Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

petka2803
9. okt 2008

Ahoj Kati,tak si ma trochu potesila a aj ukludnila,ze sa neni coho bat ☹ Mna to pravdepodobne caka bud.mesiac 😠 A povedal ti doktor,kedy sa mozete dalej snazit o babo?A preco si musel podstupit laparku?Mna caka kvoli neuspesnemu snazeniu sa 😔

xt1na
10. okt 2008

Ahoj Petka, mne robili laparku niekedy v polovici aprila, do konca aprila som
sa liecila a ani sme sa nesnazili a prvy majovy tyzden som otehotnela.
Teraz sa snazime prvy mesiac, beriem clostyl a pichaju mi pregnyl, takze
cakam, ci sa to podari. Ale myslim, ze nie, lebo necitim ziadne nejake
priznaky, takze neviem..... 😒

nela00
10. okt 2008

ahojte dievcata 🙂
peti aj mna to caka mozno buduci mesiac ☹
tini ahoj moja 😉 to je mi luto, ze to prvy krat nevyslo. aj ja mam clostil aj pregnyl - drzme si palce 😉 a tini testovanie bude az v stredu dobre? 😉

xt1na
10. okt 2008

ok, Neli, az v stredu. Vcera som to opat nestihla - nastastie, takze pockam
do stredy. Len ja nemam ziadne priznaky, ani prsia ma nebolia, ci si myslis,
ze to by bolo este skoro?

nela00
10. okt 2008

tini dnes si tusim 8DPO - to je este skoro na priznaky 😉

kkati
10. okt 2008

My sa snažíme 2 roky. Ale keďže už dlhšiu dobu mávam bolesti v podbrušku, tak som si myslela, že určite tam bude nejaký problém. Našli mi len zrast na slepáku. Na iných miestach zrasty neboli, vajcovody priechodné, ovulku mávam, takže neplodnosť sa nepotvrdila. Manžel má trošku zhoršený spermiogram, ale vraj to nie je až také zlé. Odporúčali sa snažiť prirodzene 3-4mes. a potom CARko, možno IUI. Ale od kedy sa môžme začať snažiť som sa nepýtala 😀 Operovali ma na 18DC a o 3 dni prišla MS, čiže o týždeň skôr. A keď mrška skončila tak sme to skúsili t.j. 8deň po laparke...som bola až prekvapená že sa to tak v pohode dalo 🙂 Teraz čakám na ovulku, len dúfam že sa trochu oneskorí, lebo manžel je tento týždeň na služobke 😉

gilly
10. okt 2008

ahojte dievcata, presne o mesiac som objednana na laparoskopiu na kramare? mate niektora skusenosti, ako to tam funguje?

awe
13. okt 2008

ahojte kocky 🙂 je laparoskopia k ziadosti o IVF pre poistovnu nutna, ked ma partner zly spermiogram? dakujem 😉

kvakykvak
28. okt 2008

Cafte dievčatá!Potrebovala by som sa poradiť 🙂 Už 4 rok sa snažilkujeme a nič ☹ Teraz som tretí týždeň po laparke a pri nej mi našli aj ranku na maternici tak ju vraj poriešili!Lenze ja ešte stalé špiním a krvácam!Doktorka mi vravela,že je to normálne,ale mne sa to nezdá.Nemá niekto podobné skúsenosti?Po akej dobe by som mala byt fit?ĎAKUJEM...

ibi
28. okt 2008

kvaky ja myslim, ze by si sa este mala poradit, tri tyzdne je dost dlho, jedine, ze by Ti hned vysiel aj cas menstruacie... Ja som po laparke krvacala (ale nie vela) asi takych 5 dni a potom o cca tyzden prisla MZ. Zrejme to nebude nic vazne, lebo prave laparka riesi veci a dobre Ta urcite prezreli, ale istota je istota. Drz sa!

kvakykvak
29. okt 2008

Ahoj ibi 🙂 Ďakujem,trošku si ma utešila!No bolo to tak,ze tyždeň po laparke mi došla mrcha ale spiním este stále!Doki mi povedala,že je to v pohode a uz sa možme pokúšať o mimi,ale je to dost blbé,lebo aj manžel sa bojí,aby mi neublízil...Tak dúfam,že sa to čoskoro zmení,lebo už fakt neviem čo a ako ☹

bleelka
14. nov 2008

gilly, ako ti to dopadlo na Kramaroch? Ak oto prebieha? Ja nastupujem 10.12 a 11.12 laparoskopia. Vdaka za info.

