Krvácanie mimo cyklu. Čo to znamená?

tinni
11. okt 2007

Ahojte, viete mi niekto poradit? Vcera a predvcerom som mala taky hnedy vytok ako ked mi zacina menzes... ale cakam az za dva tyzdne... Citala som, ze krvacanie mimo cyklu moze byt priznakom rakoviny krcka maternice... ☹

tinni
autor
11. okt 2007

baby, nikto mi nevie poradit? 😢

elenita
11. okt 2007

tinni, to kludne mohlo byt ovulacne krvacanie, byva to 😉 . alebo aj implantacne 😅 .
No ja som tiez tri dni krvacala po odbere na cytologiu uprostred cyklu...musim si zavolat po vysledky 😒

tinni
autor
11. okt 2007

no a ovulacne krvacanie moze trvat dva dni? ja som myslela, ze to trva max jeden den...

poleva
11. okt 2007

ja som to mala raz tiež,,,bolo to z prechladenia

elenita
11. okt 2007

tinni, mozno aj dva 😅
No, volala som si po vysledky, je to ok....ale tiez nechapem, preco som 3 dni krvacala od 20 DC....

dada30
11. okt 2007

ja som akurát tiež dnes ráno začala silne krvácať v prostriedku cyklu a neviem prečo. Asi pred troma mesiacmi som prestala brať antikoncepciu Cerazette aj keď naďalej kojím. Doteraz mi chodil menzes pravidelne, až teraz ma to vyplašilo. Na nete len strašia, tak neviem, či mám ísť k doktorke, alebo nie. Je možné, že je to aj kôli kojeniu.
tinni: ty ešte kojíš?

tinni
autor
11. okt 2007

dada, ano, este kojim, ale menzes som mala uz tri mesiace normalne, pravidelne... az teraz to je take divne...

cat
11. okt 2007

tinni, mame rovnaky problem, ja som statocne vyplasena a pondelok idem k Dr. Radsej hned ako vahat, bat sa a dat chorobe naskok 😠

tinni
autor
11. okt 2007

cat, aj ja jej idem volat, je tam dnes poobede... 😒 ma napadlo, ci to nemoze byt aj nejaka hormonalna nerovnovaha, ked este kojim...

cat
11. okt 2007

moze to byt hocico, napr. aj cysta alebo ja som mala prave vtedy zapal mocovych ciest ked sa to stalo..ale aj tak, ja hned myslim vzdy na to najhorsie 😖

tinni
autor
11. okt 2007

no aj ja... som citala, ze krvacanie mimo cyklu je najcastejsi priznak rakoviny 😲

cat
11. okt 2007

ja kde sa teraz pozriem tam na mna v casopisoch ciha clanok o rakovine krcka, akoby mi tamten hore chcel nieco naznacit. No ale zbytocne sa budeme stresovat dopredu, treba sa dat vysetrit, potom si napiseme, ok?

tinni
autor
11. okt 2007

jasne 😉 tak si drzime palceky 🙂
inak o tom aj ja teraz vsade citam...

natal
11. okt 2007

Ja som to mala po vysadeni HA. Islo o hormonalnu nerovnovahu. Vela estrogenu. Asi rok sme to s dr davali dokopy. Najprv som brala duphaston a potom mi nasadil zase HA a po pol roku sa to upravilo.

tinni
autor
11. okt 2007

tak som bola u doktora, vraj to mam hormonalnu nerovnovahu, kedze este kojim, vraj to moze... pre istotu ma ale poslal na kontrolny ultra zvuk...

dada30
12. okt 2007

aj ja som bola u doktorky, pichla mi injekciu na zastavenie krvácania a zobrala mi krv. Povedala, že to môže byť preto že kojím a nemusím mať ešte pravidelný cyklus, alebo že mám akurát ovuláciu. Ale netvárila sa bohvieako. Z tváre jej bolo vidieť, že to môže byť aj niečo iné. Ale napadlo ma či to nemôže byť spojené aj s mojou popôrodnou chudokrvnosťou. Po troch mesiacoch som mala síce výsledky dobré, ale človek nikdy nevie...
tinni: už si bola na tom ultra zvuku?

tinni
autor
12. okt 2007

este nie, az o dva tyzdne idem... 😒

cat
22. okt 2007

tinni ahoj, ja len ze ja budem nieco vediet az po 29.10., skor ma doki objednat nemohol, tak furt trpnem a uz sa mi aj sniva ze ma zerie rakovina, aj dnes som sa zobudila na uplny des a nocne mory 😢

maca793
31. dec 2007

baby dostala som menzes 2x v tomto mesiaci, je to normálne?

zuz11
31. dec 2007

maca793 • 3d • Dnes o 01:10
ahojte,neviete mi poradiť? mám taký problém. posledný menzes som mala v polovici decembra. skončil mi 3 dni pred vianocami. teraz som dostala znova. je to vôbec normálne, mať 2x menzes v priebehu mesiaca? cyklus mám pravidelný a dĺžka menzesu je 5-6 dní. ďakujem

zoya1 • 2d • Dnes o 01:11
Maca určite to nie je normálne - vyhľadaj gynekológa.

