Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

miss_stanya
22. apr 2011

@vera_t ahoj, nie, nikto to neskumal, deti sa aktivne "prekopali" aj cez zasity krcok a narazovo mi vytiekla voda :( my uz sa snazime, teraz cakam na mrchu a zase dalsie kolo....

vera_t
22. apr 2011

@miss_stanya to je neuveritelne....smutne...nemam slov...
a teraz sa snazite prvy mesiac? Vies, ze po akej dobe ste sa zacali a co ti aj odporucili doktori

miss_stanya
23. apr 2011

@vera_t ja som mala normalne sestonedelie, takze sme vlastne zacali treti mesiac sa snazit....odporucania inak ziadne, dr. povedal ze budeme riesit tri mesiace po, takze teraz. ja mam totiz zly hormonalny profil. myslim, ze pre telo su 3 mesiace dostacujuce, psychika u kazdej zavisi od okolnosti...moc ti drzim palce aby ste to tentoraz dotiahli do uspesneho konca. lebo ja verim, ze to tak musi byt...

mima1311
23. apr 2011

Ahojte ...

Rada by som sa podelila s mojou skusenostou ...minuly rok v septembri som mala mised abort v 9 tt ,na Mz som cakala necelych 6 t a ked neprisiel ,dr. mi na kontrole pichla vyvolavacku ,do 3 dni som dostala nenormalne bolesti ,doslova som sa valala od bolesti a to som nejaka hrdinka ,brucho mi nenormalne navrelo a tak sme bezali na pohotovost ,na pohotovosti mi zobrali moc ,bol Ok ,uplne cistucky ,tak ma poslali na chirurgiu a tam ma pozeral a vysetroval aj zozadu a kazal doniest opät moc ,bolo to asi po 10 minutach po prvom odbere a ja som na Wc zacala strasne krvacat ,doslovne sa zo mna krv liala ,odpravili ma rovno na gynekologiu ,to vysetrenie na ,, koze ,, bolo hrozne ,som pocula ako zo mna do lavorika podomnou tecie krv ,brali ma na Sono ,ci nejde o potrat ,brali HCG ,vsetko bolo negativne ,tak vraj sa spustil MZ ...ale takto ????? kym som prisla domov ,krvacanie prestalo a viac som nekrvacala ...na naslednej kontrole si dr. dala do karty poznamku s otaznikom ,ci vraj to vobec MZ bol ...lebo to trvalo asi dve hodiny ...az po 2 tyzdnoch sme boli ,,spolu,, s manzelom,skor sme sa bali ,mala som narodeniny a do dalsich 2 tyzdnoch som uz vedela ze som teho ....citila som to a test mi to aj potvrdil...dr.ma vypisala hned na PN ,co som odmietla ale do 2 tyzdnoch som zacala spinit ,tak opät beh na pohotovost ,tam sa so mnou vadili ,ze preco som tak skoro otehotnela ,ostala som na liekoch ,po dalsich dvoch tyzdnoch nastalo krvacanie ,uz by som to nikdy nechcela zazit ,neverila som ze mi babo zachrania ...ale prezilo a udrzalo sa ...po 3 mesiacoch sme mali autonehodu ,narazil do nas kamion ,skoncila som s bolestami v nemocnici ,vypadalo to ze sa spusta porod ,to som uz bola v 6 mesiaci ,ale aj toto dopadlo dobre a teraz som v 7 mesiaci a verim ,ze moj maly bojovnik to uz vydrzi do zdarneho konca ....takze babenky hlavu hore ,bude ako ma byt a verim ze kazdej sa vam sen splni a budete mat vytuzene babatka ...
Ja som teda po septembrovom potrate otehotnela do dvoch mesiacoch . ...pocula som ze aspon tri mesiace pockat ,aj pol roka ,aj to ze sa moze skusit hned ....100 ludi ,100 nazorov ...

vera_t
23. apr 2011

@miss_stanya dakujem ti velmi pekne...ja ti tiez prajem aby si donosila babatka pekne do konca a uz si ich len pestovala zdravucke v naruci...tesim sa na okamih ked si tu budeme oznamovat radostne spravy o tom ze sme tehulky 😵

miss_stanya
23. apr 2011

@mima1311 drzime ti palce aby vsetko prebiehalo hladko az do konca. A krasne zdrave babatko 🙂

vera_t
23. apr 2011

@mima1311 mima...tak ti teda poviem ze si si presla dost stresov a bolesti...ale v konecnom dosledku ti je babatko sudene a je naozaj super a tesim sa ze aj ta nehoda nic nezmarila...drzim ti vsetky palce aby vsetko dopadlo v poriadku a narodilo sa ti krasne a zdrave babatko 🙂 ach jaj nech ten cas ubieha rychlejsie nech uz som aspon vo faze pokusania...

