Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

lenny181
28. sep 2011

@minicka
Ahoj nehnevaj sa ze sa takto vtieram ale aj ja idem na to iste co ty mohla by si mi prosim povedat co to je konktretne trochu mam strach. Dakujem pekne

sachiko
4. okt 2011

Ahojte.. ja mam pred sebou tiez laparku.Doktor caka na moju MS , ze na druhy den MC mi chcu zobrat krv na nejake hormonalne testy a potom sup do nemocici :( Mam z toho celkom strach.
Mozes sa spytat aky je rozdiel medzi IVF a IUI?V podstate viem co je to IUI ale co je IVF?Dakujem

kattkaa
6. okt 2011

@dijanka Ahojky, tak uz som konecne na nete 😉 , prva folikulometria za mnou a dalsia predo mnou, Ako sa mas ? 🙂

dijanka
7. okt 2011

@kattkaa ahojky, 🙂 ako dopadla???? píš...som strašne zvedavá...ja žijem strašne rýchlo, ani sa nenazdávam a už je zas večer...tie dni príšerne letia...

kattkaa
10. okt 2011

@dijanka Ahojky, kuk IP 😉 A coze porabas, ked Ti tak leti cas 😉

dijanka
11. okt 2011

@kattkaa ahojky, no neviem, čím mám začať... 😕 robota, malá....akosi sa jej to nakopilo-škola, krúžky (výtvarný, spev, klavír, vybíjaná, varenie)-takže robím rozvážača, my dokončujeme dom, ...takže keď prídem domov, som úplne k.o....no a ešte ma skolila chrípka
☹ , kuk IP

buba13
11. okt 2011

@sachiko IUI je pohodicka bez narkoty a IVF - umele oplodnenie... skus si to vygooglit 🙂

kattkaa
11. okt 2011

@dijanka Ahojky, no tak mas to pekne dost, kuk IP

dijanka
12. okt 2011

@kattkaa no čo ti budem hovoriť, ale dnes ma kolegyňa tak vytočila, že celý deň som zúrivá ako tiger...vrrrrrrrrr, kuk IP

timona
13. okt 2011

chcem sa spytat, ked laparoskopiou zistia zrasty na vajcovodoch vedia ich odstranit? alebo len skonstatuju ze zrasty tam su, ale nevedia s nimi nic spravit..

alexandra_j22
13. okt 2011

@timona no mne sa zda z čoho čo som tu prečitala, že zrasty na vajcovodoch sa odstranuju laparoskopicky. Je to ako odstránenie cýst.

kattkaa
19. okt 2011

@dijanka tak to sa Ti nedivim, ja by som bola tiez kuk IP 😉

dijanka
21. okt 2011

@kattkaa jedna pozitívna správa....ovulka bola 🙂 , síce až na 28. deň, ale prišla sama a bez liekov 🙂 , kuk IP

eri28
24. okt 2011

ahojte dievcata som novaaaaaaaaaaa 🙂
zijem v zahranici a som po laparoskopii, par dni a cakam menzes, tak som to hodila do googlu a objavila sa mi tato stranka, trosku som sa zacitala a som medzi vami 🙂
Tiez chceme baby uz som myslela, ze je, ale bolesti velke skoncila som na pohotovosti a vecer na operacnom stole, to bolo strachu a placu, ale na druhy den ma pustili a uz vecer som sa splhala na mojho chlapa, a ten zo mna nechapal a mal strach, este som bola cela ruzova od dezinfekcie hihi
nakoniec bola v brusku krv a len ju povysavali, zevraj strara menstruacna, yze mimi nebolo

eri28
24. okt 2011

ale zacitala som sa do katkynych prispevkov, tak prajem skoro mimi uz by sa vam mohlo zadarit.
A tu mam super skusenost z ovu testami, predavaju asi 5 v jednej krabicke s grafom a ked su dve silne ciarky vtedy treba snazit baby najviac, ked je jedna slabsia za par dni by mala zosilniet a snazit sa vtedy a po par dni ked slabne koncia plodne dni a ked je len jedna vtedy nie su plodne keby som to poznala skor, tak netestujem ako blbec z baby testami kupovala som ich asi za kocik 😀

jovanka81
25. okt 2011

@eri28 ahoj, chodime do centra asistovanej reprodukcie a predstav si to...dve silne ciarky na teste a ovu este nebola...to sa stalo mne pred zakrokom inseminacia - IUI, ktorý mi robili po mesacnej stimulacii a priprave, doslednych kontrolach rastu folikulov.a pytala som sa na to docenta v centre a povedla mi, ze testy len indikuju zvysenie hormonu, ale to este nezarucuje ze ovulacia prebehne. je tam este vela veci, tkroe ovulacii mozu zabranit, pripadne moze prebehnut a vajicko sa neuvolni, je to cela veda okolo toho a nech clovek robi, co len chce, aj tak si priroda urobi svoje......drzim velmi silno palceky v snazeni a prajem coskoro 2 ciarky....inak, skus si merat bazalnu teplotu, ta ukaze ovulaciu spolahlivo 🙂

eri28
25. okt 2011

to su neaka zazraky mam zacat verit pre mna v nemozne 🙂

eri28
25. okt 2011

akoze cakas baby a nemala si ovu jovanka81, to asi tak ako ja si mozem mysliet, ze baby na sale po lapos. je
mamicka moja toto je na mna vela

