Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

dijanka
4. mar 2011

@kattkaa ahojky...tak sa hlásim, že zuby mám 😀 😀 😀 prežila som 😉 kuk IP

dijanka
7. mar 2011

@kattkaa haloooooooooooooo, čo je s tebou????
😕 😕 😕 kam si sa stratila????

kattkaa
7. mar 2011

@dijanka Ahojko, tak uz sa hlasim aj ja akosi som netsihala 🙂 , ale polepsim sa uz 😀 A gratulujem k zubom ze to dobre dopadlo 😵 , kuk IP

kattkaa
8. mar 2011

@dijanka Ahojko, no dnes si sa stratila ty 😀 , drzim palce na zajtra k Dr. 😉

dijanka
9. mar 2011

@kattkaa ahojky...už som sa našla 😉 a stojím pevne na zemi...po dnešku...kuk IP

kattkaa
9. mar 2011

@dijanka Ahojko 🙂 , hore hlavu a kuk IP 🙂

dijanka
9. mar 2011

@kattkaa veď sa snažím 😔 , kuk IP

kattkaa
10. mar 2011

@dijanka ja Ta chapem ☹ , kuk IP

jankohrasko
11. mar 2011

Ahojte babulky, mna caka laparoskopia, neviete ako to chodi na Kramaroch? Dakujem za kazdu info

dijanka
11. mar 2011

@jankohrasko ahojky...neviem ti poradiť, lebo mne robili laparku v Trstenej 😉 , ale určite sa nemáš čoho báť 😉 nie je to nič strašné...držím palce 🙂

dijanka
11. mar 2011

@kattkaa určite to raz zvládneme...musíme veriť 😉 , kuk IP

kattkaa
11. mar 2011

@jankohrasko Ahoj, mna operovali v oktobri 2010 na Kramaroch na moje prekvapenie to bolo v pohode. Odporucam nadstandardnu izbu, oplati sa mat svoju kupelnu a WC na izbe.Ja som mala dohodnuteho Dr. takze ja som bola spokojna, aj sestricky boli zlate 😉 . Neboj zvladnes to. Prijata som bola v pondelok, kedy som absolvovala aj 2x klystir, utorok rano ma operovali a zvysok dna som prespala az vecer som poprosila sestricku aby mi pomohla ist na zachod, lebo som sa bala aby ma nezacievkovali, a vo stvrtok ma uz pustali domov. Inac odporucam ten prvy den pred operaciu vela pit vody, lebo potom na druhy den po operacii som vobec nemala pocit smädu ked som bola na infuzkach. Drzim palce 😉

kattkaa
11. mar 2011

@dijanka Ja viem musi sa aj nam zadarit 🙂 kuk IP 😉

jankohrasko
11. mar 2011

@kattkaa @dijanka dakujem velmi krasne babulky za info a povzbudenie 😉

fazulka1512
13. mar 2011

ahojte ja som ju absolvovala v piatok,uz som doma
zaklad je ze to dopadlo ok, ze je vsetko tak ako ma byt

uhlopriecka
13. mar 2011

pekny den prajem 🙂 ja som absolvovala laparoskopiu na kramaroch v novembri a tiez mi potvrdili ze som cista ako lalia. podstupila som ju hlavne kvoli problemu otehotniet - asi 3 roky sa snazime. prvy menzes po laparke prebehol nad ocakavania - nemala som tie strasne bolesti, ktore ma pravidelne od 14 rokov kvarili.
no baby a na druhy cyklus som OTEHOTNELA!!! ani sme sa nijako specialne nesnazili, ziadne sledovanie ovulacie, ziadne nutenie do sexu 😀 stale tomu neverim.... zatial to prebieha v poriadku, aj ked mam strasny strach a je mi hrozne nevolno. ale vydrzim 😅
nech sa aj vam zadari, drzim palceky!