mimka1710
24. apr 2011

ahojte zienky, moj dotaz do tejto temy velmi nepatri ale ked som sem uz zacala pisat tak sa vas opytam na nazor...5.4. som mala prvy menzes po potrate v druhom trimestri, bol riadne silny, predvcerom som mala spinenie, vcera mierne krvacanie a dnes zase krvacanie, na menzes je to nejak skoro, ked je to len 18 DC, ale aj ovu bolesti som mala nejak skor na 10 DC, je toto normalne???

vera_t
24. apr 2011

@mimka1710 ahojky..hmm...neviem ci je to normalne ale potom vsetkom mozno zas ani nenormalne...mozno by som bud zbehla k doktorovi alebo si tam popripade zavolala...velmi rada by som ti poradila viac ak by som vedela...

mimka1710
25. apr 2011

@vera_t dakujem za reakciu, k doktorovi mam ist teraz vo stvrtok tak sa ho urcite na to opytam, dost ma to znepokojuje lebo po prvom potrate som nic take nemala ale to ma aj cistili a teraz pri druhom nie...som zvedava co to bude...

vera_t
25. apr 2011

@mimka1710 za malinko...potom daj vediet ako si dopadla lebo som zvedava ale dufam ze to budes mat ok 😉

mimka1710
26. apr 2011

@vera_t jasne ze dam vediet

mimka1710
28. apr 2011

@vera_t tak uz som kludnejsia, bola som u svojho lekara a vraj je to teraz normalne, urobil mi pre istotu sono, ale bolo to ok, ziadne cysty ani nic, uz budem lepsie spavat 🙂

vera_t
28. apr 2011

@mimka1710 tak to som naozaj rada 🙂 akurat som pred chvilkou na teba myslela ze ako si dopadla 🙂

mimka1710
29. apr 2011

@vera_t ved som bola cely cas v strese...ale nastastie v pohode...uz som aj dokrvacala konecne tak snad sa to uz dostane do normalu...a ty sa mas ako?

vera_t
29. apr 2011

@mimka1710 ahoj, vsak to je jasne ja by som mala tiez z toho stres...ja sa mam tak stale premenlivo ale momentalne sa celkom da 🙂 i ked sa bojim buducnosti a jednoducho vsetkeho aby som rychlo otehotnela a babatko bolo zdrave...ale zas si hovorim ze preco by to nemalo byt tak...cize mavam v hlave tisic myslienok, ale to ovplyvnit neviem...teraz cakam a tesim sa na prvu menstruaciu 🙂 dufam ze pride coskoro, lebo vcera ma chytila zrava mania ale ktovie ci su to neni len hormony...ozaj ked sa ta smiem spytat tak ty si kolko pribrala v tehotenstve? Ja som v polovicke 6 mesiaca pribrala okolo 10 kg a teraz mam stale na sebe este 6kg...cize neviem si obliect ani jedny nohavice...rifle...takze nosim len leginy lebo chcem sa vratit do povidnej vahy ale take jednoduche to neni...a tehotenske rifle si nedam ani za svet..tie si chcem dat az ked budem opat tehotna...

mimka1710
29. apr 2011

@vera_t tie myslienky poznam, aj mne stale chodia po rozume rozne veci hlavne cim skor otehotniet a donosit zdrave babätko...co sa tyka tych kil, ja som pribrala do toho 23. tt asi 5 kg, ale aj tie sa zhadzuju tazko, tiez su mi rifle tesne, najlepsie sa citim v teplakoch, ale tak snad pomaly zidu dole aj tie nadbytocne ostatky 🙂 uz aby presiel ten cas a mohli sme sa opät snazilkovat a potom naberat kilecka 😉 mne prisla ta prva mrcha uz 4 tyzdne po pôrode, ale doktor mi vcera povedal ze prva bola asi len tato a to krvacanie predtym bolo len docistovanie maternice tak ktovie, chcela by som si spravit poriadok vo svojich cykloch tak uvazujem ze si zacnem merat aj bazalnu teplotu, len som to nikdy nerobila tak neviem ci to zvladnem 🙂 mas s tym nejaku skusenost?

