Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

mimka1710
3. máj 2011

@lea1333 ahoj lea mrzi ma tvoja strata a je smutne zistovat ze sa to deje snad na dennom poriadku...co sa tyka tych plodnych dni, ja som po prvej mrche citila ze mam ovu, prejavuje sa mi to silnou bolestou v podbrusku, ktora trva niekolko hodin, bolo na 10 DC, len druha mrcha prisla nejak skoro ale to budu snad hormony, teraz som 11 DC a zatial nic tak uvidime kedy pride tento mesiac...drzim ti palce pri snazilkovani

lea1333
3. máj 2011

@mimka1710 ahoj no je to strasne este aj ked som odchadzala z nemocnice tak pani doktorka ma chcela utesit slovami"ze tak to konci kazde 5tehotenstvo"ale to ma akurat tak ste viac rozhodilo no uvidim ci budem citit aj ja nieco teraz pijem alchimilkovy cajik a beriem gynex tak snad to vyde a vy sa uz snazite?

mimka1710
3. máj 2011

@lea1333 mne kazali pockat nejake 3-4 cykly, v mojom pripade to bol uz druhy potrat, o prve dietatko som prisla v nejakom 12. tt a o druhe v 23. tt, je to strasna zataz na psychiku a tiez na mna isli so statistikou ze sa to jednoducho stava hoci v druhom trimestri je to vraj ojedinele, ten alchemilkovy caj pijem aj ja je super a uvazovala som aj nad gynexom, ake mas s nim skusenosti?

lea1333
3. máj 2011

@mimka1710 ja ked som ostala tehu tak som nemohla ostat asi 10mes potom mi znama poradila gynex a v decembri som ho dobrala a v januari som bola uz tehu!!!tak ze ja ho len vrelo odporucam!!!aj vela mojich kamaratiek ho bralo a vtada nemu ostali tehu!!!to mi je luto s tym co sa ti stalo ono to musi byt strasna zataz na psychiku nechcem ta lutovat lebo to ti urcite nepomaha ale len hlavu hore a uvidis ze bude dobre!!!! 😉
a co sa stalo v tom 23tt?ak sa smiem spytat?aj ja som potratila v 11tt a bol to sok hlavne ked si spomeniem ako som lezala na tom ultrzvuku a cakala som na verdikt a ked mi oznamila doktorka ze nezije myslela som ze z koze vyskocim ako to bolelo rana do srdca! ☹

mimka1710
3. máj 2011

@lea1333 no v tom 23 tt to bol asi taky isty verdikt ako v tvojom pripade, jednoducho mi primar oznamil ze dietatko ma slabe ozvy srdiecka, teda ze mi umiera a este k tomu malo aj opuch, nedalo sa mu uz pomoct, len som musela cakat na pôrod, bolo to hrozne a nechcela by som to uz zazit a ani nikomu na svete by som to nepriala...ale zivot je asi o niecom inom, kazdy si musime prezit nieco strasne aby sme sa potom mohli tesit i z malickosti...
Ja si musim poklopat ale v oboch pripadoch som ostala tehu ked som si to priala, prvykrat to bolo hned po vysadeni HAK ani som nemyslela ze to pojde tak lahko, ale ako rychlo prislo tak rychlo aj odislo...druhykrat som si po druhom cykle po potrate povedala ze to skusime a zase to vyslo na prvy sup, skoda ze sa to opät skoncilo nestastne, dufam ze do tretice sa mi podari donosit zdrave babätko, velmi si to zelam ale nechcem nic podcenit, takze najskor vysetrenia a potom sa uvidim podla situacie, uz mam strach ale zase tuzba je silnejsia...
A ten gynex je dostat v lekarni alebo si si ho objednala z netu?

