Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

lucka369
22. jan 2009

ahoj petka2505.kde ti budu robiť tu laparku???

petra2505
22. jan 2009

v Malackach lucka

lucka369
22. jan 2009

peťka a je to tam sukromne alebo nejaká nemocnica?

petra2505
22. jan 2009

luci normalna nemocnica, ja som doteraz chodila do Vojenskej do BA lenze tam by mi nieco take nerobili, lekar mi povedal aby som si to dala spravit tak som zasla do nemocnice v Malackach, predopracne vysetrenia som mala a hned sme si dohodli aj termin, bolo to rychle lenze mam slavnu Doveru a musela som cakat na schvalenie hospitalizacie inak by som to uz mala za sebou, tak v pondelok idem na prijem a hned mi to aj budu robit.

lucka369
22. jan 2009

jáj peťka držím palce aby to išlo ako po masle 😉 aj mna to asi čaká ale veľmi sa bojím ☹ a neviem kde si to mám nechať urobiť,lebo nemocniciam v BA moc neverím

petra2505
22. jan 2009

luci diky ja sa strasne bojim, ale snad to zvladnem...aj ja Ti drzim palce, hlavne nech to mame za sebou...no ja som mala na vyber bud Kramare alebo Malacky, som z Malaciek tak aspon mi nebude az tak smutno lebo ja som strasne citlivka 😀

lucka369
22. jan 2009

kramare su hrozne takže si si vybrala dobre.a to ťa tvoj gyn.posiela na laparku?a prečo?

petra2505
22. jan 2009

ja som bola minuly rok vo Ferticente tam mi to odporucili lenze ja som sa straaaaaaaaaaaaasne bala tak som to odkladala, potom ma tam odporucil aj moj gyn, ale znova som sa bala tak som to odkladala, ale teraz uz musim lebo dva a pol roka sa snazime a nic z toho, len sa trapim, placem a minam kopec penazi na testy, ktore su neg.

lucka369
22. jan 2009

ja som rozmýšlala že pôjdem do Fyn-Ginu,lebo som počula o nich same chvály 😀 a gyn.sa vyjadrila že ona mi už nevie pomôcť ☹

lucka369
22. jan 2009

peťka máš IP... 😉

akatka
22. jan 2009

Ahojte kocky, ja sa idem zajtra objednat na laparku... Petra, ja sa tiez strasne bojim a tiez to od maja odkladam ako trubka. Uz som to mohla mat za sebou a mozno by som mala aj mrnuska... Ale tento rok to snad stihnem vsetko dokopat do stastneho konca 🙂

petra2505
22. jan 2009

akatka tak drzim palce, no aj ja som to mohla mat za sebou, ale co uz 🙂

akatka
22. jan 2009

Ved to, clovek si povie co uz... priam som docitala prispevky od bab a tak troska strach opadol... Ale len troska, ten blby pocit asi zostane, az kym nebudem zasa doma 😝

petra2505
22. jan 2009

ja som to citala uz asi desat krat a nepomohlo 🙂 bojim sa stale, ale v kutiku duse dufam, ze to nebude take zle a pomoze to lebo ked budem mat po laparke a povedia mi, ze vsetko bolo o.k. tak potom uz neviem co dalej so sebou 🙂)

nelia
22. jan 2009

Matelko, aj ja idem až budúcu stredu.. takže už sa to blíži...
Petra, držím palce, ty to budeš mať už v pondelok za sebou.. a ničoho sa neboj, bude to určite OK 🙂
Inak ja to tiež odkladám od mája, no ani sa nebojím... beriem to tak, že budem o krok bližšie k mimi a ktovie, možno to pomôže... Začnem sa báť asi až v utorok večer 😝

petra2505
22. jan 2009

No baby som rada, ze nie som sama co to odklada tak dlho 🙂 Drzme si palce a potom si napiseme ake to bolo a dufam, ze si napiseme, ze skoda, ze sme to odkladali, ved to nebolo take hrozne 😀

matelko1
23. jan 2009

baby no tak hlavu hore.laparka to nic nieje.zvladnete to.ja som sa tiez bala a zvladla som to.
tak vam vsetkym budem drzat palce.potom sa ozvite. 🙂

evi21
23. jan 2009

Ahojte dievčatá,tiež som nedávno absolvovala laparoskopiu, našli mi trochu preliačenu maternicu, nepriechodný vajíčkovod vpravo a endometriosu 1.stupna vlavo, mate niekto podobné výsledky? Ako ste postupovali Dalej? D. Držte sa...

evi21
23. jan 2009

Este raz by som chcela povzbudit všetky dievcata , aby sa laparoskopie nebáli. Ja som prišla do nemocnice v ten den , kedy bola aj operacia, na druhý den ma pustili domov / bolo to v CR/./Po anestezii som nemala ziaden problem, hodinu po výkone som zašla sama na WC. Výkon /laparo, hysteroskopie, chromopertubacia/ trval cca 35 minut.Škoda až na ten nález....

petra2505
23. jan 2009

Ahoj evi mna to caka v pondelok, pytala som sa kolko tam musim byt hospitalizovana a povedali mi, ze najmenej 3-4 dni a ja by som tiez isla najradsej uz druhy den domov, uvidim ako sa budem citit, ale pravdepodobne lekara skusim ukecat.

