Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

lucka1987
5. jan 2011

@milka10013 no pokial sa nesnazis tak aj cely mesiac. a ked sa zacnes snazit tak len prve dva tyzdne cyklu... neboj nemas tak vela rokov.. ja mam nervy ke dmi povedia ze som este mlada.. tak to nemyslim.. zijeme v 21.st. dnes sa da vsetko .. prajem vela sil az sa das cim skor doporiadku.. a ak ches tak kup si kyselinu lystovu alebo femibion800 mam v albume foto aj info

marianna28
6. jan 2011

@lucka1987 z celeho srdiecka gratulujem a drzim palceky 😉

marti82
6. jan 2011

@marianna28 ahoooj po novom roku! vsetko len to najsamlepsie!

ako sa dari? u nas po starom, cize nijak. dnes som v depke lebo uz sme dostali sa konecne do kolotoca kolo kadejakych inseminacii atd. - finalna stanica ivf....leeeenze, najblizsie dva mesiace je to v keli lebo ked mam ovulku, tak je drahy prec. slak ma uz trafi. hormony nakupene, kopa penazi vyvalena a dva dalsie mesiace pojdu do kelu. ufffff!!! este som volala kamoske doktorke, tak to skusi zistit, ale uz sa zmierujem s tym, ze nic nebude, je to nanic.

marianna28
7. jan 2011

😅 @marti82 ahooooooooj 😉 aj tebe (vam) vsetko naj, naj, naj, naj... 😀

Moooje zlate... vies - ja si myslim, ze otehu prave tie 2 mesiace, co si myslis, ze sa nic neda, lebo je ovu, ked neni material 😉 to je proste ten zakon schvalnosti... 😉 viem, ze je tazke si s tym nelamat hlavicku, ale nechame sa prekvapit 😉 drzim moooc silno palceky 😉

Tak my co mame nove... no prosim ta... som cela usoplena... kycham tu v praci na vsetky strany a vcerajsi sviatok som prelezala na gauci - hrozne ma boli zaludok - az je to neunosne ☹ neviem co sa deje... Tesne pred vianocami som bola na kontrole po zakroku - vsetko v naj poriadku a doki mi este vynadal, ze som mu nedosla uz tehu tam 😝 na mrchu som si pockala takmer 6 tyzdnov... a vlastne - teraz ti poviem - je mi divne - presne ako pri otehu v septembri... zas mi tlaci nieco na ten cicik v krku zo spodu... hmmmmmmm slak ma trafi - sak som v praci povedala, ze otehu az na jar 😕 a ti poviem - moj drahy bere moju centrum maternu a je jak stepny konik - asi ho ani nestiham 😀 Ale neboj - ja som kolegialna a tie dva mesiace ak chces, tak rada s tebou pockam - neni sa kde nahlit

zilakovam
7. jan 2011

@lucka1987 Ahoj Luci, jeej super, gratulujem... 🙂

janka0025
9. jan 2011

Ahojte chcela by som sa podeliť aj ja s mojimi skúsenosťami. Prvýkrát som potratila v januáry 2010. Lekár tvrdil, že 6 mesiacov určite treba čakať. No ja som ťažko prežívala to čakanie a počítala som deň za dňom, až nakoniec som neposlúchla a ostala som tehu v Máji. Týžden po svojej svadbe som bola už na sále a skončilo sa to zase kyretom. V nemocnici ma takmer prizabili, ked zistili, že som nečakala 6 mesiacov a pritom je vela žien čo nepočká ani tie 3 cykly. Myslím, že čakanie je fakt individuálne....Mladší lekári tvrdia, že po 1-2 cykloch sa môže začať, starší trvajú ne 6 mesiacoch. Takže ja fakt neviem. Každý tvrdí niečo iné. Ale ak raz niečo vnieje v poriadku, tak je jedno, či žena čaká 1, príp 12 mesiacov....Ja to už asi beriem tak, čo sa má stať stane sa....Začali sme sa snažiť teraz v decembri, tak uvidíme ako to teraz dopadne....

tatiana77
9. jan 2011

@janka0025 juuj...drzim silno palce....pevne verim, ze sa podari......ja som mala MA v 8tt.....teraz cakam na prvy menzes, doktor mi povedal, ze tak v aprili mozeme zacat.....uvidim ako sa budem citi a mozno zacneme v marci...zalezi ako aj dostanem menzes.....

