Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

veselavrba
3. nov 2011

@pappo ahoj ja som bola na antolskej na laparke co potrebujes vediet?

kattkaa
9. nov 2011

@dijanka kuk IP 😉 , uz sa blizi vikend 😉

dijanka
10. nov 2011

@kattkaa to máš pravdu, už aby bol, po tomto týždni potrebujem, aby ten víkend bol dvojitý 😝 , kuk IP

martinka15
12. nov 2011

Ahojte dievčatá, pripajám sa do tejto témy....teda ak môžem 🙂 V pondelok ráno mi laparoskopicky odstráňovali dve cysty na vaječníkoch a naozaj to nie je nič strašné🙂 Nemusíte sa báť....Ja som to absolvovala veľmi naponáhlo, takže som ani nemala čas stresovať a panikáriť, čo asi tiež bolo na niečo dobré. Len pevne verím, že o týždeň v piatok dopadne kontrola na výbornú a budeme sa môcť s manželom opäť začať snažiť o mimi....som z toho zúfala, lebo všetky baby v mojom blízkom okolí už tehu sú, len ja stále nie ☹ Keby ste potrebovali nejaké info, neváhajte mi napísať 🙂

kattkaa
13. nov 2011

@dijanka tak uz mas potom 🙂 ,super, kuk IP

lulu10
14. nov 2011

caute baby tiez ma caka laparka kvoli odstraneniu prapazky v maternici a chcem sa spytat kolko po laparke ste boli schopne ist do prace? a kedy ste sa zacali po laparke snazit o mimi?

dijanka
14. nov 2011

@lulu10 ahoj 😉 to záleží od organizmu...boli baby, že po prepustení išli hneď do roboty...no ja som nastúpila po 2 týždňoch, lebo mne sa pridružila ešte aj chrípka....o mimi sa môžeš začať snažiť hneď ako sa budeš cítiť dobre, ale lekári odporúčajú po prvej ms od laparky....tak snáď ti dobre dopadne a čoskoro budeš tehu 😉

dijanka
14. nov 2011

@kattkaa no paráda 😔 , a ja zas dúfam, že ten hore to všetko vidí a príde čas, keď treskne ľuďom, ktorí si to zaslúžia riadne po papuli 😠 , kuk IP

tamburetka
19. nov 2011

Ahojte. som tu nová a rada by som sa dozvedela nejaké vaše názory, resp. rady. čaká ma laparo 29.11 - mám cystu na pravom vaječníku a asi z toho súvisiace dosť silné krvácanie pri menzese posledné 2-3 mesiace + skúšame bejby. takže by mi mali dať preč cystu+prefuk. mám z toho všetkého zmiešaný pocit, dosť veľa si o tom teraz čítam, baby píšu všeličo, niekt. o hroznej bolesti po, ako boli 3 dni úplne nepoužiteľné a pod. mne by to mali robiť v rámci jednodnovej chirurgie, že ráno dojdem a poobede už doma a po pravde, neviem si to tak celkom predstaviť, ked sa všade píše že v nemocnici 1-2 dni a ja už v ten den s narezaným bruchom budem doma. je to podľa vás ok, nie je ti trochu rizikové? a ako vlastne budem fungovat? bude to moc bolieť prvý den, druhý? budem moct chodiť v pohode na vecko, jesť, hýbať sa po byte a pod.? viem že každá sme iná, každá máme iný prah bolesti, ale som už akási zmatená z rôznych príspevkov čo som si doteraz prečítala. napr. mne v lete odstranovali tiež takto jednodnovo polyp na krčku maternice, žiaden klystír, žiadne holenie, trvalo to 10 min., bolesti žiadne, len asi ako pri krámoch /i ked ja mávam omnoho vačšie bolesti/ a na druhý den som už bola niekde vonku. teraz mám z tohto trošku obavy, lebo tam budú tie rezy na bruchu. popíšte mi k tomu dačo, prosím, nech viem ako to asi bude a či si myslíte že takto v rámci jednodnovky je to v pohode. dakujem, paaaaa

euforia01
9. dec 2011

@vavka33 teraz -teda v stredu 7.12.2011 som to absolvovala aj ja vraj som to mala aj predtým priechodné-ešte som ubolená a a s nafúknutým bruškom ale potešilo ma čo píšeš hádam to na niečo bolo lebo po operácii mi dokopy nič nepovedali iba ,že je to priechodné... 🙂

euforia01
9. dec 2011

@saxana36 ako si na tom momentálne poslali ťa na ivf ja som tesne po tom robili mi laparku 7.12.2011 takže zháňam info čo ďalej vraj som to mala priechodné aj pred tým bála som sa teda či to nebolo zbytočne ale tu píšu baby,že sa to aspoň lepšie spriechodnilo tak budem dúfať.....

vavka33
9. dec 2011

@euforia01 Tak sup do toho,kym je to pekne volné

sachiko
10. dec 2011

Ahojte baby..chcela by som vediet nejaky nazor ma moju situaciu.Minuly mesiac som bola na laparoskopii , presne 11.11.2011.Vysledok je taky,ze mam oba vajcovody neprechodne.Na 14-ty den po laparke sme s priatelom mali styk , to bolo 24.11. a 28.11 , t.j. o 4 dni som mala dostat MS ktora dodnes neprisla.Meska mi 13 dni.Je mozne,ze by sa tym zakrokom spriechodnilo nieco a bola by tam i mala nadej na tehu?Dnes som si robila test a bol negativny ☹ v stredu mi doktor chce pichnut vyvolavacku,netusim ci si ju mam dat pichnit alebo nie?Je este skoro na tehu test,kebyze som otehotnela 4 dni pred MS?Dakujem za akukolvek odpoved.prajem pekny den.

