Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

karamelinka
16. okt 2007

vela stasticka ti prajem keby som tak vedela carovat tak to tu vsetko zacarujem tehulkovanim....my sa snazime rok aj mesiac a uz teraz sa niekedy opustam...ale my sme este len na zaciatku s tymi vysetreniami..tak tak...

zabkatt
16. okt 2007

Ahojte babulky. Tak po dlhom čase som sa opať ukázala. K lekárke som nakoniec neišla aby ma objednala na lapku, lebo otec mal autohaváriu, tak som mala iné starosti. Dnes je týžden čo mi mešká mrcha, ale asi z nervou, lebo brucho ma stále pobolieva. Dúfam že tá sviňa nepríde, lebo ma už asi šľak trafí a hotovo. 😢

nelly3
16. okt 2007

ahoj zabkatt: 🙂 no ja som mrchu dostala v sobotu ☹ takze tehu nie som. co uz. ved co ma prist tak pride 🙂 a ako v praci?

karamelinka
21. okt 2007

tak teraz som prisla z nemocnice...uz mam po tom...uff 🙂

evelyin
21. okt 2007

Aj ja. Ako ti to dopadlo?
Ja som prišla už včera, ale som celá ubolená.. 😒
Mne našli malé zrasty skoro všade, čo sa dalo to odstránili, 1 vajcovod mám priechodný druhý mi nevedeli povedať, ale skôr nie.
Takže šanca tam ešte je..

karamelinka
21. okt 2007

ja mam endometriozu...som z toho vyplasena idu ma liecit hormonmi...daju ma do prechodu ako keby tak sa strasne bojim ako to bude vplyvat...ja som tiez ubolena...som vystresovana urcite aj ty... 😒

karamelinka
21. okt 2007

nema niekto v tvojej blizkosti biolampu?je zevraj moc dobre aj na zrasty a na vsetky tieto problemy...

evelyin
21. okt 2007

Karamelinka ani nevrav, niekedy mám pocit že mi z toho už načisto šibe.
Ja musím otehotnieť čo nejskúr, než sa mi zase porobia zrasty, takže ma tiež tlačí čas. No otehotnej keď som taká vystresovaná.
Mne to robili v štvrtok ráno, chcem sa ťa spýtať: Ako a kde ťa to ešte bolí?
Mňa bolí pod prsami, ešte občas kľúčne kosti a brucho v takých intervaloch, každú chvíľu niekde inde. Bojím sa aby som už zase nemala nejaký zápal.
Ty si ako na tom?

evelyin
21. okt 2007

Na zrasty biolampa?Majú ju moji rodičia, ako môže pomôcť so zrastami?
Keď stihneš otehotnieť skôr ako ťa dajú do prechodu, tak si za vodou.
Kedy ti chcú nasadiť liečbu? Aký stupeň endometriózy ti našli?

karamelinka
21. okt 2007

nebaj sa to ti prejde tieto bolesti su pri laparoskopie obvykle to mi hovoril aj doktor...mna kosti nebolia mna bolia rany a aj cele podbrusko ako keby som tam mala modriny...zle sa mi sedi a som celkovo slaba...bolia ma aj krize.a citim sa ako keby som amala skaly v bruchu som naduta aj ked moc nejem...mne to robili v piatok rano.len oddychuj a co najmenej chodievaj ked ta to tak boli davaj si ibalgin.davas si?
ja teraz neotehotniem lebo ma daju do prechodu je mi do placu z toho...dlho sa snazite?

kikusa100
21. okt 2007

karamelus vidim ze sa ti velmi od nas a konika nechce 😀 😀 😀 napisala som ti IP

evelyin
21. okt 2007

Aj mňa bolia aj kríže a brucho tak ako keby som mala všade v ňom zápal, ale to môže byť aj tým, že mi likvidovali všade tie zrasty.
Nedala som si žiadne analgetiká, ani v nemocke /len infúzie hneď po narkóze/ ale poviem ti chvíľu som išla takmer do bezvedomia od bolesti-len keď som sa zle pohla, bolelo ma napravo od akoby žalúdka - taká pichavá bolesť, ani nadýchnuť som sa nemohla. Keby tá laparka pomohla k bábenku, absolvujem to ešte raz.
Dalo sa to prežiť, horšie je to odo dňa po nej. 😒

evelyin
21. okt 2007

Kedy ti doktor povoli sex? Môžete sa snažilkovať hneď?

karamelinka
21. okt 2007

moja daj si ibalgin aspon trocha ti to stiahne ja som si teraz dala lebo mne nerobi dobre ked sedim boli ma to este viac...
sex mi nehovoril kedy ale mne je to jedno lebo ja mam draheho v praci v cechach takze on pride az v novembri a tebe ako hovoril doki?
aspon uz vieme na com sme aj ked je to krute...ja snazilkovat mozem az o pol roka ked budem uz von z prechodu...je mi zle z toho ked si predstavim ze naozaj budem v prechode v tomto veku... ☹ ☹

evelyin
21. okt 2007

Mne povedal jeden že po prvej mrche, druhý doki že keď sa cítim tak aj o týždeň.
Špiníš ešte? Ja už tak pomenej, ale stále tam niečo je...
V útorok idem na štichy, tak sa bojím aby som zase nemala nejaký zápal.
Snažíme sa asi od februára, v októbri minulého roku som mala MA, a po ňom dosť divoký zápalový priebeh, z toho sa mi narobili tie potvory vo vnútri. ☹
Karamelinka a kedy nabiehaš na tú liečbu? Skús otehotnieť pred ňou, teraz máš veľkú šancu!!! Sú baby ktorým sa to podarilo, teraz to máš vyčistené od endometriózy, tak nečakaj a snažilkuj sa hneď ako príde mužík z Čiech.