kotenko
31. dec 2007

Ahojte, ja som tiez mala tyzden mimomenzesove krvacanie, ale vtedy som mala silne horucky a anginu. Mohlo to byt aj s toho? A takisto mam aj problemy pocas styku..

kotenko
31. dec 2007

a zabudla som dopisat, ze uzivam uz druhy mesiac HAK Lindynette a pred tehu som s nou nemala najmensie problemy

junovka
31. dec 2007

ahoj kotenko, ako sa ma malicka?je strasne zlatucka na fotkach 😵 Vela zdravicka vam prajem a drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 😉

littlehoney
29. júl 2009

ahojte.ja mam strasny strach lebo sa mi tiez objavilo to krvacanie mimo cyklu.mam to tak dva dni a potom nic.mala som normalne menstruaciu,potom skoncila a o dva dni nato som mala taky hnedasty vytok.neviete mi poradit co to moze byt.neuzivam HA tak nechapem.v minulosti som vsak mala problemys roznymi zapalmi.

dididi30
29. júl 2009

litte aj ja to mavam, ani nie vytolk ale krvacanie, stale kojim tak to pripisujem tomu...no ale neviem ci je to normalne, kedze neberiem ani antikoncepciu 😒

ivet1979
30. júl 2009

Ahojte baby, ja už skoro 5 mesiacov mám vždy od 18 dňa cyklu špinenie s krvou. Lekár mi nasadil Duphaston. Keď som ho brala tak mi to pomohlo. Lekár povedal, že ho mám prestať už užívať a čakať čo sa bude diať. Takže teraz ho neužívam a špinenie mám znova. Je to strašné. Bojim sa, že to bude niečo vážnejšie. Ešte som nerodila, budúci rok už by som sa chcela snažiť otehotnieť. Má niekto podobný problém?

maja68
31. júl 2009

ahojte,
ja mám tiež taký problém, krvácam mimo cyklu už asi 3 roky, ale nič vážne to vraj nie je. Je to dosť otravné stále chodiť s vložkou. Brala som aj hormonálne tabletky po ktorých mi to prešlo, ale po vysadení znova a dookola. Dr. mi krv ani nebrala na vyšetrenie. Zmenila som pred nedávnom dr. a ten mi odporučil antikoncepciu Mirenu, v podstate je to DANA s hormónom, ten mi vraj upraví menzes a zastaví krvácanie. Mám ju založenú 2. mesiac, ale zatiaľ som krvácala 21 dní v kuse, vraj si telo zvyká , mám vydržať, tak zatiaľ sa držím.
ivet1979: skús jesť citróny ..... ja som sa ich najedla, a keď som takto krvácala dávala som si aj ascorutin, je bez predpisu, ale keď len špiníš, nemalo by to byť nič vážne ........

mirka1308
31. júl 2009

ahojte!
Neviem, či vám budem vedieť poradiť, no v minulosti som mala tiež takýto problém.
Mne to začalo tým, že som vysadila antikoncepciu a telo si pol roka nemohlo zvyknúť na svoj biorytmus 😒
Potom to prestalo ale počas toho pol roka som musela užívať tabletky na nastavenie(tuším noretisteron)
nepamätám si už názov lieku, zdá sa mi že to bol tento.
Potom sa mi všetko upravilo a bol kľud..
Druhý krát keď som mala nepravidelné krvácanie, tak som mala cystu, aj som sa vyľakala ☹ a myslela som na to najhoršie. Vtedy som tuším tiež nejaké lieky užívala, no už neviem čo to bolo. Po 3 mesiacoch sa cysta stratila a odvtedy som nemala s tým žiadny problém. 🤐 ťuk ťuk ťuk 😀
Pamätám si, že mi vtedy dr. vravela, že aj cez ovuláciu môže žena krvácať, ja som sa jej veľa vecí popýtala a ona mi moju situáciu perfektne vysvetlila, lebo som bola celá pokakaná 😝 😝 že je to niečo vážne.
Netreba na nič čakať, len čo najskôr ísť k svojmu gyndošovi. Viem, sú to nepríjemné veci, no keď musíš, tak musíš (a nemyslím tým Fidorku) zdravie máme len jedno!
A k tomu krvácaniu, kamarátke som poradila piť čaj z kapsičky pastierskej, mala silnú menštruáciu a krvácala aj 2 týždne v kuse. Vždy pred menzesom si 2-3 dni varila čaj a mávala vtedy len 1 týždeň krvácanie. Kapsička je výborná na zastavenie vnútorného krvácania a aj pri nepravidelnom krvácaní.Mne sa stalo, že keď som mala menzes, tak som sa zabudla, uvarila som si z nej čaj a trvala mi len 3 dni 😀 😀 normálne som nechápala. 😵
Skúste, nič bylinkami nepokazíte. 😉

bambusko
31. júl 2009

ivet, moze to byt ovulacne spinenie, mavalo som pred tehu, trvalo to vzdy len par dni