Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

odrik
1. júl 2011

@slavkamesinova
Ahoj moja. Velmi ma to mrzi a je mi to uprimne luto. Je to smutne ☹ . Ja som este ani len mrsku nedostala, a dnes je to uz 50 od potratu. Bola som v 10tt. Lekar mi na kontrole povedal, ze je vsetko v poriadku. Na hematologii mi zistili vrodenu trombofiliu, takze asi tu bola pricina. My sa tiez tulkame. A bez tazkosti! Tiez s myslim, ze snezilkovanie netreba nejako dlho odkladat. Po 2-3 mrske nie je dovod neskusit 🙂!!! Drzkaj sa moja!

slavkamesinova
1. júl 2011

@odrik ahoj mojka dakujem mojka zapricinila to u nas chripka a brala som antibiotikum aj ked som vravel adoktorke ze asi som tehotna ale aj tak lieky tomu uskodili...ideme dalej a tesime sa na druhe babo🙂ak chces mozeme si pisat cez riadnu postu tesim sa drzkaj sa🙂

odrik
1. júl 2011

@slavkamesinova
Dakujem, nech uz vsetko dobre dopadne!!! Vela stastia!

slavkamesinova
1. júl 2011

dakujeme🙂

odrik
4. júl 2011

Ahojte babulky, co tu nove??? Ako sa to tu posuva dopredu??? U mna vsetko po starom, mrska ma este vooooobec nenavstivila, uz tie tyzdne ani nepocitam. Od potratu to uz bude v piatok tusim 8 tyzdnov a nic! Lekar ma vysetril, vsetko OK, budeme riesit. Teraz este par dni pockam, a ked nic neurobi priroda, bude musiet pomoct medicina. Nie som tym nadsena, ale... Majte sa krasne, drzkajte sa, snazilkujete, cim skor tehulkujte 🙂 !

rachel36a
4. júl 2011

@odrik ahoj, tej mrche šibe a šibe, ako sa máme snažiť keď si nedá povedať, mi zatiaľ nič nové, druhá mrcha skončila a dufam že dalšia príde tak ako má, lebo mi takto nemôžu dorobiť testy... tak nech už aj tebe čím skôr príde nech sa snažíme v septembri o sto šesť..

odrik
4. júl 2011

@rachel36a
No ahoj pokladik!!! Veru, pravdu vravis bars si mlada 🙂 ! No prave nad tym aj ja rozmyslam. Akoby toho nebolo dost, este aj ta mrcha nechodi, ani to nam ta priroda nedovoli, aby sme sa dali aspon fyzicky do poriadku ☹ ! Co som komu urobila? Nestacilo nam? Tak dufam, ze Tebe vsetko dobre dopadne, mrchavica dorazi na cas a vysledky testikov budu v poriadku. A mne dufam uz skonci toto bezmrsie. September to snad isti 🙂 !!!

rachel36a
4. júl 2011

@slavkamesinova ahoj, je mi to úprimne ľúto, my sme prišli o bábo v máji , so sexom sme čakali 6 týždňov , a aj tak som dostala zápal maternice, ale po kyrete sa to niekedy môže stať, ty len skús ešte chvíľku počakť, kým ti lekár nepovie že je to ok, prišla si o bábo už v pokročilom štádiu tehotenstva, tak sa to vraj odpporúča počkať, a potom sa všetky začneme snažiť, a budúci rok budeme mať krásne zdravé miminká...

rachel36a
4. júl 2011

@odrik to by v tom bol čert, aby to už tentoraz nevyšlo... ešte som sa asi nikdy takto netešila na september... zápal ustúpil, už som bez liekov, aj do práce som už nastúpila, tak už len počkať pár týždňov a ideme na to...

odrik
4. júl 2011

@rachel36a
To sa velmi tesim!!! Na Vianoce mi posles fotecku ako sa pekne gulatis 🙂!!! Ja mam tiez uz liecbu na tu moju vrodenu trombofiliu, tak uz len cakam na mrsku. Ved kyretaz som mala 13.maja!!! Uz by sa jej fakt mohlo uracit!!! Tak davaj na seba pozor, nech uz ostanes bez zapalov a chorob, nech Ti pekne dorobia testy a sup, ide sa na to!!!

