Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

petra2505
10. aug 2008

smejka ovulku mam jak hrom, kazdy mesiac citim kde aj kedy taku ju mam silnu 🙂 teraz sa musim dat dokopy po psychickej stranke aby som na to 24 hodin denne nemyslela a snad to vyjde🙂 Prajem dobru noc, pa

smejka
10. aug 2008

peti len sa stale niecim zamestnavaj ...zacni prerabat stahovat organizovat...a nebudes mat tolko casu 😉 ....viem vsak ze lahko sa to pise...no aspon cast z toho sa da 😎 ..dobru 🙂

hugi
12. aug 2008

Ahojte. Nwboli ste na laparoskopii niekto v Nitre- ako to tam prebieha .Dakujem.

ibi
12. aug 2008

petra, keby sa dalej nedarilo, radim ist na zakrok! Vobec to nic nie je, ja som bola v marci a tie dva dni v nemocnici a tyzden na PN je NIC! Bolest je zanedbatelna, v pohode! Tiez nam dlhsie neslo a presne ako Ty - citila som stale kazdu ovulku, spermiogram bol v pohode a nic. Vysledok laparky - vsetko ok. Tak ma to najskor nastvalo, ze som bola zbytocne, ale ked som sa uz nedockala najblizsieho menzesu (mesiac po laparo) tak som bola HROZNE VDACNA za zakrok! Pekne vas to precisti... Drzim palce!

petra2505
12. aug 2008

ibi vies ja si myslim, ze je to vsetko o psychike...ked je po laparke baba sa uvolni lebo si je ista, ze spravila uz vsetko a zostava len cakat a bud sa docka alebo prirode sa musi pomoct.....ja sa snazim dat teraz do neutralnej hladiny, na konika chodim minimalne, obchody s kocikmi a detskym oblecenim obchadzam a verim, ze sa dockam aj bez laparky lebo problem je skor v hlave a na tehotenstvo som sa upla na milion percent a som viac a viac sklamana ked to nejde.....mozno ma niektore baby chapu ako to myslim.....

ibi
12. aug 2008

Mas pravdu, psychika sa vzdy odraza vo fyzicne! Ja som taky pragmatik a ked ma to uz prestalo bavit - to cakanie, chcela som vediet na sto perc. ci som ok (mam 34r), aj napriek tomu, ze som nikdy nemala probl., prip. to hned riesit. Myslim, ze u mna to bolo to, ze pekne tekutinkou presli vajickovody,trosku to tam prebrali a vajko sa uchytilo a pekne si pockalo na spermijku, a preto som sa ani nebala, ze by bolo mimomaternicove, lebo som po laparo vedela, ze vsetko je priechodne. Take nieco ako oblecenie na deticky...uf, tak to je sebatryznenie! nam sa dlhooo nedarilo/pozri kedy som registrovana...a to este predtym sme sa pokusali, takze som presvedcena, ze laparka bola ten spravny impulz!

suzy23
12. aug 2008

Ahoj hugi, ty sa chystas na laparku do nr? ja idem tiez o par tyzdnov na operaciu do nr, tak si tiez hladam info ako to prebieha v nitre...

hugi
13. aug 2008

Ahoj Suzy. Ja som objednana na koniec septembra . A ty ?

suzy23
13. aug 2008

ahoj hugi, ja idem do nemocnice 2.9. takze ma budu operovat 3.9., ale ja mam dost velku cystu na vajecniku a kedze este nemam deti, tak mi povedal gynekolog, ze mi asi riadne rozrezu brucho, aby bola operacia co najsetrnejsia k mojmu vajecniku. ale o tom rozhodne az lekar 2.9. 😢

hugi
14. aug 2008

Ahoj Suzy . Napis mi prosim ta potom ako dlho si tam bola po operacii. A drzim palceky , aby ti vsetko dobre dopadlo.