vera_t
29. apr 2011

@mimka1710 tak to si pribrala v pohodicke 🙂 to ja som sa uz bala aj postavit na vahu 🙂 ale brala som to v tom obdobi v pohode a to som sa naozaj neprejedala 🙂 len mi vtedy zistili znizenu funkciu stitnej zlazy tak to pripisujem aj tomu. Ach jaj 🙂 aj ja sa tak tesim na obdobie pokusania...s tou menstruaciou je to zaujimave...ja tiez som mala uz v pohode vytok a teraz opat ho mam hnedy...i ked mam pocit ci nedostanem menstr. ale mozno to je tiez este z cistenia...ale jednoznacne sa uz menstruacie neviem dockat a tiez mam ist po nej na kontrolu ci sa vsetko deje tak ako ma... dnes som si kupila femibion tak sa citim psychicky ok pripadam si ako by som bola opat tehotna kedze som ho uzivala v tom obdobi...ach jaj nech uz je to tu 🙂 a nech sme opat s bruskami...doteraz som uzivala calibrum kedze mi po porode urcite chybali vitaminy a tiez pijem alchemilku a mysi chvost.to mi poradila tu jedna zlata baba 😉 priznam sa ze ked tu sem tam citam zachytim nieco o tej bazalnej teplote ale nikdy som si ju nemerala... ☹ ja som isla podla plodnych dni ktore som si zistila cez jednu stranku na nete...aj to si myslim ze som pocala mimo nich 🙂 ale ak by si sa nahodou dozvedela o merani tej teploty viac tak mi daj urcite vediet a ak by som sa ja, tak tiez budem na teba mysliet 😉

abriela
29. apr 2011

@vera_t @mimka1710 Ahojte kocky. Som 4 tyzdne a 2 dni po sekcii v 22tt. Od pondelka to bol 26 den mam mrchu. Dnes som bola u lekara, potvrdil, ze je to tak, aj ked videl tam aj nejaku cystu.
Pribrala som do toho 21tt 5,5kg. Tyzden po sekcii som bola na povodnej vahe. Teraz kazdy tyzden co som PN priberiem kilo. Uz som pomaly na vahe, ktoru som mala v 5 mesiaci tehu. Uz ma to stve, tak od pondelka idem do prace. Od vcera pijem vela vody, zabera to 🙂. Jem menej a vaha vecer - rano, je skoro podobna - nenarasta o 1,5 az 2 kg.
S meranim teploty chcem zacat aj ja. Doteraz som sa riadila len pozorovanim seba, prostrednictvom hlienu, vytoku. Stve ma, ze som absolvovala sekciu a asi by som snazilkovanim mala pockat ☹.
Drzim vam palce, nech planovane tehulkovanie pride co najskor.

mimka1710
30. apr 2011

@vera_t ta alchemilka je super, aj ja som ju zacala pit uz po prvom potrate a cyklus som mala idealny, aj teraz ju sem tam pijem tak uvidime ci pomoze, pri druhom tehu som tiez uzivala femibion a veru dietatko sa mi pekne vyvinulo a bolo bez akejkolvek vyvojovej vady, len neviem co sa potom mohlo stat ze moje dievcatko umrelo...inak cim dalej tym castejsie myslim na dalsie tehotenstvo, neviem sa dockat kedy sa budem moct snazit, nech nam to vsetkym prejde co najskor 😉

mimka1710
30. apr 2011

@abriela ahoj abriela co sa stalo v tvojom pripade?ta sekcia bola asi nevyhnutna, inak s kilami sme na tom boli rovnako, len mne nejak tazko idu dole...ja som sa tiez riadila len pozorovanim samej seba, aj dnes som si zabudla tu bazalnu teplotu zmerat, nie som v tomto velmi disciplinovana ale snad sa to naucim 🙂 po sekcii by si mala naozaj cakat, co ti povedali doktori o dalsom snazeni?

mima1311
30. apr 2011

@miss_stanya Dakujem ,aj tebe vsetko len to dobre do zivota ......

mima1311
30. apr 2011

@vera_t ...dakujem aj tebe ....moc ti budem drzat palce az sa vsetko podari a prajem len to najlepsie ....netreba sa vzdavat 🙂

miss_stanya
30. apr 2011

@abriela ahoj, co sa stalo, ze si musela na sekciu??? Inak s tou vahou to je normalne, ja som po porode schudla do nejakych max dvoch tyzdnov a ked sedim doma, tak naberam naspat ☹ Ale s tym sa netrap, v praci sa to zrovna a dostanes sa naspat na svoju vahu, hlavne mas teraz moc a moc rozhadzane hormony a za to mozu aj oni

abriela
2. máj 2011

@mimka1710 mrcha uz odisla, tak sa pokusim merat teplotu, nech pridem na to, ako to je.
Lekar povedal, ze treba rok pockat, ale to neplanujeme. Zatial ma nepozeral, jedine v piatok spravil ultrazvuk ci naozaj krvacam pre svoje dni.
Po prisekume si ze po 3-4 mesaicoch by sme mohli uz nieco riesit 🙂.

