Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

helenka333
27. máj 2011

@marcela1992 Tiež mi je to ľúto, ja som bola v nemocnici pred 12 dňami, ale stále to ešte velmi bolí, sú krajšie dni, ked si myslím že to zvládneme a myslím pozitívne ale prídu aj horšie, keď neviem, či má zmysel žiť.....ale netreba sa vzdávať 🙂 aj ked je to velmi ťažké velmi velmi, musíme myslieť aj na svojich najbližších že stoja pri nás a potrebujú nás tak ako aj mi ich. A že raz to zdravé bábo mať budeme 🙂 !!!Drž sa a prajem vela síl!!!

odrik
27. máj 2011

@marcela1992
Ahoj moja, vitaj tu u nas ubolenych a sklamanych! Ano, je to strasne, ale neboj, bude lepsie. Pomaly, pomalicky sa Ti srdiecko zahoji, i ked nikdy uz nezabudnes! Ale pride zdrave, krasne dietatko, ktore bude urcite tym najlepsim liekom na bolavu dusicku! Tak sa opatruj, ja som potratila 13.5. a este dlho potrva, kym sa stym ako tak vyrovnam ☹ !

odrik
28. máj 2011

Ahojte vsetky babulky! Jejda, to cakanie na prvu mrsku je nekonecne!!! Inokedy cas leti a teraz mam pocit, ze sa zastavil! A to este uvidime, aka ta prva mrska bude! Joj, kym sa dam do poriadku! Ale co narobime, musime byt trpezlive a pokojne. Tak na vas vsetky myslim, co asi robite a ako sa mavate! Pekny den!!! 🙂

mimka1710
28. máj 2011

@odrik ahoj odrik neboj cas rychlo leti a bude aj prva mrska...ja som sa tej svojej tiez nevedela dockat a nakoniec som mala v jednom mesiaci aj dve...teraz mam pomaly po tretej...len ma trapia moje cykly, lebo su poriadne rozhadzane a aj intenzita krvacania je uplne ina ako pred potratom-pôrodom...to bude asi este vplyv hormonov...inak po fyzickej stranke som celkom ok, len sem tam ma este pobolieva podbrusko a to uz mam vyse dvoch mesiacov od tej pre mna najnestastnejsej udalosti...uvidime co bude dalej, verim ze vsetko dobre dopadne, hlavne ohladom vysetreni, ktore ma cakaju a ktore tiez vy ostatne absolvujete...drzkajme si navzajom palce a myslime na krajsiu buducnost s nasimi bambulkami

lea1333
28. máj 2011

ahojte aj vy mate pocit ze od potratu ide vsetko dole vodou???nic sa vam nedari?a zacali ste priberat?tak ja spadam do vsetkeho!!! ☹

mimka1710
28. máj 2011

@lea1333 tak ja ten pocit veru mam...nic sa mi nedari, ani len pracu si neviem najst, zbytocne som studovala 5 rokov na vyske, do BA sa mi za pracou nechce a v nasom okoli mi zatial nic nehrozi...a to priberanie ani nespominaj...ja mam pocit ako by som bola stale tehotna, stare veci neviem zapnut, lebo mi dako stale trci brucho a uz sa mi zdalo aj chudsie, toto obdobie nicoho neznasam ani snazilkovat ani nic, len doma kysnut...esteze mam toho svojho chlapa lebo inak by to bolo na slucku...

lea1333
28. máj 2011

@mimka1710 ty si kolko po?ja som po potrate pribrala 4Kg!!!!na nervy a to ostatne ani nekomentujem a dojdem k doktorke na kontrolu a ta sa ma opyta ci nechcem antidepresiva...no konecna 😀

