Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

elena78
2. máj 2013

@marcela1992 Možem sa opýtať kedy si po samočistení dostala menštruaciu?Ja som mala tiež to šťastie v nešťastí ako mi to lekárka povedala že som nemusela podstupiť kyret.Tak sa vraj môžme snažiť hneď po ďalšej menštruacii.Nastavila ma na kys.listovu a duphaston ale ten až keď sa rozhodnem a naberiem odvahu na ďalšie tehu.Vravela že po potrate sa to podarí najskôr ako keby si maternica pamätala tehotenstvo.Tak neviem čo je lepšie pozbierať všetku odvahu alebo radšej počkat kým to neprebolí.Keď si predstavím že naposledy sme sa snažili dva roky a tehotenstvo skončilo skôr ako sme sa mohli začať tešiť.... ☹

marcela1992
3. máj 2013

@elena78 Ahoj.Menštruáciu som dostala presne po 28dňoch.My sme sa začali snažiť hneď lebo ja aj partner sme sa zhodli na tom,že bábätko chceme a nemáme na čo čakať.Zbytočne by som čakala kým to neprebolí lebo to neprebolí nikdy ☹ Mne sa to stalo cca pred 2 rokmi a stále cítim tú bolesť a vždy keď na to myslím tak si poplačem.Takže ak sa na to obaja cítite tak nemaj strach a pustite sa do toho.Držím palce

elena78
3. máj 2013

@marcela1992 Asi maš pravdu.Strach prekonám len ked sa mu postavím .Tak vyčkam na mrchu a necham veciam voľný priebeh.Vďaka za povzbudive slova a tiež Vám držím palce nech sa to podarí čo najrýchlejšie a dovediete to do uspešneho konca s krasnym zdravým babätkom v naruči. 😉

marcela1992
3. máj 2013

@elena78 Dakujem krasne a ked sa podari urcite daj vediet 🙂

icer
17. jún 2013

čaute baby nechce sa mi čítať všetky predošlé strany, ja som práve po 3 cykle od potratu, mám PCO..... 2 cykli ako by ani neboli, no teraz tretí stál za to, dnes mi mrcha skončila,,, neviete mi poradiť, tie čo máte PCO ono sa to prejavuje nepravidelnosťou mrchy, ale ja mám od čistenia dá sa povedať všetky 3 cyklusy na "hodinu presne" 29 dní, myslíte že by mohla vyť ovulka? mám len jeden vajcovod a robili mi driling... dik

majuka73
19. jún 2013

Čaute, rada by som prispela do tejto témy pozvánkou na TURNÉ PLODNOSTI. Myslím, že ako snažilky by ste na tomto podujatí mohli získali veľa užitočných informácii. Teším sa, že sa uvidíme.

V júni sa už po štvrtýkrát opäť stretneme na Turné plodnosti. Tu je malá ukážka o čo vlastne ide:

Predovšetkým vám predstavíme nové možnosti vyšetrení. Novinkou na Slovensku je, že sa pomerne jednoducho dozviete, ako je na tom zásoba vašich vajíčok a podrobne je možné pozrieť sa i na kvalitu spermií. Súčasťou Turné plodnosti bude skúsená reprodukčná genetička, ktorú môžete osloviť aj mailom. Všetky otázky, ktoré máte ohľadom problémov otehotnieť, vyšetrení, liečby či dôležitej prevencie môžete gynekológom, urológom, andrológom či endokrinológom posielať na adresu bocian@bocianoviny.sk
Pre všetkých, ktorí sa chystajú byť raz rodičmi, pretože plodnosť nie je samozrejmosť, pre tehuľky a partnerov či maminy s kočiarikmi a pre tých, ku ktorým bocian mešká.
Termíny stretnutí:

Bratislava, utorok 25. 6.
Od 14.30 do 16.00 na Primaciálnom námestí
od 17.00 do 19.00 v Primaciálnom paláci (prízemie vľavo)

Banská Bystrica, streda 26. 6.
od 14.00 do 15.30 na Námestí SNP (pri Lazovnej)
od 16.30 do 18.30 v Knižnici na Lazovnej 9

