Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

evelyin
16. okt 2007

Ahoj Vicka, asi tu nieje nikto, ja zajtra nastupujem , laparka ma čaká ešte tento týždeň, bojím sa úplne hrozne, snáď to prežijem.
To tu nieje nikto čerstvo po laparke aby nám napísal svoje dojmy? 😕 ☹

vicka3
16. okt 2007

🙂 ahoj...asi tu fakt nie je nikto kto by nám o tom povedal....čo už....poučíme sa na vlastných skúsenostiach... 😒 . Držím ti päste...aby to dobre dopadlo. 🙂 drž sa. Ja idem zajtra na vyšetrenie.
Dúfam že bude všetko OK, a hlavne sa neboj, lebo to bude horšie...ja som bola na HSG a nebola ti žiadna sranda ti poviem, a môj dr. tvrdil že to nie je nič. Potom som mu poriadne vynadala.. 😀 . Drž sa.

adulik16
16. okt 2007

pappo:ono je to pri tej laparoskopii u kazdej individualne a asi aj velmi zalezi, kde ti to robia. Ja som bola v Ruzinovskej nemocnici. Oholena som musela byt aj ja, ale klistir som si nemohla spravit sama doma. Robili mi ho dvakrat. Raz o piatej, den pred zakrokom a druhy asi o deviatej. Pribor, pohar a teplomer som nemusela mat so sebou, vsetko som dostala. Aj zupan a pyzamo-nocnu koselu. Nemohla som tam byt vo svojich veciach. Tak isto som ani nepotrebovala lieky od bolesti so sebou mat, vsetko mi tam dali.
Po operacii som sa zobudila a nic mi nebolo, ani zle, ani som nevracala a dokonca som nebola ani nejak unavena, nechcelo sa mi spat. Jasne, ze som prelezala cely den a noc, ale len som tak pospavala. A ani bolest som necitila🙂Na druhy den som isla domov.
Len teraz mam trocha problemy, predlzil sa mi cyklus a mam strasne slabu menstruaciu. Vraj sa to ma po nejakych troch mesiacoch upravit, tak som zvedava, teraz je to treti mesiac.

nelly3
16. okt 2007

vicka3: presne ako hovori adulik16, mna operovali, ale normalne rezom a to je ovela horsie, baby co boli po laparke tak vacsinou tam boli kratsie a mali aj mensie problemy, ja mam jazvu v podbrusku a ta ma bolela dost 😢 ale oholena som bola, doma som sa holila, klistir som tiez dostala vecer a aj rano pred operaciou a potom som mala hadicku na cikanie ci ako sa to vola / jeden den / a vyvod vedla rezu a aj baby po laparke ho mali a ten mi dali prec na treti den, ale niektorym aj skor. takze tak. drzim palce. 😉

karamelinka
16. okt 2007

vicka ja idem vo stvrtok na prijem a v piatok ma to caka 😒

karamelinka
16. okt 2007

nelly to vazne aj vyvod??? 😕

vavka33
16. okt 2007

Ja som mala laparku pred prvym tehu,neholila som sa,klistir mi dali,inak ziadna spec.priprava,len som nemohla den pred tym jest a od vecera pit.Po prebrati z narkozy ma strasne bolelo na hrudi,to s toho nafuknutia,co to tlacilo na pluca,inak jazvy som mala malinke,kratunke a hojilo sa to rychlo.Nemusite mt z toho strach,je to v pohode. 😉

nelly3
16. okt 2007

karamelinka aj vyvod, ale ja som bola operovana normalne, ale baby co boli po laparke tak ho tiez mali / mna operovali v ruzinovskej nem.v ba / 😉

karamelinka
16. okt 2007

vavka diky ja uz troska stresujem...uz aby bolo potom..len ja sa skor bojim co mi doki povie po nej...ze co mi je..zatial len viem ze mam vrodene vacsie vajecniky nepoculi ste o tom nieco? 😕

karamelinka
16. okt 2007

fuha...to som nevedela ze vyvod musi to byt neprijemne...a to kadial mi ten vyvod pojde? 😅

karamelinka
16. okt 2007

ejha asi som tu sama 😕

vavka33
16. okt 2007

ja som vyvod nemala a tiez som sa bala,co mi povie doki po operacii,ale bola som o.k a tyzden po nej som ostala tehu 😀

karamelinka
16. okt 2007

to je skvele vavka...
len ja sa bojim ze mam s tymi vajecnikmi nieco...a ak sa mozem opytat preco si boola na tej laparke?