marti82
11. jan 2011

@marianna28 heheee, zlato len ty na mna necakaj, pekne otehu, nech sa potom "nakazim" 🙂

ja uz som kus aj zmierena s tym, ze cakame "nasou vinou" pre zmenu, ale som povedala drahemu, ze teda ja nebudem pchat hormony do seba a potom on bude prec, ked "to" bude aktualne a zase nadarmo. tak uvidime, mam v prvy den menzesu volat do nemocnice no a uvidim, co mi tam prezradia.

@janka0025 nestresuj sa kvoli cakaniu. ja som sa bavila s mojou kamoskou gynekologickou, ona povedala, ze pokial si nebola na potrate kvoli nejakej komplikacii, alebo zavaznym problemom, cize ak to bol len normaly spontanny apod. potrat, tak vraj cakat netreba. telo je naladene "tehotne" a po prvej mrche sa da ist na vec. tak ak si nemala ty nejaku komplikaciu, tak si vobec nerob hlavu z doktorov... ak su blbi, tak ich radsej vymen. drzim palce!

lucka1987
11. jan 2011

@janka0025 ahoj... ja som sla po prvej mrche na vec 😀 😀 predtym sa nam nedarilo rok a pol a teraz som mala MA v 10 tt. 6.nov. a teraz uz som na konci 5 tt (len treba este ist na usg) 😅 kazdy doktor povie inak mne povedal 2-3 cykly cakat.. kamoske povedal ze pol roka minilamne a to mala menej komlikovany potrat ako ja... to pol rocne cakanie je myslim si komunisticky nazor lekarov co sa ucili zo starych ucebnic... ked sa zacnes snazit skor.. tak telo bude najlepsie vediet kedy mas otehu... ked bude na to telo pripravene a nie vtedy ked ti to nejaky doktor prikaze...

bublinkaa2
11. jan 2011

Ahojte baby,

napisem vam v kratkosti moju story... Prvykrat som spontanne potratila bez cistenia v 7tt v r. 2007 a odvtedy nam trvalo nieco vyse roka aby som znovu otehotnela. Nastastie sa nam zadarilo a bez akychkolvek komplikacii mame doma teraz 2rocnu slecinku... Kedze sme chceli hned aj druhe babatko, tak po pol roku od porodu, sme dali surodencovi zelenu. Na prvykrat som otehotnela, ale plodovy vak bol prazdy, bez plodu a musela som ist v 11tt na cistenie. Dali sme si predpisanu 6 mes.pauzu a sup sa do snazenia. Znovu na prvykrat som otehotnela, ale nestihla som ist ani prvykrat k doktorovi, malinka mi skocila na brucho, mna potom 2hod riadne bolelo a rano som sa zobudila bez akychkolvek tehu priznakov, tak som sipila, ze toto veru nie je v poriadku. A o 2 dni na to som zacala krvacat a sama sa vycistila... Nesla som k doktorovi, lebo prvykrat som zazila to iste ale v Anglicku a tam nechaju zenu takto vycistit a ani ju nehospitalizuju, pokial samozrejme nie je nevyhnutna kyretaz... No smutok bol velky, ale clovek ide dalej, ved raz to vyslo, musi to vyjst znovu. Cely rok sme si s malou uzivali, obrabali nasu zahradku, tak som chcela nechat dlhu skoro rocnu pauzu a po lete sa pustit do toho. Tak aj bolo a v oktobri som otehotnela. Nenormalne mi bolo zle, vsetky priznaky vzorneho tehu, ako pri nasej malej Lucke, tak sme boli spokojni, ako to napreduje. V 9tt som bola u lekara na potvrdenie zdarneho tehu, malinke mala 2 cm a bilo mu krasne srdiecko. Mne bolo nenormalne zle, tak ma lekar iba povzbudil, ze nebojte, budte radi, ze vam je zle, to svedci o zdravom tehotenstve. Priblizili sme sa k 12tt a 4 dni pred stedrym dnom sme s manzelikom isli na velke sono - na merania a pod. No na nas sok, dietatku uz par dni nebilo srdiecko a to mi bolo este stale velmi zle... Tak som dostala papiere na predop.vysetrenia a kyretaz. Myslela som, ze sa v tej chvili zblaznim a uz v zivote nebudem chciet otehotniet!!!!!! No a tak si potom vyberte, dat si pauzu pol roka, alebo lepsie aj rok a skonci to tak isto? Vsetky vysetrenia, aj stitnu zlazu mam v poriadku a nazor lekara je, iba ze to sa stava... Hm... Takze nas najkrajsi vianocny darcek sa rychlo rozplynul ale Novy rok sme zacali s velkym elanom a urcite nebudem cakat dlho, mozno 2-3 cykly a idem do toho znovu... Zajtra idem na kontrolu po kyretazi, tak uvidime, ci je vsetko ok a co povie lekar... Drzte baby palce... 🙂 Keby som nemala vo vedlajsej izbe nasu princeznu, tak uz by som sa asi zblaznila a vzdala to. Ale je to nas velky anjelik, tak urcite skusame dalej... 🙂

