Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

rachel36a
25. máj 2011

ahojte, tak ma môj drahý prehovoril ešte na jeden pokus, tak to začne všetko odznova, všetky vyšetrenia a testy, ak to teraz znova skončí tak ako posledných 5 krát, tak už asi naozaj skončím na psychiatrii... mám hrozný strach, ale tak veľmi chcem to bábo, že sa idem z toho zošalieť, všetkým vám držím palce, nech ste čím skôr tehu, a narodia sa vám krásne zdravé detičky...

odrik
25. máj 2011

@rachel36a
No ved to je super!!! Ja viem, ze je to strach a obavy a este kopec vselicoho, ale stoji to za to!!! Jejda, budem na Teba mooooooc mysliet, aby to uz vyslo!!!!! Neboj, nestihnes zosaliet, lebo dovtedy pride babulko! Drzim palceky! Vela stastia!

abriela
25. máj 2011

@rachel36a Ver, ze sa to podari a dopadne to dobre. Viem, je to velmi tazke. Presla si si svojim. Kamoska mala 4 pokusy a piaty skoncil tym, ze ma krasneho chlapceka. Drzim ti palce.

@ odrik Ahoj. Ako sa zotavujes? ako dopadli vysetrenia?

rachel36a
25. máj 2011

@odrik je to horor,, znova tým všetkým prechádzať, a čím mám viac rokov, tým viac sa bojím, ale ďakujem ti za milé slová... a ty ako, vyšetrenia ti ako dopadli?
@abriela ahoj, bodaj by si mala pravdu, a tentokrát to vyšlo... nikdy by ma v minulosti nenapadlo, že budem plánovať a pokúšať sa o mimi v 40-ke, ale čo už keď to skôr nevyšlo...

mimka1710
25. máj 2011

@rachel36a spravny postoj...vsak nadej zomiera posledna a verim ze tentokrat to uz dobre dopadne...ja mam pred sebou treti pokus, snad bude uspesny, len musim pockat na vysetrenia a hlavne na vysledky...vela stastia prajem

rachel36a
25. máj 2011

@mimka1710 Ďakujem, aj ja ti prajem úspešný pokus... a pekné zdravé babulo....

odrik
25. máj 2011

@rachel36a
Nedakuj prosim! Ja verim, ze uz bude dobre! A vsetko sa podari. No moje vysetrenia dopadli takto: zamerali sme sa dnes na anamnezu, rodinnu aj osobnu. Kedze sme prisli na to, ze v mesiaci, v ktorom som otehotnela, som mala zapal prinosovych dutin, mohlo by to negativne ovplyvnit proces oplodnenia. Ale aj nemuselo, to uz nikto nevie. A tak sme sa dohodli, ze pockame na prvu mrsku, v lete mame snazilkovat, a na jesen sa uvidi. Ked sa nezadari, zacneme vysetrovat ovulaciu, spermiogram... Takze tak. Prajem Ti vela stastia!

olo
25. máj 2011

ahojte baby tak ja mam 5ročneho zdraveho syna a chceli by sme druhe babo ale prve som potratila v 9tyždni potom som o 3 mesiace otehotnela znova diegnoza anembriomola nasledoval kyret o pol roka som znova otehotnela zasa anembriomola a zasa kyret už nemam sil som na pn doktorka ma neposiela na žiadne vyšetrenia že nahoda ale 3krat nahoda to sa mi nechce verit

odrik
25. máj 2011

@olo
No to uz nebude nahoda! Myslim, ze by bolo dobre naozaj navstivit hematologa, prip. aj geneticke vysetrenie! Priznam sa, moj nazor je taky, ze ani 1x to nie je nahoda. Ja som sa snes snazila o tom presvedcit mojho pana doktora. Mam tiez jedneho zdraveho syna a teraz som tiez potratila. Nieco podla mna musi byt vo vajicku alebo v spermii. Alebo v krvi alebo.... A pricina sa musi zistit! No nech je to 1x aj nahoda, ale treti? Ptajem Ti vela stastia a myslim si, ze to treba riesit!!!!

olo
25. máj 2011

no moja doky povedala že psychika kedže pracujem ako učitelka neviem ci sa teraz snažit alebo to zaa zle dopadne ale oni ma nechcu na ziadne vysetrenia poslat

rachel36a
25. máj 2011

@odrik aj mne teraz začína kolotoč vyšetrení prečo, ale ako vždy na nič neprídu, na druhej strane mi aspoň potvrdia, že som ok, žiadne vírusy, baktérie, ani iný sajrajt v organizme, čakám na mrchu, a na 6 deň sa to začne, takže zhruba koncom júla, alebo v auguste začneme na tom pracovať, záleží len na mrche a na tom kedy budú výsledky...

