Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

gerdusha
9. aug 2010

@slavkav ,

ano, internista ma zmluvu s mojou ZP...uz som im pisala...do poistovne...tak uvidim...

slavkav
9. aug 2010

@gerdusha - tak drzim palce 😉

gerdusha
9. aug 2010

dakujem

petuska123
9. aug 2010

@kikasa a mala si normalne ovulaciu??na sone ti videl daco tvoj lekar??

kikasa
9. aug 2010

@petuska123 - ovu som mala normálne, mne vajíčka dozrievali aj všetko, akurát sa nedostali do maternice - koli nepriechodnosti vajcovodu. Zrasty ani to či sú vajcovody priechodné sa nedá zistiť sonom.

petuska123
9. aug 2010

@kikasa tak si ma nepotesila!!a vies z coho si mala tie zrasty??

kikasa
9. aug 2010

@petuska123 - klasická operácia slepého čreva, keď som mala asi 9 rokov. Po operáciach sa tvoria zrasty a potom som mala cystu/to by ale nebol problém/ , ja som k tomu dostala silný zápal, ked som mala 17.

kikasa
9. aug 2010

Napriek tomu prvýkrát som otehotnela ani neviem ako, keď som mala 26. Dr. vravela, že vtedy to bolo fakt šťastie - no na to som prišla až teraz. Možno sa ešte raz dočkám, veď jeden vajcovod je o.k.
Pamätám si, ked som mala 17 a ten zápal a cystu a odchádzala som z nemocnice / aj vtedy mi robili laparoskopiu/ ale koli veku nechceli robiť nejaké drastické zásahy, primár mi povedal, že to necháme na prírodu, ako sa telo spamätá. A raz to vyšlo.

petuska123
10. aug 2010

@kikasa hm ja slepak mam.......takze z toho asi zrasty nebudu,aj ked som 2 krat bola kvoli slepaku v nemocnici ale mi ho nakoniec nahali...tak neviem 😒

looola
17. aug 2010

@gerdusha
Ahoj, ja som vôbec nebola PN, piatok to robili, a ďalší týždeň som chodila do práce🙂

dijanka
26. aug 2010

ahoj kočky, ja som tu nová, no dúfam, že sa môžem k vám pridať.... 😉 aj ja sa chystám v septembri na laparoskopiu a hrozne sa bojím, čo mi zistia....31. 8. idem na predoperačné interné vyšetrenie 😔
už dva roky sa snažíme o bábätko a nedarí sa 😒 asi 5 rokov som brala HAK a myslela som si, že ak HAK vysadím, tak hneď otehotniem....lebo dcérka sa nám podarila na prvý šup, ale opak je pravdou....takže teraz čakám na septembrovú mrchu a po nej pôjdem na nedobrovoľnú dovolenku do nemocnice 😒

petuska123
26. aug 2010

@dijanka aj mna to asi caka....... 😒

dijanka
26. aug 2010

petuska 123, vy sa ako dlho snažilkujete? akú máš diagnózu? - teda ak to nie je tajomstvo, alebo ak chceš, tak napíš IP 😉

petuska123
27. aug 2010

@dijanka ahoj my sa snazime rok a diagnozu nemam urcenu ziadnu ze vraj som ok...ale preco sa nedari to ma asi zistit laparo

dijanka
27. aug 2010

@petuska123 , no to je ako u nás, iba s tým rozdielom, že moja dr. ma po roku začala liečiť hormon. liekmi, aby mi pomohla otehulkovať, no moje telo to neprijímalo a na vaječníkoch sa mi začali tvoriť cysty, 😠 ...no hádam, že tie nebránia v otehulkovaní...takže neviem.... 😒 , no čo v septembri už aspoň budem vedieť na čom som, čoho sa aj troška bojím....teraz už len čakať....ach, keby aspoň teraz išli tie dni rýchlejšie ako inokedy, aby som to mala čím skôr za sebou..., ale je to presne naopak 😒

looola
1. sep 2010

Ahojte baby, ja som bola na laparke v júli, ale nezistili mi príčinu prečo neviem otehotnieť. Vraj všetko je OK. Lenže ja tie krámy stále dostanem!! Už neviem čo by sa dalo ešte urobiť. ...Myslela som si , že po laparoskopii sa to podarí keď tomu teoreticky nič nebráni...Jaaaaj, ja už mám z toho také nervy....a som zúfalá. Má niektorá podobné pocity?