milka10013
6. feb 2011

@lucka1987 Ahoj ja som tiež potratila v 9tt a to som ani nevedela.A lekár mi povedal,že po 2cykloch sa mozem pokusat ked budem mat plodne dni.No a teraz mi skoncil prví cyklus.Ten bol dost dlhi lebo som aj strasne krvácala.No a neviem ci mam cakat alebo nie.Aj sa bojím že zasa potratím.poradila by simi?

lucka1987
6. feb 2011

@milka10013 no je normalne , ak ma zena abnormalny prvy menzes po potrate. zvykne byt dlhsi a aj silnejsi , pripadne s bolestami.. no nemusi to tak byt....
kedy sa vrhnut na dalsie snazenie zavisi od viacero veci.. ci si naozaj po zdravotnej stranke ok..
mas za sebou vysetrenia? nemyslim histologiu... ta ti len povie ci slo o MA (potrat) alebo nie. ja som si dala vziat krv na stitnu, kde mi potvrdili aj zvysene hodnoty, a taktiez mi v nemcnici brali krv na zoonozi ( to su napr, toxoplazmoza, lysteria a podobne) zapricinuju potraty... tie mi vysli negativne.. a pred dalsim snazenim som bola na prehliadke u gynekologa, a na ultrazvuku.. tam ma uistil ze je maternica cista a ze mi vystelka rastie... ved ked pekne narastie vystelka tak aj vajicko ma vacsiu sancu uhniezdit sa...
a ak aj nemas vysetrenia, a neni si si ista ci sa uz mas zacat snazilkovat, tak si odpovedz sama sebe na otazku ci si sa uz vyrovnala s prvou stratou babatka... dalsie tehu po MA prinasa naozaj velky stres ci bude vsetk ok, aby sa nic zle neudialo a podobne...
kazdopadne je na kazdej snazilke,kedy sa zacne opat snazit po MA.. nam sa zadarilo na prvy sup... predtym nam to trvalo rok a pol.. a aj tak mam stale strach.. stale doktori pochybuju a sleduju ma... no nema to nic spolocne s tym ze som otehu tak skoro po MA.
dufam ze som ti pomohla aspon trochu. drzim palce

lekaleka
10. mar 2011

Ahojte babenky,ako tu citam musim vam povedat ze vas vsetkx moc obdivujem!ja som pred par dnami spontanne potratila,a mam pocit ze sa mi zrutil cely svet!vidim vas take silne,odhodlane..ako sa vam podarilo toto obdobie prekonat?ja moju jedinu utechu vidim v nadeji ze o dajaky mesiac snad budeme pripraveny opet skusit..

