Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

iva567
20. jún 2011

čaute baby, neviete náhodou čo znamená strichabrázia? Mám isť na laparoskopiu a v lekárskej správe mám napísané, že objednaná na LSK+chromopertubácia+strichabrázia. Nie je to náhodou kyretáž. Robili to aj vám pri laparoskopii?

carmenuska
21. jún 2011

@iva567 - strichabrazia by malo byt odobratie vzorky zo sliznice maternice ci ti suhlasi den cyklu s ttym co mas vo vnutri.....Teda, ak pisem bludy, tak ma opravte ale mne to bolo takto vysvetlene....Kyretaz to nie je, to je nieco uplne ine.

iva567
21. jún 2011

@carmenuska aha, dik za vysvetlenie, nikde som to nenašla, čo to je... Bolo mi divne prečo by mi mali robiť kyretáž...

dijanka
1. júl 2011

@kattkaa čaooooo, v prvom rade gratulácia ku skúškam 🙂 už mám pc, tak budem fungovať...kuk IP 😉

iva567
2. júl 2011

čaute baby, som čerstvo po laparoskopii, jeden vajcovod nepriechodný, jeden priechodný 😒 . Ale neviete náhodou čo znamená, že mám na povrchu maternice početné fibrínové nálety? Je to niečo zlé, alebo je to normálne?

kattkaa
9. júl 2011

@dijanka Ahojky, hlasim sa po dovolenke 😎 , ja mam teraz pre istotu pokazeny internet ......kuk IP 🙂

dijanka
10. júl 2011

@kattkaa no ja som na dovolenke tiež - na MALTE 😀 , makám o 106, kuk IP 😉

kattkaa
11. júl 2011

@dijanka no aj to je dobra dovca 😀 , kuk IP

dijanka
12. júl 2011

@kattkaa 😀 😀 😀 sa ti smeje....že????, kuk IP

nafazulke
12. júl 2011

Ahojte, pridama moju skusenost z laprky. Som den po, prepalovali mi cystivky a zistovali priechodnost vajickovodov.
Den predtym som jedla o tretej polirvku, pila som naposledy o desiatej vecer. Vecer som si tiez dala glycerinovy cipok na vyprazdnenie criev. Rano som nastupila do nemocky, o osmej ma operovali. V anesteze mi zaviedli aj cievku, ktoru som mala az doobeda. Potom si uz len pamatam, ze som sa zobudila v posteli prikryta s infuziou, merali mi tep a tlak az doobeda. Zle mi nebolo vobec, ale nedali mi napit az do pooobedia. Okolo pol druhej so mnou skusili vstat a vybrali mi cievku. O pol tretej ma v doprovode priatela prepustili domov. Bola som slaba a roztrasena, ale ziadne vyrazne bolesti.
Rano po operacii som isla kontrolny ultrazvuk, ci sa mi netvori v bruchu voda. Vsetko ok. Momentalne mam bolesti iba iba v bruchu v okoli pupka (mam dve dierky, jedna pupok, druha cca 10cm pod), ked menim polohu alebo chodim, lebo ma to taha. Ked stojim, bolia ma klucne kosti alebo ked menim polohu, tak citim tlaky v bruchu, to bude asi tym plynom z laparky.

Povedali mi, ze sa mame snazit do par mesiacov otehotniet, neviete, ako rychlo sa tie cysty vedia vratit/znovu vytvorit?

pancuska
18. júl 2011

@nafazulke ahoj....nechcem ti mudrovat len pockaj aspon jeden menzes a potom sa uz snazte! ja som tiez po laparke ale mala som mimomaternicove tehu.....tiez som mala bolesti ale kvoli tomu ze som mala uz krv v bruchu no viem ze v nemocnici vsetci radili pit feniklovy caj tak vyskusaj inak aj espumisan ti pomoze a ja som pila dokonca aj caj stomaran!!! 😉 drz sa!

kattkaa
26. júl 2011

@dijanka No uz som sa dosmiala 😢 , kuk IP

dijanka
26. júl 2011

@kattkaa neboj, bude dobre, uvidíš ....a potom sa budeš škeriť až ťa brucho bude bolieť...kuk IP

lauricka
26. júl 2011

@iva567 stale je fajn, ze je jeden priechodny, takze mozes byt tehotna a drzim velmi palce. Comu nerozumiem, ze Ti lekar po operacii nevysvetlil, co Ti to vlastne nasli, tie "nalety". Nam v nemocke po laparke kazdej prisiel jej lekar vysvetlit, ako dopadla operacia a co jej tam nasli. To sa mi velmi pacilo.

kattkaa
27. júl 2011

@dijanka No bodaj by si mala pravdu, kuk IP

dafy
1. aug 2011

ahojte dievčatá chcem sa opýtať či niektorá z vás bola na laparke aj ked mala nepriechodne vajcovody a či to pomohlo.ja som absolvovala pred 9 rokmi prefuk vtedy mi vlastne povedal aj lekar ze mam nepriechodne vajcovody...ale nedá mi to..preto vlastne chcem len vediet ci tie zrasty sa daju odstraniť 🙂))dakujem za odpovede

nafazulke
2. aug 2011

ahojte, v podstate som nemala ms kvoli cystam, teraz som tri tyzdne po laparke a ms stale nikde :( Kedy by mi mala prist?

buba13
3. aug 2011

@nafazulke tak to som aj ja zvedava ja budem pomalicky dva tyzdne po laparke... ale zase ms mi prisiel o 5 dni skor cize 4 dni po laparke... taka som bola vystrasena, ale doktorka povedala, ze to je ok, lebo mi tam povypalovali telieska

milagros14
3. aug 2011

ahojte dnes som nasla tuto stranku tiez sa chcem opytat niekoho kto uz tymto presiel ja som bola pred tyzdnom na3 laparoskopii a zasa musim podstupit pol rocnu liecbu lucrinom ak to niektorej pichali ako to na teba posobilo pred tzm som brala nieco ine a tobolo hrozne

nafazulke
3. aug 2011

@milagros14 preco si bola az na troch? Ja som nemala ziadne problemy, len sa snazime o babo, tak som si dala poprepalovat cysty a zistili mi, ze mam priechodne vajickovody. Lieky nemam ziadne, lebo nastastie nepotrebujem. Ty mas co za problem?

dijanka
8. aug 2011

@kattkaa neboj, určite ju budem mať 😉 , kuk IP

kattkaa
10. aug 2011

@dijanka Ahojky, este stale som v ocakavani 😖 , kuk IP

dijanka
11. aug 2011

@kattkaa.....neboj, určite to všetko dobre dopadne...myslím na teba, kuk IP 😉

dijanka
13. aug 2011

@kattkaa držkaj sa...bude dobre...potom sa ozvi, kuk IP

carmenuska
14. aug 2011

ahojte, chcem sa opytat, ci idete niektora po laparke do kupelov, ci neviete o tom nieco viac...vdaka

kattkaa
15. aug 2011

@dijanka dakujem, dufam ze to dobre dopadne, len som uz nervozna s toho 😒

mamartinka
15. aug 2011

@kattkaa Co ma dobre dopadnut.Drzim palce 😉

kattkaa
18. aug 2011

@mamartinka ale chceli ma operovat kvoli bartoliniho zlaze, ale nakoniec pri prijme zistili ze sa mi zmensila, takze zatial ziadna operacia 🙂

kattkaa
18. aug 2011

@dijanka takze nakoniec ziadna operacia, kuk IP 🙂

mamartinka
19. aug 2011

@kattkaa I.p