odrik
25. máj 2011

@olo
No neviem ako to riesit! My sme sa s lekarom dohodli, ze kedze som teraz pred otehotnenim bola chora, mala som zapal prinosovych dutin, mohla to byt pricina mojho neuspechu. Moze, nemusi. Ja tiez pracujem s detmi, som klinicky logoped, a nemyslim si, ze som v strese. Svoju pracu mam rada a nestresuje ma! No tak sme sa dohodli, ze teraz vysetrenia este robit nebudeme. Neviem, ci je to celkom rozumne, ale chapem ho, kedze je to u mna prvykrat. Ale ak sa to stane znova, urcite rozbehneme vysetrenia. A to mi este navrhol, ze ked sa nam do jesene nepodari tehulkovat, zacneme s vysetrovanim hned na jesen. Tak uvidime, ale myslim si, ze Ty by si uz naozaj nemala cakat! Tak vela stastia!

odrik
25. máj 2011

@olo
A skus urobit kuk do temy kyretaz, tam je lenkasop a ona 2x potratila a teraz jej robia potrebne vysetrenia, urcite Ti rada poradi!

odrik
25. máj 2011

@rachel36a
No tak asi zacneme snazilkovat spolu! Ja si tiez pockam na mrsku, mozno pre istotu aj na druhu a uvidime ako sa bude darit. Ja tiez predpokladam, ze v tych vysetreniach vela nezistia. Tak vela stastia pri snazilkovani!

silvia371
25. máj 2011

ahojte dievcata, ja som tiez potratila "len" raz a doki mi urobil vysetrenia, chodim sice sukromne zaplatila som 50,- euro, ale stalo to za to, zistili mi trombofilne mutacie a v dalsom tehu musim pichat injekcie a navyse aj mm zistili zly spg, takze uvidime ako to cele bude....teda ja odporucam vysetrenia, pokial to je mozne, radsej aj za priplatok, lebo cez poistovnu sa to myslim riesi az po tretom....

odrik
25. máj 2011

@silvia371
Dakujeme za radu, ja som si tiez dnes pre istotu zavolala na hematologiu, potrebuju len strucnu spravu od gynekologa a mozem sa objednat. Tak asi, aj proti nazoru lekara, predsa len pojdem!!! Tak vela stastia!!! A este raz dakujeme!

silvia371
25. máj 2011

@odrik nie je za co, aj ja prajem vsetkym vela stastia, nech sa cim skor podari otehotniet, myslim, ze pokial to je v nasich silach, tak musime konat i ked su lekari proti, aspon pre nasu istotu, ze sme urobili vsetko, co bolo mozne.

odrik
25. máj 2011

@silvia371
Ja to vnimam rovnako!!! A ked sa to stane znova, budem vediet, ze uz to bolo urcite v rukach prirody a toho Pana tam hore, pretoze ja som urobila vsetko! Tak krasny vecer a vsetko dobre 🙂 !

silvia371
25. máj 2011

@odrik aj Tebe 🙂

katkafs
25. máj 2011

@odrik ahoj ako sa máš ? Tak predstav si ja tu s hrôzou zisťujem, že môj doki ma vôbec nikam neposlal, žiadne testy po 2 potratoch len ten hnusný Duphaston ...... Už včera prišla mrcha, tak len počkám kým skončí a idem k inému dokimu ... Baby držte palce, ja už mám po 40 , dúfam ,že mi z toho nešvihne a nájdem doktora ktorý ma bude chápať ....... 🙂 pekný večer a nech sme všetky rýchlo TEHU !!

odrik
25. máj 2011

@katkafs
Ahoooj moja, pomaly sa spamatavam a rozbieham opatrenia, aby sa nam podarilo uspesne snazilkovat a tehulkovat! Dakujem, mam sa celkom dobre, zdravotne urcite. No vazne, co lekar, to iny nazor! Ja viem, ze ani jeden to nemysli zle, ale s ohladom na situaciu, myslim, ze by mali uvazovat aj inak! Ja viem, ze su tabulky a predpisy, ale kazda situacia je predsa ina! Ale asi si treba vela veci pytat a nedat sa!!! Tak Ti prajem vela stastia pri novom lekarovi, nech uz uspesne tehulkujeeeeees!!! Krasnu dobru nocku🙂

rachel36a
25. máj 2011

@odrik tak to by bolo super, naši anjelikovia sa mala narodiť v decembri, teraz začneme spolu snažilkovať a možno naraz porodíme naše super mimčá

katkafs
25. máj 2011

@odrik, @rachel36a ďakujem veľmi pekne a nech má rachel36a pravdu ...... 😀

odrik
25. máj 2011

@rachel36a
No jasne a budeme cez Vianoce tehulkovat a v lete budeme pysne maminky! Kocik mam uz daaaavno vybraty, tak uz len toho chrustika do neho!!! Myslim a drzim palceky!