nelia
23. jan 2009

Matelko, Evi, dík za povzbudenie.. Ja sa tak ani nebojím.. nejaký 6-ty zmysel mi našepkáva, že to bude v poriadku a laparka mi pomôže k otehuľkovaniu 🙂 .. musíme myslieť pozitívne, no nie?
Evi a čo Ti povedal Dr., ako budete ďalej postupovať? IVF?
Ja idem na laparku iba preto, lebo inak by mi poisťovňa neschválila IVF.. no uvidím, keď nič nenájdu, tak možno ešte párkrát vyskúšam aj IUI (už mám za sebou 3 neúspešné)..

evi21
23. jan 2009

Ohladne dalsieho postupu este neviem ako a co , pojdeme do centra a uvidime co nám tam doporučia. Je mi jasné, že ak si vyberieme sukromné centrum budu nás tlačit rovno do IVF. Inak doktor v nemocnici mi povedal,že sa tak rýchlo do IVF nemám hrnut , že po výkone je niečo vzššia šanca aj na spont.otehotnenie. Ale myslím si , že čo doktor, to iný názor, tiež v tom v takýchto nejednoznačných prípadoch iba tápajú, a je to viac na náhode .Viem , že niekde robia IUI aj u jedného priechodného vajíčkovodu , ale čo ked je k tomu ešte aj endometriosa 1.stupna ? Hormonmi sa velmi napchávat kvoli tej endometriose nechcem, tak uvidíme...

didword6
23. jan 2009

Zdravím 🙂 . Mohol by mi prosim niekto poradiť ako prebieha laparoskopicky operácia slepého čreva, rekonvalescencia, prípadne odporúčiť vhodnú nemocnicu - chirurga v Bratislave? Už som sa dočítala rôznych názorov, čo sa týka napr. hygieny zariadenia...a čo sa odporúča vziať so sebou napr. pyžamo, župán, jedlo?
Prípadne, či má niekto skúsenosti so súkromnou klinikou. V nemocnici som bola len raz ako malé nemluvňa, tak s tým skúsenosti nemám. Tiež som bola v tom, že takéto služby ako platenie za izbu je ako tak hradené poisťovňou alebo sa mýlim? 😨

bleelka
23. jan 2009

ahoj evi, vidim, ze mas podobny problem ako ja a my ostatne... kuk do temy Buduce tehulky s endo...
co ti povedal doki aka je sanca na prirodzene otehotnmenie s tvojou dg?mne priechodnost nezistovali, len odstranili endocystu a dokonca ani loziska mi nevypalovali 😖 Kramare nikdy viac... ale zakrok ako taky v pohode, lebo si nic nepamatam 🙂)))) ale ten stav po, nic moc, neverim ako je mozne, ze niekto ide na druhy den domov, ja som bola este na dalsi den ako mucha a vstat som mohla az ten dalsi den po opercii, prvy nie, ale na obed dalsieho dna a domov som sla piaty den od operacie...

evi21
23. jan 2009

Ahojky, este neviem ako to dopadne... Do centra ideme až začiatkom marca. Ale ako čítam podonu problematiku, rady sa rozchadzaju, asi dost zavisí od konkretneho doktora a centra.Niektorí chcu preliečit endošku, niektorí hned IVF, niektorí dokonca odstranit nefunkčný vajíčkovod, tak uvidime čo bude

petra2505
29. jan 2009

baby kolko po laparke ste nemohli mat styk?

matelko1
30. jan 2009

petra do prvej mrchy a potom sme snazilkovali.

petra2505
30. jan 2009

matelko vdaka, dnes som bola u lekara a povedal mi, ze to prvej ovulky a potom mame hned skusat a pred dalsou ovulkou si dat min 10 dni pauzu a potom znova skusat 😉 Po dnesnej kontrole mi svitla trosku nadej lebo lekar mi povedal, ze do ziadneho CAR nemam este volat.Tak som trosku stastnejsia 🙂

pekoka
3. feb 2009

Peti, ja by som Ti aj tak radila zavolať do CAR.. ono to neznamená, že si beznádejná, práve naopak, tam zvýšia Tvoje šance na mimi... mne napr. 3 mes. plánovali styk presne na ovu, presne na hodiny.. pani Dr videla presne koľko mám vajíčok a kedy prasknú, dokonca raz prasklo presne vtedy keď som bola u nej... A okrem toho som podstúpila vyšetrenia z krvi, ktoré sa bežne nerobia.. pre mňa to boli dôležité info...
takže ja veľmi odporúčam... Držím palce 😉

petra2505
3. feb 2009

Pekoka viem, ze sa da zistit ovu aj podla ultrazvuku, ale to mi spravi aj mog gynekolog, aj on sa zaobera neplodnost preto som isla k nemu, neskutocne mu verim a dufam, ze mi pomoze byt maminou.Teraz skusim testy len tento prvy mesiac a ked nic tak na ten dalsi sa s nim dohodnem, ze mi to bude sledovat on podla ultrazvuku a budeme skusat tak.Ja uz som fakt benadejna lebo tak strasne by som chcela byt mamina, ze spravim aj nemozne.