Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

komisarka
25. máj 2008

ahojte baby, som tu opat, zajtra nastupujem do nemocnice a v utorok ma operuju. tiez si myslim ze to nebude diagnosticka laparo, a ked to tu citam, ze budem musiet cakat tak dlho na snazenie, je mi smutno 😔

puppa
5. jún 2008

ahojte baby, pred par dnami som si hladala na nete nieco o laparoskopii a natrafila som na tuto stranku. paci sa mi, lebo je tu mnozstvo informacii. V podstate ste mi uz aj odpovedali na moje otazky....ja idem na diagnosticku laparoskopiu v pondelok - v nedelu nastupujem do nemocnice (antolska, BA)....dost sa bojim, lebo som este nebola v plnej narkoze... ☹ ale urcite su horsie operacie. Mna by zaujimalo, ze kolkym vam sa podarilo hned po tomto zakroku otehotniet-myslim hned este v tom istom mesiaci. Som dost zufala, lebo sa s manzelom snazime uz 2 roky, manzel v poho po spermiograme a ja po niekolkych ultrazvukoch tiez, preto mi lekar odporucil lapa......dufam, ze to bude ok.....a hlavne ze to pomoze.....uz z toho vsetkeho nevladzem ☹

sue13
5. jún 2008

Puppa ahoj 🙂 Ja mam za sebou dve laparky, neboj zvladnes to uplne v pohode. Ani nebudes nic vediet, len sa zobudis s tromi malinkymi bodkami na brusku 😉 Mne laparka moc nepomohla lebo problem bol nakoniec uplne inde ale velmi mi pomohla pri urceni diagnozy a to je najlepsi zaciatok k vylieceniu 😉
Drzim velmi palce. pekny vecer 😵

puppa
5. jún 2008

sue13, dakujem 🙂 aj tebe pekny vecer, v podstate idem uz spinkat, lebo rano idem este lekarovi kvoli nejakym formalitam.....dobru nocku 😔

peja
6. jún 2008

ahoj puppa, ja som prave dnes 3 tyzdne po laparke na antolskej,
nicoho sa neboj, ja som uz vecer behala (skoro) ako srnka 😀 😉
operovali ma cca o 12 hod, cca o 15-tej som sa prebrala, o 17-tej uz lezkala na svojej izbe, o 19-tej som na chodbe sedela s manzelikom a popijala kafe z automatu a na druhy den rano hajde domkov 😉
a dierky na brusku mam len dve, kazda s jednym stehom
je otazne, ci ti laparka pomoze, ale v kazdom pripade budes vediet na com ste.... mne zistili endometriozu a nepriechodny vajcovod, takze ideme na IVF 😔

lenand
6. jún 2008

ja sa tiez chystám na druhu laparku 24.6 prvu som mala v roku 2003 a tiez mi zistili endometriozu a jeden vakjcovod nepriechodny a druhy len s casti ale nasadili mi liecbu a podarilo sa mi otehotnet a teraz chcem druhe a zas sa nedarí tak idem na prefuk

peja
6. jún 2008

lenand a aku liecbu Ti nasadili???
mne povedali, ze liecba neexistuje, liecba v mojom pripade bude len tehotenstvo a otehotniet prirodzene mam sancu tak 5%

lenand
6. jún 2008

pichali mi do brucha Zoladex injekcie 6mesiacou a nemala som mrchu a mala som akoby prechod ale tiez mi nedavali velku sancu na otehotnenie ale to mi doky povedal az ked som bola tehotna ze on to vydel skor na umele ale akosi to vyslo tak dufam ze to aj teraz vyjde

peja
6. jún 2008

aha, o tej 6-mesacnej liecbe som pocula, ale mne ju neodporucali...
tak drzim palce 😉

sigl
6. jún 2008

Ahojte baby, som tu nová. Chcem sa opýtať, či je tu niekto, kto má endometriózu. Bola som už na jednej laparoskopii. Otehotnieť sa snažíme od augusta a ešte to nevyšlo. pa

puppa
6. jún 2008

ahoj peja, dik za info 🙂 si ma trosku ukludnila, dufam ze aj u mna to bude podobne....v kazdom pripade sa ozvem ked sa vratim, a dakujem, ze mi drzite palceky.....pocity a skusenosti napisem hned ako to budem mat za sebou....tak papa a dobru noc vsetkym

lenand
7. jún 2008

ahoj sigl endo je potvora mala si aj liecbu nasadenu a co mas zasiahnute s endo mne napriklad upchava vajcovody idem na druhu laparku a prefuk tak uvidim ako to budem mat teraz zasiahnute

puppa
10. jún 2008

ahojte babulky, tak som doma z laparky.....napisem podrobne info ak mate zaujem.....