abriela
2. máj 2011

@miss_stanya Sekcia musela byt, lebo problem kt. mala malicka sa rozsiril a pribudol dalsi. Mala otvorene brusko - rastep brucha a kratke dlhe kosti, co zistili az v 21tt.
Dufam, ze ta vaha bude sposobena hormónmi, tak ako vypadavanie vlasov. Vypadavali mi vlasy a uz je to ok. Takze sa tesim.

mimka1710
2. máj 2011

@abriela citam aj tvoj dalsi prispevok a je hrozne co vsetko sa deje a ako neskoro na to doktori prichadzaju, o to väcsie trapenie potom mame...ja som si uz merala tu bazalnu teplotu dvakrat tak som zvedava aky graf z toho bude, dufam ze to robim dobre 🙂 inak moje hormony sa asi uplne zblaznili, druhy menzes teda ak to bol on mi prisiel na 19 DC, trval 5 dni co je celkom v norme len intenzita bola trosku ina nez na aku som zvyknuta, bolo to najskor take slabsie krvacanie 3 dni a dalsie 2 taky normal....vcera som bola 9 DC a po prudsom zdvihnuti sa sa mi spustilo zase trochu krvi, trosku som spinila a do vecera to skoncilo, neviem co to ma byt, myslela som ze ovulka ale to by som mala aj bolesti a ani ta bazalna teplota tomu nenasvedcuje tak neviem, uz chcem aby sa moje telo konecne spamätalo a bolo vsetko ok, my tiez mame cakat tie 3-4 cykly a este by som mala dovtedy stihnut vysetrenia, tak som zvedava ako budem napredovat...drzkam ti palce nech si v poriadku a mozes sa cim skor snazilkovat, bude sranda ked nahodou budeme mat spolocny termin 😉

abriela
2. máj 2011

@mimka1710 Pred morfologickym vysetrenim, som uz mala sny, ze to nieje dobre, ze mala sa narodila a ma vsetky vnutornosti vonku. Viem, ze to uz nezmenim aj ked spomienky budu stale a mozno este aj smutne chvilky hlavne v auguste (mesiac ked som mala termin).
To co sa deje u teba, je tiez asi spojene s hormónmi aj ked 9 DC je asi skoro a mozno sposobeny zatazou. Neplanujes ist k lekarovi?
Je to smutne co sa nam stalo, citala som aj tvoje starsie prispevky, vyhoda oproti mne, ze sa vam podaril spontanny porod.
Drzim palce, nech cim skor, sa mozes pochvalit a povedat - cakame babo a po par mesiacoch napisat - vsetko dobre dopadlo a malu, maleho amm v naruci.

mimka1710
3. máj 2011

@abriela ta krv na 9. DC bola len taka jednorazovka, ale urcite to spomeniem doktorovi pri najblizsej navsteve, s tym mojim pôrodom to tiez nevyzeralo dobre, akosi mi nic nezaberalo, uz som to videla tiez na cisarsky, ale nastastie to slo prirodzenou cestou...doktori nechceli robit cisarsky iba ak v krajnom pripade a uz viem preco, dlhsi cas hojenia maternice...neviem ci som sa ta uz pytala, ale ides aj na nejake vysetrenia?
Tak na vetu typu cakame babo sa neviem dockat, ale min 3-4 cykly sa ani nesnazime a uvidime co bude dalej, teraz si hladam pracu a aj to zohrava v mojom pripade velku rolu, ak niekde nastupim tak to odlozim aj na minimalne rok. Verim ze pri pracovnych povinnostiach mi ten cas prejde rychlejsie...
Aj ja ti velmi drzkam palce, nech si cim skor stastnou maminou 🙂

lea1333
3. máj 2011

ahojte ja som 1mes aj 3Tyz od zakroku aj mrcha presla teraz mame plodne dni a ideme hned skusat lebo ako aj dr povedal kedbude na to telo pripravene tak to prime a ak nie tak sa vajicko nechiti tak uvidime ale pre mna by bolo uz teraz neskoro!!!a baby chcemm sa spytat ked ste boli po prvej mrche citili ste plodne dni?