Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

kattkaa
11. okt 2010

Ahojte, pripajam sa tiež k tym čo čakaju na laparo, mna to čaka 25.10. a už teraz mam dosť, od marca len beham po lekaroch a už mám toho dosť, zistili mi endometriozu - čokoladove cysty, takže parada. Ja som nemala žiadne naznaky tejto diagnozy až na ultrazvuku mi bola diagnostikovana a to bol pre mňa šok, lebo toto som teda vôbec nečakala, že ma takato pliaga postretne a prave keď by sme chceli baby. Tak držte mi palce nech to zvladnem, v nemocnici som ešte nebola na žiadnom zákroku, tak mám s toho strach. Držím Vám palce 🙂

loss
11. okt 2010

ahojte kočky
ja som podstúpila laparku pred vyše 2rokmi a hned o mesiac som čakala Nelly nebolo to také hrozné trochu bolestivé keď som sa prebrala ale inak OK všetkým držím silno palcne 😵

andrea12737
12. okt 2010

Ahojte, pridavam sa tu do temy, ja idem zajtra na prijem a vo stvrtok rano ma operuju 😉 psychika mi pracuje na plne obratky, 😝 ale aj sa tesim a dufam ze bolesti ktore mavam uz dlho, pominu 😵

dijanka
12. okt 2010

@andrea12737 silno držkám palce, nech ti to dobre dopadne 😉 , neboj, nie je to nič strašné...ja mám po laparke cca 1 mesiac a keď si spomeniem, aká som bola tiež vystrašená, vynervovaná...a nestalo to za to!!!! potom sa ozvi, ako si dopadla 😉

prahaxx
12. okt 2010

@kattkaa ahoj, drzim palce, mala som pred skoro 2 rokmi podobny nalez - dnes mi uz v postielke spinka trojmesacne babo 🙂

andrea12737
12. okt 2010

@dijanka dakujem velmi pekne, urcite dam vediet co a ako 😉 a nebolo ti zle po narkoze??

kattkaa
13. okt 2010

@prahaxx Dakujem za podporu, dufam, ze uz aj my sa dockame coskoro babätka 🙂 , len ma este caka trosku dlha cesta dat organizmus dokopy, maju mi robit hned s laparoskopiou aj prefuky, tak uvidime aka bude priechodnost a ci mi po operacii odporucia hned snazenie, alebo ma daju na polrocnu liecbu a budem v stave menopauzy 😖 Bola si tiez na laparke, mala si aj hormonalnu liecbu ? Andrejka12737 drzim Ti palce aby si vsetko v poriadku zvladla a daj urcite vediet ako bolo, drzim silno palce, mna to uz tiez za chvilu caka. Drz sa.

prahaxx
14. okt 2010

@kattkaa mala som oboje, laparkou orezali a vycistili oba vajecniky a potom pol roka zoladex, nasledne na treti cyklus sa zadarilo

erika12
16. okt 2010

Ahojte.Ja som týždeň po laparke.Odstraňovali mi zrasty a praskli mi malú cystu,lebo by mi začala rásť.Bolo to úplne v pohode.šla som deň pred operáciou,večer mi dávali klystír a tak isto aj ráno.Po operácii ma trochu boleli rany,ale ja som celý deň prespala 🙂 Vôbec ma nebolela hlava a ani som nezvracala.Na druhý deň ráno ma pustili domov.Stehy mi dali také,že mi samé vypadnú,takže je to super.Pri vsávaní ma boleli ramená, ale to po pár dňoch prešlo.Vážne sa nemáte čoho báť.Aj ja som sa bála a nebolo to také strašné.Držím všetkým palce

erika12
16. okt 2010

@ladybirds ahoj. tak ti poviem,ze chod do starej nemocnice.ja som tam chcela ist,ale nemohla som,lebo som rodila v novej,tak som musela ist tam.ale som spokojna.mne to robil Dr.Murín.Strasne dobry a mily lekar.on vacsinou robi laparoskopie.mne ho odporucila moja gynekologicka,ona ho poprosila.a kedze mas zltacku to nebudes moct a takisto ked ti meska menzes.to mozes ist az po nom.neboj sa,vazne to nie je nic strasne🙂) potom sa ozvi, kde si sa objednala

