Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

vajlikova
14. mar 2007

Ahoj Pappo, dakujem ti za info, a kolko dní si tam bola???

pappo
14. mar 2007

ja som bola len kratko pretoze mi nerobili nic vazne priechodnost, drilling kvoli PCO a diagnostiku. takze som sa s lekarkou dohodla ze v utorok pridem , streda operacia a stvrtok domov. nechali by ma tam aj dlhsie ale kedze ma nebolo treba pozorovat a nebrala som ani ziadne lieky som sa pytala somov a pustili ma. naco tam budem lezat doma sa mi lezalo lepsie. ale teba tak skoro asi nepustia opdla toho co pises to bude zlozitejsie. tak dufam ze ti to dopadne dobre a neboj neboli to iba ta rana kde rezu ale to sa da vydrzat ovela vacsie bolesti mavam pri MS. takze ziaden strach. a co ti povedali lekari preco mas take zvacsene vajecniky? nevedia? nie su to cysty? tam chodis k lekarovi? do CAR?

vajlikova
14. mar 2007

Ahoj pappo. Ja chodím do Galanty k Dr. Mýtnikovej, a oparovať ma ibú v Dunajskej strede, Dr. Swarz. Nevieme od čoho mám zväčšenné vaječníky, cista sa tam nedá vidieť, možno nejaký zápal tam mám, ale zo sterov sa neziltilo nič. tak preto musím ísť na laparku. ale už dlho mám problémy s močovými cestami, furt som prechladnutá, stále mi tam nachádzajú baktérie, a antibiotická liečba nezaberá, tak pravdepodobne tam mám iný problém.

dicinka1
autor
16. mar 2007

ajoj vajilikova,ja som bola 6 dni v nemocnici...az teray som prisla na net...dost skoro,ze....robila som si vcera test a nic....manzel bol doma...tak nic...

pappo
16. mar 2007

vajlikova tak ti zelam aby ta laparka dopadla dobre, daj vediet ked prides domov.
dicinka a preco si bola v nemocnici? ak smiem vediet

vajlikova
21. mar 2007

Strašne sa bojím baby. Už mám bolesti vaječníkov aj vtedy, ked idem cikať a troška tlačím. Ja neviem čo to može byť.

anjelinka
21. mar 2007

Ahojte dievcata, ja som to absolvovala minuly rok v lete, bolo to strasne, ale mna vzali ako akutny stav v noci v nemocnici kvoli cyste na vajecniku, ktora mi uz obmotavala vajecnik a skoro som o neho prisla. Dnes idem za lekarom, lebo zasa mam take bolesti na pravej strane, ako ked ma hospitalizovali v noci. Drzte mi palce, bojim sa, pretoze nechcem prist o vajecnik. Moja kamaratka mala mensiu cystu ako ja, v januari ju operovali, vsetko bolo ok, o dva tyzdne mala strasne bolesti zasa, no a nova cysta, na tom istom mieste a este vacsia. Chcu mat babatko, takze nejde na dalsiu operaciu, berie Duphastol, ci ako sa to vola, no a uvidia, co a ako dalej...drzim palceky vajlikova, s bolestou potom je to individualne, napriklad ja som po prebrati z narkozy myslela, ze zomriem od bolesti, nevedela som sa ani pohnut, zasa moja kamaratka sla na druhy den domov, robili jej len jeden otvor, mne tri, lava strana dva otvory a jeden cez pupok. Dnes uvidim, co mi povedia, mam strach...Kazdopadne, musis trosku prekonat strach, uvidis, bude to dobre..

pappo
21. mar 2007

vajlikova a kedy ides k lekarovi, ak mas bolesti mal by o tom vediet hlavne ak sa ti stav zhorsuje. drzim palce aj tebe anjelinka dufam ze vsetko dobre dopadne.

dicinka1
autor
21. mar 2007

pappo ja koli laparke,teda koli tomu,ze nemozem otehotniet.a nevieme preco.manzelv poriadku.doktori mi povedali,ze v nutri je vsetko o.k.okrem tej otocenej maternici,ktora uz je v normale.takze len tie hnusne hormony...

lilyk
21. mar 2007

Ahojte baby, ja som bola na laparoskop. minuly rok, mala som 8cm cystu na vajecniku, bolest po operacii nebola az taka strasna, dalo sa to vydrzat a na 3 den rano som uz isla domov.Povedali mi ze z vajecnika mi moc nezostalo a ze nemam pocitat s tym ze z neho budem moct otehotniet. teraz som v 28tt tehot. a lekarka mi povedala ze som otehotn.z toho druheho vajecnika. Chcela som vas aspon trosku povzbudit aby ste sa toho nebali a verili ze sa k svojim vysnivanim babetkam dostanete 🙂..vsetko chce ma svoj cas a ten vas tiez urcite pride 😀

anjelinka
21. mar 2007

pappko, ajoj, dakujem. ale dnes mi nevyslo tam ist, som nejaka chorlava, pojdem v iny den, ale nechcem to zasa prekladat neviem na ako dlho.

lilyk,ani nevies, ako si ma posilnila, pretoze sa velmi bojim...drzim palce v tehotenstve, nech vsetko dobre dopadne...