macadi
14. aug 2008

Ahojte kočky 🙂 ja mám laparku už dávno za sebou...robili mi ju 13.5.08 na Kramároch, operoval ma úžasný pán doc. Rusňák... 😉 a aj mi vybrali jeden fuj to myóm... 🙂 následne sme mali v júli absolvovať IUI... no a vlastne už v júni, mesiac po laparke sa nám zadarilo a už máme malú fazuľku v brušku 🙂 ...chcem len všetkým snažilkám odkázať, že aby sa nebáli (ja som sa hrozne) a asi to fakt funguje a laparka vo väčšine prípadov pomôže... 🙂 a zároveň držím všetkým veľmi palce, aby každá jedna snažilka mala svoju fazuľku v brušku... 🙂 dievčence držte sa!!!! 🙂 😉 😀

smejka
14. aug 2008

macadi tak dodatocne blahozelam k tehu🙂...a preco ste vlastne mali ist na iui?

suzy23
14. aug 2008

ahoj hugi, dakujem, dam ti potom vediet, ale ja tam budem dlhsie o par dni, ak mi nebudu robit laparoskopiu ale klasicky rez.
este by som sa chcela spytat ostatnych bab, kolko dni pred operaciou ste si boli dat spravit predoperacne vysetrenia? mne kazali dat si spravit predoperacne vysetrenia u internistu a anesteziologa, ale neviem ci na tieto vysetrenia treba prist na lacno, ci sa budu pytat napr. na choroby v rodine a pod. staci si spravit tieto vysetrenia tyzden pred operaciou alebo trva dlhsie, kym budu hotove vysledky?dakujem

macadi
15. aug 2008

Ďakujeme smejka.... 🙂 no, my sme sa totiž snažili o bábo skoro dva roky. Lenže sa neskoro prišlo na to, že mám zníženú funkciu štítnej žľazy a kým sa to dalo do poriadku, tak už si mysleli, že nám pomôže IUI, no a nám sa zadarilo prirodzene. 🙂

smejka
15. aug 2008

jej macadi tak to je super 😎 ...zekam vela vela radosti v tehu i hlavne po nom 😵

macadi
18. aug 2008

smejka, ďakujeme... 🙂

aduska222
19. aug 2008

ahojte kočky, chcem sa opýtať či Vás dokróri poslali na laparku preventívne alebo bol na to aj dôvod? Lebo mne urobili testy a Dr povedala, že podľa výsledkov som nikdy neprekonala nijaký zápal a pod, že som nemala ani chlamydie a keďže som nemala nikdy ani žiadnu operáciu, tak mi laparku nedoporúča a doporučuje mi IUI aj bez laparky. Snažíme sa dva roky a obaja máme nejaké pb - slabý spg a trošku vyššie hodnoty hormonov, nie však extremne. čo si o tom myslíte?

mimka
19. aug 2008

auska, my sa snažíme tri roky, mali sme aj chlamýdie aj zle hormony...teraz je vše oki, mangel ma dobry spermio a mna čaka v septembri laparka... doki mi to odporúča, že ešte pozrie čo je vo mne a da mi pol roka po laparke na otehotnenie a ked nie, tak sup do centra 😉

mimka
19. aug 2008

aduska som chcela napísať 😅

a držím prsty aby laparka nebola potrebná a zadarilo sa bez nej 😉

peggyyy
19. aug 2008

aduska ja saom bola na laparke v májia poslal ma tam lekár kvoli tomu, že sa nám už rok a pol nedarilo otehotnieť. Manžel mal spermiogram v poriadku tak sme sa rozhodli pre IVF. A tou laparkou mi zistili, že mám nepriechodné vajcovody, takže jediný spôsob ako môžem mať bábo je IVF. Ja si myslím, že za to že pôjdeš na laparku nič nedáš a len aspoň zistíš prečo sa vám nedarí otehotnieť

aduska222
19. aug 2008

ahojte, no tak teraz neviem, Mám pocit že dr si je až moc istá, že pb je niekde inde, ale neviem nakoľko dokáže vylúčiť pb s vajcovodmi. Ono totiž toto mi povedala v Heliose a myslím, že oni sú fakt dobrý Na najbližšej návšteve centra sa na to popýtam podrobnejšie Díky za info 🙂

