Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

jane04
13. sep 2010

Ahojte, chcem sa opytat, ked chcem ist na laparku tak nemozem mat ziadne zdrav. problemy ako su vytoky?

franina
13. sep 2010

@jane04 no to urcite nie... a doktor pred laparoskopiu dava take cipky do posvy, aby si ani nahodou nemala vytok, a predtym ta este vysetri...

jane04
13. sep 2010

no tak to asi nikdy nepojdem na tu laparku, kedze mam neustale nejake vytoky :( dik za odpoved

monica7771
16. sep 2010

ahojte... poradi mi tu niektora zvas ktora presla laparoskopiov? neviem jak to je potom z menstruaciou ci je az o mesiac po tej laparoskopii alebo jak? lebo ja som bola na laparoskopii pred mesiacom a este stale nic.. diky

monica7771
16. sep 2010

@jane04 nie to nieje pravda lebo laparka sa roby cez brusko a nie cez vaginu to stym nema nic spolocne

monica7771
16. sep 2010

@dicinka1 hej ta prva je ze maz 3.rezy a ta druha je ,ze mas len 2.rezy tak jak som to mala ja ci je to ucinejsie, tak to si nemyslim je to rovnake len akurat vyhodou je to ze maz len 2.rezy a menej bolesti

dijanka
17. sep 2010

@monica7771 ja som po laparke cca 2 týždeň a pýtala som sa dr. na mrchu...ak ti nerobili kyretáž, tak si mrchu počítaš od poslednej mrchy 28 dní, ak ti robili kyret, tak si mrchu počítaš na druhý deň po zákroku a od toho dňa 28 dní.....takže ja tiež čakám, či naozaj dorazí na ten 28 deň,, alebo nie....no a ešte niečo, ak ste snažilkovali, tak možno dorazí až po cca 9 mesiacoch 😀 😀 😀 😀 tak držím palce.....

monica7771
18. sep 2010

heheheheh... no diky , takze podla tvojich vypoctov mi meska 3.dni no uvidime jak sa to vyvynie..

dijanka
18. sep 2010

@monica7771 😵 😵 😵 😵 vyvinie????? tak to je jasnačka, nájdeš // - koľajnice až do Prahy 😀 😀 😀 😀 ...silno držím palce, nech sa to podarí...kedy ideš robiť test? potom napíš, ako si dopadla...strááááááááááášne som zvedavá.... 😵 😵 😵

monica7771
18. sep 2010

hahahahahha,,, no to aj ja ale radsej sa to to ho este velmy neponahlam uvidime este pockam trochu dlhsie a tak spravim ten test, alebo zajdem ku gynekologovy, 😎 😵

dijanka
19. sep 2010

@monica7771 moja, to by bolo super, keby si bola tehu, nie??? 😵 😵 😵 ach, keby sa to aj mne tak zadarilo...mne má prísť/neprísť mrcha koncom mesiaca, takže ja si ešte na verdikt musím chvíľu počkať...som na PN, tlak mi robí šarapatu a mám kolotoč zadarmo 😝 tlak nízky a pulz okolo 100....celý víkend som preležala v posteli, 😠 zajtra idem k dr., nech niečo so mnou robí, lebo keď ma vypíše, tak si neviem predstaviť, ako budem fungovať v robote....šak ani hlavu z postele nezdvihnem

monica7771
19. sep 2010

@dijanka chapem ta... no vies v zivote je to tak niektore zeny chcu otehotniet a neide to ja tiez stym mam problem a zas niektore zeny by rodily kazdy rok.. nieje to feer ☹ a z coho ti je tak zle? vacsina zenam klesa tlak pri gravidite 😀 drzim ti palce nech ti to vyjde 😎

dijanka
20. sep 2010

@monica7771 no moja, tak to si teraz trafila 😀 😀 😀 😀 2 týždne po laparke a budem už budem tehulka???? 😕 😕 😕 , môj mm len fúkal z diaľky 😀 😀 😀 takže to je vylúčené!!!! dnes som bola u dr., zobrala mi krv a teraz musím čakať do zajtra na výsledky....ach to blbé čakanie...takže zajtra budem múdrejšia, že z čoho to vlastne je....bojím sa, čo mi zas zistia....do kelu, keď nechodím po gyndošoch, tak zas sedím u obvoďáčky a stále dookola....k tým dr. chodím už jak na hodiny klavíra 😠 😠 😠 už chcem mať kľud a nejde to!!!! to máš pravdu, že niektoré baby si to nevedia vážiť, že sú tehulky, len čo trenky operú....a ty ako????už si si robila testík, či ešte čakáš????hm? 😵