miss_stanya
10. mar 2011

@lekaleka ver mi, ta nadej je velka motivacia.... 🙂

margetakuska
10. mar 2011

ahojte tak konečne som si vás prečítala od začiatku do konca.. rada by som sa k vám pridala som tiež po kyretáži v 10 tt tehotenstva stalo sa to 25.2 po týždennom pobyte v nemocke.. o prístupe lekárov nejdem hovoriť ale môj dr. nám kázal počkať 6 mes. jeho názor nezdieľame, pretože už ako sa tu písalo myslíme si o jeho komunistických praktikách svoje 😅 je už postarší... jasné že to záleží od toho ako sa žena cíti a ako to prežíva ona... môj manžel odišiel týždeň po kyrete na 2 mesiace preč.. musel odcestovať a teda už horím takou neprekonateľnou túžbou, že hneď ako sa vráti ideme na to... samozrejme nikdy to neprebolí natoľko aby sa s tým človek úplne vyrovnal ale vždy sa to dá natoľko zvládnuť aby sme sa rozhodli vychovávať ďalšie deti tak dúfam, že sa nám to čoskoro všetkým podarí
@lucka1987 velice moc ti gratulujem aj ja som mala termín v septembri držím ti päste nech to tentokrát výjde 😉

lekaleka
12. mar 2011

Ahojte babenky,sice moc nepisem ale citam pravidelne!moc mi to pomaha,vediet ze nie som sama..a mam par otazok kedze som spravne nepochopila,ten alchemilkovy caj mam zacat pit v obdoby ked sa o babenko pokusime znova?alebo hned po potrate?aj s tou kys.listovou?ja som totiz pila alch.caj ku koncu druheho tehotenstva,ale vtedy ma v zivote nenapadlo ze by som mohla raz spontanne potratit..dakujeeem

syslica
12. mar 2011

@lekaleka Ahojte, rada by som vás všetky podporila a dodala vám trochu nádeje svojím príbehom. O naše 1. dieťatko sme prišli v 11.tt spontánnym potratom bez nutnosti revízie maternice, akurát som veľmi dlho intenzívne krvácala a nedalo sa to zastaviť ani injekciami... no a keď som konečne dokrvácala, v deň kontroly, keď dr. už konštatoval, že žiadne krvácanie - sme počali nášho syslíka. Už som o tom písala do inej témy o potratoch, nebudem sa opakovať, lebo pre mňa to bol nezabudnuteľný zážitok 😉 ako z červenej knižnice . Keď som potom zistila, že som tehotná, strach či to bábo zvládne ma sprevádzal celý prvý trimester, aj som trochu špinila, ale srdiečko bilo a bábo vydržalo! Držím palce aj vám!

katkapapacova
13. mar 2011

ahoj syslica,ja som tiez o svoje prve prisla, bohuzial ovela neskor ako ty bolo to 26tyzden a 7den,posledny den ked to klasifikuju ako potrat, no u mna to bolo nedbalost lekarov,moje ine zdravotne problemy.problem je vsak teraz, tento rok v juli to budu dva rocky co sme prisli o adamka a nie a nie otehotniet, uz som ako rybicka a babo nikde,vitaminky, hormony a podobne veci som brala poctivo rok, potom gynekolog konstatoval ze som uplne v poriadku, manzel tiez a nic...ale ked citam tvoje riadky, dava mi to nadej, ze snad raz napisem ze prileti bocian aj k nam... 🙂

katkapapacova
13. mar 2011

@lekaleka drzim palce!!!!

katkapapacova
13. mar 2011

@bublinkaa2 ked som citala tvoj prispevok, uvedomila som si ze moja bolest sa neda porovnat s tvojou...prajem vela stastia

syslica
13. mar 2011

@katkapapacova Katka, muselo to byt hrozné a je to fakt strašné, keď takéto niečo musí žena prežiť, Moje laické rady tu nepomôžu, napísala by som ti len, že možno tvoja psychika nie je ešte celkom z poriadku (hlúpa formulácia) ani po dvoch rokoch a možno sa aj príliš upínaš na "prácu na bábätku"... ktovie? Rozhodne by som ti bábätko dopriala čo najskôr - bolesť zo straty nezmizne, ale aspoň sa trochu zmierni. Budeme držať palce 😉 .

katkapapacova
13. mar 2011

dakujem ti,,,ideme stavat domcek tak mozno konecne nebudem mat cas na to mysliet a vyjde to... 😀

syslica
13. mar 2011

@katkapapacova Aj my... a potom snáď príde aj správny čas na syslinku... alebo dve 😉 .

bublinkaa2
14. mar 2011

Ahojte baby...

