Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

dijanka
30. jan 2011

@kattkaa kukuk IP

mravvcek
30. jan 2011

A ako si mam dat ten obklad do pupka?Baby normalne mam umyt tie rany,nezapalia sa mi?A to mam normalne strcit prst do pupka,mam tam este nitky 😀

kattkaa
31. jan 2011

@mravvcek Ahojko, ja som si sice obklady nedavala, ale podla mna si to iba priloz na rany. Kludne si mozes osprsit tie rany, neboj nezapalia sa Ti. Ja som sa tiez bala a v pohode, voda Ti nic nespravi 😉 . A prosim len si nestrkaj prst do pupku 🙂 , ked tam mas stehy a rany, len si ich jemne osprs a priloz si jemne uterak. A tie repikove obklady si tiez len jemne prikladaj na rany a nechaj chvilu posobit. 😉

kattkaa
31. jan 2011

@dijanka look IP 😵

dijanka
31. jan 2011

@mravvcek 😉 ahoooooooooooooj, presne ako písala kattkaa....normálne sa osprchuj...neboj sa, voda ti neublíži a ak chceš, použi aj detské mydlo, to je najlepšie 😀 😀 😀 a repíkové obklady som si robila tak, že som si uvarila repík, dala vývar na vatový tampón a prikladala na všetky rozrezané- teda už zašité miesta 🙂 🙂 🙂 , nechala chvíľu pôsobiť a bolo....

dijanka
31. jan 2011

@kattkaa IP 😅

mravvcek
31. jan 2011

No uz som sa vcera cela osprsila,ale bola to sranda,kedze mam nohu v sadre,tak som stvarala akrobaticke kusky 😀 a dnes mi manzelik kupil repik a vatovym tamponikom som si to poutierala 😉 dakujem za rady,v stredu mam ist vybrat stehy 🙂 baby ako dlho ste krvacali?Lekar mi povedal,ze to mam mrchu a dost sa rozbehla 😅

dijanka
31. jan 2011

@mravvcek áno, budeš krvácať ako keby si mala mrchu, mrchovskú....to si viem predstaviť, aké pózy si hádzala v tej sprche 😀 😀 😀

mravvcek
31. jan 2011

@dijanka no dalo by sa to prirovnat ku akrobatickym kuskom 😀 😀 😀 a tie zvuky z kupelne co sli uff,susedia si museli mysliet teda 😎

dijanka
1. feb 2011

@mravvcek 😀 😀 😀 no čo aspoň v tichosti závideli, ak si niečo mysleli....čo nebola pravda, no nie???? 😀 😀 😀 a ako sa cítiš????

mravvcek
1. feb 2011

@dijanka presne tak,len to bolo take fucanie a ochkanie :D ked som nevedela nozku strcit do vane 😀 😀 😀 no celkom faj.Vo stvrtok mam ist vybrat stehy,trosku bolia ranky,hlavne pupok 😠 a este stale krvacam...

kattkaa
1. feb 2011

@mravvcek Ahojko, ja som po laparoskopii velmi malo krvacala to bolo cistenie sa z vnutra, a mrchu som dostala skoro v termine ako som mala dostat ale vtedy som nemala az taku silnu az od druhej mrchy mam teraz nejake silne a dokonca dostavam o tyzden skor, ta laparka mi to nejak posunula.

dijanka
1. feb 2011

@kattkaa ahoj, tebe to posunula dopredu a mne dozadu 😖 mrcha mi meškáva 14-20 dní a zakaždým akám s nádejou, že už-už som tehulka 😒
@mravvcek tak si mala na manžela zavolať, nech ťa do vane odnesie 😀 😀 😀 a bolo by po probléme....koľko máš vlastne otvorov???? ja mám 3 vpravo, vľavo a tesne pod pupkom....

kattkaa
1. feb 2011

@dijanka No ja som mala uz par rokov presne mrchu a tato laparka mi to akosi posunula 😒 , nevyhoda je v tom ze mrchovske symptomy mavam uz skor bleeee 😒 Inac mne pomahal do vane moj drahy, lebo som sa ledva hybala prve dni tak pekne bol somnou v kupelni aj vlasy mi pomahal umyt 🙂 , tiez to bolo zaujimave ale zvladli sme to. Ja mam len 3 otvory jeden na pupku a dva rezy na podbrusku, ale ked si dam plavky je to OK az na ten pupok ale to je taky maly rez.

