Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

rachel36a
31. máj 2011

@eva7440 , ahoj to je mi veľmi ľúto, ale nádej je stále, aj keď to bolí, ja už som potratila 5 krát, a ešte stále s priateľom dúfame, že tentoraz to vyjde...

chirabell
31. máj 2011

@eva7440 ahoj...ja budem mat zajtra tyzden, co som absolvovala kyret v 12tt, prestalo bit srdiecko...viem, nie je to take ako v 6m, lebo este necitit pohyby a pod, ale ta bolest nad stratou dietatka, najma vytuzeneho je rovnaka...aspon co mi vraveli zienky, ktore si bohuzial prezili aj to aj to...hlavu hore, musime mysliet pozitivne lebo tak pritiahneme pozitivnu energiu a coskoro budeme maminami cakatelkami zas...ten strach tam bude isto velky, ale treba verit a mysliet pozitivne...negativne myslenie pritahuje vraj len problemy...ja sa snazim tomu verit...dufam, ze sa telo da co najskor do poriadku a my sa budeme moct pokusit o babatko opat...drzim aj tebe palce, aby si to zvladla...a ak budes mat chut, kludne mi napis...hoc aj sukromne, ak sa ti nebude chciet verejne 🙂 je dobre, ked sa mame komu vyrozpravat a tu na MK ta moznost je...

vierka0
31. máj 2011

@chirabell ty si prisla o babatko?? strasne ma to mrzi..si bola v decembrovkach co?? fakt ma to mrzi..pamatam si ta z hentej temy..

chirabell
31. máj 2011

@marcela1992 prave som si precitala, ze po prvej MS idete hned skusat dalej a pod menom ti vidim pasik, ze 4tt...teraz neviem, ci sa hned zadarilo alebo to tam je stara info, no ak to prve, tak gratulujem a drzim palceky v uspesny koniec...ak sa mozem spytat...kolko trvalo kym ti prisla prva mrcha? my by sme radi tiez sa hned po nej, max po dvoch do toho pustili, len ja to mam este velmi cerstve, zajtra bude tyzden po zakroku, takze na mrchu si este dlho pockam...no dufam, ze napriek komplikaciam sa telo da rychlo do poriadku...lebo citime obaja s parnerom, ze pre nas bude na psychiku najlepsie ist cim skor do dalsieho kola....

chirabell
31. máj 2011

@vierka0 ano, bohuzial...pred tyzdnom som sa dozvedela, ze srdiecko nebije, bola som v strede 12tt... na jeho konci v stredu som bola na kyrete, stvrtok sme malizacinat posledny tyzdne prveho trimestra...tak teraz sa davam dokopy, nebolo to uplne ok, mala komplikacia pri zakroku, tak dufam, ze vo stvrtok na kontrole sa dozviem dobre spravy....bohuzial, stava sa...nie som ani prva ani posledna...a bohuzial, vyhra nie je ani po skonceni prveho trimestra, babatka umieraju aj neskor...tak sa snazim naucit mysliet pozitivne, aby som pritiahla len to dobre a dalsie tehu sme dotiahli do uspesneho konca...

vierka0
31. máj 2011

@chirabell no ja po prvom potrate (aj ked dost skorom - 5tt) stale len na to myslim, ze ci je to druhe v poriadku..som bola taka happy, ked mi lekar povedal, ze sa mu dari, srdiecko bije, ale som aj tak stale v napati pred dalsou kontrolou..drzim prsty pri dalsom snazeni..nam sa podarilo hned na dalsi cyklus..ale tebe sa mozno telo bude dlhsie spamatavat, predsa si uz bola v 12tt.. vela sil ti prajem..

abriela
31. máj 2011

@vierka0 zavidim, ale aj z uprimneho srdca gratulujem k dalsiemu tehotenstvu. Prajem vam obom veľa zdravia a tehulkovanie bez komplikácii.

marcela1992
31. máj 2011

@chirabell Ahoj.Ja som tiez len tyzden po.Je to stary udaj,neviem ako to mam zmenit...My chceme skusat hned lebo to urcite bude pre nas lepsie.Tak drzim palce nech vam hned vyjde 🙂 A citala som ze MS by mala prist najneskor do 7 tyzdnov,ak nepride tak treba ist k lekarke.

vierka0
31. máj 2011

@abriela dakujeme, verim ze aj vy sa skoro dockate..prisli ste o babo v dost neskorom stadiu, je mi to luto 😒

andrejka1974
31. máj 2011

ahoj ja som prvykrat potratila v maji 2006 dalsie babo som potratila v maji 2007 ale v septembri 2008 sa nam narodila krasna dcerka Sinduska mam este troch starsich synov pauzu medzi potratmi som mala 6 mesiacov

chirabell
31. máj 2011

@marcela1992 tak ja pevne verim, ze pride MS urcite skor ako po 7t, to sa mi zda neskutocne dlha doba...tak nam (myslim tym aj tebe) drzim palce, aby to vyslo podla predstav 🙂 a samozrejme aj ostatnym snazilkam 🙂

odrik
1. jún 2011

Ahooojte! Dlhsie som zabudla urobit kuk. Ja som dnes 19. den po, tak moooc ocakavam prvu mrsku a neviem sa jej dockat, viem, ze este je casu dost, ale.... Tak vas vsetky velmi pekne zdravim, prajem rychle zahojenie telicka i srdiecok!!! A na Vianoce velke bruska a stastny usmev!!! A ako povedala zabka 60, kupit dobrotky pre bocianov plne vrece a krmit ich! 🙂 Krasny den vsetkym!