andrea12737
16. okt 2010

Ahojte, hlasim sa po zakroku.
Hospitalizovali ma den pred zakrokom. O 14tej som mala uzit prehanadlo, ktore mi sposobovalo po 4hod velke krce, z kt. som skoro na wc odpadla. Tie krce trvali asi 45min. Do polnoci som mohla pit. Posledne jedlo bola polievka o 12hod. Rano v den operacie ma prehanalo, ale to uz skor z nervov nez z toho prehanadla 😅 o 12tej ma zobrali na salu, dali mi infuziu, akusi stiplavu latku, strplo mi cele telo, dali masku a po prvom nadychu som zaspala. zobudila som sa o 13.30 na velku bolest v ramenach, ktora stale pretrvava a dufam ze coskoro pominie, lebo ma to velmi obmedzuje v pohybe..fakt je to silna bolest. Po narkoze som nezvracala, aj ked mi bolo tak vselijak. Bolest nebola nejaka velka. Urobili mi 2dierky, jednu na pupku asi 2cm do tvaru trojuholnik 😕 😨 ta ma boli, alebo teda pali. A jednu asi 1cm dierku s jednym stehom-toto je uplne v pohodicke, ani o tom neviem 😉 . Cize fakt sa nie je coho bat. Najhorsie pre mna bolo to laxativum. Ak pojdem najblizsie na akukolvek operaciu v ziadnom pripade neuzijem laxativum, klystyr je omnoho lepsia volba.. Vsetkym, kt. to caka prajem vela stastia a netreba sa ozaj nicoho bat. 😉

andrea12737
16. okt 2010

A mam este jednu otazocku. Dcerka ma cca 9,5kg, kedy ju budem moct zdvihat? neviete mi poradit? lebo v nemocnici mi jedna sestricka povedala ze taky tyzden urcite, pokial mi nevyberu stehy. A druha mi povedala ze az po 4tyzdnoch. 😕

dijanka
16. okt 2010

@andrea12737 ahojky, tak ty si šikula
😉 že už máš po tom ...no ja ti poviem, že mňa tie ramená boleli cca 2-3 tt, bolo to brutálne, ale teraz už je dobre 😎 a mne v nemocke povedali, že cca 1-2 mesiace nemôžem dvíhať ťažké a mám sa šetriť..takže neviem...asi je to indi-vindi...a čo ti vlastne zistili tou laparkou???? 😉

andrea12737
16. okt 2010

@dijanka joj,tak to ani nesranduj, ze teba boleli aj 2-3t, ved toto je na nevydrzanie. Cez den sice analgetika neberiem, snazim sa ´zvyknut si´na bolest 😀 ale na noc uz musim, lebo by som sa nevyspala. A co mi zistili? tak v podstate okrem malej cysty aj to mimo zenskych organov nic. Ze to bola taka mala bezvyznamna cysticka ☹ vlastne som aj z toho velmi sklamana, lebo som dufala, ze nieco sa najde a moj menstruacny cyklus a caste bolesti v podbrusku vymiznu a ja si mozem viest konecne plnohodnotny zivot(samozrejme aj intimny) ☹

erika12
16. okt 2010

@andrea12737 Ahoj.ja som tiez tyzden po laparke a mam synceka ma 11 kg.ja som sa pytala mojej lekarke kedy mozem dvihat tazke a ona mi povedala,ze mam vyskusat ho dvihnut a ked to bude boliet tak mam s tym pockat,lebo to potom moze sposobit chronicku bolest.takze skus potom tak.ja som raz skusala a este to bolelo,tak este pockam.

andrea12737
16. okt 2010

@erika12 mna operovali teraz vo stvrtok a rez hlavne ten na pupku citim ako palivu bolest ked dlhsie chodim, alebo proste nieco robim 😒 vtedy viem ze si musim ist lahnut a oddychnut si..najhorsie je ze muz musi ist do roboty a mam problem niekoho si zohnat k sebe aby mi pomohol s malou. ☹

ladybirds
17. okt 2010

@erika12 vdaka za odpoved, zltacku nemam, len som bola v kontakte s nakazenou osobou, krv mam ok, co mi odlahlo.. mm mi meskal, lebo som vo 4 tyzdni, ale plod sa podla dokiho pomaly vyvija, takze cakame co bude o tyzden...

