Krv v stolici 20-mesačného dieťaťa

ljarabek
2. apr 2019

Dcéra 20 mesačná nám už asi 2 týždne plače pri každom kakani najprv som myslela ze to môže byť väčšou stolicou a ze ju boli ritka ale dnes som si všimla krv (čerstvá krv, jasne červená) v stolici zajtra ideme k pediatricke mohli by to byt u tak malého dieťaťa vnútorné hemeroidy?Dcéra zje dosť ovocia aj vyziv tam problém s tvrdosťou stolice pravdepodobne nebude

lubik87
2. apr 2019

@ljarabek ak je jasná krv tak je to skôr povrchové alebo teda tesne pod...už som počula o henoroidoch takže môže byť aj to

maminuska
2. apr 2019

@ljarabek môže mať fistulu na konečníku a tá sa znova natrhla a krváca.

papulienka48
2. apr 2019

@ljarabek Určite bežte k lekárke, hemoroidy to môžu byť, ale kludne to môže byť aj zo stravy,

ink
2. apr 2019

@ljarabek a ako často ti kaká napriek tomu, že plače?

ljarabek
autor
2. apr 2019

@ink denne niekedy aj 3 až 5 krat

ildiko36
2. apr 2019

@ljarabek keď nema tvrdú stolicu môže mať aj infekciu..môj syn mal tiež primes krvi v stolici a mu zistili campilobakter..

marion09
2. apr 2019

Môže mať alergiu na nejake potraviny, najčastejšie mlieko a mliečne výrobky

ink
2. apr 2019

@ljarabek och, chúďatko malé. Pre istotu (lebo tým nič nepokazíš) by som asi pridala do strany vlákninu, ovsené vločky, ľanové semiačka.. probiotiká, a odsledovala by som presne ako píše marion09 či to nie je reakcia na potraviny. Môžu to byť mliečne výrobky, ale aj lepok..Daj vedieť, čo ste vybavili u pediatra. Prípadne sa skús spýtať ešte aj tu na Koníku v pediatrickej poradni. Je to anonymné a zadarmo : https://www.modrykonik.sk/forum/category/pediat...

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ink
2. apr 2019

@matkamirko vláknina nie je priamo určená k tomu, aby sa z nej viac kakalo. Je to prebiotikum, čiže potrava pre prirodzene probiotika, ktoré sa nachádzajú priamo v čreve. Nakrmis nou zdravé a dobre baktérie, posilní ich, aby si spravili samé svoju prácu v čreve. Preto sa vláknina odporúča aj pri hnackach, aj pri zápchach.

ljarabek
autor
2. apr 2019

@matkamirko no tak toto by nám už asi najmenej chýbalo dcéra má kompletný razstep Pery mäkké a tvrdé podnebie a vrodenú chybu srdca...zajtra s nou idem o pediatricke ma taky výbežok na konečníku ale skôr mi to prišlo ako prirodzene možno to bude s tým nejak spojené a hakliva je od kedy ma bolesť pri stolici celkovo na ritku

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ljarabek
autor
3. apr 2019

Tak boli sme dne sú pediatricky vzala ster z konečníka vyjadrila sa ze by to mohli byť bakteriou a ta by mohla spôsobovať krvácanie od toho včerajška krv v stolici zatiaľ nemala ak by mala mame ísť hneď na chirurgiu v opačnom prípade čakáme na výsledky aké budú a aj tak nas posiela na chirurgiu pretože ak by boli stery negatívne mohlo by to byt z toho malého vyrastku co ma na ritke vyjadrila sa ze možno jej siaha až dnu do crievka a ze to by mohli spôsobovať tiež krvácanie tak zatiaľ čakáme kontrolujeme stolicu.