Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

kikusa100
21. okt 2007

ahoj karamilinka asi sme uplne sami na fore

karamelinka
21. okt 2007

hmmmasi ano sranda piseme si vsetkymi sposobmi 😀

karamelinka
21. okt 2007

evelyin este si tu?chcela som sa opytat nestipu ta tie jazvy?mna momentalne hrozne...

evelyin
21. okt 2007

Som, behám po nete
Štípe ma to hrozne, momentálne presne tie rezy, objavila som, že mám dokonca pod pupkom žltú modrinu, neviem čo tam so mnou robili.
Už si asi hrdinstvo odpustím a dám si ružovú tabletku, neviem.. 😅

evelyin
21. okt 2007

Karamelinka, je dobre že mám spolutrpiteľku, môžeme sa porovnávať , aspoň budeme vedieť že je to po laparke asi normálne keď to máme obe. 😉

sue13
21. okt 2007

Ahojte babulky, viem presne ako sa citite, odtrpela som si to uz 2x, ☹ Chce to len cas....

evelyin
21. okt 2007

Sue , dobre že si tu,môžem sa spýtať:
Mala si bolesti snáď v každom mieste v bruchu, len nie naraz ale postupne.
Normálne rozmýšľam, či som nemala nejaký zápal ktorý sa rozniesol do celého bruška pri tom prefuku. 😖
Je to normálne, alebo mám nabehnúť k dokimu hneď zajtra?
Ja sa bojím zápalov ako čert kríža, hovorím, na mňa fúkne chladný vzduch a mám zrast. 😠 ☹
Koľko si po laparke ty?
Inak ešte ma zaujíma, keď pôjdem na štichy, bude ma vyšetrovať aj od spodu?

sue13
21. okt 2007

Ahoj evelyin. Po laparke son rok a pol ale pamatam si to velmi dobre. Tak ako pises, bolelo ma uplne vsetko. Este aj chrbtica. To vraj pretoze mi uvolnovali zrasty ktore boli takmer vsade 😖 . Tak ako ty, zrasty mam zo vsetkeho.... Ale radsej zavolak svojmu doktorovi, ja uz mojej doktorke volam zo strachu s kazdou prkotinou. Ked som bola na stichy tak ma nepozerali. Myslim ze az po mesiaci...

evelyin
21. okt 2007

Hm, tak to sme na tom naozaj podobne.. ☹
Ja urobím všetko pre to, aby sa mi to podarilo.
A vieš aj príčinu, prečo si zatiaľ neotehotnela, keď ti tie zrasty odstránili?
Bolelo to dlho? Ja len nechápem, prečo to začalo bolieť až 2 dni po zákroku, preto ma napadlo, či to nebude nejaký zápal.
Už ma to všetko rozčuľuje, chcem okamžite otehotnieť a hotovo, načakala som sa už dlho. 😠 😠 😠 ☹

sue13
21. okt 2007

A ako dlho uz cakas? Ja dva roky. Prva laparka bola hlavne koli zrastom a bolestiam. Otehotniet som chcela az po druhej. Mala som zrasty, nepriechodne vajcovody a este aj cystu na vajecniku. Stale sa nam nedarilo, tak potom zistili ze nemam ovulku. ☹ A tak, stale nieco. Tiez mam z toho niekedy riadne depky. Ale uz sme objednani na ivf. Uz nebudeme cakat. Evi ty radsej chod alebo zavolaj tomu dokt. Neoplati sa nic podcenit. Nestoji to zato, naozaj...

evelyin
21. okt 2007

No ja som to už písala ale v skratke:
Takmer všade malé zrasty- ako tak odstránené.
priechodný 1 vajcovod, oba vaječníky v poriadku, žiadne ložiská endometriózy.
Idem tam v útorok, nebudem stresovať, šak som už ako hypochonder čo sa snažíme otehotnieť. Bola som 15mesiacov bez HAK keď som otehotnela, snažili sme sa tak všetliako, minulý rok potrat, po ňom samé zápaly, a výsledok laparky vidíš.
Ešte si doki myslí, že mi nedorastá folikul do potrebnej veľkosti, no podľa mňa 19mm folík na oplodnenie stačí..
Keď sa nezadarí do leta, po ňom idem asi do centra, neviem, nechcem už príliš dlho čakať, chcem sa konečne tešiť s vlastného bábenka.