monica7771
21. sep 2010

no ja som si este test nerobyla este cakam,,, vies "nadej" ☹ ale pockam do konca tyzdna a tak uvidime no... 😝

dijanka
22. sep 2010

@monica7771 tak potom šup správičku... 🙂 ak nechceš hneď tu, tak aspoň cez IP, aby som sa mohla tešiť spolu s tebou 😉

andy175
23. sep 2010

Neviete mi prosím niekto poradiť? V utorok mám ísť na laparskopiu, lenže som stále nedostala menštruáciu. Volala som primárovi a on mi povedal, že mi to nemôžu robiť keď budem tehotná a budem krvácať. čiže ak by som dostala dnes alebo zajtra, a mala by som už len take špinenie po menštruácii, môžu mi to robiť???? Ďakujem Vám!!! 🙂

monica7771
23. sep 2010

diky,, je to mile vies jak to dobre niekedy padne? ked sa mas skym porozpravat a poradit.. a urcite ti potom napisem ako som natom

dijanka
23. sep 2010

@monica7771 o.k 😵 😵 😵 , držím palce!!!!! 😵 😵 😵

nalada
24. sep 2010

@andy175 mini špinenie môže byť

lusina
28. sep 2010

Ahojte baby,
rozmýšľam nad lsk, nech mi pozru, či je to u mna ok, neviete či to pozeraju len vajíčkovody alebo aj maternicu?

kaciatko81
28. sep 2010

@lusina ak som spravne pochopila spravu, co mi dali, tak pozru brusnu dutinu, maternicu zvonka, pripadne spravia priechodnost vajickovodou. ale vraj sa da spolu s laparoskopiou spravit aj hysteroskopia

lusina
28. sep 2010

@kaciatko81 diki , to by bolo fajn, jedným vrzom skontrolovať obe veci a nevieš či si to možem ja povedať, že chcem aj aj.ma to logiku, ked už tam ležim nech to pozru naraz všetko, nie? 🙂

kaciatko81
28. sep 2010

@lusina neviem, ci si mozes povedat, ze chces 😀 ale podla toho akeho mas lekara, tak sa na to mozes minimalne spytat... ja sa vypytujem stale a na vsetko 😀 😝

lusina
28. sep 2010

@kaciatko81 diki, si zlata.a postup je aky? najpr za gyndšom treba odporučanie? čo najskor sa obj v nemocke? a možem si vybrať nemocku? ja by som rada do MT.
dakujem ti 😉

kaciatko81
28. sep 2010

@lusina ip

erika12
29. sep 2010

Ahojte.ja by som sa chcela opýtať:Bola niektorá z Vás na laparku v Košiciach v novej nemocnici?Ak áno kto Vás robil a ako ste spokojné?Ja idem na laparoskopiu na budúci týždeň či nemám zrasty.ďakujem

andrea12737
29. sep 2010

Ahojte,
pridavam sa do temy, mna to caka presne o 2t, je tu podozrenie na endometriozu, alebo zrasty (mozno aj-aj).. mam obavy z toho ake to bude ´po´ 😝 Ako sa budem citit po anestezii.. Hlavne dufam, ze sa pricina odstrani a ja budem moct viest plnohodnotny zivot. 😉

petuska123
29. sep 2010

@andrea12737 ahoj a z coho ti zistili tu endometriozu a zrasty???z krvi??

andrea12737
29. sep 2010

@petuska123 ahojky,
nie doktor ma podozrenie, ze to bude jedno alebo druhy. Zvysene onkomarkery su dobry predpokladom na to ze sa moze jednat o endometriozu.. Podozrenie vyplyva z potiazi ktore ma isty cas sprevadzaju.

ladybirds
7. okt 2010

ahojte, ja sa chystam tiez na svoju prvu laparku. uz mam interne vysetrenie, ale ocitla som sa 😅 situacii 😨 , bola som v kontakte s osobou nakazenou zltackou a teraz by som sa mala dat zaockovat. Lenze neviem ci mozem pred laparkou. Este nemam termin laparky. Musim volat dokimu, co on na to. A este k tomu mi meska ms,,,, zeby sa stal zazrak 😨
@erika12 ja sa tiez chystam na laparku do kosic, mne kamoska odporucila staru nemocnicu,, ako pozeram na datum, tak uz to mas asi za sebou. ak mozes, tak napis ako si bola spokojna... diki