tvoj profil - tento syslík sa narodil presne na moje 31. narodeniny a v tehotenstve sa nevyskytli žiadne komplikácie 🙂 To isté želám tebe aj ostatným žienkam túžiacim po veľkých bruškách - nech sa vám túžby čoskoro splnia....

slavkamesinova
1. júl 2011

@syslica Dakujem ti za odpoved Syslica a za podporu...Nasmu babetku zistili ze ma chore srdiecko a ze ma jednu chlopnu a nema vyvynutu prepazku na srdiecku nemal by ziadnu sancu na prezitie a by mi casom zomrelo v brusku...tak my vyvolali potrat bola som v 23tt...bolo by to dievcatko...ja teraz krvacam silno asi to je menzes uz druhy den a dneska sme mali po dlksom case mini sesik...Vysledky z genetiky mame negativne...Teraz nieje dobre mat sexik ked krvacam a mozem dostat infekciu hm...porad ako mame pokracovat..18.7idem na kontrolu ku gynekologovy...

slavkamesinova
1. júl 2011

@syslica dakujem ti za podporu ved sme dneska rano ratali ze kedy by sa nam narodilo tak niekedy v aprili po mojich marcovych narodkach...

syslica
1. júl 2011

@slavkamesinova Slavka, teraz máš prvý menzes po potrate? Čisto teoreticky by ste sa mohli začať snažiť, keď dokrvácaš, ja by som asi počkala , kým doktor povie o.k. na tej kontrole... je to bezpečnejšie a tých 17. dní hádam vydržíte 🙂 .

slavkamesinova
1. júl 2011

Ano prvy krat mam menzes po potrate..jasne pockame aj ked hormony nas niekedy premozu ale musime to vydrzat..🙂