lea1333
3. máj 2011

@mimka1710 z netu si ho musis objednat alebo ak si z ba tak maju tu predajnu!to muselo byt strasne to ti normalne vyvolali porod?alebo si mala cisarak?neviem si to ani predstavit asi je lepsie ked sa to stane na zaciatku ako v takom stadiu ako si bola ty!mne povedala doktorka ta ktora mi robila ultrazvuk ze proste to tak malo byt a ze je lepsie ze sa to stalo teraz ako keby sa to malo stat neskor inak to bola prva doktorka na ktorej som vydela ze nerada a naozaj setrne oznamuje zle spravy!!!bolo jej to velmi luto! A MNE 100NASOBNE spolu sme s priatelom plakali

mimka1710
3. máj 2011

@lea1333 pri prvom a vlastne aj pri druhom mi povedali to iste ze to jednoducho tak malo byt a ja sa s tym pomaly zmierujem...vyvolavali mi prirodzeny pôrod, co sa im po 4 dnoch aj podarilo, cisarsky velmi nechceli robit a teraz som aj rada, lebo by sa maternica musela dlhsie hojit...nie som z ba tak asi to isti ten net...este pouvazujem...

lea1333
3. máj 2011

@mimka1710 http://www.energy.sk/sk/menu_x1135x.asp

tak to musel byt naozaj strasny zazitok a kolko jje od toho?

abriela
3. máj 2011

@mimka1710 ani ja som nechapala preco nechcu robit cisarky. Uz to viem. Cakanie 3-4 cykly je mozno zbytocne. Tak ako pise Lea, ak je telo pripravene, tak to prijme, aj ked u teba je to asi malinko ine. Z penazi zijeme, takze chapem, ze najst si pracu je velmi dolezite. Ak si ju najdes, neuvazovala si nad dobrovolnym nemocenskym pripoistenim?
Kedze som este v sestonedeli, idem na vysetrenie buduci tyzden. Asi ma len pozrie a spravi UTZ, aj ked ten spravil aj v piatok, ked som bola ukoncit PN-ku.

miss_stanya
3. máj 2011

@mimka1710
@abriela
@lea1333 Jaj dievcata, ked sa sem na stranku takto vratim, tiez mi to pripomina, ze moji chlapci sa mali narodit teraz v maji :((( Neznasam tento mesiac uz od zaciatku a najradsej by som zaspala a zobudila sa minimalne v juli ☹ Ale nezostava nam nic ine len bojovat....Ked som citala tu vasu diskusiu o cisarskom, tiez som si vravela, ze keby mi ho robili asi by to bolelo v dusi menej ako ked si to musite odrodit..U mna bol ale problem v tom ze mi odtiekla voda, takze som rodila prakticky okamzite... Deti som stratila z vecera na rano.doslova. Vecer boli este zdravi a krasni na UZV :( Teraz si vravim, ze dobre naozaj, ze som nemusela na sekciu, asi by som to dlhe cakanie tazko zvladala. Vdakabohu, u nas sa uz snazenie mohlo zacat, takze aspon to mi dava nejaku nadej...A z Konika sa budem priebezne odparkovavat, nech zmenim myslienky... Tiez vam drzim palce, aby ste sa psychicky trochu pozbierali....

abriela
3. máj 2011

@miss_stanya stratila si dvoch. Uff, hrozne. Pises, ze prisiel mesiac, ktory neznasas. Ja sa toho svojho - august, tiez obavam. Drzim ti palce nech snazilkovanie netrva dlho.

mimka1710
4. máj 2011

@lea1333 stalo sa to 9. marca tohto roku takze necele dva mesiace a ako sa mi blizi termin pôrodu je to hrozne, stale mam slabe chvilky...

mimka1710
4. máj 2011

@miss_stanya ahoj, co sa tyka toho pôrodu, velmi som chcela aby mi spravili cisarsky, asi to uz bolo zufalstvo ked 4 dni zijes s vedomim ze pod srdcom mas uz mrtve dietatko, ale teraz s odstupom casu som rada ze som moje dievcatko porodila prirodzenou cestou, tiez by som sa uz najradsej snazilkovala ale rozum to este nedovoli, prajem ti vela stastia pri snazeni a nech uz citam len dobre spravy 😉