odrik
25. máj 2011

@katkafs
Si zlata, dakujem aj ja velmi pekne!!! Tak na seba myslime, palceky si drzime!!! 🙂

mimka1710
26. máj 2011

@olo ahoj olo, tiez si myslim ze trikrat potratit nie je ziadna nahoda, vsak po tretom neuspechu sa konecne veci riesia, som velmi prekvapena ze to nechavaju len tak...tu na konikovi citam viac pribehov zien, ktore sice maju zdrave dietatko ale pri dalsom snazeni im to uz dopriate nie je...moje prve tehu sa tiez skoncilo anembryomolou, povedala som si ze to bola len velmi hnusna nahoda, druhe sa mi skoncilo v 23. tt a to bolo vsetko v poriadku a zo dna na den to opät skoncilo...ozaj pri dalsom tehotenstve ti nedali duphaston? Ja som ho brala uz neviem do kolkeho tyzdna a babätko sa mi pekne vyvinulo...dodnes si pamätam tie stresy, ked som mala poradnu a sono, ci tam konecne nieco uvidi a predsa bola tam moja krasna slecna, tak velmi mi je za nou smutno...
Po mojich dvoch neuspechoch doktor tiez nic neriesil, samozrejme ze ani histologiou nezistili pricinu a ja som podla beznych gynekologickych vysetreni v poriadku, nastastie sa nasla osobka ktorej moj osud nie je lahostajny a vybavila mi vysetrenia, buduci tyzden v utorok idem na ne, tak som uz aj rada aj sa bojim co mi zistia...Ak ti mozem poradit nenechaj to len tak, radsej zmen dr., lebo na tie vysetrenia po troch potratoch mas predsa narok....Prajem ti vela sil pri prekonavani tej neopisatelnej bolesti a hlavne vela stastia pri dalsom snazeni a tehulkovani...

olo
26. máj 2011

@mimka1710 dakujem asi začnem sama na vlastnu past

miriem
26. máj 2011

@helenka333 Ahoj, citala som sa vam prihodilo- je mi to luto. Chcela som teba aj ostatne baby povzbudit, ze ono to po prvom neuspechu ide niekedy lahsie, ako by ste cakali. My sme prisli o mimi v 5tt (rano som sa zobudlia na strasne krce v podbrusku, ovela silnejsie ako pri menstruacii, vecer som zacala krvacat- nieco ako menstruacia, ktora trvala asi 4 dni. Telo si s tym poradilo same, nemusela som ist na reviziu. Lekar nam povedal, ze mame normalne fungovat dalej, ze nemame na co cakat, lebo ked si telo samo poradi, tak je to ten najlepsi mozny zo smutnych koncov. Tak sme s manzelom "fungovali" normalne dalej a hned na druhy mesiac boli opat //. Nechcela som tomu verit, ale bolo to tam a teraz koncime 10tt a zatial vyzera vsetko v poriadku, takze dufam, ze na vianoce uz budeme traja. Drzim Vam vsetkym palce, nech to co najskor vyjde!

vierka0
26. máj 2011

@miriem nam to tiez takto vyslo..tiez som potratila v piatom tyzdni, a hned dalsi cyklus som otehotnela opat (ovulacia bola sice posunuta ale bola 🙂 ) tiez si myslim, ze netreba cakat pridlho..sice zatial neviem ako sa nam bude darit, sme síce menší ako by sme mali byť, no uz nam bije srdiecko 🙂 tak snad to tentokrat dobre dopadne 🙂

helenka333
26. máj 2011

@miriem
@vierka0
Ďakujem Vám krásne za povzbudenie, velmi to pomáha 🙂 keďže to stále bolí a aj to bude bolieť, ja čakám len na prvý menzes a potom sa hneď pustíme do snažilkovania 🙂 tiež mi lekár tak povedal, že nie je načo čakať, som pekne vyčistená, maternica pekná žiadne špinenie ani bolesti. Vy ste tiež počkali aspoň to tej prvej mrchy? Som velmi rada že sa Vám to podarilo a prajem Vám hlavne veľa zdravíčka a veľa síl, trpezlivosti, mysliac len nato, že to tentokrát dopadne dobre...musíme takto myslieť lebo inak nato zase doplatíme. Dúfam aj ja, že už pri ďalšom cykle sa nám to podarí, verím tomu!!!!!Vierka hlavné je to že bije srdiečko, mne ani srdiečko už nebilo (prestalo) a to že je menšie, netreba nato myslieť, nie každé dieťatko je rovnaké a zo skúsenosti mojej susedky, celý čas jej hovorili, že má ovela menšie dieťa ako má mať že asi porodí predčasne a teraz mám doma krásneho zdravého 3mesačného synčeka 🙂 . Držte sa!!!