karamelinka
16. okt 2007

boze keby sa to aj mne tak pritrafilo ☹

karamelinka
16. okt 2007

mam krasne deticky... 🙂 🙂

karamelinka
16. okt 2007

boze ja som somar mas krasne deticky co to pisem uz za blbosti

adulik16
16. okt 2007

Baby,tej laparky sa vobec nebojte,fakt to nic nie je. A ja som napr. hadicku nemala.HSG som absolvovala aj ja a to bolo fakt neprijemne. Laparoskopia je oproti tomu nic,ved ju vlastne prespite.Ja som sa najviac bala uspania a toho ako to tam bude cele prebiehat lebo som nikdy nebola v nemocnici.Ale fakt pohoda. Ak Vas baby nieco zaujima,kludne sa pytajte,odpoviem.

vavka33
16. okt 2007

Hsg mne spravili spolu s laparkou v narkoze-chvalabohu,lebo je to vraj bolestive,aj ked pre mna uz by asi nebolo,lebo tu najvacsiu bolest uz poznam.
Na laparke som bola,lebo som nemohla otehotniet,tak sa chceli pozriet aj dnuka,ale stacilo sa ma opytat ake dlhe mam cykly.No ta laparka je super,lebo uvolni vajcovody a spriechodni to vsetko,uvolni,preto radia vtedy sa pokusit otehulkovat.Mne to vyslo. 😉

adulik16
16. okt 2007

Hmm mne nie:(, tiez som bola na laparke preto, ze nemozem otehotniet.A nic mi nezistili.

vavka33
16. okt 2007

KAramelinka,som sa chcela opytat,ci ti v suvislosti s tymi zvacsenymi vajecniky nespominali,ze mas ovariálny hyperstimulačný syndróm. To vtedy byvaju zvcsene ajecniky,lebo mas nadmerne mnozstvo folikulov.
Ja som mala polycysticke ovaria,tea vajecniky-mla som vela folikulov,ale nedozrievalo mi tam vajicko-teda pola nich,ale to som len este nemala ovulku,lebo mi folykulometriu robili od 10teho do 15teho dna a ja som ovulovala okolo 22 dna/som teraz trochu od temy/

karamelinka
16. okt 2007

adulik diky je mi s vami lepsie... 😉

karamelinka
16. okt 2007

vavka este mi nic kokretne nehovoril..povedal mi ze musim ist na nu lebo nevie preco su vacsie ci maju koru hrubu alebo co je s nimi to mi len taky priklad povedat a budu mi robit a tu priechodnost
a co je to Hsg?boze ja som este taka nevedoma v tychto nazvoch

vavka33
16. okt 2007

to je ta priechodnost 😉

karamelinka
16. okt 2007

adulik a ako teraz pokracujes???

karamelinka
16. okt 2007

aha no boze to su ale nazvy je to fuska ich poznat ked si aj tieto fora citam tak len kukam ze co.. 😕

vavka33
16. okt 2007

ale ked tym prejdes budes to ovladat ako aj my 😀

karamelinka
16. okt 2007

no ved prave...len ja som este na zaciatku...este som neskusena a asi aj vystrasena myslela som si ze to nebude take zlozite sa prepracovat k miminku...no mylila som sa...uz snazilkujeme rok aj mesiac

karamelinka
16. okt 2007

idem si urobit cajik a za chvilku som tu...

karamelinka
16. okt 2007

cajik hotovy 🙂

adulik16
16. okt 2007

karamelinka, my sa snazime tri roky....a pokracujeme tak, ze mam za sebou prvu neuspesnu IUI a teraz vo stvrtok idem na konzultaciu, ze ako dalej.