abriela
1. jún 2011

Očakávana mrcha, mrchavá? U mňa prvykrát došla po 4 týžnoch. Tešila som sa a potvora teraz už 2x po sebe je tu po 18 dňoch. Výhoda- viac plodných dni? Kto vie, možno ani nie.

lenkasop
1. jún 2011

eva7440, saska02.....je to nespravodlivé, prečo sa takéto veci dejú, súcitim sa Vami, moje problémy proti vašim sú nič. Máte to tažké ☹ Držte sa.

katkarv.....v ktorom si potratila? U mňa histológia plodu bola v poriadku, hematológia Ok, čakám na trombofilný terén z genetiky. Endokrinológia - termín 28.7. Bola si aj na imunológii - a kde?

eva7440
1. jún 2011

@vierka0 ahoj..ano decembrovkárka.....keď sme prišli na pohotovosť,kvôli tomu,že necítim pohyby,vyšetrili ma dvaja dr. Jeden z nich mi povedal,že v decembri bola zlá karma,a preto sa to stalo.Nejako sa z toho dostanem....len neviem,ke´d nastúpim znova do práce,ako to budem znášať?!

eva7440
1. jún 2011

@rachel36a to je dobré,keď veríš.. 🙂 my sme čakali s manželom 14 rokov a prišlo toto...ešte to bolí.Možno že aj ja budem raz veriť.

vierka0
1. jún 2011

@abriela ked mas take kratke cykly teraz, tak bolo by fajn zistit ci mas vobec ovulaciu..lebo ak ano, tak ju mas pocas menstruacie 😕

eva7440
1. jún 2011

@saska02 Ahoj....viem,aká je to neuveriteľná bolesť,nie len naša ale aj pre našich blízkych.Bola som na pôrodnici 3 dni,kde mi dávali vyvolávačky,nechcel ísť von.Bolo to strašné pre mňa,keď som videla ,ako tam mamičky rodia a oteckovia tam bezmocne sedeli pri nich. Zároveń spolu s nimi som sa tešila....lebo to je vlastne nový život. A ja som tam nešťastne chodila po chodbe a plakala....

vierka0
1. jún 2011

@eva7440 velmi ma to mrzi..

eva7440
1. jún 2011

@chirabell je to fakt,aspoň to zo seba dostanem..poplačem si ...a skúšam fungovať ďalej 🙂

eva7440
1. jún 2011

@vierka0 je to dobré,keď si môžeme takto poradiˇť a vlastne vyrozprávať..... 🙂 už aj to pomáha na psychiku

vierka0
1. jún 2011

@eva7440 veru, je to pomoc..v ktorom si bola tyzdni?

katkarv
1. jún 2011

@lenkasop v 11t bol kyret a plod zodpovedal 6t,nikde mi nic nezistili a na imunologii som nebola.

mimka1710
1. jún 2011

ahojte zienky, vcera sa konecne nastartoval sled vysetreni, absolvovala som zmenu doktora, sice za tymto musim dochadzat cca 70 km, ale som velmi rada ze je ochotny mi pomoct...v gyn. ambulancii mi spravil vsetky mozne odbery a poslal ma aj na hematologiu, genetiku, imunologiu a endokrinologiu...na prve dve vysetrenia som sa objednala v BB a na dalsie sa idem objednat dnes u nas v LC...som zvedava ake cakacie lehoty budu tu...Konecne mam pocit ze sa veci pohli a som o nieco blizsie k svojmu drobciatku, hoci musim cakat na vysledky, tak snazenie najskor po lete, ale nevadi...

@eva7440 velmi ma mrzi ze si prisla o svoje babätko...je to strasna rana, ale podla seba viem ze treba ist dalej a hlavne mysliet na to dobre...na moje dva anjeliky myslim kazducky den, predstavujem si ich pri sebe, ako by nam bolo krasne, ale bohuzial dopadlo to inak...tiez som si v nemocnici vytrpela svoje, presne tie pocity, cakat na pôrod uz mrtveho dietatka, vokol mamicky s bruskami, detsky plac cerstvo narodenych deti...no nic moc na zranenu psychiku...teraz s odstupom casu sa dokazem tesit s kazdou mamickou, alebo mamickou cakatelkou a verim ze raz sa k nim pridam a tiez vsetky tu pritomne zienky...vela sil

marcela1992
1. jún 2011

@chirabell No dufam,ze nam to vyjde hned na prvykrat 🙂 A inak kedy zacinate so sexom?Ak sa smiem spytat...My by sme chceli uz dnes ale neviem ci to nie je skoro

eva7440
1. jún 2011

@vierka0 bola som na začiatku 24.týždńa

eva7440
1. jún 2011

@mimka1710 tie sily budeme potrebovať všetky,aby sme sa z toho dostali... 🙂

lenkasop
1. jún 2011

mimka1710....na genetiku ti brali krv na trombofilný terén alebo na chromozómy?

katkarv....a čo ti na to povedal lekár, keď nič nezistili?

jalanecek
1. jún 2011

Ahojte mozem sa Vam tu trosku primiesat potrebovala by som radu dnes mam 35 dc menzes dostavam pravidelne na 30 dc takze mi 5 dni meska dnes som bola u lekara a hovoril mi,ze mam vyssi sliznicu 8mm test som mala negativny al hovoril ze si mam urobit jeste jeden v pondelok a ze mam tmavu sliznicu mozem byt tehotna??ke dje sliznica vetsia a menzes meska???kolko jste mali vy sliznicu ked jste boli v zacviatkoch ja by som mala byt 4 tyzden podla kalkulacky dakujem za odpovede

katkarv
1. jún 2011

@lenkasop moj gynekolog o tom nevie,on ma neposielal a u obvodnej som este nebola.Ale baby tu pisu niektore ze sa im tiez pricina nenasla.