Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

kattkaa
12. okt 2012

@dijanka no vidis, po malom mas uz druhe zelanie naplnene 😉 , kuk IP, Opatrujte sa 🙂

dijanka
15. okt 2012

@kattka tak nejak,ale este 2by sa mohli splnit:zdravie a spanok-noci mame trosku rusnejsie,kuk ip-nie som narocna,ze?:-\

kattkaa
15. okt 2012

@dijanka neboj to sa casom upravi. "Teraz som mudra, ale pockaj ked to mna za par mesiac tiez zastihne 🙂 ", kuk IP

dijanka
15. okt 2012

@kattkaa ale tak zas to nieje také zlé, pri malej to bol extrém, takže toto sa dá zatiaľ vydržať, no ešte zvládnuť piatok a sobotu, kuk IP

kattkaa
16. okt 2012

@dijanka no mas toho dost na vikend, hlavne sa opatruj a neprehanaj to, kuk IP 😉

dijanka
17. okt 2012

@kattkaa poviem ti, že najradšej by som bola, keby bol už pondelok... to nás čaká poradňa..., kuk IP 😉

kattkaa
18. okt 2012

@dijanka a ja chcem nech uz je piatok poobede 🙂 , Davidko je krasny 😵 , kuk IP

dijanka
24. okt 2012

@kattkaa som rada, že je všetko o.k 😉 , my sme tiež krstiny zvládli bravúrne 😵 , kuk IP

kattkaa
25. okt 2012

@dijanka tak super, uz to mate za sebou 😉 , kuk IP

dijanka
26. okt 2012

@kattkaa presne tak, je super, že už to je za nami, no malinký je akýsi nesvoj :-/. , kuk IP

kattkaa
29. okt 2012

@dijanka nie je urieknuty ? Hmmm...kuk IP

dijanka
3. nov 2012

@kattkaa no neviem, máme aj červenú stužku, tak snáď nie.... kuk IP

kattkaa
5. nov 2012

@dijanka to je dobre, dufam ze uz je lepsie, kuk IP

kattkaa
13. nov 2012

@dijanka Drzim palce nech uz koliky prejdu, kuk IP 😉

nathuska
14. nov 2012

Ja som mala 6cm cystu na lavom vajecniku, laparoskopicky mi ju odstranili a doktor mi povedal ze by som mala cim skor otehotniet len som sa nato este necitila. Teraz by som uz aj chcela tak s priatelom sa stvrty mesiac snazime doktor mi predpisal clostilbegyt chodim na pravidelne prehliadky po clostile mi narastli dva folikuly jeden mal priemer 10mm a druhy 14mm v utorok som bola na kontrole a jeden folikul mal 15mm a ten druhy zevraj zakrvacany tak ze mam zobrat dalsiu davku a ynovu prist. Doktor mi povedal ze endometrioza nie je dobra choroba ze treba brat lieky , ale ze som este mladucka tak uvidime. Myslite, ze ten clostil pomoze? Mate s nim niektora skusenost? dakujem za odpovede 🙂

kattkaa
11. dec 2012

@nathuska ja som mala tiez taku velku cystu, ale tkz.cokoladovu, naplnenu krvou, podstupila som LPS a vajecnik sa zachranil. Odporucali mi otehotniet co sme aj s mojim manzelom chceli, ale akosi sa nedarilo, potom mi zistili ze vajecnik po cyste len vykonava hormonalnu funkciu, mala som aj cyklus bez ovulacie, nasadili mi Parlodel, z ktoreho mi bolo pekne zle, nakoniec po dohode s muzom som ho vysadila, lebo som nevedela v praci fungovat a pila som len alchemilku, nakoniec mi cyklus nabehol sam. Co sa tyka tej cysty tak som mala aj diagnozu endometriozu ale moj lekar mi nenasadil ziadnu hormonalnu liecbu, nakolko je to dobra chemia a tie neziaduce ucinky, takze ma len sledoval. Nakoniec som uz upustala aj od normalneho otehotnenia a zrazu rok a pol po LPS, som zostatnicovala, vydala sa a na svadobnej dovolenke som ani neviem ako otehotnela 🙂 . Zrejme ma vsetko svoj cas a netreba tlacit na pilu, aspon u mna sa to nakoniec potvrdilo 🙂 a teraz cakame chlapceka 🙂 . Tak drzim silno palce 😵

nathuska
31. dec 2012

@kattkaa Ďakujem Katka 🙂 uz sa aj mne podarilo otehotniet po dvoch mesiacoch uzivania clostilu.Robila som si dva testy a obidva ukazali ze som tehotna tak uz len po sviatkoch doktorovi nech mi to potvrdi 🙂

kattkaa
1. jan 2013

@nathuska Jej tak super 😵 gratulujem a drzim silno palce nech je vsetko v poriadku 😉 . Ja som si robila az 5 testov nemohla som tomu uverit po takom case 😀 . Tak drzim silno place 😵

weru3ka
21. mar 2013

@pappo ahoj ozem sa psytat ked chcem len vysettenie ci mam prechodne vajickovody tak musim ist na operaciu..lebo som citalal ze ti tam daju len nejaku tekutinu a pozeraju cez sono tak teraz neviem dakujem keby mi to troska objasnis🙂)

pappo
21. mar 2013

@weru3ka áno ako píšeš dáva sa kontrastna látka a potom sa to rieši neinvazivne čiže bez operácie

pecka13
19. jún 2013

@dicinka1 ahoj nasla som tu spravu o laparoskopii, mam podobny problem ako si mala pred par rokmy , chcela by som sa spytat, ako to dopadlo a ci sa ti vdaka laparoskopii podarilo otehotniet, dakujem za odpoved

dicinka1
autor
19. jún 2013

@pecka13 ahoj..nie..neotehotnela som po laparke..zistili sme ze som ok..len manzel mal zly spg

pecka13
24. jún 2013

@dicinka1 Ahoj, aj moj manžel ma zly spermiogram , ja som v poriadku, a doktorka ma posiela na laparku, neviem co teraz.