dijanka
1. feb 2011

@kattkaa tak máš super polovičku 😵 aj moja taaaaaaaaaaaaak lietala okolo mňa, dokonca v ten deň ako ma pustili, mi aj navaril, čo u neho nie je zvykom...vyzeralo to dobre, len som sa to bála zjesť, či je to jedlé 😀 😀 😀 on totiž nikdy nevaril....ale nechcela som ho uraziť, tak som si trochu dala a na moje počudovanie mi chutilo....skonštatovala som, že môže častejšie 😅 😅 😅

mravvcek
1. feb 2011

No baby,moj drahy mi pripravil tiez obedik ked som sa v nedelu vratila 😀 bol vyborny.Mam tiez 3 otvory-1v pupku,a dva mam v mieste vajecnikov.Mne lekar povedal,ze je to mrcha,ze ked mi popalil vajecniky-driling sa to vola,tak mi o nastartovalo aj hormoniky 😀 a to,ze by ma manzel odniesol,co ste,ved by ho zalomilo 😲 ja som z tych silnejsich 😀 😀 😀

kattkaa
1. feb 2011

No tak snazil sa 🙂 , ale tak on je zase v tychto veciach starostlivy, inac ani moj drahy nevari 😉 , vzdy povie ze ved ja to viem lepsie 😵
@mravvcek no tak uz aby bolo po mrche a sup na baby 😵

dijanka
2. feb 2011

@mravvcek tak by mal aspoň posilovňu zadarmo 😀 😀 😀 keby ťa trošku po dome ponosil 😉

kattkaa
2. feb 2011

@dijanka Kuk IP 😉

dijanka
3. feb 2011

@kattkaa 🙂 IP a skoré uzdravenie 😉

dijanka
3. feb 2011

@mravvcek ahojky, ako sa cítiš???? už máš stehy vybraté???? 😉 čo ti povedala dr.???

kattkaa
3. feb 2011

@dijanka Dakujem 🙂, uz aby som bola zdrava IP 😅

mravvcek
4. feb 2011

Caute baby 😀 vcera vecer som bola v nemocke za lekarom,vybral mi stehy po 6dnoch,a povedal,ze o dva tyzdne mam prist na usg a pozrie ci to funguje vsetko 🙂 troska mi to krvacalo,ale uz je to zasusene a co je podstatne,dnes idem dat vecer dole sadru,tak dufam,ze uz som si vycerpala lekarske zasahy 😀 😀 😀 .Vobec netusim,ci dnes budem chodit,neviete ako to je ked daju dole sadru?Budem sa moct postavit na nohu?

kattkaa
4. feb 2011

@mravvcek Ahojko, tak super 🙂 , mne to tiez trosku krvacalo a mala som to citlive, ale potom to uz bolo Ok. Ja som tiez bola este na usg a teraz ma caka kontrola v juny, tak dufam ze bude vsetko v poriadku.Tak super s tou sadrou ze Ti uz ide dole 😉 , bohuzial Ti v tomto neviem poradit ci sa budes moct postavit na nohu, zatial som nemala a dufam ze ani nebudem mat nic zlomene. Ale myslim si ze by si mala asi chodit na nejake rehabilitacie, aby sa svaly postupne zmobilizovali. Nic take Ti Dr. nedoporucil ?

mravvcek
4. feb 2011

@kattkaa ajoj 🙂 no doporúcil,neviem sa na nu postavit,ale pomalicky zacnem ju zatazovat.Neboj sa bude vsetko ok,a o chvilinku budes kinderko 😀 budem drzat palceky a silno mysliet na teba 😎

dijanka
4. feb 2011

@mravvcek ahooooj 😉 tak veľkaaaaaaaaa gratulácia....všetko zvládnuté na 1 🙂 aj mne to troška krvácalo a mala som to dosť citlivé, no dalo sa to vydržať 😉 na usg. som nebola 😖, tak ani neviem, či to funguje tak ako má....ale v marci bude 6 mesiacov, tak asi mi to budú robiť potom.... nohu som síce nemala zlomenú, ale ruku a na tú som sa nemusela hneď postaviť 😀 😀 😀 , tak ti neviem poradiť....no ja som chodila na rehabky...pekný víkendík....

dijanka
4. feb 2011

@kattkaa IP 🙂 neboj, určite budeš rýchlo zdravá...veď si to podchytila hneď na začiatku...nie ako ja 😒

kattkaa
5. feb 2011

@mravvcek Mozno by si sa mala nahlasit na rehabilitaciu, tam Ti presne povedia ako mas s nohou postupne cvicit, aby si ju mala za chvilu uz Ok, drzim palce 🙂 No kiez by si s tym kinderkom mala pravdu 😀 , ale podobne to prajem aj Vam baby 🙂

kattkaa
5. feb 2011

@dijanka No antibiotika to istia, kuk IP 🙂

dijanka
6. feb 2011

@kattkaa tak sa teda poooooooooriadne lieč..., IP 🤐