Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

odrik
10. okt 2011

@rachel36a
Ahooooooj moja 🙂!!! Ani u nas nic nove, my sme snazilkovat nemohli, cakam este kontrolne vysledky na homocystein, budu 27.10. a okrem toho som prekonala veeeelice zlu hnisavu anginu so silnymi antibiotikami, ktore este stale uzivam, uz 10-ty den ☹! Ale som rada, skoro som s tymi horuckami skoncila v nemocnici, lebo mi to preslo do klbov a takmer som nemohla prejst ani meter ☹! Ale uz je dobre, spamatavam sa 🙂!!! Drzkaj sa a budem sa tesit na spravicky od Teba 🙂!!!

eva7440
10. okt 2011

@gabinap12 Ahoj. Pripájám sa ku Tebe. Ja som tiež prežila to isté, v 24.tyž. som porodila chlapčeka a dodnes neviem,čo sa vlastne stalo ani pitva nič nepreukázala. Povedali mi,že sa to stáva,ale moja psychika ešte nie je v poriadku a už je tomu skoro 5 mesiacov.Tiež som bola na vyšetreniach a všetko bolo v poriadku a na piaty deń od posledného vyšet. som sa dostala na pohotovosť a tam sa to aj skončilo.

gabinap12
11. okt 2011

@eva7440 ...veď to telo sa spamätá oveľa rýchlejšie ako myseľ...tú len tak ľahko neoklameš ešte cez deň ako tak, veď v práci sa veľa myslieť nedá, po návrate domov nás zamestnáva synček ale večer keď zaspí mám stále veľa času na premýšľanie a spomienky...pomáha mi táto stránka tu sa môžem vyrozprávať,vypísať svoju bolesť...

eva7440
11. okt 2011

@gabinap12 ...len tí Ťa vedia pochopiť,ktorý to zažili...a tí ostatní si len myslia,že Ti vedia pomôcť- 😢

pokoloko
11. okt 2011

@kattarinab

No my sme tiez nic nemohli prve 4 tyzdne, potom sme to nejakosik nevydrzali... zajtra idem k doktorovi na prve sono zatial mi dal duphaston aby sme to trosku podporili, tak cakam ako sa to vsetko vyvynie.. bola by som strasne rada ak by to bolo v poriadku.. Mrzi ma co sa ti stalo... toto nikdy nie je prijemne :( Dufam ze sa zadari a babatko bude ako ma byt! x

gabinap12
14. okt 2011

@eva7440 ...veru máš pravdu, kto si niečím takým neprešiel nepochopí i keď by sa snažil koľko len chcel...nedá sa...

poisonblu
14. okt 2011

ahojte baby...povzbuďte ma, aby som sa zdržala, lebo mám ovuláciu a strašne ma to láka skúsiť splodiť babätko...chceme síce počkať na druhú menštruáciu po kyrete, ale hrozne sa mi nechce čakať ešte mesiac ☹

marianna28
18. okt 2011

@poisonblu ahoj - ja ta nepovzbudim a radsej poviem: ked sa na to psychicky citis, necakaj na nic! My sme cakali a nemohli sa rok dockat - kamoska necakala a anilen jedna mrcha po kyrete jej nedosla - a uz drzi krasny uzlicek v rukach, ja nie... takze - ovulka = babetko 😉

jenny6
18. okt 2011

Baby, boli ste po kyrete PN????

marianna28
18. okt 2011

Hm... moje telo sa spamatalo 50 dni po kyrete - mysel doteraz nie... a uz to bude veru aj rok... a hoci sa nam aj kooonecne podarilo otehu... ale ten strach, ze co povie doki a aky osud to bude mat, to nepominie... // testom nieje nic vyhrate a najhorsia na tom je ta vec, ze clovek je proste bezmocny... Baby - ked vas sem chodim tak potajomky sem - tam citat... je mi velmi smutno 😢 no a nenachadzam anilen slova utechy... mne vtedy asi najviac pomohlo, ked na mna nikto nic nehovoril - tu konikovi som napisala vsetky moje pocity a schulila som sa drahemu v naruci...

marianna28
18. okt 2011

@jenny6 kedze mi kyret robili v nedelu o 15,00, tak som si vzala pondelok a utorok volno - najhorsie bolesti boli prec a sla som do prace - aspon som sa odreagovala...

