Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

princulka11
6. okt 2009

berni si tu???

berni
6. okt 2009

uz som ti aj odpisala 😉

alexa27
7. okt 2009

dievcata, nejdete niektora 14.10. na laparku do ruzinovskej nemocnice?

mirm
8. okt 2009

ja idem 13.10 ale na kramare

katkaajurko
25. apr 2010

ahojte kolko trvalo "dostat termin " v ruzinovskej na diagnosticku laparku?

cucuriedka
9. máj 2010

ahoj, no ked som bola u dr, tak mi rovno zavolal na saly, a termin stanovil o dva tyzdne... takze neboli ziadne problemy

katkaajurko
11. máj 2010

ano aj ja som ho dostala hned v podstate - idem na zakrok teraz v piatok...

tatranka111
26. jún 2010

ahojte je tu niekto kto podstupil tento zakrok v Michalovciach? potrebujem vediet ako to tam prebieha

tatranka111
27. jún 2010

baby fakt to potrebujem surne vediet

tatranka111
28. jún 2010

hmmmm........tak asi nikto nebol na laparke v Michalovciach 😒

lenisko1
6. júl 2010

Ahojte ja sa chcem spýtať kedy sa robi laparoskopia?? ževraj na zaciatku cyklu a ptoom v strede.. ale neviete čo je začiatok?? do ktoreho dna cyklu?? a ked mam nepravidelnu menstruaciu tak kedy je potom stred cyklu?? Dik za odpoved

yasminne
6. júl 2010

@lenisko1 ahoj ja som bola na laparke nedavno a bolo im jedno kedy mi ju budu robit len som si musela yt na 100 percent ista ze nie som alebo nemozem byt tehotna a robili mi ju prave v 1.den cyklu ked som to naplno dostala, ale to bola nahoda bo tiez ju mam nepravidelnu plus minus 2 -3 dni.

looola
16. júl 2010

🙂 Ahojte babenky.
Chcem Vám napísať o laparoskopii, keďže som to absolvolala nedávno- presne dnes.
Viaceré ste sa pýtali, že koľkáty deň cyklu sa robí, čo Vám dajú klystír , či to bolí, či tam nechajú drén/ hadicu/vývod a že koľko rán budete mať..
Tak , mne doky povedal že najlepšie je to robiť presne pred ovuláciou lebo vtedy vidí priamo či Vám dozrieva vajíčko. Mňe povedal, že videl tam predovulačný folikul.
Mne klyzmu vôbec nedali, netreba, len od večera som nemohla jesť a piť.
A treba sa úplne oholiť.
Operáciu si vôbec nepamtám, len to, že som vyliezla na stôl a rozprávali sa so mnou, potom som sa prebrala na ize, bolesti som vôbec nemala, normálne som vstala z postele. Ani som nezvracala, ani hlava sa mi netočila.
Potom došiel doky a nemala som ani čas byť nervôzna z toho čo mi povie , lebo mi dal do ruky OP nález a povedal že všetko je v poriadku. Mne spadol obrovský kameň zo srdca, lebo operácie som sa nebála tak ako toho, čo mi povie. Povedal , že mám krásne priechodné vajíčkovody a dozrievajú aj vajíčka.🙂)))))))
Ranu mám len jednu, v pupku, takže super. A doky mi povedal že zajtra sa môžem kúpať aj na kúpalisku a steh vyberú za 5 dní.
Takže v stručnosti toľko. Dúfam , že som apoň jednej z Vás pomohla odbúrať ten strach z OP. Naozaj to nebolo nič hrozné.
Ja len teraz neviem kde je príčia neotehulkovania keď som OK. Ale aj tak som veľmi šťastná že som nabrala odvahu na operáciu, aspoň viem že anatomicky som v poriadku a mám reálnu nádej.
Pekný deň všetkým.

kraskanz1
17. júl 2010

je tu niekto komut o robili v sliaci??? 😉

looola
17. júl 2010

Kraskanz1, ty tiež ideš na OP? V Sliači mi to nerobili ale myslím si že až na ten klystír a počet rán je to približne všade rovnaké.
Mne klystír vôbec nedali a ranu mám len jednu , priamo v pupku a ani to nevidieť.
Po OP ma iba troku boleli ramená, inak som sa mala úplne super, sama som chodila na WC a tak...
Nemaj strach, nie je to nič horzné.