sue13
21. okt 2007

Potrat????? 😠 😠 😠 Tak to ma velmi mrzi, to je to jedine coho sa este bojim. Neviem si to ani predstavit, ani na to radsej nemyslim. Verim ze sa nam to podari. Musi. Vela krat ma trapi otazka preco tie co nechcu a nevazia si to maju babenko a tie co tuzia a robia preto vsetko maju casto problemy. Viem ze my to tu nevyriesime ale toto mi chodi po rozume... ☹ Tak drzim palceky a zelam pekny vecer.

evelyin
21. okt 2007

Na to ani nemysli, snažím sa tým už netrápiť, myslím že som si za ten rok čo bude o 4 dni vytrpela viac než dosť, sústreďujem sa na to aby sa to tento raz úspešne podarilo.
Človek musí prejsť často všeličím, než sa dostane do cieľa.
Ja nad tým čo si napísala rozmýšľam dosť často, ale zistila som, že ma hrozne deptá, keď sa snažím vo veciach nájsť spravodlivosť. Proste to tak neni.
Ver, že aj my sa dočkáme. Ja sa nikdy nevzdám, aj keď niekedy pochybujem, či mi to je naozaj súdené.
Pekný večer želám aj ja tebe. 😉 🙂

evelyin
24. okt 2007

Baby ako dlho vás po laparke bolelo podbruško?
Ja mám pocit akoby som mala zápal alebo niečo také.
Som po laparo 6 dní.

vicka3
31. okt 2007

ahojte...som po laparke a doki mi povedal, že teraz budeme skúšať tri ciklusy a potom ked sa to nepodarí tak ma dá do stavu prechodu. co to presne znamená?...prosím o odpoved...dakujem

karamelinka
31. okt 2007

ja idem na prechod...mne idu davat injekcie aby som stratila ms koli tomu ze mam endometriozu aby mi zmizla apo 6 mesiacoch mi to vysadia budem snazilkovat?a co ti povedal co ti je?

karamelinka
31. okt 2007

evelyin mna uz nic neboli...a dal ti nejake antibiotika po laparke???

karamelinka
31. okt 2007

ten stav precodu znamena ze budes na hormonoch ktore ti zastavia ms a po urcitej liecbe, case sa ti ms vrati a mozes znova snazilkovat...zrejme mas endo ako ja tiez to bola pre mna velka novinka ale snazilky mi poradili tiez...uz som kldnejsia a zmierila som sa s tym...co ti presne je???

vicka3
2. nov 2007

mne doki povedal, že vo vajíčkovodoch nič nenašiel...len okolo močového mechúra videl nejaké tmavšie body..a že to môže byť endometrioza...a ked do 3 mesiacov neotehotniem tak ma dá do prechodu. 3 mesiace...ked sa mi to nepodarilo za 3 roky... ☹ ...dúfam...moc...že sa to podarí...a to potom 6 meciacov žiadne snažilkovanie?...fnuk...na to zatiaľ radšej ani nemyslím...ešte mám 3 mesiace... 😀 🙂 😉 😀

karamelinka
2. nov 2007

ahoj vicka no je to dlha doba u mna tych 6 mesiacov ale co uz...tiez neviem ako to vydrzim ale verim ze vsetko bude fajn.. 🙂 vam sa nedari 3 roky?nam rok aj dva mesiace...teraz budeme mat tu pauzu a po nej hor sa do snazenia... 🙂 drzim ti palce... 😉

deep
29. mar 2008

cawwte mam pravee sa chystam zajtra do roosweltky na operaciu laparosko...apendixu..slepeho creevaa vemm neni to az take vazne ako su tu ponektory ale bojimm saa prosim o priblizne infooo po operacii a estee niecooo co si pamatatee dakujemm...
😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

komisarka
29. apr 2008

ahoj deep, pocula som ze laparoskopia je jednoduchy zakrok, ked ti cez otvory v bruchu (velmi male otvory) vlozia do brucha sondu s kamerou a nastrojmi na operaciu a pomocou nich ti ten slepak vyberu...potom mas este z tela nejake hadicky,aby sa to lepsie hojilo, ale je to lepsie ako bezne rezanie, menej to boli, rychlejsie sa to hoji...neboj sa 🙂 si snad nejaky chlap...

