Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

kattkaa
22. mar 2011

@mamartinka Ahoj, kludne uz mozes keksik 😉 , ja som uz 5 mesiacov po LPS a stale nic 😒 , ale drzim palce nech sa Vam to podari 😵

kattkaa
22. mar 2011

@dijanka Halooo, kde si sa mi stratila 😀

dijanka
22. mar 2011

@mamartinka určite už môžeš, pokiaľ nemáš bolesti, tak si mohla už aj skôr 😉

dijanka
22. mar 2011

@kattkaa príjem, príjem.....kuk IP 🙂

mamartinka
23. mar 2011

@kattkaa
@dijanka Dakujem.Vcera akosi blbol konik tak az dnes odpisujem.No akurat dnes je mesiac co som po laparke.Tak v sobotu chceme ist prvy krat nato.
@kattkaa To nemyslis vazne.Tak to drzim palce nech je to aj u vas cim skor.Dufam ze nam sa uz po tomto zadari lebo ma fakt picne ☹ Ved uz nam nic nebrani ani polip co som tam mala.Tak sa snad raz zadari aj ked nie na prvy krat ale dufam ze aspon do Vianoc to bude.

dijanka
23. mar 2011

@mamartinka nie je zač 😉 , ak viem, tak odpoviem...ja som bola na laparke v septembri 2010...a stále čakám 😖 , tak nech tebe to vyjde na prvý šup 😉

mamartinka
23. mar 2011

@dijanka Vdaka.

jankohrasko
23. mar 2011

Ahojte, tak ja uz mam po laparoskopii. Robili mi ju vcera rano o 9, poobede uz bolo v pohode mohla som uz pit, jest az na dalsi den 😝 Jedine ma strasne skrabe v hrdle asi z narkozy, inak celkom ok. Mam dve ranky, jednu v pupku a druhu naboku. Zajtra ma pustia domov, tak sa tesim 😉

mamartinka
23. mar 2011

@jankohrasko Tak nech sa dari.Ten krk to mas z narkozy este.Aj ja som to mala zapalene.Ale prejde to.A ranky a stehy som mala tak isto ako pises ty.Aj klistire si mala?Ja 2 krat.A 4 infuzky som mala.A zle ti nieje na vracanie?Mne bolo az na 5 den som vracala ale to som uz bola doma.Tak drzim palce a nech sa cim skor zadari 😉

kattkaa
23. mar 2011

@dijanka ano chytam signal 😀 , kuk IP

kattkaa
23. mar 2011

@mamartinka Drzim palce 😉

mamartinka
23. mar 2011

@kattkaa Dakujem 🙂

jankohrasko
24. mar 2011

@mamartinka dakujem, no dnes je druhy den po LSK a ten krk mam tusim horsie a horsie ☹ ako angina alebo take nieco.. ledva prehltam.. 😠 Vecer pred LSK som mala len cipok a rano normalny klistir, ale to bolo take nic, lebo 2 dni som pred tym nejedla, takze to bola pohoda 😅 Ja co viem, tak som mala len 2 infuzky, v noci po LSK som si asi nejak vytiahla kanylu, tak mi ju doli von. Na zvracanie mi nie je. Troska sa mi tocila hlava, ked ma zobudili, ale inak ok 😉 Doktor zahlasil, ze "problem" bude niekde inde.. Tak uvidim ☹ ☹ Ako dlho po LSK sa mozeme zacat snazilkovat? Este som sa chcela spytat, ze vcera zo mna vytiekla taka domodra tekutina, to je ok? Aj ja drzim palceky, aby sa sup sup zadarila fazulka 😀 😀 Pekny dnik, idem balit veci a tesiiiim sa domoooov 😀 😀 😀 😀

fazulka1512
24. mar 2011

ahojte, ja tiez cakam na mrchu a hor sa do snazenia

@kattkaa drzim palce nech sa cim skor zadari, merias bt, alebo pouzivas ovu testy podla coho sa riadis ze ma byt ovu

mamartinka
24. mar 2011

@jankohrasko No mne nebolo nic ked som sa prebrala.Hned mi dali infuzku.Tak gratulujem ze uz ides domov.Doma je doma.Ja som sa tiez bab pitala kedy mozme zacat snazit.Povedali ze aj hned.Aj moj gyn povedal ze sa mozme snazit hned ako bude chut.A ze mame to nechat na volny priebeh.Nesustredit sa nato a milovat sa hocikedy.Ale povdz sama da sa nemysliet nato?Ta domodra tekutina neviem co moze byt.Sa spitaj sestricky,lekarov zakial si tam co to mohlo byt.Mne sa to nestalo.A preco ti isli robit vlastne laparku ked je problem inde?Co ti povedali?Vajcovody mas priechodne?Ja nastastie ano.Ja som chcela ale predsa pockat co mi pride mrska po laparke.A vcera bolo mesiac co som potom aj po hysteroskopii tak v sobotu ideme skusit prvy krat po laparo.Tak uvidime.A ak si nevracala tak cakaj.Nieze by som ti to priala ale mozno ty budes vynimka.Ja som az doma 2 krat vracala.A hlavne sa nezen hned do prace neakej.Ani z drobcekom sa moc aspon 7 az 10 dni nenatahuj a odpocivaj len.Doporucuje sa 7 az 10 dni sa aspon setrit a nerobit neake tazke a namahave prace.Ale ty mas uz aspon 1.Tak aspon ta ma uz kto rozveselit.Som sa akosi rozpisala.Tak ahoj a davaj na seba pozor. 🙂 😉