mimka1710
4. júl 2011

Ahojte mile spolubojovnice....u mna tiez takmer vsetko po starom...len ten cas dako leti...9.7. uz budu 4 mesiace od mojho potratu, prave mam za sebou vysetrenia a cakam na vysledky, lenze tie najdolezitejsie budu az koncom augusta, co je hrozne dlha doba, aspon ze uz nastupujem do prace a snad pridem na ine myslienky...aj ja by som sa uz najradsej od septembra snazilkovala ale chcem dat tomu cas...vsetkym vam prajem vela pozitivnej energie a co najskor radost z rastucich brusiek

odrik
4. júl 2011

@mimka1710
Ahooooj moja!!! No vidis ako ten cas leti!!! Ja som 2 mesiace od potratu a este ani mrska neprisla. Na hematologii mi prisili vrodenu trombofiliu, zvysenu hladinu homocysteinu a este cakam na antifosfolipidove protilatky, jeeesis, dost latinciny!!! Takze veselo. Som pod kontrolou hematologa, o 3 mesiace znova odbery, ale inak sa mam vyborne 🙂 !!! Asi toho ani jedna nemame malo, vsak??? Ako by nam nestacilo, ze mame anjeliky v nebicku. Neboj, v praci trosku zmenis myslenie, na nieco ine sa sustredis a bude to dobre!!! Dakujeme za mile prianie, aj Tebe vela stastia!!! Drtim palceky!

mimka1710
5. júl 2011

Ahoj odrik, tak teba ta mrska riadne natahuje, ale neboj, urcite pride, ibaze by si bola znovu tehulka 🙂 ja si musim poklopat ale po potrate sa mi celkom pekne nastartoval cyklus, mrcha chodi s celkom dobrou pravidelnostou...mas pravdu, ze v praci pridem na ine myslienky, lebo doma stale myslim na svoje dievcatko v nebicku...zajtra som mala mat termin pôrodu tak je to hrozne, navyse dalsie dve rodinne prislusnicky su krasne gulate a pocitaju posledne dni do pôrodu, tak mi je ovela smutnejsie...Len nech ten cas rychlo prejde a mozme sa aj my opät tesit z tehulkovania...

kacena85
5. júl 2011

ondrik pekny vikend prajem....tak ta chapem, ja s tou mojou mrchou od februara stale nic takze presne viem co prezivas, tiez som to prestala ratat,sem tam sa tak zastavim, ze fuuu uz tolko ubehlo a sem tam jaaaj uz som mohla mat ake brusko ale co narobime,zivot ide dalej ☹ , snad na druhy krat sa zadari, nech je uz september, doktor schvali snazilkovanie a budem sa veeeeeeeeeeeeelmi tesit

katus193
5. júl 2011

ahojte kocky,tak mi sa prave snazilkujeme a citim ze tento krat to vyjde,uz davno som tak necitila ovulaciu ako teraz,riadny hlien a bolesti v lavom vajecniku a podbrusku,hned sme sa teda snazili 🙂 co myslite aka je moznost tehotenstva ked sa pokusame presne v den ovulacie???

rachel36a
6. júl 2011

@odrik bodaj by si mala pravdu s tým bruškom na vianoce... aj tebe prajem všetko len to naj naj...

odrik
6. júl 2011

@mimka1710
@rachel36a
Babulky, ja Vam vravim, ze Vianoce su nase!!!!! Urcite 🙂 !!!
@mimka1710
Ja viem, ze bolave srdiecko nas este obcas potrapi, pride este urcite vela situacii, kedy budeme smutne ☹. Ja som tiez dnes hovorila manzelickovi, ze ake som uz mohla mat pekne brusko. Termin som mala 12.12., krasny! Co moja narobime, svet a priroda su krute veci a my musime ist dalej! Ved my aj pojdeme a budeme tehulkovat jedna radost 🙂 !!! A tehulka nie som, bola som u lekara ☹, skoda, by som sa potesila.

mimka1710
7. júl 2011

@odrik tak to verim ze by si sa potesila, ja tiez, ale davam si pauzu s tehulkovanim, dnes som sa dozvedela vysledky z imunologie - boli v poriadku, som zvedava na tie dalsie...jaaaj brusko na Vianoce by som brala vsetkymi desiatimi, tak nech sa nam zadari 🙂

odrik
7. júl 2011

@mimka1710
Tak to sa tesim, ze vysledky mas zatial v poriadku 🙂 ! Budu aj ostatne, uvidis!!! Mrska ma teda riadne trapi, ale co uz narobim. Asi mam toho malo, tak sa mi este trosku naklada!!! Ale nech si lieta kde chce, ja mam teraz letne mile starosti a povinnosti, prave som cistila bazen, vyberala sietkou musky, vysavala dno, polievala kvety a tak... To ma tesi a tym si teraz v lete robim radost a na jesen sa uvidi. Pridu dlhe jesenne a zimne vecery a bude doooost casu na snazilkovanie 🙂!