gilly
21. nov 2008

ahoj bleelka,
sorry ze odpisujem tak neskoro ale na stranku chodim nepravidelne 🙂
z nemocky som sa vratila akurat dnes, bolo to v pohode,a j ked na prvy termin ma nakoniec neprijali, primarka ma poslala spat, bo som mala nejaky vytok ktory bol nakoniec negativny, tak ma dali o tyzden neskor. prvy den prides, prejdes dvomi vysetreniami a podla toho kvoli comu presne ta budu operovat bud podstupis ocistu criev a klystir alebo klystir len v den operacie (je to uplne v pohode, nic strasne) a v den operacie ta sestra odprevadi na operacku daju ti oblbovak a zrazu si pamatas len to ze si sa prebrala na operacnej izbe, odtial niekotre prevezu na ich povodne izby, niektore tam nechaju. Mna osobne previezli na moju izbu, a po narkoze mi vobed nebolo zle len som bola cele poobedie ospala ale vecer to uz bolo uplne do pohody, len trosku bolia miesta kde su stehy. takze asi tak v skratke. Drzim palce, fakt sa nie je coho bat 😉

marrad
26. nov 2008

Baby z BA co chodite do FC, kde Vam robili laparoskopiu?

caballlero
4. dec 2008

caute,sice som chlap ale chcem sa spytat : priatelke diagnostikovali cystu na pravom vajecniku podstupila laparku,noale pocas nej sa objavili komplikacie z ktrorimi necakali , mala zahnisane vajecniky,aj troska čreva a tak....museli rychlo vsetko vycistit a bohuzial odobrat jeden cely vajecnik aj vajcovod a z druheho vajecnika polku...nastastie maternica ostala neposkodena,teda aspon zatial to je vsetko co viem operovali ju pred dvoma dnami ,zatial je v nemocnici...vraj nebude mohla otehotniet normalnou cestou z coho je znicena a ja tak isto..poradte co a ako ked ste sa stym stretli alebo poculi....ako ju mam utesit,lebo ja som stoho hotovy ani neviem co jej mam povedat,ako sa spravat.... dakujem...zajtra idem do nemocnice na konzultacie ... dufam ze je to okej a nebude to as tak hrozne...dakujem

denisa462462
6. jan 2009

ahojte pojdem na laparoskopiu mam 18 a viem priblizne co ma caka. chcem vediet ci ste po zakroku lezali v nemocnici alebo vas hnet prepustili a ci ste potomj mali este nejake bolesti a ci vobec budem moct mat deti

dommin
14. jan 2009

ahojte . bola niektora z vas na laparke s KE-saca? 🙂

gabrielka94
15. jan 2009

ahojte, aj mna caka v utorok 20.1. laparo. mam cystu na lavom vajecniku vo velkosti 6 cm vraj naplnenu krvou a dokonca mam uz aj nepatrnu cysticku na pravom vajecniku ☹ straasne sa bojim, ako tu citam vraj to nie je az take hrozne, ale radte tomu, co ma panicky strach z ihiel, krvi a pod. a ked sa tu dozvedam, ze mi este bude aj cosi trcat brucha.... dakujem pekne 😒 straaasne sa bojiiiim... este aj ten klistir....to asi pre takych ako som ja, co by sa mozno pokakali este tesne predtym zo strachu 😀 juj, neviem vobec co ma caka dokelu....nikdy som nebola na ziadnej operacii a v septembri sa chcem vydavat a chceli by sme babo....dokelu aj s cystami a to este neviem, ci to vobec bude ok po operacii...mozno zase nejaka dlhodoba liecba a budem odstavena aspon na dva roky... 😒

petra2505
16. jan 2009

mne idu laparoskopiu robit 26.januara, bojim sa, ale lekarka mi dnes povedala, ze mi predtym taju tbl.aby som sa zbavila strachu a hned po zakroku mi budu pichat nieco proti bolesti takze verim, ze to zvladnem a konecne sa dockam babätka

matelko1
16. jan 2009

ahoj petra.neboj sa ,zvladnes to.nieje to nic strasne.ja som ju absolvovala v oktobri 2007.tiez som sa bala.
najhorsi je ten klystyr,ktory davaju,ale da sa to zvladnut.je to trosku neprijemne.