Košice, piatok 28. 6.
od 14.00 do 15.30 na Hlavnej (blízko stĺpu Immaculaty)
od 16.30 do 18.30 v zasadačke na Hlavnej 68 (I. posch.)
Vstup zdarma

natalyaas
19. jún 2013

Kam da nahlis? Mysli v prvim rade na svoje zdravie a na zdravie miminka. Ak Ti lekar povedal ze po 6mesiacoch tak daj na lekara vie asi viac ako my tu zeny. A vien ze maternuca sa potrebuje zregenerovat po tom vsetkom tych 6mrsiacov kedze mam potrat v 7mesiaci za sebou taj sm bola tym oboznamena. A kedze je pre mna zdravue dietata a mna na 1 mieste neruskivala som

adus26
7. jan 2014

ja by som sa chcela poradit mala som uz druhý potrat a bojím sa že keď zase otehotnem tak zase oto pridem a momentalne chodim na visetrenia ale podla visletkov je zatial vsetko poriadku

adus26
7. jan 2014

ja by som sa len chcela spýtať že kedy by som mohla zase byť ťehotna

dena512
3. mar 2014

Ahojte chcem sa spytať prekonala som v 6tyždni mikro potrat ma stym niekto skusenosť da sa hned po mikro potrate otehotnieť?Dakujem

maca283
3. mar 2014

@dena512 Ahoj Ja som prekonala dva krat A po druhom som po tretom mesiaci otehotnela znova Aj ked som este chcela pockat ale nelutujem všetko dopadlo dobre Popros doktora aby ti skontrolovatl hormon progresteron Mne to vyvolavalo potraty Jedno balenie tabletiek mi to upravilo 🙂

miska860
3. mar 2014

@luckka ahooj ja som mala spontány potrat minulý rok a lekárka mi povedala že nemusím nanič čakat

3110
25. mar 2014

Ahojte ja radiim pockat pol roka otehotnela som a male sa drzalo 3 mesiace .. Pokusili sme sa znovu po troch mesiacoch bolo povedane ze uz mozme aj som brala kiselinu listovu a vitamin c ci alchemilku ... Podarilo sa nam hned na prvy pokus no potratila som znovu po mesiaci .. Doma samovolne na toalete neskusajte to radsej dievcata nechcem radit ale uz by som taku chybu nespravila teraz mam velke bolesti a krvacam uz 4 den a cistiim sa prirodzene bez zakroku v nemocnici prvy krat som bola na cistenii nebilo mu srdiecko takk ma museli skrabat ... Uz to nechcem zazit a teraz znovu male sa udrzalo 1 mesiac .. Skusime to do tretice ale urcite pol roka pockam aj ked maternicu mam v lepsom stave nez predtym lebo nebolo nutne ma skrabat .. Teraz mam nasadenyy klud a kazdy krok ci pohyb je bolestivy o babo sa pokusime za pol roka uz to nebudeme riskovat po 2 ci 3 mesiacoch znovu .. Nechceme dojst aj o tretie miminoo

lenka07
26. apr 2014

@3110 ja som potratila minulý rok dva krát v máji 10tt nebilo srdiečko a druhý október 7tt samovoľne a teraz čakám že ms nepríde mešká od včera 🙂 a nebojím sa lebo viem že to bude vymodlené 🙂

nelka79
6. máj 2014

@dena512 ahoj , ja som prekonala minuly tyzden spontanny potrat , bola som v 5- 6tt, zacala som spinit, isla som hned na pohotovost, pichli mi injekciu a nechali ma v nemocnici. ale nic nepomohlo priroda si urobila svoje. dr. mi vravel ze mam pockat 6 mes. ze maternica potrebuje zregenerovat. tak my sme sa rozhodli ze pockame,nechcela by som to iste prezivat uz nikdy viac.......

katarinastrickova1
4. jún 2014

Ahojte babenky som tu nová ..Vedeli by ste mi poradit čo mám robit s priatelom sa snazime o babteko 11:mesiacov potom ako som potratila,mala som totiž mimomaternicové tehotenstvo...snažímé sa ale vobec sa nám nedarí už som stoho na nervy a nechápém prečo to nechce vyjst..Vedeli by ste niečo dobré?ako otehotniet???Dakujém..