mimka1710
8. júl 2011

@odrik tak to mas dobru zabavku na leto, aspon prides na ine myslienky a ako pises cas na snazilkovanie bude pocas dlhych zimnych vecerov a mozno sa ani nenazdas a bude to ovela skor...

katusap
8. júl 2011

@katus193 my sme v den ovulacie splodili nase zlaticko....tiez ma strasne pichal vajecnik a vyslo nam to.....takze drzim paste nech sa vam to podari 😉

katusap
8. júl 2011

babulky....mate skusenosti s meranim BT po prvej mrche po kyrete? uz mi mrcha skoncila a teploty mam stale okolo 36,8 a vyssie ....pred tehu som mavala v takomto obdobi okolo 36,5 .....nechapem to....chora nie som, tak preco je to tak vysoko?

katus193
8. júl 2011

@katusap no ja som uz davno nemala taku ovulku ako teraz,aj poriadny hlien som mala asi 4 dni a este ten vajecnik,normalne som citila ako sa vajicko uvolnuje 🙂 a od zaciatku mam taky ten pocit ze to vyslo,neviem to vysvetlit,je to taky ten vnutorny pocit.My sme nase prve tiez splodili presne na ovulku ale nebola taka ako mam teraz,tak pevne verim ze to vyslo ale mam obavy aby to bolo v poriadku

odrik
8. júl 2011

@mimka1710
Tak, tak veru 🙂! Ked to bude skor, nenahnevam sa 🙂 !!! Ale dnes hlasim 8 tyzdnov bezmrsie, tak neviem, neviem! Ale vsetko ma svoj cas, a ked to ma prist, tak to pride! Tak moja krasny vecer!!!

katusap
8. júl 2011

@katus193 Viem, ze je to tazke a tiez sa budem bat, ale musime verit, ze to bude dobre. 🙂

leamax
10. júl 2011

ahojte kocky. je mi uprimne luto, ze vas je tu tolko, ktore ste si museli prejst tou strasnou stratou. ja som tiez momentalne cerstvo po kyrete ☹ nechcem to tu velmi rozoberat, zazila som to teraz uz druhy krat... ☹ chcem sa vas len opytat - som dnes 20.den po cisteni. neviete nahodou, kedy by som mohla zacat pit alchemilku? vraj je dobra na sliznicu.

kvietocek55
11. júl 2011

@leamax alchemilku hneď po kyrete 😉 kľudne aj na litre..

leamax
11. júl 2011

@kvietocek55 dakujem. takze mozem si ju aj teraz zacat varit? lebo ja uz mam totizto vytok ako pred mrchou a pocula som, ze alchemilka by sa mala pit len v prvej polovici cyklu. tak teraz neviem, ci si ju este mozem davat alebo uz radsej nie. zas aby som nieco nedovrzala.
a pozeram, ze ty si uz tesne pred rozpadom - gratulujem a drzkam silno paste k lahkemu porodu

kvietocek55
11. júl 2011

@leamax ďakujem.. koncom minulého roka, som aj ja patrila k Vám, no podarilo sa mi veľmi rýchlo otehotnieť. Mne alchemilka veľmi pomohla sa dať dokopy si myslím... rýchlo som sa zotavila, maternica bola raz dva tri fit. Po kyrete som mala len 2 mrchy.. a potom šup a na prvý raz sa podarilo. 😉 kľudne si ju var, ale ak už budeš chcieť otehotnieť, tak ju fakt pi iba v prvej polovici cyklu, teda do ovulácie, potom nie. až znova keď dostaneš mrchu.. lebo spôsobuje sťahy maternice a keby si otehotnela tak sa môže stať, že znova potratíš. Niesom odborník, to mám len z netu. Ale tak pre istotu. Pokiaľ sa zatiaľ nesnažíš, tak ju normálne pi stále. A potom som ešte brala femibion 800. Tak držím palčeky 😉

leamax
11. júl 2011

@kvietocek55 dakujem, tak dnes zacnem varit alchemilku. ja som femibion brala tiez, teraz som vysadila vsetko, lebo som mala zhorsene pecenove testy, tak si aspon pecen trosku oddychne 😉 tak mame zakazane tri mesiace sa snazit o mimko, takze si musime davat pozor a teda mozem pit alchemilku fakt na litre 😀 teraz mi ide hlavne o to, aby sa dala maternica a cyklus do poriadku. tak dakujem za rady 🙂