Kŕče, hnačky a pocit na zvracanie počas menštruácie. Poradíte?

danielitka26
22. júl 2008

stalo sa vám už niečo takéto ?? lebo ja ked ma toto chytí som úplne odrovnaná a niesom schopná nič robiť musím si ísť ľahnúť :( je to strašne neprijémne a neviem čo by na to pomohlo aby mi takto nebývalo. poradíte ??

labutienka
22. júl 2008

danielitka a bola si s tým u svojho gynekológa? ako dlho tým trpíš? myslím mesiacov? ja som také stavy zažívala v puberte a brala som proveru pravidelne a proti bolesti v ten deň kvapky algifen. upravilo sa mi to až keď som začala brať HAK, teraz už také stavy nemávam.

cikyta
22. júl 2008

Ja to tak mávam.Z roboty má už X krát poslali domov skrz to.Ale ja mám endometriozu,tak zato.Termo flašu na brucho,ubalgin a teplý čaj a ležať-kvočať.(Občas idem na injekciu od bolesti na gindu ,ak sa tam nejak doplazím.)

danielitka26
autor
22. júl 2008

no nieje to každý mesiac ale trvá to už vyše 8 mesiacov ale tento problém mám asi piaty krát a je dosť neprijémny hlavne tie kŕče a potom sa to rozbehne som na wecku a neviem či mám tyčkovať alebo hnačkovať 😔 😔 😔

pink_lady
22. júl 2008

danielitka - sup k dotkorovi 😉 myslim ze toto zazivaju viacere holky s endometriozou ☹

labutienka
22. júl 2008

najlepšie urobíš, keď s tým pôjdeš svojmu gynekológovi, ak si to nemávala predtým, môže to byť aj niečo vážnejšie. nechcem ťa strašiť, ale určite by som to nenechala len tak...

cikyta
22. júl 2008

Len pekne chod na gindu.Môže to byť aj z cisty......ale nechcem ťa strašiť. ☹

danielitka26
autor
22. júl 2008

no joo tak budem sa tam musieť asi zastaviť aj ked som bola koncom roka a bola som ok ..žiadna endometrióza nič ...ale toto ma vie pekne zničiť za dva tri dni ☹

labutienka
22. júl 2008

danielitka a robili ti laparku, keď vieš, že nemáš endometriózu, lebo tú ti ináč nezistia.

danielitka26
autor
22. júl 2008

hej tú mi robili ale 7 rokov dozadu

cikyta
22. júl 2008

Mne zistili endometriozu z krvy+sona.(ale či mi to spôsobilo väčšie zrasty alebo priechodné vajcovody,to by mi zistili len na laparoskopii.A tam zatial nejdem,lebo v mojom prípade je to zbytočné.Tak ja musím taký menzes trpieť dalej a snažiť sa rýchlo otehotnieť)

orinka
22. júl 2008

danielitka máme rovnaký problém 😉 a zistila som za tie roky mesiačikovania 😀, že na to nič nezaberá... ale beriem to už s nadhľadom... že som pripravená na pôrod... 😀 ja mávam takéto problémy nielen počas MS, ale aj pred... aspoň viem, kedy sa blíži... 🙄

labutienka
22. júl 2008

tak zbehni za dr., to bude najlepšie 😉

dior
22. júl 2008

ja endomertiozu nemam ,ale mam tento problem uz dlho- preventivne si ako mi ms zacne dam ruzoveho kamarata -no dobre tak 2 😅 😀 a je to znesitelnejsie,ale musim si to dat na zaciatku, lebo potom trpiiiiiiiiim a nic nezabera, mne to upravila velmi antikonc., ale tu momentalne neberiem ,lebo chceme s muzom dietatko 😵

scarlette
22. júl 2008

danielitka tieto pb som mala aj ja, tiez mam diagnostikovanu endometriozu tak ako cikyta z krvi+sono - potvrdene operaciou, po operacii som mala mrchu bezproblemovu (za celu mrchu len tri ruzove lentilky 🙂 )
takze odporucam chod k lekarovi a povedz mu co ta trapi a hlavne mu spomen ako dlho to trva...

moja prva lekarka na to kasla a s tymto som si uzila menzes niekolko rokov, a pocit nepouzitelnosti bol kazdy mesiac, terajsia lekarka hned zistila endo a "boli sme doma" cize dobry lekar a uvidis

orinka
22. júl 2008

Baby? 😕 Lekár to pri bežnom gynekologickom vyšetrení zistí? Tú endometriozu?