bbtina
27. júl 2010

@kraskanz1 Ja som bola na Sliači, nemáš sa čoho báť, je to tam super, všetci sú milí, o asi 11.00 ma zobrali na sálu a o 21.00 som už bola doma, bolesti len mierne, jazvičky naozaj maličké 🙂

gerdusha
27. júl 2010

ahojte baby,

chcem sa spytat, ci ste nieco platili za laparoskopiu v gynpore v sliaci..dakujem za odpoved

gerdusha
28. júl 2010

babule, tak ako je to s tym platenim na sliaci? 😉

slavkav
28. júl 2010

@gerdusha - ja som bola na sliaci pred 2 rokmi - bola som VELMI spokojna a zaplatila som 500 sk - aj to tusim za ubytovanie - lebo som tam musela zostat na noc, lebo ma na salu zobrali az poobede. ale perfektny pristup, odporucam.

gerdusha
28. júl 2010

aha...super....

kikasa
2. aug 2010

ahojte
Je tu niekto, komu robili laparoskopiu v Cadci?

kikasa
2. aug 2010

Baby je tu niekto, komu robili diagnostickú laparku nedávno. Ja idem zajtra a bojím, bojím

adika89
4. aug 2010

Ahojte dievčatá
Takže ja som 4 den po laparke. Narkozu som zvládala veľmi zle - zvracala som a vera bola som uplne mimo. Rany neboleli skoro vôbec. Naj. na tom je fakt to že do teba vženú nejaký plyn aby ťa nafúklo a potom to vyfukovanie je najhoršie, ešte stále mám dakedy pocit ako keby som bola sud, ale hádam raz vyfučím 🙂 Tiež mi povedali že vajcovody sú v poriadku, vaječníky poprerezávali lebo nedochádzalo k ovulke, dostala som vyvolávačku a treti den od skončeny kramov mam užívať lieky na ovulku. Ja neviem je toho toľko moc, či sa mne fakt po tomto všetkom podarí otehotnieť????Má niekto takýto istý problém???že nemal ovuláciu.

gerdusha
7. aug 2010

ahojte baby, chcem sa spytat, ci bola niektora z vas na chromopertubacii a hlavne na to, kolko dni ste po zakroku boli PN?

kikasa
7. aug 2010

@gerdusha - ja si myslím, že s tou PN je to individuálne. Ja som bola na laparoskopii v stredu /odstraňovali zrasty, zisťovali priechodnosť/ a do práce by som ešte určite nešla. Niektoré baby písali, že boli skoro ako srnky pomaly večer v deň zákroku, iné viď. ja, som rada, že nemusím nič robiť - len ležím, alebo chodím po dome. Bolesti nemám, ale som unavená.

gerdusha
9. aug 2010

babule, dnes som bola na predoperacnych vysetreniach...na internom...teda zatial mi len krv brali...a zostala som v soku, ked mi povedali, ze si vsetky odbery a cele vysetrenie musim zaplatit...spolu cca 100 €. pretoze vraj nemam papier zo sliaca. stalo sa to aj vam? vy ste mali oficialne nejaky papier zo sliaca, ked ste isli na predoperacne?? ja som si tam proste zavolala, dohodla termin, povedali mi, ze si mam obehat predoperacne...a bum... - 100 €....dufam, ze si nebudem musiet platit aj celu laparku v sliaci...

slavkav
9. aug 2010

@gerdusha - no mala som asi vymenny listok pre internistu. tak ak si ho nemala, tak asi preto si to platila a brali ta ako samoplatcu, nie?

gerdusha
9. aug 2010

@slavkav ,

mala som pre internistu vymenny listok od obvodnej lekarky...a k nej som isla so ziadostou z CARu...hmm...neviem kde je pes zakopany

slavkav
9. aug 2010

@gerdusha - aha, tak to je fakt cudne. a mal aj ten internista zmluvu s tvojou ZP predpokladam - tak by som asi skusila zavolat do ZP, ci ti neporadia.

slavkav
9. aug 2010

este chcem dodat - ja som tiez nemala papier zo Sliaca a vobec som za predoperacne nic neplatila.