Katkapapacova - napisala si to pekne, dakujem... Ale s urcitostou ti mozem povedat, ze Ta velmi obdivujem a moje nezdarne tehu neboli ani z daleka nic oproti tvojmu. Mala som na izbe jednu babu v 6-7 mesiaci tehotenstva, neviem presne a zistili jej, ze dietatko po narodeni by nikdy nebolo schopne zivota, malo velmi zle vysledky. Vrodena chyba... Ked som videla cim ta zena musi prejst aby to dietatko musela porodit (ina cesta nebola) tak v tej sekunde som si uvedomila, ze moje problemy su "malina" a nikdy v zivote by som nechcela prist o dietatko vo vyssom stadiu.. A dakovala som Panu Bohu ze ma usetril od takych trapeni..
Mozno som silna osobnost, ale rychlo som sa otriasla a ked mi este aj teraz moje 2r.krpciatko zbada brusko a povie, mami, babo tam a hladka ho, (najprv som sa vzdy rozplakala) ale teraz sa uz len pousmejem a poviem jej, ze ano Lucka, o chvilku tam budeme mat babo... 🙂
A nebojte baby, tento rok je v znameni zajaca (plodny rok), tak smutok rychlo zazente a hor sa s usmevom do narucia svojich poloviciek... 🙂
Krasny tyzden zelam...

kubko12
14. mar 2011

@pikha ahoj tiez podobny pripad som mala ja som prvy krat otehotnela a bola som sa potrate tiez operacne liecim sa beriem injekcie ale zatial nic s manzelom sme spolu uz rok neviem ako to dopadne velmi sa bojim ci budem mat moct mat deti. dakujem

katkapapacova
14. mar 2011

@kubko12 ahoj, no u mna to bolo takto:v piatom mesiaci som mala zapal obliciek a bola som v nemocnici, v den ked ma uz pustili domov som sla ku svojej lekarke,tam mi namerali vysoky tlak a poslali spat do nemocnice, zacal sa kolobeh liekov, magnezia a nezmyselnych diagnoz, najprv povedali ze dieta bude chore bo som mala podla nejakeho testu o nieco vyssiu hladinu niecoho podla coho stanovili ze moze mat davnov syndrom, potom ma prehovarali na interupciu,neskor zasa ze to bude tehotensky vysoky tlak a tak som brala denne10tab na tlak, po akom takom stabilizovani a na moje naliehanie ma pustili domov, o dve mesiace, mi vsak pravdepodobne po tych liekochj klesol v noci tak tlak-ja som to necitila, ze sa mi adamko v brusku udusil,musela som ist na porod,aby nebol zasah do maternice, ten den bol najhorsi v mojom zivote,ale tym sa to neskoncilo, po mesiaci po potrate moja internistka zacala skumat co sa stalo, poslala ma usg obliciek, zistili, ze mam nador, o mesiac neskor som sla na operaciu,uz som uplne v poriadku,gynekologicky,zdravotne, myslim ze aj psychicky, mam vela kamaratok, ktore maju deticky len ja jedina nie, tak hadam toho roku to zmenim...

katkapapacova
14. mar 2011

@bublinkaa2 ahojky,dakujem ti za krasne slova,,,ta tvoja princezna sa urcite docka surodenca, good luck!

katkapapacova
14. mar 2011

@kubko12 kubko ešte nieco, neboj sa strach ta musi posuvat vpred, hovorim si, ze ked Pan Boh neda vlastne je kopu tych ktoré nik nechce... 😵

lekaleka
14. mar 2011

Dakujem vam vsetkym za podporu babenky!a je to pravda,ta nadej ze o nejaky ten mesiac sa pokusime opet..len sa chcem opytat ohladom toho alchemilkoveho cajiku,ten mam zacat pit hned po potrate,alebo mam pockat?a ako dlho ho mam pit?dakujeem

lekaleka
15. mar 2011

Ahojky,sice tu vela nepopisem,ale vela citam..mozem sa opytat,nieje mi jasne s tym alchem.cajom,mam ho zacat pit hned po potrate?a aku dlhu dobu?a mam este1otazku,ak ma podaktora skusenost..den nato ako mi oznamili ze som potratila som mala Bhcg3200,teraz tyzden nato3800..mate daktora skusenost ze sa vam po potrate Bhcg zvysovalo?ak ano,preco?