vera_t
5. máj 2011

@abriela ahoj, je mi luto ze si musela ist na sekciu...doktor ktory mi diagnozu potvrdil bol proti sekcii a ja tiez som chcela prirodzene i ked som mala velke bolesti...ale vzdy som si povedala ako musi trpiet syncek tak co sa stazujem...ale ty si zrejme iny pripad kde sa to inym sposobom riesit nedalo len tou sekciou...uz som sa naladila uplne na inu sferu preto som tu nejake dni nebola...uz chcem vidiet vsetko len pozitivne a uz sa tesit na obdobie ked kazda z nas tu bude postupne pisat ze uz je tehulka a budeme sa tesit spolocne 🙂 tak prajem to aj tebe 🙂 no a k tym kilam navyse sa sa uz radsej nevyjadrujem... 🙂 ale hlavne ze sme zdrave a verim ze casom odidu aj prec a nenahnevala by som sa aj keby nie, ze by som nahodou otehotnela 🙂 pekny den 😵

lea1333
6. máj 2011

@mimka1710 jasne to chapem ale ver v to ze pridu aj krasne chvylky tvojho zivota!!! 🙂

lea1333
6. máj 2011

@miss_stanya tak to mi je luto clovek kym to nezazije tak nevie ze sa toho tolko deje!aj ja ked som ostala tehotna tak som si hovorila to sa mne nemoze stat ako to ze potratim sak som si hovorila kolko zien ostane tehu a ani to necce tak ked mi mame vytuzene dieta tak to zvladneme a ako som bola na tom ult.tak na to nezabudnem nikdy!!!!sok ,,,,babo uz nezije nechcem to odlahcovat yle baby vy ste to mali urcite tasie ako ja lebo ste si to museli odrodit ale za o musite byt silne a hlavu hore a teraz to urcite vyde prajem vela statsia!!!!

mimka1710
6. máj 2011

kazda zienka, ktora prisla o svoje dietatko to ma tazke, je jedno ci je to len zacinajuce tehotenstvo alebo uz pokrocilejsie stadium, prezila som obe situacie a smutila som v oboch pripadoch, presne ako pise lea, clovek si opakuje, ze nic sa nemoze stat, vsak deticky su vytuzene ale ironiou je, ze skor zeny ktore deticky nechcu ich vynosia bez akychkolvek komplikacii...
Snazim sa mysliet pozitivne a verit ze ta stastena si uz aj na mna sadne a samozrejme aj na vas vsetky, neviem sa dockat tej chvile, nech nam to rychlo ubehne...

abriela
9. máj 2011

Ahojte kocky. Tema tohto fora je dost smutna, preto sa chcem s vami podelit o svoju radost. Dnes som bola na kontole, aj ked sestonedelenie mi este par dni trva. Som po sekcii, takze lekar mi odporucil 1 rok pockat, kym znova otehotniem. Povedala som, ze nase plany su ine a neplanujeme cakat tak dlho. Odpoved znela, ze on mi to odporuca, a ak sa to podari skor, nebude to na skodu 😵 . Takato sprava ma potesila a aj to, ze vsetko je v poriadku a mozem pomaly zacat sportovat.
Vsetkym prajem, nech sa nam splnia nase tuzby, nase sny a mame krasne zdrave deticky.

mimka1710
10. máj 2011

@abriela tak to je vyborna sprava, tesim sa s tebou, nezabudni nas informovat ako pokracujes a potom sup do krajsej a veselsej temy...ja sa uz pomalicky davam dokopy, len vcera som mala smutnu dusicku - boli presne dva mesiace od mojho porodu, skoda ze mi ostala prazdna naruc...
Neviem sa dockat dalsieho snazilkovania, nech to uz cim skor prejde...tiez vsetkym drzkam palce a snad maj - lasky cas bude pre niektore z vas ten najstastnejsi mesiac 😉

odrik
10. máj 2011

Ahojte moje mile snazilky. Je mi strasne luto, co ste prezili a prezivate! Ja mam teraz tiez velmi zle obdobie. Dnes som uz mala mat za sebou kyretaz pre zamlknuty potrat, ale pan doktor chce cakat do piatku, i ked na sono sa nic nezmenilo a babulko tam skoro nie je. Gestacny vak je vlastne skoro prazdny. Lea, uz sme spolu o tom pisali. Tak vidis, nechali ma trapit sa do piatku, neviem, ci je to dobre, lebo hlavu mam plnu vselicoho! Tak som cakatelka na ortiel. Ale ja citim, ze to nie je ani trochu dobre. Vymizli mi aj tehotenske priznaky, lekar vravi, ze to moze byt aj zo stresu! Neviem. Ale Vam vsetkym moooc drzim palce!!!!!!! Bude to najlepsie ako sa len da, uvidite, vsetko sa podari!!!!