komisarka
29. apr 2008

caute dievcata, som tu nova, ale starostlivo som si precitala vsetky prispevky a dakujem za tuto temu...tiez sa chystam na laparo...po viac ako roku snazenia o babatko a stalymi navstevami doktorov s bolestami v podbrusku mi uz terajsi doktor odporucil laparo. (mimochodom vzdy tie bolesti kazdy lekar - gynek., chirurg, urolog odbili beznymi vysetreniami ze som OK a snad si to vymyslam, alebo to mam zo psychiky), nastastie ma moja obvodna pani doktorka vypocula (nechala mi spravit CT malej panvy, kde mi zistili myomy a mozno aj cystu..) a poradila mi zmenu lekara - ktory ma s takymito pripadmi skusenosti a ten zacal konat...a tak o mesiac idem na operaciu a rady od vas mi velmi pomahaju. tiez sa bojim ale zaroven tesim, lebo potom sa nam snad podari nase snazenie aj doviest do uspesneho konca 🙂 ostatnym co sa tiez chystaju drzim palceky. 🙂

komisarka
29. apr 2008

a este jeden link na ínfo o laparo - dobre popisane: http://www.mamatata.sk/indexPure.cfm?module=Art...

marcelkassv
29. apr 2008

ahojte kocky...mna tiez caka laparoskopia v KE v Saci, v juni. Robili ste si predoperacne vysetrenia u svojho obvodneho gynekologa? Ja mam vysoke CA 125, preto sa to odporuca. Mal niekto vysoku hodnotu a co mu zistili??

komisarka
13. máj 2008

ahoj marcelkassv,no ja idem na krv ku gynekologovi a potom s vysledkam pojdem dalej za anesteziologom atd...no co je to CA125 neviem, ja som v tomto uplny laik... 😕

karamelinka
13. máj 2008

ahojte no ja mam uspesne po laparke a ako mozte vidiet tak uz nam svieti aj tt som rada ze osm na nu sla...myslim ze prave to mi pomohlo...drzim vsetkym palce a nebojte sa da sa to prezit... 😉 vela stasticka 😉

jankaaa771
15. máj 2008

axojte :( bosheee to tu je dost hrozneee....ja mam len 17 a uz mam 7 cm cystu a idem v stredu na laparoskopiu :'( je to fakt take hrozne? najviac sa ale aj tak bojim tej narkozy ze sa neprebriem :(

vierka
15. máj 2008

ahojte baby - mna caka tiez laparka...
14 mesiacov sa bezuspechu snazime, vsetky vysetrenia mame v poriadku, ale doki prisiel na to, ze mam imunologicku reakciu - ze moj maternicovy hlien nedovoli mangelovim plavcom dostat sa tam kam maju... tak doktor doporucil IUI´(inseminacia) ale pred tym si mam spravit laparku aby vedeli aj v akom stave mam priechodnost vajickovodov a ci sa oplati ist na to IUI alebo musim predtym este nieco podstupit... tak som zvedava...
samotnej laparky sa zatial nebojim, to asi skor tesne pred zakrokom, ale uz teraz sa obavam klistiru 😕 😀

marta222
16. máj 2008

Ahojte dievčatá, prezerám si tieto stránky a sú tu diskusie skutočne o všeličom. Ja mám diagnózu "uterus subseptus", v januári 2008 som úspešne otehotnela, ale zároveň vo februári 2008 aj potratila. 24.4. som bola na HSG vyšetrení v B. Bystrici u Dr. Bielika - veľmi ho tu v niektorých témach chválili. Zistil, že vajíčkovody sú chválabohu priechodné a že mám v maternici "septum" (prepážku). Vzhľadom k tomu, že mám už dosť rokov (35), bolo by dobré tú prepážku odstrániť, aby pri možnom ďalšom otehotnení nenastali nejaké komplikácie, takže ma objednal zároveň aj na hysteroskopickú metroplastiku a pravdepodobne aj laparoskopiu - 26.5.2008 nastupujem do nemocnice do B. Bystrice. Bola alebo chystá sa v tomto období (26.5.) do B. Bystrice na hysteroskopiu alebo laparoskopiu? Ďakujem pekne.