saska1
10. jún 2008

puppa ahoj...tak sem s podrobnosťami..kde si bola na laparke??a???

peja
10. jún 2008

ahoj puppa,
tak sem s infoskami, dufam, ze si to mala aspon tak ok, ako ja ... teda ten pobyt nemocnicny... a vysledky????

puppa
10. jún 2008

...no to je tak, ked pises a pises a potom ti zastrajkuje net a neposle sa ti - no napisala som slusne dlhy text,len sa mi neposlal - takze este raz COPY/PASTE!! :D
ok, takze ja som bola na diagnositckej laparke na antolskej BA. Prisla som v nedelu poobede - vsetky predoperacne a ARO vysetrenia som si urobila pocas minuleho tyzdna. Prisla som teda poobede, pri prijme som vyfasovala dva cipky a dve tabletky na vyprazdnenie a aj tabletku na spanie....tu som vzala ale az pred 22.00. Tak som sa ubytovala, hned som si dala cipky, o hodku tabletky. Nejako mi to neucinkovalo, tak som vecer sla spat a v noci ma to pohnalo na wcko....dobre sa mi spalo. Rano hned o osmej - po vizite po mna prisiel anesteziolog a sli sme na operacku. pred miestnostou som dostala "anjela" tu zelenu zasteru a samodrziace pancuhy s otvorenou spickou - bolo to komicke. Zoberte si zo sebou obycajnu gunicku na vlasy. Potom som dostala do zadku injekciu a odcupitala som si na operacku. Potom si uz pamatam len to, ze som zahliadla svojho lekara a potom mam uz len velke cierne okno :D. Zobudila som sa zevraj o jednej, prisiel ma kuknut manzel. potom som zas spala a zobudila sa az okolo stvrtej, prisiel ma pozriet brat, lebo dnes rano odlietal do zahranicia, tak to mu dovolili, inak sa nesmu prijimat navstevy. Mohla som pit len vodu a bola som naha. Mala som hadicku z mocoveho mechura, cize som mohla pit a nemusela ist cikat....to poobede bolo dost take divne, lebo som podriemkavala. Rano nas zobudili o piatej, zmerali tlak, teplotu, dali prec hadicku, naplaste z ran. No trochu som sa zhrozila, ked som to videla, lebo to su nevstrebatelne stehy....take anteny mi tam trcia....dva ma v pupku a jeden v podbrusku. Bolesti nemam....vypytala som si vcera po operacii injekciu na bolest a aj na spanie....Dnes rano uz bolo fajn, len mi robi problemy vstat a chodit, citim si tie ranky.....kedze ma nafukli plynom, tak si uz druhy den prdkam, ale to tak ma byt, lebo to musi ist von. Neboli to, len to je neprijemne tie stehy. Na wcko v pohode - kedze som mala len diagnosticku, tak ani nemam krv alebo ine veci v moci.
Musim povedat, ze lekari aj sestricky su na antolskej velmi mile, stale sa pytali ci nieco nepotrebujem, ci ma nieco neboli, ci som v pohode....naozaj sa starali.
A vysledok - no nepriechodny pravy vajcovod....no co uz :( ale ani plakat nemozem, lebo to citim....uz nech je piaty den a mi vyberu stehy...je to iba neprijemne. Ale su aj horsie stavy, mozno si poviete, ze co tu hystericim, ale som z toho velmi smutna.....no nevadi, nejako bolo a nejako bude.....
dufam, ze to niekomu pomoze, ak mate este otazky, kludne sa pytajte....drzim palce...

peja
10. jún 2008

puppa, kto ta operoval, napis do IP ak chces 😉
ja som mala ten pooperacny priebeh ovela lepsi... kto vie, od coho to zavisi....
a nemala som ani kateter ....
ja mam tiez pravy nepriechodny ☹
a ani mne tie tabletky a cipky prehanacie neucinkovali 😀

apophis
10. jún 2008

citam ze na antolskej to robia ovela setrnejsie ako v ruzinove. tam som mala vecer pred diagnostickou laparkou 2 poriadne klystiry. po operacii mam jednu ranu v pupku, dve male+ jeden zvlastny steh bez rezu v podbrusku a desat pichancov okolo pupka. mala som vnutrozilovy kateter na chrbte ruky, cievku na moc a z brucha hadicku ktorou vytekala krv. bola som 27.5. a rany sa mi este aj zapalili, tak sa stale hoja - natieram ich framykoinom. ale stavaju sa aj horsie veci 🙂

puppa
11. jún 2008

ja som sa dnes normalne uz postavila, trosku chodim po dome. V noci bolo horsie, lebo sa mi nespalo dobre na pravej strane, na ktorej vacsinou zaspavam. ale sa to pomaly zlepsilo. Dnes uz budem kazdu chvilu chodit - mam to v plane. Uz aj kaslem a kycham v pohode 😀 vcera bolo horsie....hihi....ale naozaj musim povedat, ze na antolskej su lekari aj sestricky velmi pozorni......ja mam zle skusenosti s kramarmi - tam ku mne cely den nik neprisiel.....a este na mna aj stekali ked som nieco chcela.....