smejka
19. aug 2008

adi mne povedala presne to iste....no ja chcem predsa ist ak pojdeme na iui aspon na kontrastne vysetrenie HSG

petka2803
8. okt 2008

Ahojte!Chcem sa spytat,ci mate niektora skusenosti s laparkou v Nemecku,nakolko ju pravdepodobne budem musiet podstupit tu.Diky za info

xt1na
8. okt 2008

aduska,
ja som tiez bola na laparke, lebo som mala cystu a takto mi ju vyberali a tiez mi precistili vajickovody,
lebo sa nam tiez nedarilo. Po laparke som uz ani nedostala MS a otehotnela som Zial so zlym koncom,
ale otehotnela. urcite je to na nieco dobre, lebo ti to precistia a lahsie to pojde. 🙂

petka2803
9. okt 2008

Ahoj xt1na.Trosku sa vam vmiesam do rozhovoru,ak mozem🙂 Tak ten nestastny koniec ma fakt mrzi ☹ Chcela by som sa ta spytat,po kolkych dnoch od zakroku ste sa mohli dalej pokusat o babetko?A kolko si musela ostat v nemocnici?Tiez asi budem musiet podstupit laparku,trochu sa bojim,tak sa pokusam sa oboznamit,co a ako Dakujem

xt1na
9. okt 2008

Ahoj Petka,
no v nemocnici som bola len tri dni, je to fakt v porovnani s ostatnymi jednoduchy zakrok,
hned na druhy den po operacii som normalne vstala, isla na wc a tak. A s tym skusanim,
no ja si to uz nejako nepamatam, ale urcite to nebolo viac ako dva tyzdne, lebo ja dlhsie
nevydrzim 😅 . Ale to sme zacali tak postupne. Myslim, ze sa vobec nemas coho bat.
Ja som sa sice tiez bala, ale len toho, ze ma to bude boliet, ale nebolelo. To viac ma bolelo,
ked som bola na tom nestastnom zakroku a ked som sa prebrala. To ma bolelo riadne.

petka2803
9. okt 2008

Xt1na aky zlozity Nick 🙂 Tak to dufam,ze aj mna si tam moc dlho nenechaju 😠 A hovoris,ze sa mam naco tesit,ked sa preberiem z narkozy?Ak sa teda preberiem ☹ .Fakt sa len utesujem tym,ze mam este tento mesiac a ze sa to snad podari.Ved nadej umiera posledna 🙂 A este k tomu mam vypocet aj od Dok.Jonasa a mam len 2 dni rozdiel keby by som mala mat ten "stastny den",tak som zvedava...

xt1na
9. okt 2008

kludne mi pis tina, lebo to mam akoze z mena, volam sa martina, takze tina, x aby to nebolo take
fadne a 1 namiesto i. 🙂
vazne sa toho vobec neboj. ja som sa "tesila", ze budem mat po tom, doktor mi povie, ci mam
priechodne vajickovody a mozem sa pohnut dalej. toto je asi to jednoduchsie v porovnani s tym,
co si uz zazili ostatne baby, ked to tu tak citam.

petka2803
9. okt 2008

Ahoj Tinka,dajujem za vysvetlenie 🙂 A ako dlho si uz po laparke?A stale sa snazite ci uz cakas malinke? 😉

kkati
9. okt 2008

Ahojte, ja som dnes 2 týždne po laparke a naozaj sa nie je čoho báť 🙂 Domov ma pustili už na ďalší deň, čiže 24hod. hospitalizácia. Robili mi drilling, priechodnosť a HSG. Nemala som skoro žiadne bolesti brucha, len ranky som trochu cítila. Bolo to úplne v pohode a to som pritom veľký bojko a citlivka na bolesti 😒 Najviac ma bolelo hrdlo (z intubácie pri narkóze) a to teda riadne asi tri dni. Ani z narkózy mi nebolo zle, iba taká slabosť a hlad. Tiež som sa veľmi bála, lebo nikdy predtým som uspatá nebola, ale je to sranda, že ani neviete ako zaspíte a zrazu je po všetkom 😉 A hlavne som už teraz kľudná, lebo viem na čom som a je to vcelku OK 😎