jenny6
18. okt 2011

Ďakujeeeem🙂)) ja som už štvrtý deň po kyrete a až dnes som začala silnejšie špiniť- čerstvá krv, tak som sa trocha zľakla či to nie je moc skoro ísť dnes do nočnej.. Tak už som kľudnejšia- asi to je normálne.
Môj doktor má zastupovanie.. v nemocnici mi dali len celodenné ošetrenie a keď som včera došla k doktorovi, ktorý ma poslal do nemocnice (inak strašne zlatý), tak sestrička ma hneď odbila že načo kontrola, že až s výsledkami z histologie.. Všedci sa tvária, že načo PN.
Tak ďakujem, budem kľudnejšia keď viem, že je to tak OK.

alyce
21. okt 2011

Ahojte, som tu nova. Vidim, ze mnohe mame podobny osud. Mam 1 syna (4roky), co sa nam podaril na prvy sup. A teraz sme si povedali, ze chceme druhe a tak sa nam v auguste znova podarilo otehotniet na prvy sup. Ale v 6 tt. som mala spontanny potrat, bez cistenia. Doktorka povedala, ze sa mozme snazit hned. Potom prisla prva menst. po 26 dnoch (moj cyklus je 25) a teraz druha po 23 dnoch. Takze z tohto hladiska mi to funguje ako predtym, lenze som odvtedy nemala ten hlien, ktory chodi ked je ovulacia. Ani ziadne priznaky pred menst. ako predtym, ziadne bolave prsia, ani brucho... A hoci sme sa snazili, tak nic a tak neviem, ci sa este hormony nejako nestihli dat do poriadku, alebo ako je to... Nezazili ste niekto nieco podobne?

evakva
21. okt 2011

Ja som si po 3 rokoch snazenia nasla // a jasala som. No nasa radost sa skoncila v 5tt, kedy sa male prestalo vyvijat. Zacala som krvacat, no nevyslo zo mna vsetko a tak mi robili vacuumaspiratiu. Co to je , som sa dozvedela az od svojej lekarky. Robili Vam to niektorej? Ako skoro sa po tomto zakroku moze zacat snazit? Dakujem

alyce
21. okt 2011

A doktorka ti nepovedala kedy mozte zacat? Moja kamaratka mala kyret (co asi nie je to iste ako si mala ty), a jej povedali po 3 mesiacoch...

poisonblu
22. okt 2011

@evakva co som pozrela na nete, tak to ti embryo vysali a nevyskrabali...inak ziadne info o tom som nenasla...podla mna vyskrabanie viac znici maternicu ako vysatie, takze to vysatie by malo byt k maternici jemnejsie a mohli by ste sa aj hned zacat snazit..ale to je iba moj nazor 🙂

linuska1
22. okt 2011

@alyce

ahoj... taktiez som k malej prisla na 1 sup na svadobnej ceste...🙂 tiez sme sa rozhodli ze chceme druhe a taktiez som mala spontanny potrat v 6 tyzdni... doktorka mi povedala ze sa hned mozeme snazit dalej.. tiez to bolo bez cistenia... tak sme sa hned snazili... a som zvedava.. ci nam to vyslo... nasledujucu mrchu mam dostat 01.11....

evakva
22. okt 2011

@alyce Mne lekari nepovedali nic. Ja som sa dozvedeli, ze mi robili to odsatie az od mojej lekarky z prepustacj spravy. V nemocnici mi nic nepovedali. Nakolko mam Ashermanov syndrom, volili asi radsej takyto postup. O tom, kedy mozme ist na vec, sa nik ani len slovkom nezmienil. Tak uvidim. K svojej lekarke idem na kontrolu 27.10 a do nemocnice 31.10. Snad mi uz nieco povedia. Citim sa ako horuci zemiak, ktory si len stale prehadzuju.
@poisonblu

poisonblu
22. okt 2011

@linuska1 tak to drzim palce...my sa zacneme snazit 10.11, vtedy ma prist ovulacia, tak hadam to vyjde tak ako prve....