looola
1. sep 2010

@petuska123 ahoj, takže ani na laparo nezistia vždy príčinu. Ja som sa na jednej strane strašne tešila že nič mi nie je ale na druhej strane som už bezmocná, neviem ako ďalej, čo by sa dalo ešte urobiť. Nad umelým nerozmýšlam...

dijanka
2. sep 2010

ahojky, tak ja už mám predoperačky z interného za sebou...včera prišla mrcha 😒 , dnes som volala dr. a tá ma objednala ešte na pondelok k nej a potom mi povie presný termín laparky....bojím, bojím, bojím...ale už to chcem mať za sebou....
čože? looola, to myslíš vážne, že ani pri laparo niekedy nezistia pravú príčinu neplodnosti? 😠 to mi ani nehovor, ja som na tú laparku pristála iba preto, lebo chcem vedieť, prečo nemôžem otehulkovať- aspoň ešte raz 😔
možno to máš len psychického rázu...alebo neskúšala si nejaké bylinky? alebo tu na MK je téma dr. Jonáš...neskúšala si jeho výpočet, keď si aj s mm po zdravotnej stránke v poriadku? Ja už som tiež z toho všetkého zúfalá....a chytám sa každej slamky, ale najskôr chcem vedieť, či je to u mňa zo zdravotnej stránky v poriadku....mm má všetky vyšetká o.k., takže kdesi ten zádrhel musí byť....a vy sa ako dlho snažilkujete????

looola
3. sep 2010

@dijanka ahoj, veru, je to tak...mne príčinu nezistili, aj v prepušťáku písali že mám normálny gynekolog.nález, dokonca mi doky videl pekný predovulačný folikul, takže aj ovulácia je OK, a predsa nič...a snažilkujeme už skoro 3 roky. Ja som už skúšala gynex kvapky, čaje na podporu plodnosti ale máne, pomohli mi len s tým blbým predmenštruačným syndrómom. Výpočet Dr. Jonáša som ešte neskúšala. Ja som už vo fáze že sa mi ani nič nechce skúšať, lebo potom príde len ďalšie sklamanie...☹

dijanka
4. sep 2010

looola, nezúfaj, keď ste obaja v poriadku, tak bude všetko o.k., a určite budeš aj ty tehulka 😉 ....baby o Jonášovi píšu len samé chvály a hovoria, že veľa im pomohol...koľkokrát si mysleli, že majú plodné dni, ale Jonáš im vyrátal úplne iné plodné...niekedy ich mali vraj aj cez mrchu......niektoré písali, že si mysleli, že každý mesiac majú plodné dni, no Jonáš im vyrátal plodné dni napr. len v jednom mesiaci...ostatné mesiace boli neplodné 😕 ......a na základe jeho výpočtov to vyšlo....môžno nie všetkým na prvý šup, ale väčšine sa do roka podarilo otehulkovať....ja už som tiež rozhodnutá, že mu idem napísať, ale čakám ako dopadne laparka.....my sa snažíme 2 roky 😒 ....

gabika41
4. sep 2010

nahodou som zabludila na tuto stranku.Pokial nemate zjavny problem tak ste si nedavali vypocitat krivku plodnosti?Mam 41 rokov a dcera mala vcera 2 mesiace.Je to moje prve dieta.Skusali sme 10 mesiacov a aj mne spocital termin hned po skonceni menstruacie a vysiel mu vypocet dokonca aj na pohlavie.drzim palce

dijanka
6. sep 2010

ahojte babenky, tak už ortieľ mám....nástup do nemocky je v stredu (8.9.) ráno a vraj ma budú robiť aj v ten deň....prosím nevie mi niekto poradiť, čo si mám so sebou zobrať?????? lebo dnes som bola u dr. a bola akási čudná a nič mi nepovedala....dosť som z toho všetkého vynervovaná a ešte aj toto, že neviem, čo si vziať so sebou...a koľko trvá taký zákrok? ďakujem.....

zuzancek22
6. sep 2010

@dijanka ahojček , napíšem ti niečo o tom , ja mam laparku za sebou už 4 krát, naposledy mi kukal pan doktor vajcovody teda robil chrompertubáciu, ............ dá sa to vydržať, laparka trvala cca tak max pol hodinku. a rany sú uplne malinké. pekne sa to zahojí a nieje skoro nič vidieť. ak by si sa este niečo chcela spýtať možeš v pohode ti odpíšem ak chces tak aj cez internu poštu. pa drž sa .