karamelinka
21. okt 2007

ja zacinam o tyzden s liecbou idem aj na stichy o tyzden...musim sa s dokim poradit my snazime uz rok aj mesiac ...a muzik pride az v novembri na zaciatku mesiaca...lenze to ja budem uz po ovulke zrejme...a kedy ides zacat s milovanim?
co je to MA? moja nech sa to aspon tebe podari....zacina mi byt biedne...zvladas sediet na stolicke?

evelyin
21. okt 2007

Asi keď mi vyberú štichy v útorok, tak na druhý deň pôjdeme na to, pokiaľ mi samozrejme bude lepšie. Chuť by som mala aj dnes, ale bolí ma celé brucho. 😒
MA je missed abortion - zamlknutý potrat kedy sa bábo prestane vyvíjať ale spontánne sa nepotratí, musí sa ísť na vyčistenie maternice.
Ja sedím v pohode, ale cítim také šklbkanie okolo toho vrchného rezu - pod pupkom. Tebe koľko robili rezov?
Mňa to bolí pri všetkých pohyboch, ale každú chvíľu inak a inde.
Raz ma to tlačí, pichá, ťahá , no nič moc to poviem.
Keď som prebrala z narkózy nič mi nebolo a teraz toto.
Začínam byť z toho nervózna, a hlavne sa bojím, že mi tá laparka nepomohla, ja neviem, asi už prehnane depkujem, hrozne túžim aby sa nám to už podarilo, je mi do plaču.

nelly3
21. okt 2007

aj ´ja som pocula o tej biolampe, ze fakt pomaha ked nemozes otehotniet a tak. po operacii je to normalne tie bolesti aj ja som mala a ranu som citila este mesiac. ja som mala endometrizu IV. stupen a najhorsi je V stupen. drzim palce 🙂

karamelinka
21. okt 2007

moja viem ze sa bojis ja sa tiez bojim...ale aspon uz vies ze otehotniet mozes tak sa pekne snazilkuj teraz..ja vypustat uz mi idu dat tu liecbu...som zufala uz nevladzem a nebavi ma to...
mam dva rezy myslela som ze budem mat tri ale mam len dva tiez ma to sklbe a mam strasne velke brucho nechapem z coho...a pritom moc nejem...

evelyin
21. okt 2007

No neviem či je to výhoda, že som už tehotná bola, strašne by som chcela vidieť opäť // , je to tak krásny pocit.. 😅

Ty brďo, nelly tak to si mala dosť rozsiahlu tú endometriózu... 😕 😕
Ideš na liečbu, alebo už prebieha, či ti dali nejaký čas či neotehotnieš aj bez nej?

Baby fakt, zajtra si idem k rodičom pre tú lampu, to som nevedela že pomáha aj pri neplodnosti.

karamelinka
21. okt 2007

no to ak mas moznost tak utekaj to som ti pisala ze pomaha aj na zrasty a podobne veci...ja tiez idem na nu chodit pravidelne...uvidime ake budu vysledky... 🙂

karamelinka
21. okt 2007

ked ja neviem aky mam stupen neviem to nikde v papieroch najst...to je napisany normalne stupen a cislo?

nelly3
21. okt 2007

ano je to napisane v papierom co ti davali v nemocnici, aspon ja to tam mam napisane.a kde budes chodit na tu biolampu? ja si ju asi pojdem kupit. idem kuknut na net 😉

kikusa100
21. okt 2007

bio lampa je fakt super a perfektna. mala ju moja kamoska a aj ja som si ju davala na chrbticu ked ma bolela.
ale DAVAJTE POZOR a nenechavajte si to viac ako ma byt. mam taku skusenost, ze ked sa to nechalo dlhsie tak kamoska dostala z toho vysoke teploty a ochorela. takze to ma ucinky len treba dodrziavat cas ziarenia. malo by to tam byt napisane... ona sice mala taku velku lampu tie bio niektore su male a la opatrnosti nikdy nie je dost

karamelinka
21. okt 2007

kikus moja idem ju vyskusat zato nic nedam 😉 takze ti to pomohlo no to je parada..inak na tu chrbticu aj tu mojzisku mozes..

karamelinka
21. okt 2007

ja mam napisane na operacnom naleze(papier):endometriosis reg. cavi Douglasi et c.Retzii a na druhom papieri na prepustacej mam N 80 endometrioza ine nic tu nevidim...

kikusa100
21. okt 2007

dobre budem. lampa je fajn, len musi byt pravidelna a fakt pozor na ten cas, aby to neuskodilo

karamelinka
21. okt 2007

moja mam ju ma takze idem kazdy den po praci chodit k nej a nasvecovat sa...sa mi zda ze ked som k nej chodila na tu lampu tak som sa nasvecovala po 8min na kazdy vajecnik ale potom sa mi akosi prestalo chciet tak som skoncila ale teraz budem poctiva

kikusa100
21. okt 2007

ano trreba byt poctivy v takych veciach lebo to inak nema zmyslel..

karamelinka
21. okt 2007

ved prave ale ja sa musim nutit do poctivosti xixi 😀