mariposita
13. mar 2011

Ahojte, mozem sa k vam pridat? Caka ma laparoskopia cca o mesiac a dost sa toho bojim. Precitala som si aspon par vasich predchadzajucich prispevkov, ktore su vacsinou pozitivne, tak snad ma strach prejde :(

uhlopriecka
13. mar 2011

@mariposita cauki! pre mna to bol prvy pobyt v nemocnici v zivote, pred tym som absolvovala iba take jednodnove zakroky....bola som tak vystresovana, ze ked som potupne - v pyzame konecne dosla na izbu (na kramaroch este dole na prizemi sa musis prezliect do pyzama, a kym ta umiestnia, uvolnia ine pacientky izby, cakali sme niekolko hodin na chodbe v strese), vyhrkli mi slzy, samozrejme od strachu. no ale postupne, ako som sa zacala zhovarat s ostatnymi zenami, zistila som ze som tam s najlahsou diagnozou a vlastne sa nemam coho bat 😀 ......tie vsetky mimomaternicove tehotenstva, prasknute cysty, bezdovodne krvacania mimo cyklu, potraty, zenske biele ako stena ktore chodili po chodbe ako duchovia so sackami a vycievkovane...hovorim si, no ja som tu jednoznacne pre paradu 😀
nebojsa, vsetko sa da prezit, len smrt nie, to si vzdy hovorim!! a ani nevies ako, tak velmi sa tam s ostatnymi zblizis, smejete sa a zacnete si robit zo seba zarty, alebo preberat naintimnejsie veci, ktore ani najlepsej kamaratke nepovies... no na mna to prostredie posobilo az magicky....vazne! spolocne problemy nesmierne zblizuju, doteraz si s babami co sme boli spolu na izbe piseme.
klystirove krce, bolest a nevolnost potom prezijes, narkoza na mna zaucinkovala okamzite, to prebudzanie potom bolo najhorsie. a dost som krvacala, treba mat zalozne pyzamo a normalne velke vlozky. a aj ked to neodporucali, ja som mala v skrinke coca-colu a postupne ako som sa prebudzala, dodavala som si po duskoch energiu, cukor a upokojovala zaludok. strava tam bola otrasna, treba mat ovocie a nejake mnamky (dietnejsie) so sebou.
ked mas 150 EUR, laparoskopiu vraj robia v dunajskej strede, sukromnom centre - jeden den spravia a na druhy uz ides domov.

dijanka
13. mar 2011

@kattkaa čao, čao 😉 víkend za nami a ďalší pracovný tt pred nami...ach ako ten víkend preletí 😠 , kuk IP

jankohrasko
13. mar 2011

@uhlopriecka dobra prezyvka 😀 😵 😉 dakujeme za prispevok, mna osobne povzbudil 😉 mozem sa spytat, citala som, ze robia 2 druhy laparoskopie, aky robia na Kramaroch? Ja mam teraz termin 21.3.´11 bojim bojim. Aj si po narkoze zvracala? Ja som citala, ze v DS stoji laparoskopia 10 000 starych skk
Aky bol Tvoj vysledok laparoskopie? Nieco zistili? A gratulujem k babatku 😵 😝 😀

gerdusha
13. mar 2011

ahojte,

ja som byvala kedysi najvacsi straspytel, co sa tyka lekarov...v auguste som bez uplnych problemov a strachu DOBROVOLNE absolvovala laparoskopiu v Gynpor Sliac...rano som prisla, laparoskopia o 9,00 a o 17,00 ma uz pustili domov...je to malicke sukromne centrum, VELMI prijemny personal...a zaplatila som 20 €...aj to len kvoli tomu, ze som si sama vybrala termin...ostatne zaplatila poistovna..DOPORUCUJEm...

mariposita
13. mar 2011

@uhlopriecka Je to super citat take povzbudzujuce slova. Pre mna to bude tiez prvy pobyt v nemocnici, doteraz som ani po doktoroch poriadne nechodila, nic...takze urcite chapes moj stres. Ked som sa bola na laparoskopiu objednat (asi pred mesiacom), este som bola hrdinka, no ale teraz ako sa to blizi tak je to stale horsie :( Nad jednodnovym zakrokom som povodne uvazovala, ja som ale z NR a tu to na jednodnovej chirurgii nerobia a ist niekam dalej sa mi velmi nechce. Povedala som si, ze tie 3 dni v nemocnici nejak zvladnem (a bude to tak priprava na cas, ktory jedneho dna stravim v porodnici🙂 ) Dufam ze onedlho budem tiez cakat babatko tak ako ty 🙂