helenka333
28. máj 2011

@lea1333
@mimka1710
Všetky vieme aké je to ťažké, a myslím že viaceré máme ten pocit, ako keby to už lepšie nikdy nebolo, stále len horšie a horšie, ja tiež ten pocit mám a neviem sa ho zbaviť, a len rozmýšľam čo mám preto robiť...ja dúfam že už horší deň ako som mala včera nikdy mať nebudem, až ma chceli do nemocnice zobrať, tak som bola na dne, o plakaní ani nehovorím, že som si už necítila ani ruky ani nohy a rýchlo potom do sprchy. Tak po 4 hod. to prešlo ale stále to bolí a bolí....a mám pocit že niekedy sa už neviem ani usmievať ☹ AAALLLLLEEEE....nemôžme myslieť len na seba, musíme myslieť aj na našich najbližších, že stále stoja pri nás a už nehovoriac o tom, aké iné ťažkosti majú aj iný ľudia a ženy ktoré už nikdy mať deti nemôžu, aj keď viem, že pre nás stále tie naše problémy budú tie najhoršie. Preto Vám prajem veľa síl, aby ste sa držali a navzájom sme sa podržali v takýchto ťažkých chvíľach. Držte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

mimka1710
28. máj 2011

potratila-porodila som 9. marca, bolo to v 23. tt takze brusko uz bolo, potom trosku zislo a teraz ho mam stale dake nafuknute, na porazenie...ani som sa odvtedy radsej nevazila, lebo by som bola isto zhrozena...ja mam lepsie aj horsie dni ale asi by ma s antidepresivami nepotesila 🙂 v juli mam povolene snazilkovanie tak uvidime ci zacneme aktivne pracovat na dalsom babätku, bo priatelovi sa zda ze je to kratky interval po 2 neuspechoch

marcela1992
28. máj 2011

@helenka333 dakujem 🙂 je to fakt tazke ale mam vedla seba najlepsieho chlapa na svete tak sa mi to preziva lahsie...Hned po prvej menstruacii ideme skusat dalej

marcela1992
28. máj 2011

@odrik Hej je to velmi tazke ale netreba stracat nadej..ja sa snazim byt silna kvoli mojmu priatelovi,lebo vidim ze ked som smutna on je smutny este viac.Treba sa divat dopredu.My hned po prvej menstruacii ideme skusat dalej 🙂

odrik
28. máj 2011

@lea1333
Ahoj moja, co sa to deje? Pozri, kolko nas tu uz je!!! To je fakt strasne! Ja mam pocit, ze mi zostalo take nemozne brusko, stale akoby nafuknute! Mam ho vacsie, ako ked som este bola tych par tyzdnov tehotna! Len prosim nestracaj optimizmus, ja mam tiez pocit, ze uz nic nie je tak ako bolo pred tym. Vies, len mam pocit, ze to je vo mne, niekde v nas ostalo nieco..... No neviem, ale musime to nejako prekonat, dufam, ze sa nam svet vrati tam, kde bol!!! Velmi Ti prajem vsetko dobre a vela stastia!!!

odrik
28. máj 2011

@mimka1710
Dakujem velmi pekne! No, aj sa tej prvej mrsky trosku bojim, zjavne to nebude ako pred tym a budem si musiet zvyknut na zmenu, ktora ma caka. Velmi Ti prajem, nech si cim skor v poriadku a vysetrenia Ti dopadnu dobre! Nech sa cyklus da do normalu!!! A sup sup snazilkovat! Drzim palceky!!!

helenka333
28. máj 2011

@marcela1992 Ahoj, no mi tiež po prvej mrche začneme skúšať, lekár mi povedal, že nie je dôvod čakať, po mrche pôjdem na kontrolu a na výtery ale môžme hneď skúšať, dúfam že sa nám to podarí čím skôr, prajem to každému 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 aby sme si onedlho mohli aj mi sem dávať naše krásne fotečky bábätiek 🙂 🙂 🙂 držím prsty 🙂

odrik
28. máj 2011

@marcela1992
Velmi Ti drzim palce, aby uz bolo vsetko dobre!!! Prajem Ti vela stastia!!!

mimka1710
29. máj 2011

@odrik dakujem si zlata, tebe aj ostatnym zienkam prajem to iste...

odrik
29. máj 2011

@mimka1710
🙂 Vela stastia a krasny den!!!