dicinka1
autor
24. jún 2013

@pecka13 ahoj,ja by som na tvojom mieste šla..pre istotu..čo ked sa potvrdia nepriechodne vaječniky..alebo ina vec..ale je to na tebe..možno sa nenajde nič..ako u mna..a budeš si to vyčítat,že zbytočne si to podstupovala.. 😒

pecka13
24. jún 2013

@dicinka1 ďakujem veľmi pekne, ešte by som sa chcela spýtat, vam sa nakoniec po akom čase podarilo babätko a akou cestou? normalnu 🙂 , alebo dokt. dopomohli? 😕

zuzana172
24. jún 2013

ja by som sa na tvojom mieste neponahlala na lsk, ja som mala vsetky bezne vysetrenia dobre, takze ma tiez posielal doktor na lsk ale odmietla som s tym, ze najprv musi moj manzel na spg, zistilo sa, ze mal lenive spermie a pohyb zlym smerom, tak mu urolog predpisal Proviron a o 3 mesiace som zistila, ze som 4. tyzden tehotna. No a ked sme chceli druhe tak to po 2 mesiacoch uzivania znova pomohlo a mam 2,5 rocnu a 4 mesacnu bambulku 🙂 drzim palce

dicinka1
autor
24. jún 2013

@pecka13. Po umelom.... 😉

ketrinka25
25. jún 2013

@zuzana172 ďakujem že si sa zapojila, mne sa na laparku moc nechce, tiež sa bojim toho že nepomože ani tá, a budu mi chcieť skušať niečo ine, umele oplodnenie atď, ( bojim sa hlavne potom toho neustaleho kolotoča a sklamaní)asi by sme to ešte nejaku dobu vyskúšali , len je tu zasa ta otazka či mam tie vaječniky priechodne 😖

leona45
2. dec 2013

@zuzana172 Ahoj Zuzana, tvoj clanok som potrebovala, lebo moj lekar ma tiez posiela na laparosk. lebo nedari sa nam s babom. Manzel ide v piatok na spermiogram, ale my sme uz boli 2x pred 3 rokmi a uz vtedy nemal dobre vysledky, spomalene a malo. Ale vtedy sme to neriesili, a podla mna to teraz bude take iste mozno, ze este aj horsie. Zatial moje vysledky boli dobre. Tak som povedala lekarovi, ze najpr manzel. Ja sa strasne bojim lpsk. Tiez urobim to iste ako si ty pisala, najprv manzel nech si da do poriadku spermie

zuzana172
3. dec 2013

@leona45 ak ti mozem este poradit, nespomanula som to vtedy, obidvaja sme este uzivali Femigard. Ked bol manzel prvy krat u lekara, tak mu najprv kazal len zmenit zivotospravu, viac pohybu na cerstvom vzduchu (takmer kazde rano behal) a uzivat vit. E a selen a prist na kontrolu 6tyzdnov. Ja som hned objednala aj Femigard a obidvaja sme brali 3x1 lyzicku. Po 6 tyzdnoch na kontrole sa ho lekar rovno opytal, ze co este berie, lebo vysledky lepsie ako len po vitaminoch. A vraj uz o Femigarde pocul a nech ho teda uziva dalej a predpisal mu este aj Proviron a kontrola o 6 nesiacov. Na tu uz nesiel, bolo to zbytocne 🙂 Ja som mala pravidelny 28 dnovy cyklus. Ked som zacala brat Femigard, tak mi ho uplne rozhadzalo, (coho som sa aj zlakla ale budis, asi to tak ma byt). Raz som dostala menzes 1 tyzden skor, potom o 3 dni skor, potom 1 den skor a potom som uz nedostala. Lenze bol jun, horucavy a obcas sa mi stavalo ze pri zmene rocnych obdobi leto a zima som menzes nedostala alebo bol uplne slabucky. TAkze logiku to malo a po 5 rokoch snazenia ma ani nenapadlo, ze mozem byt tehotna 🙂 nemala som ranne nevolnosti, zmeny chuti.... nic , len menzes nebol, ale to ani nemohol byt🙂 Inac Femigard ak si uz tehotna, sa odporuca uzivat do 12tyzna tehotenstva, lebo vraj pomaha udrzat plod. Uzivala som pri oboch tehotenstvach. Nie je to lacne, lebo cena je 15eur /ks a 1 flasticka je na mesiac, pre oboch je to 30eur , co je myslim si dost, ale aj ked sa rozhodneme este pre jedno dietatko, znova ho objednam. Tu si mozes precitat vsetko co potrebujes http://www.hemann.cz/cz/11/femigard-i.html a pecitaj si poradnu a objednat si mozes na ohm.sk alebo hoci kde inde cez internet, resp. na ohm stranke su lekarne, kde ich mozes priamo kupit. Drzim palce a nech sa zadari.