Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

ludka77
5. dec 2011

ahojte dievčatá, teraz sa tak zamýšľam (27.11 som podstúpila čistenie :( ) krvácali ste po čistení?? lebo ja som 5 dní iba špinila (akoby mi končil menzes) a potom nič, dnes som 8 deň po čistení a normálne mám pocit akoby sa mi telo chystalo na plodné dni (a teda ovulku) Mávam pred plodnými dňami (zhruba 5 dní pred nimi) výtok. Môže to byť?? Keby vám po čistení prišla prvá mrcha??

zuszana
5. dec 2011

@ludka77 môže to byť kľudne ovulka, cyklus sa ti možno zmení trošku, ja som 6 týždňov po kyrete a menzes nikde, už som z toho dosť zúfalá ☹

ludka77
5. dec 2011

@zuszana hmm tak môžem čakať menzes do nejakých 20 dní, tak dúfam príde

zuszana
5. dec 2011

@ludka77 ano to by si mala super 🙂 držím päste... a kedy sa chcete znova snažiť?

ludka77
5. dec 2011

@zuszana no po tých 3 cykloch, v januári/februári (po druhom cykle) zbehnem na preventívku a uvidím čo povie doktor a po tom tretom ak by sme mohli tak by sme išli na to, a vy?

zuszana
5. dec 2011

ja som tiež chcela po druhom, len som zvedavá kedy vlastne dostanem tú prvú ms ☹ a podľa toho, ale asi to necháme na osud...

katty27
6. dec 2011

@roberta31 ahoj chcela som sa ťa spýtať, či si bola na hemat. vyšetrení?

loana
6. dec 2011

Ahojte babenky, tak my to máme už tiež za sebou....ale aspon to prišlo spontánne a nemuseli sme chodiť po nemocniciach. Urobila som si 8 testou veľmi som sa tešila, lebo prvé bábatko sme mali po 2 umelom oplodnení, aj to sme udržali len každodennou injekciou ,takže sme boli rady že to prišlo spontánne, ale v 5tt nám začalo klesať hcg a potom nás rovno navštívila mrcha ☹ A povedala som len tolko, že už si ten test nekúpim ani keby čo! Pekne si počkáme...keby som ho nemala, ani by som nevedela,, že som bola tehu a nebola by som vôbec taká sklamanááááá...držím Vám všetkým palce!

ika84
6. dec 2011

@loana verím, ja som na to prisla tiez skoro a velmi kratko som sa tesila, keby som nemala test a hned neutekala jak najata k doktorovi, ani by som nevedela ze som bola tehu a bolo by vsetko ok....co uz aj tebe dzrim palce

roberta31
6. dec 2011

@katty27 nie,neposlal ma nikde,že sa posiela až po druhom potrate

poisonblu
6. dec 2011

@roberta31 kludne sa pytaj na to vysetrenie...mna moj dr. sam od seba poslal na genetiku...a tam mi urobili zase sami od seba aj hematologiu 🙂 cakam na vysledky, ale uz sa snazime o babo, lebo vysledky budu az o 2 tyzdne a ja uz nechcem cakat dlhsie na tehu...

roberta31
6. dec 2011

@poisonblu no už sa ani nejde,lebo cakame babo,len dufam,že bude vsetko v poriadku!

poisonblu
6. dec 2011

@roberta31 jaaj, aha 🙂 tak drzim palce

katty27
7. dec 2011

@roberta31 a mna poslala po prvom potrate, zajtra idem na to vyšetrenie preto aby sa to nezopakovalo. Koncom decembra si tiež nechceme davať pozor, možno sa zadarí, ale bojím sa. Na hematolog. vyšetrenie mám ist preto teraz, lebo vraj v gravidite sa už nerobí,,

roberta31
7. dec 2011

@katty27 tak mas super doktorku.Ja som po tom vsetkom vymenila a teraz som tiež zatial spokojna.

loana
7. dec 2011

@katty27 V gravidite sa robí, ale už môže byť neskoro...ja to mám za sebou a aj keď to bola každodenná injekcia, dotiahli sme to úspešne dokonca.Držim palce aj Vám všetkým...

katty27
7. dec 2011

@loana a chcem sa spýtať, ak náhodou otehotniem a výsledky z hematológie prídu až o paru týždňov je to veľký problém? dajme tomu 2-3 týždne budem tehu a potom sa dozviem výsledky. Ak som pravidelná darkyňa krvi, tam by mi už nezistili, že mám nejaký problém?

loana
7. dec 2011

Ja neviem aký máš problém ty, ale ja so zrážanlivosťou a dali mi nato fraxiparín, no a ráno mi zobrali krv a poobede som už mala výsledky...ak máš opakované potraty pre problém s krvou, tak je lepšie to vedieť už pred otehotnením. A s darcovstvom nemám skúsenosť, ale viem, že tam zisťuje skôr infekčné choroby a podobne.

poisonblu
7. dec 2011

@katty27 ja tiez necakam na vysledky z hematologie a z genetiky....vysledky by mali byt o 2 tyzdne, my ideme tieto dni uz na babo...k dr. chcem ist aj tak az koncom januara..ak by nahodou boli vysledky boli zle, tak pojdem skor

katty27
7. dec 2011

@poisonblu takže nieje až tak potrebné čakať? ja nechcem čakať chceme isť nato koncom decembra. Trocha mam strach, ale uvidí sa 🙂) treba pozitívne myslieť 🙂

poisonblu
7. dec 2011

@katty27 jj, pozitivne myslenie je zaklad...ja cakat nechcem, resp. nemozem...hrozi mi v praci vypoved, navyse som aj PN, takze chcem co najskor otehu, ak by som dostala vypoved, tak nech som v ochrannej 8 mesacnej lehote....

katty27
7. dec 2011

@poisonblu ach jaaj ,,výpoveď! Ja už na prácu nebudem pozerať, doteraz som uprednostňovala prácu, ale potratom sa celý rebríček hodnôt zmenil. Budeme sa snažiť o bábo a hoci aj pôjdem na rizikové, nezáleží, len nech bude bábo. Veľmi sa s manželom nato tešíme 🙂

alexaba
7. dec 2011

Ahojte, votriem sa vám do rozbehnutej diskusie. Nemôžem prečítať všetky príspevky ale chcem sa spýtať, spomínate tu hematologické a genetické vyšetrenie. Čo všetko sa tam zisťuje a ako dlho trvajú výsledky?

poisonblu
7. dec 2011

@katty27 ja tu vypoved prijmem s radostou 😀 lezie mi to tam na nervy, som kvoli sefovi na PN, nezvladam to psychicky...potrebujem klud pre babatko...

katty27
8. dec 2011

@alexaba ja som dnes bola na tomto vyšetrení a niektoré výsledky mi povie primárka už zajtra a genetiku až o mesiac. Čakacia doba je 4-6 týždňov.

zuszana
8. dec 2011

baby konečne mám prvú ms po kyrete po 6týždnoch aj troch dnoch super teším sa 😀

poisonblu
8. dec 2011

@zuszana super...🙂

katty27
8. dec 2011

@roberta31 ahoj tak ako sa máš? všetko je v poriadku? Ja som dnes bola na genetickom a hematologickom vyšetrení, tak uvidím. Zajtra mi má primárka povedať nejaké výsledky na ostatne sa čaká mesiac.

katty27
8. dec 2011

@zuszana aj ja som dostala prvu ms po 6 týždňoch 🙂

zuszana
8. dec 2011

@poisonblu ano super aj ja sa teším 🙂 a uvidíme čo bude ďalej, vy sa už snažíte?