Máte skúsenosti s kolonoskopiou?

uctovnicka
8. apr 2019

Ahojte mám 26 rokov, a pri veľkej stolici mi krváca konecnik, dr. Mi predpísal detralex, užívam ho už vyše týždňa a nič mi nepomáha, dr. Spominal ze ak mi to neprejde tak budem musieť absolvovať kolonoskopiu, má niekto skúsenosti s kolonoskopiu??

zuri5663
8. apr 2019

@uctovnicka Ahoj ja som mala presne tento istý problém. Tiež mi krvacal konečník, tak som sa mala objednať na Gastro. Tam mi spravili najskôr Rektoskopiu čo je skoro ako kolonoskopia, len ti pozrú iba konečník. Ale mňa objednala hneď aj na Kolonoskopiu. Ako neni to nič hrozné, ale ani príjemné. Robia to aj v narkóze al. ti pichnu oblbovacku. Ja som bola 2-krát už na nej. Oba razy bez uspania (lebo toho som sa viac bála ako zákroku samotneho😂). Prvý krát som mala z toho stres a preto ma to aj viac bolelo. Ďalší krát som bola v pohode a ani to tak nebolelo 😉 Že vraj to viac bolí, ak sú operácie brucha, ja nemám žiadnu. Ak ťa niečo zaujíma kľudne napíš 😉

mk17
8. apr 2019

@zuri5663 ahoj aj mna caka skriningova kolonoskopia ( rodinna anamneza). Tiez mam z toho stres. Pises ze prvy krat ta to viac bolelo. Boze tak naozaj to boli? A aka bolest to je?😨

zuri5663
8. apr 2019

@mk17 ahoj 😊 ja som bola mega vystresovana, lebo každý ma strašil, že to strašne bolí aj lekárka mi stále hovorila, že uvoľnite sa ale proste nešlo to lebo som bola napnuta 😂😂😂 ale druhý krát som vedela do čoho idem a išlo to úplne super 😉 proste musíš byť čo najviac v pohode, len u mňa zato mohol stres a prinajhoršom si môžeš dat niečo pichnúť alebo si dať narkózu, len ako píšem vyššie toho som sa viac bála 😂😂 fuha bolesť neviem opísať, len som proste občas cítila tú hadičku v čreve 🤣 a inak dôležité je mať dobre spravenú prípravu, ja som prvý krát mala slabú prípravu a nebola som dostatočne vycistena, tak aj tým to mohlo byť

mk17
8. apr 2019

@zuri5663 dakujem ti za info ....ano to mi presne povedala sestricka u obvodnej, ze ta priprava je najdolezitejsia, ked je vsetko priechodne ze to vobec neboli ako niektori strasia. A ze si nemam davat ziadnu narkozu zbytocne len sa dobre pripravit - dodrzat do bodky vsetko co treba pri priprave a ze potom je to uplne v pohode. Popripade sa da dohodnut ze keby som predsalen citila pocas nejaku bolest alebo nieco neprijemne tak mi pichnu pocas analgetikum.
Snazim sa ukludnovat....Fuuuu ale aj tak mam stres.

zuri5663
8. apr 2019

@mk17 hej hej príprava je najdôležitejšia a dodržať presne tie pokyny čo dostaneš 😉 mňa sa aj pýtali, že či niečo chcem, ale nechcela som 😉 hlavne sa ukludnit a byť v pohode 😊 a kedy ideš?

mk17
8. apr 2019

az na polku jula mi dali termin kedze je to len z dovodu rodinnej anamnezy tak to nesuri, ale uz mam stres teraz 😅

zuri5663
8. apr 2019

@mk17 to čakanie je najhoršie a hlavne deň pred tým mám vždy blbý pocit 😂😂 ale fakt, keď budeš v pohode, tak to zvládneš 😉 ja som prvý krát ani nevedela ako sa volám, čo som mala taký stres 👧😒😂

pele271
8. apr 2019

Ahojte, bolest pri kolonoskopii vnima kazdy inak. Niekoho to neboli skoro vobec a pre niekoho to je velmi neprijemne vysetrenie. Ale je mozne absolvovat ju v analgosedacii za pritonosti anesteziologa ktory okrem tak zvaneho oblbovaku da aj silny liek na bolest, vacsinou ak je vysetrenie vykonane napr na klinike v nemocnici. V sukromej ambulancii kde nie je arista vam mozu dat asi len nieco na ukludnenie. A ano rozhodne dosledne dodrzte pripravu aby ste nemuseli ist zas, lebo nic nevideli...

mimuska2109
17. máj 2019

@uctovnicka Ahoj, ja som mala mat dnes kolonoskopiu. Dietu som drzala poctivo 5 dni, vsetko som vypila tak ako mala, aj tak lekar zhodnotil ze nebude pokracovat lebo som nebola dobre vycistena. Dostala som novy termin, kde mam drzat dietu 10dni a vypit 2 rozne prehanadla. Tiez sa velmi bojim tej bolesti. Ale nemam inu moznost, pretoze mam velmi nizky hemoglobin a vysiel mi aj pozitivny test na krv v stolici.

meca
28. mar 2023

@mimuska2109 ako ste dopadli na kolonoskopii?

mimuska2109
29. mar 2023

@meca Dobrý deň, kolonoskopia vyšla negativna, teda v poriadku. Hemoglobín sa mi upravil pomocou liekov.

meca
29. mar 2023

@mimuska2109 dakujem krasne dnes ide moj partner mam strach.