peja
11. jún 2008

apophis, potvrdzujem, na Antolskej boli vsetci fakt velmi mili, sestricky uplne super. Aj samotny zakrok ... Ja som tam pred dvomi rokmi tyzden lezala, vtedy som nemala az taku dobru skusenost, preto som teraz mala trosku obavy, ale boli fakt vsetci ochotni, mili, stale sa pytali, ci nieco nepotrebujem 😉

lenand
11. jún 2008

kocky mna to caka az 24.6 a som zvedava ako dopadnem

puppa
11. jún 2008

lenand, drzim ti prstiky..urcite to zvladnes, neni to vobec hrozne, je to v pohode....neviem teda preco ides, ale dufam, ze ti to pomoze 🙂 ja sa uz neviem dockat, kedy skocim na mangelika 😀 😀 😀 uz je nejako netrpezlivy 😀

lenand
11. jún 2008

idem na prefuk laparoskopicky uz som bola pred 4rokmy a teraz idem zas vtedy mi zistili endometriozu a upchaty vajecnik jeden uplne a druhy ciastone a po liecbe sa mi podarilo ostat tehu a teraz idem zas lebo zas sa nedari takze uz viem ako to je 😉

katyhall
11. júl 2008

ahojte. Asi ma tiež čaká laparoskopia pre cystu na ováriu, podozrenie na endometriozu. Mám niekoľko otázok: operuje sa v polohe na chrbte alebo v gynekologickej polohe? Kvôli čomu je potrebné holenie, ak sa zákrok nerobí aj v pošve? doteraz som nemala pohlavný styk a čím dalej mám vačší strach z laparoskopie.

petra2505
10. aug 2008

Baby chcem sa spytat ci vam pomohla laparoskpia k otehotneniu?Nakolko sa nam 2 roky nedari v 10/07 sme absolvovali prvy spermiogram bol zly, minuly tyzden sme boli znova je vyborny uplne v poriadku a lekar ma poslal na laparoskopiu.Vsetky vysledky mam dobre, aj hormonalny profil a teraz zvazujem ci to mam podstupit.Dost sa toho bojim aj ked som ochotna pre babo spravit vsetko, ale bola by som radsej ak by bola ina moznost.Je to bolestive alebo mate po tom zakroku jazvy?

smejka
10. aug 2008

ahoj petra....my sme na tom podobne...teda az na to ze nevieme ci sa nam spg polepsil....boli sme minuly tyzden na kontrole v Heliose a pztala som sa na laparoskopiu....Dr mi ju neodporucala nakolko mam vsetky vysledky ok....povedala ze netreba to silit a zasahovat do organizmu....tak som sa pytala na HSG..povedala ze je to bolestive...no ak chcem tak ma posle na to....ja som chcela hlavne kvoli tomu aby sme mohli ist na IUI...aby som mala istotu ze vajcovody su priechodne a ma to vyznam...
tak neviem ci som ti pomohla...mozno skor zneistila...no citala som dost ze ktore boli na laparoskopii coskoro otehu....daju sa tam odstranit nejake loziska endometriozy a pod....musis zvazit sama....jazvy su minimalne a bolestive..asi zalezi od prahu bolestivosti tej ktorej zeny...
vela stastia a daj vediet ako si dopadla 🙂 ...do skoreho tehulkovania 😉

petra2505
10. aug 2008

smejka pomohla si mi, vies ja som mala minuly tyzden 3 poz tehu testy a v piatok som dostala menzes, som uplne z toho mimo, 2 roky cakame , ze sa nam to podari a stale nic...mame doma jonasov vypocet, tento mesiac pojdeme podla toho len 2 krat a stale dufame, ze uz uz sa to podari.....skusim pockat s tou laparkou, vsade citam, ze to boli a ja sa toho velmii bojim....
aj ja prajem vela stastia.....

smejka
10. aug 2008

petra ked je spg v norme tak pockajte..ved na laparku sa da ist i ked sa nebude darit dlhsie...ozaj ako sa vam podarilo upravit spg?

petra2505
10. aug 2008

vitaminm E a Valopron Maxx najskor bral ten E a mesiac po nom Valopron Maxx 3 balenia, nic viac, nic sme nekombinovali a pomohlo a to sme mali astenozoospermiu

smejka
10. aug 2008

petra vdaka....veim ze vam to coskoro vyjde....peti skus i ty nejake cajiky aby bola dobra ovulka a bude to 😎 ...urcite daj vediet potom 😉