uhlopriecka
13. mar 2011

@jankohrasko hehehe 😝 aj janko hrasko boduje !!!! a dakujem!
mne robili tu "2-bodovu" laparku, jednu jazvicku mam priamo v pupku a druhu v slabinach na ohanbi. ako ked ti vyberaju materske znamienko (teda mne vyberali a vyzera to viacmenej takto). podla mna to zalezi od problemu, aky idu riesit, ci tam vojdu tromi alebo dvomi dierkami... POSTUP: ked sa dobre pamatam, lekarka mi to vysvetlila ze jednym miestom vpustia kamerku a druhym tekutinu. potom cele telo naklonia (preto budete intubovane - po operacii boli hrdlo 🙂) a sleduju ako sa tekutina rozlieva po cestach necestach. a tu kontrastnu tekutinu vpustaju pod urcitym tlakom, ktory vacsinou tie mensie zrasty rozrusi a znici. a kvoli tomuto vsetkemu sa to robi v celkovej anesteze.
s tym zvracanim, ano - prva vec po prebudeni bolo napnutie na vracanie, ale nebolo co...mas uplne prazdny zaludok (vecer predtym cipka, rano o siestej klyzma=klystir), takze akurat sa za mnou tiahla krvava stopa ale umyvadlo na izbe zostalo ciste 😀

vysledok - u mna bol vysledok uplne super, nic nenasli... a poriadne ma to precistilo - dost som potom zdola krvacala vsakovake zrazeniny asi 4-5 dni..nezlaknite sa toho!! a najkrajsi vysledok - dopomohlo to k mojmu prvemu tehotenstvu v zivote!

tych 150 EUR za laparku v DS nam spominal Dr.Pinter vo Ferticente (kam sme isli poziadat o IVF), ktory ma vlastne na laparoskopiu poslal. ze maju s tym velmi dobre skusenosti a chodia to tam robit skuseni lekari. ja by som mu pokojne na tvojom mieste napisala - poslem ti mejla ak chces

@mariposita presne tak som to brala aj ja - prva velka skuska pred porodom 🙂 ja som prisla do nemocnice vo stvrtok, v piatok mi robili laparku a v nedelu ma nechceli pustit domov....no na zasah mojej DR som bola uz v nedelu doma, ale myslim ze sa len niekomu nechcelo vypisovat papiere... cez vikend je tam samozrejme lekarov ako safranu.

aha baby a este sa vyholte predtym komplet, ale pre pripad nudze vam tam daju (na kramaroch) holiaci strojcek aby ste sa predtym vyholili - ale lepsie sa to robi doma samozrejme.
ano, a den pred operaciou VELA PITE. na druhy den budete od rana na nohach a cely den hladovat - vodu az ked sa preberiete.

sorac za dlhy prispevok - ani neviem ako som sa rozpisala....

jankohrasko
13. mar 2011

@uhlopriecka no super vediet, co ma caka 😅 😵 😝 😀 😢 a vdaka za infošky 😉 😉 😉
@mariposita neboj, urcite sa vam podari babo 😀 😝 treba mysliet pozitivne 😉