jovanka81
25. okt 2011

@eri28 nie nepochopila si moj textik .-)ja som pisala o dvoch ciarkach na ovulacnom teste 🙂

eri28
25. okt 2011

ja som po laparos. rozhodli to na pohotovosti robili len v pravo ten strach plakala som este aj na sale ked ma pozdravil doktor, ten sa otocil, ze neplac, som velmi citliva.
co sa tyka holenia je to treba, ale dnes sa mi zda,ze niektore dievcata sa asi holia, ja neviem, ale ja ona, takze sa nenarobili, na lacno som bola cipky do mna nikto nedaval isla som vecer o 6 inac na pohotovost som prisla doobeda o jedennastej a uz si ma nehali na oodeleni,
ked som sa zobudila strasne bolesti ramien, zevraj do nas davaju plyn a ten ide do ramien, celu noc na infuzkach a liekoch od bolesti, ja som pomaly nejedla 2 dni pred mala som bolesti, takze v noci na izbe po zakroku som prosila o jedlo doniesli mi chleba maslo syr a dzus, mnam
do rana lieky a bolesti, potom dosiel moj chlap a klusala som do kupelne sprcha asi o 9, oo rano ked konecne vybrali ten zacok kde som cikala, a dali prec kanile s infizkami ranajky super plus sladkost zacala som sa rozchodievat, ale ramena tak cudne pichali na obed prisla doktorka, priatel na nu cakal a povedala, ze mozem ist domov, taka 1 dnova chirurgia ani nie jeden den a vecer som uz bola pekne na fb hi hi, bolesti ustupovali, splahala som sa uz v noci na chlapa,myslel asi ze sniva, zlomila som ho az na 3 den hi hi
dnes je to 5 den co som po uz som aj zabudla, len pod bruskom mam este mini krizik, a cakam na mrchu a nechodi dnes od vcera spinim, 2 den
Ale asi som nemohla byt tehu na lapar, nikto minic nepovedal, ze mimi nebolo, mala som v pravom ovaria krv a isla do brucha, tak ju odstranili.
ale kde je moja menzes neviem
inac zijem v holansku, v amsterdame, neviem ako je to v Blave a na sr
to to je moj pripad i hi

eri28
25. okt 2011

a keby pri mne nobol moj princ, tak neviem, bol pri mne celu dobu aj na jis pred salou, potom ho hned volali na mobil cakal pred dverami na jiske bol pri mne dokonca v noci tlacil zo sestrickou postel, kde som lezala na oddelenie a rano som sa zobudila dosiel a na obed sme isli domov, ako v rozpravke, davnejsie som bola na apendixe, este doma, ale to bolo tiez okej to boli pre mna zvlastne tie pichanie v ramien a brucho konecne nebolelo, az teraz mini.

kattkaa
25. okt 2011

@dijanka Jej tak super, to nevadi ze tak neskor, ale dolezite ze bola, kuk IP

eri28
25. okt 2011

aha prepac ja som nad tym ani moc nerozmyslala rychlo citam, oki.
🙂

eri28
25. okt 2011

ale aj tak testy nie su na mieste, alebo ta ovu, cim viac clovek rozmysla nad tym tym je to asi horsie 😉

eri28
25. okt 2011

dnes sa ide na vsetkovyspinkat bolo toho na mna vela, a moj princ je odcestovany od nedele, uz so unavena, neskor pa a nech sa dari chem vidiet vela tehu a krasne mimi u vsetkych co chcu a tuzia po rodnke, ako ja 😉

dijanka
26. okt 2011

@kattkaa ahojky 😉 , ovu na 100% bola, zistila som to podľa teploty 🙂 , teraz už len čakať na ms....či príde, či zas nebude strašiť.....a robiť márne nádeje....kuk IP

sachiko
28. okt 2011

Ahojte baby , chcela som sa opytat ci neviete ake hormonalne testy sa robia pred tym ako mate ist na laparlu...Doktor cakal na moju menzes a druhy den cyklu som sa mala dostavit na odber krve.Ibaze ja som ju dostala dnes a zajtra je sobota,takze musim ist na gynekologicku pohotovost na odber ☹ , len neviem co im mam povedat.

kattkaa
28. okt 2011

@dijanka Tak super, drzim palce aby Ti to vyslo 🙂 , kuk IP

dijanka
30. okt 2011

@kattkaa zdemolovaná po víkende..... 😝 ešteže sa posúval čas 😵 , kuk IP

vevericka77
3. nov 2011

@pappo
Ahoj. Precitala som si tvoj mega prispevok.Hahahaha. Velmi zaujimavy. Uvidime co a ako ale v januari sa chystam na laparoskopiu. Tym ze s manzelom zijeme v zahranici tak mi to vsetko vybavuje svagrinka. Ja by som uz mala prist na hotovu vec. Nam s manzelom robili komplet vsetky vysetrenia a vsetky testy nam vysli v poriadku. Preto prichadza do uvahy este ta laparoskopia, ci nahodou nemam nepriechodne vajecniky, lebo toto sa ultrazvukom a rozbormi zistit neda. Pocula som o tom ze to nie je az take zle, ale ked o tom citam tak sa mi dviha zaludok.Hahahaha. Verim, ze mi to pomoze. Urcite si vsetko pobalim co si napisala aj tu vyzivku a marina keksiky. To si ich budem moct dat ked budem hladna aj po prebrati z narkozy.To asi uvidim ako sa budem citit, co? Pozdravujem.