erika12
17. okt 2010

juuj tak gratulujem.drzim palce,nech je vsetko v poriadku a hlavne vela zdravicka 🙂

erika12
17. okt 2010

@ladybirds juuj tak gratulujem.drzim palce,nech je vsetko v poriadku a hlavne vela zdravicka 🙂

erika12
17. okt 2010

@andrea12737 to este skoro si zacala robit.este oddychuj,ked mozes.mne pri malemu bol manzel tyzden doma,takze som si oddychla.bude lepsie ked ti niekto pomoze s malou.mna tiez dnes palia tie rezy.

mgk111
24. okt 2010

ahojte, nakukla som do tejto temy kvoli par radam... musela som podstupit laparku a predtym kyret,pretoze tehu test vysiel pozitivny, ale v maternici nic nebolo vidiet. ked vylucili, ze je to v maternici tak ma druhykrat v ten den uspali a uroili laparku... trochu som potom vracala, ale dalo sa to vydrzat, vajickovod mi nevzali, len odstranili vajicko, mala som aj vyvod - na druhy den mi ho dali prec a na treti den ma pustili... v utorok idem vybrat stychy...
som smutna, ze vajicko nebolo v maternici a hoci ma fyzicky nic neboli, psychicky je to ine, lebo uz som to raz davno zazila... mam doma syna ktory ma 20mesiacov a asi 14kg. neviem ako ho budem dvihat, lebo je to take mojkatko moje malicke, mam pocit, ze to co som ho naucila ako pytat sa na vecko a vsetko ostatne je prec, pretoze teraz nespolupracuje a nemozem ho len tak dvihnut...

a zaroven by som chcela druhe babatko a neviem, kedy mozem otehotneniet ak mi robili aj kyret aj laparku... viete mi niekto poradit? ak by to bolo moc skoro po tychto zakrokoch, bude maternica dost pripravena na tehu alebo je oslavena? mam otazky a nepoznam odpovede - och joj.. dakujem vam...

a vsetkym zelam, aby sa vam tieto laparky neopakovali a stastne ste tehulkovali...

kattkaa
31. okt 2010

Ahojte, tak konecne mam po LPS, sice som este trochu ubolena, ale to uz vydrzim. Endometricka cysta je vonku a vajcovody mam priechodne, este mi maju vybrat stehy a som zvedava ake budu vysledky z histologie, podla toho sa uvidi co dalej, najradsej by som bola keby sme sa uz mohli hned zacat snazit o baby. Chcem sa Vas spytat aj Vy ste mali take nafuknute brucho ako keby som bola v nejakom 3-4 mesiaci tehotenstva ? Dost ma to otravuje nakolko nemozem zapnut ziadne gate, tak som si musela zatial pozicat sestrine tehotenske 🙂, lebo len tie ma netlacia na bruchu. Drzim place vsetkym 😉

dijanka
2. nov 2010

@kattkaa ahojky, tak ako tá laparka u teba prebiehala????aj ja som mala bruško ako v 4 mesiaci 😀 😀 😀 , môj mm mi hovoril, že si mám zvykať na také bruško, lebo čoskoro bude v ňom drobec a nie len blbý vzduch(tekutina), či čím to vlastne nafukujú...teraz budú 2 mesiace po laparke a zatiaľ nič... 😢 bojím, bojím, že to bolo nakoniec úplne zbytočné....

strelicia
2. nov 2010

ahojte. neviete mi prosim niekto napisat, ak som sa rozhodla absolvovat laparoskopiu vajecnikov (uz sme sa o tom s mojim dr. bavili predtym), tak za ako dlho ma objednaju na operaciu a kolko dlho po laparke sa nemozeme snazit o baby?

leya
2. nov 2010

@strelicia ahoj! zavisi od toho, aky je dovod laparoskopie a tiez sa cakacia doba lisi v kazdej nemocnici podla toho, kolko maju pacientov....pokial viem, ak mas cystu a hrozi jej prasknutie, beru ta pomerne skoro....ak je podozrenie na endometriozu, tak su cakacie doby dlhsie, podobne aj v pripade, ak mas len diagnosticku laparku.....mna strasili, ze budem cakat 3-4 mesiace (v Ke), ale sla som do centra jednodnovej chirurgie v inom meste a termin mi dali uz o tyzden.....co sledujem tu na nete, priemerna cakacia doba je mesiac....ale je to individualne....🙂 neviem ci som ti pomohla, ale drzim palce, nech to dobre dopadne a mas to skoro za sebou 😉