heln
13. mar 2011

@uhlopriecka
ahojte, zareagujem, neviem aký zákrok robili tebe, ale u mňa to bolo trochu iné. ja som bola na diagnostickej laparoskopii, tiež mi mali robiť priechodnosť vajcovodov, ale to neviem či vlastne robili, našli mi niekoľko endometriálnych ložísk a odstránili časť vaječníka a ložisko z maternice.
ja mám dierky tri, pokiaľ viem mne nedávali do dutiny tekutinu, ale plyn, nebola som intubovaná. áno, naklonia dolu hlavou, z toto plynu môže potom bolieť hlava a dôležité, zoberte si na cestu domov väčšie nohavice. ja som bola na jednodňovej, na druhý deň som išla domov a mala som veľké brucho, nezapla som gate. Vyholila som sa doma, je to určite pohodlnejšie, mne klystír ani klyzmu nedávali. nejedla som od večera a laparku som mala na obed. určite odporúčam aj ja veľa piť deň pred tým a kľudový režim, ja som bola trochu dehydrovaná a mala som nízky tlak. tiež mi bolo zle a hneď som si vypýtala misku a keď som sa vyzvracala tak mi bolo oveľa lepšie, ale chuť do jedla som nemala ešte niekoľko dní. bola som pár dní pred menzesom a tým, že sa mi rýpali v maternici som dostala skôr a strašne ma bolelo brucho. ešte jedna srandovná vecička 😝 , ktorá bola pre mňa šok, keď mi odstránili časť vaječníka, tak aby to dokrvácalo von z brucha mi viedla hadička volá sa to redonov drén. a s tým som bola celú noc. tiež aj vďaka tomu odporúčam nočnú košeľu, nie pyžamo, aby ste nemuseli chodiť s holým zadkom (ako ja 😅 ) .
bála som sa dosť, ale netreba sa báť. anestéza je taká že v jednej sekunde zavriete oči a v druhej vás už preberajú. a laparka nebola to najhroznejšie, horší bol ten stav po zákroku, prebrať sa z oblbnutia, grcky, bolesti (mne nedali ani injekciu proti bolesti, lebo som mala nízky tlak) a dali mi ešte infúzku.
potom u mňa nasledovala pol ročná hormonálna liečba, ktorá mi prišla ďaleko horšia než zákrok. ale dôležité je, že výsledok už čaká v bruchu. 🙂

fazulka1512
14. mar 2011

moja otazka znie-stale mam taky tahavy vytok bielkovy zmiesany so slabulinkou krvou, take krvave vlasocice, to ako ovulujem, som 14dc, presne v strede cyklu
ja mam jeden vpych v pupku 2 stehy, prve dni som cikala na modro aj stolica modra, cikanie teraz normalne ale stolica este stale modra, ja som to mala skoro take iste ako @uhlopriecka
cakam na menzes a hor sa do snazenia

mamartinka
14. mar 2011

@uhlopriecka Ahojki.Ja som absolvovala laparoskopiu+hysteroskopiu 22.2.To som vlastne nastupila do nemocky a robily mi to az 23.02.Tiez som mala obavy,strach co bude a tak.Cely utorok som pred zakrokom preplakala lebo ja nemocnicu 2 krat nemusim.A obzvlast tam uz lezat.V stredu mi to teda robili a v piatok uz bola doma.Vobec nic mi nebolo.Ani po prebudzani ze by sa mi hlava tocila bolo zle nic.Ani brucho nebolelo skratka nic.Mala som 2 stehy.1 na pupku,2 tak na boku pod bruchom.V piatok som bola doma az v nedelu som potom uz doma 2 krat vracala.Asi este po tej narkoze.Ani teplotu som nikdy nemala.Ani v nemocke ani doma.To som asi jedna z mala co mi vobec nic nebolo.Az na tu nedelu.Ale da sa to vydrzat.Pre drobceka vsetko ze.A len na druhy den mi hrdlo zachriplo inak vazne nic.To tiez asi po tej narkoze to hrdlo ma bolelo.Vy ste sa kedy zacali snazit a kedy sa moze po laparke zacat snazit.Moj gyn povedal ze mozme aj hned.Teraz momentalne mrskujem.Az mi mrska skonci chcem ist na prvy pokus po laparke co to ukaze.Inak my sa snazime uz cez 4 rok.Nasli mi polip ten odstranili,vycistili mi tam ze vsetko.Na babetko ze to tam je pripravene a ze urcite babenko mat mozme.Vajcovody mam priechodne a to je hlavne 🙂 Kedy sa teda mozme zacat snazit.Len este odhadnut teraz po mrske plodne dni.Z coho som ja antytalent.

mamartinka
14. mar 2011

@heln To su vsetky deti vase?

kattkaa
14. mar 2011

@jankohrasko paci sa aj nabuduce 🙂 Drzime palce 😵

kattkaa
14. mar 2011

@dijanka Ajoj 😉 , takze pondelok uz pomaly za nami aj pocasie sa trochu umudrilo kuk IP 😵