rachel36a
10. máj 2011

ahojte, je smutné to tu čítať... včera som prišla z nemocnice po ďalšom spontánnom potrate...držím vám palce aby to nabudúce vyšlo, my sme to už vzdali, bol to 5 potrat za 3 roky, a to sme vraj obaja v úplnom poriadku...

odrik
10. máj 2011

@rachel36a
Jeminecky, ved to snad ani nie je mozne!? Mas pravdu, normalne ma clovek kamen v hrudi, ked to cita, a ked sa nas to aj bytostne dotyka. Prosim, len sa nevzdavajte! Ved musi existovat nieco, co Ti pomoze babatko donosit! Bol by v tom cert, aby nie! Viem, uz musis byt strasne telickovo aj dusickovo unavena, verim, ale...

rachel36a
10. máj 2011

@odrik ahoj, vieš človek už po toľkých nevydarených pokusoch stratí nádej, je to stále horšie a horšie, ale ostatným prajem nech im to vyjde, v mojom prípade hrá veľkú rolu aj môj vek... už sme všetci tak emocionálne vyčerpaní, že sme sa dohodli , že už to znova neskúsime

lea1333
10. máj 2011

@odrik inak ja ked som potratila a vybavila som si to spetne tak tiez si pametam ako som zistila ze uz ma prsia nebolia tak ako pred tym ani krize ma uz neboleli!a to lekar si mysli ze sa to zlepsi ci ako nerozumiem mu!!!

odrik
10. máj 2011

@lea1333
No ja Ti neviem. Sama som z toho popletena. Zobrali mi samozrejme krv. HCG vyslo nad 1000, uz tie tabulky ani neskumam, nemam silu. Vcera sme na internete presedeli cely podvecer a vecer a hladali a hladali informacie. Lekar asi stale dufa.

odrik
10. máj 2011

@rachel36a
Rozumiem, aj ja uz mam svoj vek, a ked babatko teraz potratim, netusim, ci sa este na to dam. 38 je 38, ale sme na to dvaja, teda aj nas syn uz ma svoje slovo, takze traja. Rodinna rada zasadne a uvidime. Aj tak Ti drzim palce!

lea1333
10. máj 2011

@odrik tak na to som zvedava ako to dopadne a vies co ti prajem aby niakym zazrakom to dopadlo dobre!!!a kto ti diagnostikoval potrat?ked ti to stale nechavaju???ja ti prajem len to najlepsie!

odrik
10. máj 2011

@lea1333
V sobotu som zacala krvacat, tak sme isli k lekarovi. Ten ma vysetril a povedal, ze ho to mrzi, ale gestacny vak je stale prazdny. A ked ho odmeral, povedal, ze uz tam malo byt embryo a samozrejme aj podla tyzdna. Mala som prist, ak nebudem dovtedy silnejsie krvacat, vcera. Nekrvacala som, len som mala spinenie. Urobit kontrolu, predoperace testy a pripravu na kyretaz, ktora bola povodne planovana na dnes. Vcera som bola, skontroloval, zobrali krv a povedal, ze by to neunahloval. Ja si tiez myslim, ze mne uz pomoze len zazrak! Lebo som cumela ako puk na to sono, oci mi skoro vypadli, ale ja som zmenu nevidela. Som zdravotnik aj moj muz, ale nie sme gynekologovia, tak... No som sama strasne zvedava, ako toto dopadne! Nedufam.

odrik
10. máj 2011

@lea1333
A dakujem za podporu!

odrik
10. máj 2011

@lea1333
No a v tu sobotu mi povedal, ze ide o anembryomolu alebo MA. A dakujem za Tvoje prianie!