scarlette
22. júl 2008

orinka mne ti zistili pri sone, a to mi spravili vramci vstupneho vysetrenia

lenadka
22. júl 2008

mna by zaujimalo ked zistia endometriozu co s tym? Ako sa lieci? 😕

orinka
22. júl 2008

Lebo mám rovnaké problémy, ale myslela som si, že mám proste bolestivú menštruácia ako množstvo žien... tak ste ma trošku vystrašili 😕 Nevedela som, že to môže byť choroba....

scarlette
22. júl 2008

lenadka najprv odporucaju co najskor otehotniet co pri tej diagnoze nie je lahke, ja som skoncila po operacii kde mi praskla cysta na hormonalnej 6mesacnej liecbe, okrem ineho mala pozitivum ze som cely cas nemala mrchu... a tym padom bolesti

nelynka
22. júl 2008

ahojte, ja som mavala presne to iste, zacalo ma priserne bolet brucho, sla som nazachod a nevedela som ci mam hadzat tycku alebo hnackovat, potom som sa motala bolo mi na omdletie a mala som strasnu zimnicu a bolesti brucha, pomahalo mi ako tak jedine horuca voda vo flaske prilozit na brucho, zobrat paralen a zaspat a pospat si chvilku a preslo to..brucho bolelo este aspon den ale uz sa ta bolest dala zniest nebolo to take strasne...a upravilo sa mi to len ked som zacala brat HAK...ked som vysadila, tak sa mi to chvalabohu nevratilo coho som sa bala...

lenand
22. júl 2008

tak taketo stavy ako tu opisuje nelynka som mala tiež 4.5roka dozadu a potom mi pri laparke zistili endometriozu nasadili liečbu 6 mesiacou potom som ostala tehu a potom to prestalo a teraz už od narodenia oliverka nemam taketo problémy a teraz som bola na dalšiu laparku a aj endo sa vyčistilo tak super 🙂

nelynka
22. júl 2008

lenand mne to prestalo s nasadenim HAK a ked som vysadila tak tiez vpohode..trosku poboli ked dostanem ale do par hodin to prejde...chodim do CAR tak si myslim ze dr. by to zistila keby mi endometrioza hrozila nie?

lenand
22. júl 2008

asi ano ved to tu baby pisali že aj s krvy a na sone im to zistili ja som predtým mala tiež taketo stavy ako ty si písala a najlepšie sa endo lieči tehotenstvom

moncika15
22. júl 2008

ahoj 🙂
tak toto bol presne moj pripad, lenze aj som nemala pocit na zvracanie ale ja som vyvratila aj vodu 🙄 , bola som nesxopna zivota, samozrejme na marodke, cele dni som prespala sxulena do klbka a nadrogovana ibalginom,algifenom poobkladana flasami s horucou vodou a v teplyx ponozkax. tiez sa mi to upravilo po HAK 😉

lenand
22. júl 2008

ja som HAK nikdy nebrala tak neviem

nelynka
22. júl 2008

monicka tak ja som to mala vzdy rano, zobudila som sa okolo stvrtej ked otec siel do prace, ledva som dosla na zachod a odtial som uz nevyliezla, tieklo aj z jednej aj z druhej strny 😀 😀 len mi stihol dat tabletku, zabalit ma do deky a horucu vodu do flasky a pockal kym som zaspala..a ked som sa zobudila tak uz bolo dobre a uz som len citila ze mam mrchu..a vpohode...raz si pametam ze ma to chytilo u kamosky a som nebola schopna ist ani domov...hodku som si zdriemla a bolo dobre 😀 😀 😀 😀

fyalynka
22. júl 2008

danielitka--nie si jedina, ako vidis, vela dievcat - zien tym trpi....a bohuzial aj ja ☹
mam to odjakziva, odkedy mavam MS 😝 Ulavilo sa mi len ked som bravala HAK, tie som
vysadila pred rokom a bohuzial sa to vratilo ☹ Aj ked nastastie uz nie kazdy mesiac byva
taky kruti, ale "ak" to na mna pride, tak ledva dobehnem na wc a neviem ci skor sadnut
alebo hlavu na misu 😝 A ked uz zo mna nema co ist, tak sa ledva doplazim do postele,
nadopujem niecim proti bolesti a pospat chvilu, to jedine... 😖

cikyta
22. júl 2008

Mne osobne ani HAK nepomohol. 😢

nelynka
22. júl 2008

babulky uz len rychlo otehotniet a bude nam setkym faj 😀

lenand
22. júl 2008

nelynka maš pravdu u mna to pomohlo 😵 už tieto stavy nemám a dufam že nikdy viac nebudem mat 😉