dijanka
24. mar 2011

@jankohrasko ahoj, tak ti držkám palce, nech sa tá fazuľka čím skôr uhniezdi 😉 , tá tekutina, ktorá z teba vytiekla bola tá kontrastná látka, ktorú do teba vstrekovali pri laparke 🙂 mne to dr. hovoril, že nech sa nezľaknem, ak pri močení, alebo len tak nájdem na vložke tekutinu do modra....predpokladá, že ti robili aj diagnostickú laparoskopiu, však????údajne sa dáva taká tekutina, keď chcú zistiť, či sú vajcovody priechodné....a ešte, snažilkovať sa môžeš hneď ako budeš chcieť, hlavne, aby si sa dobre cítila.... 🙂 a dobré 2 mesiace nedvíhaj nič ťažké...aspoň tak mňa dr. upozornil, lebo predsa to bol zásah do organizmu a trocha ti to tam poodchyľovali 😉

dijanka
24. mar 2011

@kattkaa tak to som rada 😉 , že si ten signál chytila 😉 , kuk IP

mamartinka
24. mar 2011

@dijanka dobre dva mesiace?No mne teda nikto nic nehovoril.Len som mala na papiery ze max 7 az 10 dni sa setrit a nic tazke nerobit.No ja uz robim vsetko a nic mi nieje.Ani to najmensie.Ja som 2 den po laparke uz skalpovala po stolicke v nemocke a ladila tv na izbe co sme mali 😀 Ale kazda to znasame inak.Mne akurat pri tej hysteroskopii zo spodu museli nieco narezat aj lebo co aby sa dostali aj zo spodu do maternice.Prepacte za taky vyraz ale ked som isla curat potom tak mi to vsade tieklo.Cela som bola ocurana.Takze tak.A este sa mi stale chcelo len spat v nemocke.Mozno aj s tych infuziek.

jankohrasko
24. mar 2011

@mamartinka dakujem, som sa pytala mojho dr., ze to je tekutina, ktorou zistuju priechodnost vajickovodov, a ze ich mam priechodne. Manzel ma spermiogram madpriemerny, ja som ok, tak neviem, kde je problem. Ak sa nepodari prirodzene, tak mi povedal, ze po dalsej mrske budem chodit na inekcie ☹ uff, nechcem vediet co ma caka, po necelom roku snazenia, uz to beriem trocha s nadhladom. Jedno babo mame, tak si zatial uzivam malu 😝 Zatial som nezvracala, tak dufam, ze uz ani nebudem 😝 😵 😉 Dakujem za info, drzim paleky, aby to aj vam vyslo na prvykrat - bude pekny vianocny darcek 😀 😀 😀

jankohrasko
24. mar 2011

@dijanka asi ano, dnes tam bol moc frmol, ked ma prepustali. V pondelok idem do ambulancie na vybratie stehov tak povyzvedam od mojho dr. ze co ako kedy preco zaco naco :P dakujem za info 😉

mamartinka
24. mar 2011

@jankohrasko Dakujem.No ale ked mas vajcovody priechodne by sa mohlo zadarit aj prirodzene este.Ja mam tiez vajcovody priechodne a sme v poriadku obi dvaja.To ti vlastne tou laparkou tie vajcovody prefukli aby sa spermio lahsie dostali k vajicku.No ved uvidime ktora budeme skor.Mozno aj naraz sa podari tehulkovanie.Drz sa a davaj pozor na seba hlavne.