leya
2. nov 2010

@strelicia a co sa tyka snazenia/nesnazenia....tak to zase zavisi od operacneho nalezu a dovodu laparoskopie......mne povolili, ci dokonca odporucili snazenie v podstate hned po zakroku (resp. po prvej menstruacii po zakroku).....ale je to individualne......urcite sa na to spytaj po operacii operatera

kattkaa
4. nov 2010

@dijanka Ahoj, no nastatsie som LPS zvladla, ale hrozne som sa bala, ale uz ked ma moj drahy odprevadil do nemocnice tak uz mi nic ine nezostalo iba to vsetko vydrzat, cez klistir az po pooperacne bolesti a odstranovanie vyvodu na drenaz to bolo fakt dost neprijemne, ale kvoli babätku som ochotna podstupit vsetko, ja som mala cystu endometricku na vajecniku, ale nastastie je odstranena a vajcovody mam priechodne. Takze teraz sa mame snazit o baby a v decembri mam ist este na kontrolu ako vyzera vajecnik, no a potom nam Dr. dava este pol roka na otehotnenie, ak sa nam nezadari tak nas posle do centra asist. reprodukcie, ale ze sa nemam bat mozno bude stacit len stimulacia vajecnikov, ale na to radsej nemyslim. Teraz sa budeme snazit prirodzenou cestou otehotniet, len si musim nakupit ovulacne testiky 🙂, aby sme to vystihli, a mozno aj nejake vitaminy.Neboj sa urcite sa Vam podari baby a dufam ze aj nam, musis verit a nemysliet na to, viem ze to je tazke, ale musime to zvladnut 🙂 Teba kvoli comu operovali ?

dijanka
5. nov 2010

@kattkaa ty si ale šikula, ja som vývod nemala,
veď určite, že človek musí vydržať pre drobca všetko...no ja som si myslela, že už tento mesiac som tehula na 100%, mrcha mešká už 10 dní, tak som si dnes robila test a našla som len /, 😠 ide ma trafiť, celý deň som na nič 😢 taaaaaaaaak som čakala tie koľajnice ...a pevne som v to verila...
ja som bola na laparke, že tiež akosi sa nedarí druhé mimčo ☹ a taaaaaaaaaaak by sme chceli aspoň ešte jedno...laparkoskopia dopadla dobre, dr. mi nič nenašiel, všetko je v poriadku, mm je tiež o.k., tak do kelu neviem kde je ten blbý problém???!!!!!???? 😕 už som fakt vyskúšala všetko: lieky z ktorých sa mi narobili cysty, bylinky, tinkúry, výpočty, bylinkárov, liečiteľov, lekárov....tak už fakt neviem....

kattkaa
7. nov 2010

@dijanka ahojko, ja som mala zrejme ten vyvod preto že mi odstranovali cystu. Ja uplne chápem Tvoje pocity, ani nevieš kolko testov mi prešlo cez ruky s nádejov že konečne uvidim svoje prvé dve čiarky a potom to sklamanie. Sama neviem ako dopadnem teraz, pričina je sice odstranena, ale mam trochu strach či sa nam to podari a dočkame sa // čiarok. Každý mi radí nech sa od toho psychicky odputam, ale to sa neda keď Ti Dr. povie že sa máš začať snažiť, tak na to musím myslieť či sa nám to podarí. Neskúšala si navštíviť centrum asistovanej reprodukcie, nám Dr. povedal, že ak sa do pol roka nezadarí tak nás pošle do centra, ale že možno bude stačiť iba stimulácia vaječníkov. Nerozmýšlala si aj nad touto možnosťou, keď to nejde normálnou cestou ? Ale veď skús ešte počkať tiež toho pol roka a uvidíš. Držím Ti palce a nezúfaj, hlavne preč s negatívnou energiou a možno už na Vianoce budeš mať v brušku malé prekvapenie 🙂

dijanka
8. nov 2010

@kattkaa ahojky, už aj centrum som zvažovala a tento piatok ideme aj s mm na krv na genetiku a potom sa uvidí...aj mne dr. povedala, že ak sa do pol roka nezadarí prirodzenou cestou, je tu ešte táto možnosť, tak uvidíme, že čo bude....presne ako píšeš aj mne už testov prešlo rukami, že ich už ani spočítať neviem... 😒 a s tým vianočným darčekom, bodaj by si mala pravdu a tešili sme sa obidve z takého darčeka 😉