kattkaa
13. dec 2011

@dijanka Ahojky, uz sa hlasim pri PC, kuk IP 🙂

euforia01
14. dec 2011

@sachiko Ahoj,ja si myslím ,že Ti viac menej mešká menzes vplyvom tej laparky.tu dozadu som čítala ,že sa to pár babám stalo a šli na vyvolávačku.na tehotenstvo by som to netipovala.Pohrab sa tu dozadu v tejto téme ,určite to nájdeš...🙂 ja som tiež v očakávaní menzesu po laparke,zatiaľ mám len špinenie,tak som zvedavá.každý organizmus reaguje inak . neboj

euforia01
14. dec 2011

@vavka33 ešte si musím počkať na menzes a ide sa ....a po novom roku ma čaká Martin

vavka33
15. dec 2011

@euforia01 Tak drzim palceky,potom daj vediet,ako si dopadla

dijanka
16. dec 2011

@kattkaa už som sa zľakla, že si to vzdala 😎 , kuk IP

sachiko
17. dec 2011

@euforia01 Ahojky,dakujem ti za odpoved 🙂 , v stredu som dostala vyvolavacku tak cakam ci mi pride alebo nie...ak mi nepride do 14 dni,tak pojdem na ultrazvuk + asi dalsia vyvolavacka... ☹

kattkaa
24. dec 2011

@dijanka Neboj to urcite nie. Vesele Vianoce Ti prajem aj rodinke,kuk IP 🙂

euforia01
29. dec 2011

@sachiko Ahoj moja-tak už to prišlo,aký máš ďalši postup??

kattkaa
30. dec 2011

@dijanka Vsetko dobre v Novom roku prajem PF 2012 🙂 🙂

sachiko
31. dec 2011

@euforia01 Ahojky , prislo mi to 26.12. ... takze co bude dalej vobec netusim.Musim si asi zrovnat myslienky v hlave , potom budem musiet ist do Genetu a ziskat nejake info o mimotelnom oplodneni. ☹ Vzdy ked si vzpomeniem ako dopadla laparka,tak si rada poplacem.

dijanka
2. jan 2012

@kattkaa podobne aj Tebe 😉 a dúfam, že sa nám kooooonečne v tomto roku splní ten sen, mať krásne bábätko 😵

euforia01
3. jan 2012

Ahoj Sachiko. ja som to dostala normálne ale môže to byť aj v tom že mne robili lap.po ovulácii a skoro pred menzesom ,tak to okolnosti zariadili.
Ja som si dobre porevala minulé vianoce, keď som zdobila stromček a pochopila som,že to normálnou cestou asi nepôjde.no musela som počkať dlhé mesiace,aby to pochopil aj môj partner a šiel na vyšetrenie .Aj keď dopadlo dobre .Stále sme nevedeli na čom sme .A tak som na zajtra objednaná do Iscare do Martina.To máme najbližšie.

euforia01
3. jan 2012

@sachiko Ahoj Sachiko. ja som to dostala normálne ale môže to byť aj v tom že mne robili lap.po ovulácii a skoro pred menzesom ,tak to okolnosti zariadili.
Ja som si dobre porevala minulé vianoce, keď som zdobila stromček a pochopila som,že to normálnou cestou asi nepôjde.no musela som počkať dlhé mesiace,aby to pochopil aj môj partner a šiel na vyšetrenie .Aj keď dopadlo dobre .Stále sme nevedeli na čom sme .A tak som na zajtra objednaná do Iscare do Martina.To máme najbližšie

kattkaa
5. jan 2012

@dijanka Budeme mysliet pozitivne, ze sa nam podaria nase vytuzene ruzove, vonavucke balicky 🙂

dijanka
5. jan 2012

@kattkaa no nič nám ani nezostáva, len veriť.... 😉

sachiko
8. jan 2012

@euforia01 Ahojky ako sa mas?No ja fuurt surfujem po nete a hladam nejake info o IVF... kedze nic ine mi neostava.Len sa obavam tych penazi.Obaja pracujeme , platime najom + vsetko co k tomu patri , clovek musi z niecoho zit a oni si davaju take dardy za nase zufalstvo. ☹ Kazdu chvilu sa nieco zdarzuje , platy zase naopak , tak mi povedz ,ako si ma clovek nasporit na mimino + vybava mimina ..atd?Je to krute a ja zacinam byt zufala.Moj mlady ma utesuje ze to tento rok dame dokopy a absolvujeme I.pokus , ...ale i tak ... je to katastrofa!Ked sa to nepodari,tak budeme zase na zaciatku 😖 nervy mi uz terz pekne balancuju.Tak uvidime co nam rok 2012 prinesie.Mimochodom ako si dopadla v tom Iscare?Dufam,ze mas nejake pozitivne spravicky 🙂

lisian
17. jan 2012

ahojte chodi sem niekto? potrebujem poradit