dijanka
6. sep 2010

@zuzancek22 ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď, tak ty už máš 4???? 😕 no to ja som len taký začiatočník a dúfam, že ako začnem, tak aj skončím a viac nebudem musieť....ak môžeš, tak mi napíš do IP čo všetko si vziať so sebou a ako sa nachystať, lebo nič o takých veciach neviem a naposledy, čo som bola v nemocke, tak to bolo cca pred 8 rokmi a to v pôrodnici 😉 , tak to bolo niečo iné...tam som išla s plienkami a výbavičkou pre malú....

andy175
8. sep 2010

Ahojte! Na konci septembra idem na laparoskopiu aj ja. Gynekológ mi povedal, že si mám dať spraviť interné vyšetrenia. Neviete mi poradiť, aké interné vyšetrenia si mám dať spraviť? Nemal by mi dať môj gynekológ alebo obvodný lekár výmenný list? Ak niečo o tom viete, napíšte mi prosím viac. Ďakujem!!! 🙂

dijanka
10. sep 2010

@andy175 ahoj, ja som sa dnes z laparoskopie vrátila 😉 no neviem ako to u vás chodí, ale moja dr. mi dala výmenný lístok na interné vyšetrenie. Na internom mi robili EKG, merali tlak, brali krv, pýtali sa na všelijaké veci ohľadom môjho zdravot. stavu...keďže som bola na laparoskopii v inej nemocni, ako bývam, potom mi dr. napísala aj tam výmenný lístok, aby ma zobrali na príjem...tam som doniesla vyšetrenie z interného, vyšetrenie od mojej gyndošky, no a oni mi tam urobili anesteziologické vyšetko a rontgen pľúc....takže asi tak...ak by si mala ešte nejaké otázky, tak sa kľudne pýtaj, ak budem vedieť, rada ti poradím 😉

erika12
11. sep 2010

Ahojte.Mňa tiež gynekolog posiela na laparoskopiu.Už mám aj vypísaný papier do nemocnice.Mňa posielajú pre podozrenie na zrasty.Bola niektorá z vás kôli tomu na laparoskopiu?Ja ešte váham či mám ísť.Ešte nie som pevne rozhodnutá.Čo ak tam nič nenájdu?Bola niektorá z vás na laparoskopiu v novej nemocnici v Košiciach?Ktorého lekára mi odporúčate?ďakujem

kikasa
11. sep 2010

@erika12 - ja som bola na laparoskopii v auguste, odstraňovali mi zrasty. Mala som zrasty na pravej aj ľavej strane brušnej dutiny. Pravý vajcovod nepriechodný, ale ľavý uvolnili zo zrastov a našťastie bol priechodný. Ak sa dlkšie snažíte, nedarí sa a ešte k tomu máš podozrenie na zrasty /aj u mňa to tak bolo/ určite na laparoskopiu choď.

erika12
12. sep 2010

ja mám bolesti tiež na ľavej strane.teraz sa dosť zhoršili.ako dlho si mala bolesti?a nebála si sa laparoskopie?a ako si znášala narkozu?dlho si bola v nemocnici?Ďakujem ti za odpoveď

kikasa
12. sep 2010

@erika12 - no mňa akurát pobolievalo brucho a kríže pred ms. Začalo to krátko po ovu a skončilo to s príchodom ms. To som brala ako pms. Mám pocit, že tie bolesti sa zmiernili, aspoň, čo sa bolesti krížov týka. Ja som sa na laparoskopiu pýtala sama, pretoža cca 15 rokov dozadu som mala silný zápal a cystu, vtedy mi robili laparoskopiu a zrasty na jednej strane boli zistené.
Narkózu som znášala dobre. Ja som bola v nemocnici tri dni, ale toto je individuálne. Viem, že niekde je laparoskopia diagnostická záležitosť jednodňovej chirurgie. Mňa by ale za jeden deň nepustili, práve koli tomu, že mi odstraňovali tie zrasty a musela som mať 24 hodín zavedený drén.
Tiež som sa bála, aj naprriek tomu, že mi to už raz robili. Teraz som rada, že som sa odhodlala na tu laparoskopiu. Som pokojnejšia a už to snaženie neberiem tak tragicky, viem kde je problém. Ak to výjde tak super a keď nie, žiaľ mám jeden vajcovod nepriechodný s tým neurobím nič. Najhoršie bolo to čakanie a zúfanie, ked to nešlo a človek nevedel prečo. Robila som si veľké nádeje každý cyklus a potom prišlo vždy aj veľké sklamanie. Tak neboj, nie je to nič hrozné a aspoň budeš vedieť, kde je problém 😉