petra2505
16. jan 2009

Matelko diky za podporu, klystiru sa ani tak nebojim len tej bolesti ked sa zobudim, ale vydrzim - musim 🙂 A ty co?Nedari sa ani po laparke?

matelko1
17. jan 2009

petra nedari sa ani po laparke.teraz v januari som bola na hysteroskopii+kyret.
ziadost na umele mam uz schvalenu.na bud.mesiac sa pustim do toho.
u nas je problem v manzel.ma slabe spermie.
u vas je kde problem.

daguska
17. jan 2009

Čaute,

ja som bola na laparke v novembri 08, tiež som sa veľmi bála, ale vlastne to nebola ani také strašné keď si teraz na to spomeniem. Mne klystýr nedávali, ale komu je nepríjemný klistých nech si kúpi glycerínové čipky na vyprázdnenie a nech si jeden dá večer pred zákrokom.treba sa na to popýtať v lekárni.
Mne robili laparku jeden deň a na druhý deň ráno som už išla domov. Síce som išla veľmi pomaly a zdalo sa mi ako keby mi všetko co mám v bruchu chcelo spodkom vypadnúť, ale nebolo to také strašné zlé. Doma som bola cca týždeň, prvé dni sa mi troška horšie chodilo na WC lebo som sa na nom bnevedela usadiť ale postupne sa to všetko uvolnovalo a bolo fajn. Ja si myslím, teda tam mi to bolo povedané lekárom, že laparka sa robí preto aby sa zistilo či sú priechodné vajicovody a či nič nebráni otehotneniu / vzrasty, a rozne zápaly/.

petra2505
17. jan 2009

matelko my sme mali tiez zly spermiogram, dokonca 2 alebo 3 krat, potom som priatelovi nakupila rozne vitaminy a posledny spermiogram bol super a hned ma odporucili na laparku, rok som to odkladala zo strachu a tajne som dufala, ze sa to podari, lenze rok za nami, babo nikde tak teraz som sa z hodiny na hodinu rozhodla, ze idem to skusit, do leta pockame a ked sa nepodari potom vybavim umele...znova strasne dufam, ze sa to podari lebo casto mavam zapaly a preto si dost myslim, ze mam zrasty a podobne veci uskladnene vo vajcovodoch.....no ved uvidime, nechame sa prekvapit aky bude zaver laparky....pokial bude laparka dobra a zistia, ze som o.k. hned idem do CAR

matelko1
17. jan 2009

petra nemas sa coho bat,ved to nic nieje a nebudes nic citit.v jeden det ta zoperuju a druhy ides domov.
moj manzel bral tiez rozne vit,ale moc mu nepomohli.
ako dlho sa snazite o babo.my 4 roky a nic.

petra2505
18. jan 2009

matelko my 2 a pol roka...no ja na druhy den domov nejdem, lekar mi povedal, ze tam budem 3 - 4 dni, buduci pondelok mam prist rano nalacno a hned mi spravi laparku a pocitam, ze domov ma pusti najskor v stredu skorej urcite nie, no musim vydrzat....budem spokojnejsia lebo budem vediet na com sme a pohneme sa dalej.

nelia
19. jan 2009

Ahoj Petra, mne budú robiť laparku tiež budúci týždeň - v stredu. Trocha sa bojím, no mám z toho rovnaké pocity ako ty.. konečne sa pohneme o krok ďalej.. my sa snažíme už 5 rokov a zatiaľ u nás žiadny problém nezistili.. tak som veľmi zvedavá, ako to dopadne... Držím Ti palce, nech Ťa to bojí čo najmenej 😵

petra2505
19. jan 2009

Nelia podobne, dufam, ze ja uz v stredu budem doma, ale kazdopadne napisem ake to je....Tak vela stastia a nech coskoro najdete //

matelko1
22. jan 2009

ahojte baby nelia a petra.
tak ako dopadla u vas laparka?predpokladam,ze uz ste doma.

petra2505
22. jan 2009

matelko mne ju budu robit teraz v pondelok, cim je to blizsie tym sa viac bojim 😀 🙄