linuska1
22. okt 2011

@poisonblu

snad to vyjde... lebo nejako sa mi nepaci to planovanie.. :( clovek je pod tlakom.. lebo to velmi chce... to ani nie je milovanie..ale oplodnovanie..🙂)) budem aj tebe drzat prsteky.. nech to hned vyjde aj tebe.. 🙂

nativanativa
22. okt 2011

@evakva
@alyce ja som bola po kyrete asi 8 rokov dozadu a tazko povedat , ci mi robili vysatie alebo vyskrab , iste je ze po tyzdni som prisla na sono a nejak sa im to nezdalo , tak mi dali lieky na krvacanie opat , ze vraj som sa poriadne nevycistila , ale aj kamoske to tak robili

alyce
23. okt 2011

No ani mne sa to planovanie nepaci. Myslim, ze mi to nerobi dobre. Ja som bola na preventivke tento mesiac (čo bolo 15. den cyklu) a myslela som si, ze podla toho ako som zvyknuta tak mam uz po ovulacii. A doktorka mi povedala, ze tam mam prave pripravene vajicko... Ze to mame poistit este v ten den. No ale citila som sa cudne, ze to tak cielene robime a ani sa to potom nepodarilo. Takze ziadne planovanie, proste ked to pride, tak to pride 🙂 A okrem toho zacinam cvicit brusne tance, takze aj to by mohlo pomoc k takemu odreagovaniu... 😉

poisonblu
23. okt 2011

tak my sme si vcera uz nedavali pozor, ale neviem, ci z toho nieco bude...som 7 dni pred menzesom, cize 7 dni po ovulke....mohlo by z toho byt babatko? 🙂

zuszana
24. okt 2011

my sme sa dnes dozvedeli, že mám spontánny potrat v 6tt, zajtra idem na kyretáž, je to to najhoršie čo som doteraz zažila a môj muž to znáša rovnako zle ako ja, aspoň že to dá zo seba von ☹ malo to byť naše prvé bábo podarilo sa nám hneď po svadbe, asi sme sa až príliš tešili, mne tiež doktor povedal, že máme aspoň tri mesiace počkať, uvidím čo mi povedia zajtra ☹

roslawa
24. okt 2011

@zuszana Ahoj ja som 3 den doma z nemocnice,taktiez po kyretazi..missed abort v 17 tt.Uz druhy potrat.Prvy v 8tt.Pre mna to bol a stale je obrovsky sok.Neviem ako sa z toho spamatam.Velmi sme sa tesili na malinke.Vsetko bolo v poriadku,ani som nekrvacala.Bohuzial uz je v nebicku.Doktor mi poradil pockat tak pol roka..Drzim palce

roslawa
24. okt 2011

@marianna28 ahoj ta bezmocnost je najhorsia,nemozes nic spravit a este ked vidis ultrazvuk z tyzdna predtym ked je vsetko v poriadku. ☹ Mne tiez viac pomaha ticho..Prajem vela stastia

zuszana
24. okt 2011

@roslawa je to šok a smútok obrovský, už sa len modlím, aby sme to psychicky zvládli a prijali, proste to tak asi malo byť ☹ držím ti päste aby bolo do tretice všetko dobré...

roslawa
24. okt 2011

dakujem aj ja tebe prajem vela stastia...musime byt silne a vdacne za to ze su okolo nas ludia,ktori nam pomahaju v tazkych chvilach.Hovori sa podelená bolesť polovičná bolesť.

alyce
25. okt 2011

Dievcata, citim s vami. Zazila som to v septembri. Je mi to velmi luto, ze sa to stalo aj vam... Roslawa, viem, ze sa citis hrozne, ale prosim ta, nenechaj sa odbit cakanim, ale presvedc doktora, nech ti spravi vsetky mozne vysetrenia. Mozno to malo svoj dovod, ktory sa da vyriesit. To bolo tvoje prve dieta?

alyce
25. okt 2011

Poznam jednu babu, ktora najprv nevedela otehotniet, az jej zistili, ze nema ovulaciu. Ked vyriesili toto, sice hned otehotnela, ale mala MA. Potom cakali asi pol roka a znova otehotnela a znova potrat. Potom jej zistili, ze ma nieco so zrazanlivostou krvi a tak znova otehotnela hned po tom druhom potrate a teraz si picha injekcie do brucha asi o mesiac ide rodit. Viem, ze to nemusi byt vas pripad, to je len na povzbudenie, ze vsetko nakoniec moze dobre dopadnut, len na to treba prist kde je problem...