jankohrasko
24. mar 2011

@mamartinka Dakujem, no my chceme pockat az po mrske 😀 Neviem, kde je problem ☹ Zrasty nemam, vajickovody priechodne.. Doktor hovori ze je vsetko ok, a stale nic ☹ Ty budes urcite skor a potom posli tehuvirusy 😀 😝 😵 😉

mamartinka
24. mar 2011

@jankohrasko My sme tiez tak cakali tak uvidime.Kiez by si mala pravdu.No ale tu laparku robia nato aby sa zadarilo.To ti aj teraz po laparke povedali ze je niekde problem ci pred laparkou este?A ak ste uz aj vy v poriadku tak sa urcite zadari uz.Vajcovody mas tiez priechodne a to je hlavne. 😉

jankohrasko
24. mar 2011

@mamartinka praveze doktor povedal, vajickovody som mala priechodne, ze tekutina tadial krasne pretekala. To ze je problem niekde inde mi povedali az po laparke. Moj dr. mal povodne podozrenie na nepriechodnost vajickovodov, ale ta sa nepotvrdila, takze neverim moc, ze sa teraz po laparke nieco zmeni :( Tebe co zistili laparkou? Prepac, ak mi nieco uslo, nejak nestiham vsetko citat 😅

mamartinka
24. mar 2011

@jankohrasko mne praveze robili laparku a hysteroskopiu aby sa pozreli dnu co tam je.A ja som asi mala nepriechodne vajcovody tak mi ich prefukli.To si ale ja myslim ze som mala nepriechodne.To mi nepovedali lekari.A v Centre mi nasli neaky polip a nemohli sa stale dostat do maternice.Aj sa to pokusali odstranit ten polip v Iscare no nepodarilo sa.Preto mi z Iscare navrhla aby som si dala laparku spravit.Ze sa pozru co vlastne vnutri vsetko je.A tu mi aj popri tej laparke spravili aj tu hysteroskopiu a odstranili polip aj.A ten prisli vysledky dobre tiez chvalabohu.Co mohli ze mi tam krasne vsetko pocistili,polip odstranili.Ze aj ten polip mohol branit preco sa nam nedarilo.Ved uvidime.A ta laparka sa vlastne robi ten prefuk vajcovodou spravia.To je vlastne ta laparoskopia.Inak mi laparkou nezistili nic.Len ten polip som tam mala.Ale ja tiez moc nadej nedavam ze sa na prvy krat zadari.Ale snad do vianoc to bude.Inak my sme zdravy a na babetko mi to tam vsetko pripravili.Uz len zadarit sa musi.

dijanka
24. mar 2011

@jankohrasko tak to máš rovnakú diagnózu ako ja 😒 všetko v poriadku, mm spermiogram nadpriemer 95%, laparka dopadla nad očakávanie lekárov...aj moja dr. si myslela, že nemám priechodné vajcovody, ale všetko bolo v poriadku...a stále nič...po laparke som 7. mesiac a moja dr. mi povedala, že nech začneme s mm rozmýšľať nad umelým oplodnením....ja tomu fakt nerozumiem, keď už jedno dieťa máme a to sa podarilo na prvý šup, prečo toto stále niekde viazne...už 3 roky 😔

mamartinka
24. mar 2011

@dijanka Treba mysliet pozitivne a milovat sa hocikedy bude chut.A hlavne nemysliet nato.Aj psychika musi byt v klude.Ale da sa nemysliet nato?No nam sa uz cez 4 rok nedari a ked sa tak bude darit super aj po laparo ma asi picne ☹

dijanka
24. mar 2011

@mamartinka veď práve...myslieť pozitívne???? a dá sa to, keď ani po laparo sa nedarí??? a pri ťuťu-muťu nemyslieť na baby....to sa nedá 😒.....ale na druhej strane som vďačná, že máme aspoň jedno dieťa....keď sa nepodarí ďalšie, tak máme aspoň jedno....snažím sa myslieť pozitívne, ale nie vždy sa mi to darí....

jankohrasko
24. mar 2011

@mamartinka neboj, zadari sa 😉
@dijanka to fakt? to si ma moc nepotesila 😖 😒 ☹ 🤐 😨 My sme uz tiez rozmyslali nad IVF, ale bojim sa, ze ani to nedopadne dobre ☹ uz som taka skepticka, myslela som, ze to bude v nepriechodnosti vajickovodov ☹
Nam prva nasa sa tiez rychlo zadarila, tak som si myslela, ze aj druhe bude sup sup a stale nic ☹ A este mi vcera doktorka, ze kam sa ponahlate? Ze mam cas a bla bla ☹ ☹ No len ja mam na to viacero dovodov (mamine v 30-ke vybrali zenske veci, obe babky tak isto), tak som zacala stresovat ☹
Rodila si prve normalne alebo sekciou?

jankohrasko
24. mar 2011

@dijanka @mamartinka babulky, ja Vas obdivujem.. ze "mysliet pozitivne" my sa tu snazilkujeme uz rok a nikdy nebolo ťuťumuťu bez toho, ze by som na to nemyslela ☹ ☹ ☹ niekedy uz chytam depresivno.hystericke nalady ☹
Presne, ja som vdacna aj za to jedno, ale chcela som aby nebola moja dcerka sama, lebo nemame v rodine male deti ☹ Vzdy som chcela dve deticky 😉