vajlikova
22. mar 2007

Dakujem anjelinka za podporu. O bolesti vie moj lekár, preto mi dal čo najbližší termín. Idem 3-ho do nemocnice, a operovať ma budú 4-ho. Včera som bola aj u urológa, stále mi treba cikať, a pravdepodobne moje vaječníky tlačia na močový mechúr, lebo nemám tam žiadne baktérie. Ale presnú príčinu mi zistia až pri laparke. Veľmi by som chcela bábätko, dúfam že sa to podarí. Dakujem baby! 🙂

lilyk
22. mar 2007

este by som dodala...po laparoskop. sa nestazte hned otehotniet, akurat by ste si narobili vo vnutri zle a mohli by ste si potrhat rany ktore boli sposobene operaciou. Mne lekar doporucil pockat aspon 2 tt a potom to skusat....nam sa to podarilo po operacii po 2,5 mesiaci....hlavne myslite pozitivne, hlavicky hore, viem ze mne uz sa to lahko hovori,ale presla som si tym takze viem o com hovorim a to som uz moc neverila a predsa to vyslo 🙂...naozaj vam moc moc drzim palce.

anjelinka
29. mar 2007

Pisem diplomovku, tak som sa preklikala. Ako sa mate babenky? A ty vajlikova? hmm? Ja sa mam nie velmi dobre, zacala som mat opat bolesti, ale to som pisala, ze idem na vysetrenie. Takze bola som a pre zmenu mam dalsiu cystu, no na lavom vajecniku:((. Boli ma to, v piatok idem znova na sondu, tak uvidime, ci sa zvacsuje, zmensuje, alebo ako to s nou je...Nechcela by som si uz lahnut opat na operacny stol:(. Lekar nam vsak doporucil tehotenstvo, takze zacali sme sa touto otazkou vazne zaoberat...v piatok budem vediet viac...idem buvat, dobru noc...

pappo
29. mar 2007

baby ktopre ste po laparoskopii a robili vam ju na zaciatku cyklu kedy ste dosla MS, lebo ja som uz 37DC a stale nic, tehotna nie som test som si robila 2x.

babulina
29. mar 2007

mne lekari povedali ze je najlepsie robit laparku v prvej polovice cyklu, mne sa snazili ho vyvolat, ale ked bolo najhorsie tak neskumali ci prisiel alebo nie, rovno ma brali na operacku 😉

pappo
29. mar 2007

asi sme sa nepochopili alebo ja som to zle napisala? neviem
som po laparoskopii ktoru mi robili 8DC a teraz som 37DC a stale nemam MS.
preto som chcela vediet kedy vam dosla mrcha ci tiez tak velmi meskala?

siska78
29. mar 2007

pappo mne MS neprisla vobec, az po agolutine ale to som pisala ti pisala v inej teme

babulina
29. mar 2007

aha tak, no mne tiez menzes neprisiel tiez po laparo a podobne ako siske78 aj mne ho vyvolavali agolutinom

pappo
29. mar 2007

sakra, to je teda ostara teraz sa musim objednat k lekarovi na injekciu ☹

siska78
29. mar 2007

kup si ju v lekarni a mas pokoj. Pichni si hned dve ampulky do zadku a mas po probleme.

vajlikova
29. mar 2007

Ahojte baby. Ja som oblednáná na laparku v 21.DC. Lekár mi odporúčal pred menšt. aby videl či sa mi oslobodili vajíčka alebo nie...
Idem v utorok do nemocnice, a v stredu ma budú oper. Straaašne sa bojím

siska78
29. mar 2007

neboj, naozaj to nic neni

pappo
29. mar 2007

naozaj sa nemas coho bat ber to pozuitivne moze ti to lenpomoct, neboj vsetko bude ok. ked budes taka vystrasena budes to aj horsie znasat, neboj nic to nie je. 🙂

vajlikova
29. mar 2007

Baby a klistír vám robili v nemocnici alebo doma?

anjelinka
29. mar 2007

vajlikova, ahoj, no mne klistir nerobili vobec. A co sa tyka toho, kedy som dostala menzes, tak ja som ho dostala takto, ze: v utorok mi robili laparo, v stredu som mala vyvod z brucha, som nosila so sebou taku nadobku na odtekanie zlej krvi z tela..no a vo stvrtok mi to prisiel lekar vybrat a ked to potiahol, hrozne to bolelo, tak som zacala krvacat...zlakla som sa, ze co to je, ale prisiel moj lekar a hned povedal, ze je to menzes, cize ja som ho dostala na druhy den po laparo. Lenze podobne ako babulina, ja som necakala na termin, ani som nic naplanovane nemala, ma zobrali ako akutny stav, ani som nevedela ze mam cystu..

vajlikova
29. mar 2007

Tak teraz si ma vystrašila...
Aj ja budem mať vyvod z brucha???
Ja som si myslela že deň po laparke pojdem domov...

siska78
29. mar 2007

vajlikova
neboj sa naozaj to nic nie. ten vyvod je len malinka hadicka na odtekanie krvi, ak by sa tam hromadila a bobec to neboli, len je to neprijemne ked to tahaju. Anjelika to zrejme bolelo, lebo bola na akutnej operacii a ty ju mas planovanu. Dva dni si tam pobudnes ak nie su komplikacie a sup sa robit babo

minicka
29. mar 2007

vajlikova, ahoj, naozaj sa nicoho neboj, ja som dnes tyzden po laparke a vyvod mi nedavali, na druhy den som isla domov, bola to diagnosticka laparoskopia + chromopertubacia, nasli male zrasty ktore odstranili, klistyr bol neprijemny, drzim palce

vajlikova
29. mar 2007

Ahoj minicka, a mala si aj bolesti?