lea1333
29. máj 2011

@odrik dakujem moja aj ja tebe prajem do zivota vela optimizmu!!!nam zacinaju zajtra plodne dni tak dufam ze nam to ten to mesiac vyde! 😉

odrik
29. máj 2011

@lea1333
Jejda, tak Ti drzim palceky, aby to urcite vyslo!!! Pekny den a dakujem! 🙂

lea1333
29. máj 2011

@odrik dakujemmmmmm 😀 aj vam sa coskoro podari!

odrik
29. máj 2011

@lea1333
Krasny vecer!!! 🙂

eva7440
30. máj 2011

Ahojte,,som tu nová,,Ja som tiež prežila pôrod -potrat,je to strašný pocit.V šiestom mesiaci som porodila mrtvého chlapčeka,prestalo mu biť srdiečko.Je to strašné,keď vidíte,ako ho odnášajú..Je tomu týžden a veľmi to bolí.

mimka1710
30. máj 2011

@eva7440 Mila eva velmi ma to mrzi, viem presne co prezivas, zazila som to iste v marci, len s tym rozdielom ze mne odnasali dievcatko, ta strasna rana na srdiecku trva dodnes a ani neverim ze sa s tym da vobec zmierit...v tvojom pripade je to velmi cerstve, ale verim ze mas kolo seba ludi, ktori ta maju radi a dodaju ti kopec pozitivnej energie, mne to velmi pomohlo a stale pomaha, lebo smutne chvilky mam stale...nechapem preco sa to stava, preco nase deticky odchadzaju do nebicka a nam ostava prazdna naruc...Mne ostala len viera, ze raz sa svojho babätka dockam a aspon trosku mi vynahradi tych dvoch anjelov, ktori mi odisli do nebicka a nesmierne mi tu chybaju...Prajem ti vela stastia v zivote, nech sa cim skor das do poriadku a samozrejme cim skor nech sa dockas svojho vytuzeneho sna, ktory tu snivame viacere...

lenkasop
30. máj 2011

eva7440, mimka1710.....je mi to veľmi ľúto ☹ Nechápem prečo sa takéto veci dejú, je nás tu dosť sklamaných a ubolených ☹ Držte sa, čas je najlepší lekár aj keď srdiečko bude stále bolieť.

ja čakám na prvú mrchu po, už aby to bolo 🙂

eva7440
31. máj 2011

@mimka1710 Ďakujem mimka,vidím,že som tu neni sama.Bol to strašný šok pre všetkych.Totiž mám jednu 14-ročnú slečnu doma,ktorá mi je naozaj velkou oporou spolu s mužom,ale aj tak to velmi bolí.Môj gyn.sa čudoval,že po tolkých rokoch som otehotnela a po pôrode plakal spolu so mnou.Naozaj nikto nechápal...neviem prečo sa
tam ten hore,takto rozhodol...ja sa stým možno zmierim,ale určite nezabudnem.Pevne dúfam,že sa to raz podarí....a ešte raz ďakujem

eva7440
31. máj 2011

@lenkasop ....srdiečko naozaj bolí a veľmi.....

lenkasop
31. máj 2011

eva7440....drž sa, je to hrozné. Určite sa podarí a všetko si vynahradíš. Ja som 2xpotratila a teraz chodím po vyšetreniach a čakám na výsledky. Zatiaľ na nič neprišli. ☹

eva7440
31. máj 2011

@lenkasop .....je to pekné,aspoň takáto podpora,,naozaj sa cítim otrasne.Ja naozaj dúfam,že sa to ešte raz podarí.Zatial som na PN,ale od budúceho týždňa začínam tie vyšetrenia....uvidím,ako to dopadne.Manžel je plný optimizmu aj s dcérou,,ale ja neviem..ešte je to veľmi čerstvé.

katkarv
31. máj 2011

@lenkasop ahojky,ja som mala 2x MA a nic mi nezistili ☹

saska02
31. máj 2011

Ahojte, Evka7440-prežila som to pred 9timi dňami, na tretí deň som porodila v 6m mrtve dievčatko. Malo viackrát omotanú pupočnú šnúru okolo krku a cez celé telíčko. Tá bezmocnosť, že sa jej nedalo pomôcť ma ubíja...strašne to bolí...súcitim s tebou a viem si predstaviť, čo prežívaš. ☹