mimka75
6. aug 2014

Ahojte....ja to mam tiež za sebou ☹ sice bolo to len kratko 3 tt....chceme sa už začať snažiť, dr. mi povedal ze po prvom menzese. Cca po mesiaci som začala zas špiniť, trvalo to ako menzes, bez príznakov, jeden deň to bolo aj slabé krvácanie. Myslíte, že môžem to považovať za menzes? Už by sme najradšej išli na to. A nechcem kvôli tomu volať dr. Nemali ste niektoré niečo podobné? Ďakujem 🙂

jurajkukura
5. sep 2014

Dobry den chcela by som sa vas spytat ci mozem aj teraz pouzivat acidolofan ked planuejeme dieta ?

jurajkukura
5. sep 2014

Som tu nova zargristrovana a zle som napisala to meno som zena a neda sa to uz zmenit,volam sa janka ,by som sa chcela opytat ,bola som na vycistenie 26 juna a planujeme babo a nejako sa nam nedary smutny sme stoho:(doktor mi povedal ze je vsetko v poriadku ,tak by som chcela vedet ci by ste mi poradili vy.... Dakujem ...

simusska
3. okt 2014

Ahojte baby...ja mam taky mensi problem a neviem si rady. 20.8. som potratila v 17tt a robili mi aj kyret. Lekar mi zakazal sex do prvej menstruacie. Nam to ale nedalo a presne 3 tyzdne po manzelovi uslo. týzden potom som bola u lekara a ten mi zistil ze mi v maternici ostal kusok placenty a na 8.10. ma objednal na dalsi kyret. teraz je presne 6 tyzdnov od prveho kyrebu a ja som stale nedostala menstruaciu. ak si urobim tehotensky test tak mi ovplyvni vysledok stare tehotenstvo? neviem co mam robit lebo pravdepodobne by som asi so zle vycistenou maternicou dietatko nedonosila nemate nahodou niektora skusenosti?

anita12323
15. nov 2014

Čavťe babenky volam sa Anita mala som potrat mimo maternicy a
preslo otom 3 dni a neviem kedi mozem osťať tehotna a potratila som uš treťi
krat dakujem za pochopene anita

anita12323
15. nov 2014

Ahojte babynki mala som potrat 3 dni otom mimo maternicy
A lotratila som uš 3 krat a neviem prečo neviem kedo možem zostat
zas tehotna porate mi aspon troska co mam robiť😉

dzanem
27. jan 2015

Som po spontannom v 5 tt,lekarka povedala ze sa mozme snazit v pohode hned,mam po prvej MS tak som zvedava

martinabajzova
27. feb 2015

luckka ja som pred troma mesiacmi spontanne potratila nemusela som ist na cistenie vycistila som sa sama ,,, doktorka mi vravela ze po cisteni mozem hned skusat zasa otehotniet .. a som zasa tehotna 🙂 ...

kubko
5. nov 2015

Babulky po asi 8 rokoch som sa dostala k tejto teme, lebo niekto oznacil, ze sa mu paci nejaký môj príspevok. Chcem vas len povzbudit, vsetko bude dobre, jazva na srdiecku bude sice celý zivot, ale vase deticky, ktore sa vam v buducnosti narodia z nej urobia len jazvicku. Ked date na fotku kociek, co si tu pisu sipku mysi, tak sa vam tam ukaze, kto ma kolko deti. Ja som pozerala nasu partiu z prvej strany a vsetky uz mame 7,8 ročne deti, takze drzim vsetkym palce za par mesiacov bude urcite lepsie.

andrea96k
15. feb 2017

Ahojte 🙂 uz to tu odznelo viac krat... Som mladucka, a tak strašne som sa tesila na bábätko, trvalo to len 2 dni, bola som len v 4t. Na 3 den som potratila a bola v nemocnici. Moj gyn. mi povedal ze po prvej ms mám prist. Máme sa rozprávať o tom ze mám počkať 6 mesiacov na dalsie snazikovanie o bábo, a ci budem brať anti... Som zúfalá nedokazem tak dlho čakať... Pijem cajiky na podporu maternici....

kanister
1. mar 2019

B