Kyretáž v máji 2009. Podeľte sa o skúsenosti

trinitka87
10. júl 2009

Sama som to cele prezila v maji, podelme sa o skusenosti, ci chcete druhe babo, kedy sa zacnete snazit, kolko cakate a podobne.
Dufam, ze sa ku mne pridate a "pokecame" 😉

trinitka87
autor
14. júl 2009

caute baby
vitam nove co som tu este nestihla stretnut 🙂
citala som co ste stihli popisat, tittika, ako vidim dost veci si clovek musi " vykecat" aby sa k niecomu vobec dostal, aj ked ma na to mozno narok...
tiez ma zaujimalo ci sa byva potom na PN, vtedy sme sa k tomu nedostali, ale uz som sa docitala..

cukor
14. júl 2009

ahojte baby,som tu nová.v apríli som tiez potratila v 8.tyzdni.bol to môj uz druhy potrat.odvtedy som dostala už 2x mrchu ale bola strasne slabá,som z toho trosku na nervy,či pri tom čistení mi tam niečo neposkodili.vsak ma museli čistit 2x vraj tam niečo ostalo.takú slabu mensruaciu som nikdy nemala.

trinitka87
autor
14. júl 2009

ahoj cukor, vitam ta.
ja som bola v maji a teraz cakam na 2 MS, tak uvidim aka bude. prva bola uplne normalna ako predtym.
chcela som sa este spytat, po tom ako si prisla z nemocnice, bola si niekedy na kontrole u dr?

cukor
14. júl 2009

ahoj trinitka.jasne,ze som bola na kontrole.povedala,ze je to v poriadku,ze to môze byt.ale teraz mi zistili aj trombofiliu,takže si od septembra budem pichat fraxiparin a potom to skusim zas.

trinitka87
autor
14. júl 2009

cukor, nie u kazdeho to je normalne ze bol na kontrole ☹

cukor
14. júl 2009

nerozumiem tomu trinitka.ty si nebola na kontrole?

narciska77
14. júl 2009

Ahoj , ja som bola na kontrole na druhy den ako ma prepustili z nemocky, či mi klesa hcg v krvy ,potom po asi 5 tyzdnoch som bola na vyvolavacku ale aj tak mi MS neprisla... 😒 A potom zase a zase , takze od potratu som bola u dr. asi 4 x a stoho 3x mi robila aj ultrazvuk. 😉 takže Trinitka zmen dr. 🙂 ak mas pocit,že nerobí vsetko ako má..

trinitka87
autor
14. júl 2009

narciska, my sme sa o tom uz rozpravali..ved urcite by som si zapamatala keby mi kazal na kontrolu...vyslovene za toho pol roka kazal, pred druhym otehotnenim ze vtedy urobi vysetrenia.

miru.j
14. júl 2009

Ahojte babulky!Ja som tu dnes prvy raz.Snad sa mozem pridat.Som smutna a nestastna a tiez sa potrebujem vyrozpravat.Mam 35 rokou a dve deti (16dcerka a 17syn).Pred rokom aj tristvrte som sa znova vydala za muza ktory mi 7rokou pomaha z vychovou mojich deti a tolko spolu aj zijeme.Dlhy cas sme sa snazili o spolocny pokladik.Kazdy mesiac som cakala,ze mrcha nepride a ja budem konecne tehotna,ale vzdy som mala len depku koli jednej ciarke 😔 Nakoniec sa predsa len podarilo a somnou sa tocil svet od stastia.Vsetkym sme to povedali.Manzel ziaril.Bol to uzasny pocit...Nase stastie vsak netrvalo dlho v 5t som sla na pohotovost bo som krvacala.Nasadili mi Duphaston a ostala som doma na rizikovom 😔 Citila som sa dobre,dokonca mi lekarka povedala,ze mozme postupne znizovat davku lieku ked som tam bola v 8t.Bola som stastna.Dna 8.7.09 som sla na pohotovost pretoze som mala hnedy vytok,myslela som si ze to nebude nic vazne kedze som sa citila dobre a nic ma nebolelo 😔 bola som v 10t+2dni.Myslela som ,ze sa zblaznim ked mi lekar povedal,ze babatko nezije ☹ Plodik vraj odumrel medzi 8-9tt.Na druhy den mi robili kyret(neznasam to slovo)Stale nad tym rozmyslam,co som urobila zle.Riadila som sa radami lekarky,jedla len same zdrave veci,nenamahala sa...co sa mi to stalo a co sa stalo Vam?Vcera som bola u lekarky na kontrole,ma dovolenku a zastupovala ju ina.Dostala som antibiotika DOXIBENE,vraj by ma uz nemalo tak boliet v podbrusku a asi je tam zapal.Dufam,ze mi tam daco nenechali,nechcela by som to podstupit znova.Na ultrazvuk idem az v pondelok.Kazdy lekar mi hovoril nieco ine,jeden,ze mozme skusat o pol roka,lekarka,ze o tri mesiace.Co povedali Vam?Prosim napiste niektora.Dakujem!Miru ☹

tittika
14. júl 2009

ahoj Miru ☹ mne povedala 6 cyklov moja doktorka aj v prepustacej sprave z nemocky mam DOP:neotehotniet aspon pol roka 😠 nesnazime sa ale nechranime sa od teraz 😉

janettka
14. júl 2009

ahojky holky,jdu vás podpořit,taky jsem byla na kyretáži, už 2x a naposledy v květnu.Miru máme to podobné taky jsme se snažili s mým 2.manželem se kterým jsme vychovali moje i jeho děti....prostě osud nám nepřeje...

miru.j
14. júl 2009

Ahojte babulky!Moc vam dakujem za podporu.Ste tu take co ste si presli tym co ja 😔 aspon viem,ze ma dakto chape.Hovoria mi ved budete mat este babo,na druhy raz sa to podari... 😒 Ale ja som chcela toto babatko,tesila som sa nan,prihovarala sa mu a lubila ho.Manzel mi kazdy vecer pred spanim natieral brusko a daval nan ucho,nevadilo mu i ked som mu vravela,ze este nemoze nic citit ani pocut,on chcel byt v kontakte zo svojim drobcekom od sameho zaciatku.Citim ako velmi ma chce podrzat nad vodou,no vidim ako skryva svoj smutok,proste ma neoklame vidno ako sa trapi,dokonca som ho pristihla plakat,robil sa ze ma daco v oku...ale ja viem co mu bolo presne to co mne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Mas pravdu janettka osud nam nepraje ☹ Ja mam hrozny strach 😔 nechcem aby sa to opakovalo.Boze moj ako si to zvladla?Aj ostatne.Ako sa to da vydrzat? ☹

trinitka87
autor
14. júl 2009

☹ ahoj miru.j vitam ta
aj pre nas to bolo dost tazke, v zivote som nebola v nemocnici, jedla som pravidelnejsie nez predtym, od januara uzivala kys. listovu...

lubkabb
14. júl 2009

Ahojte snažilky...konečne som sa dostala za PC. Vidím, že ste dosť popísali.

cukor - ja som tiež mala veľmi slabé mrchy. Prvá prišla na 35. deň a trvala tak možno 2 dni a druhá prišla na 36. deň a bola len o máličko silnejšia - 3 dni a dosť (posledný deň už len také špinenie). Dr. mi povedal, že môže byť aj taká slabá. Robil mi sono a povedal, že je všetko OK. Chodila som aj na kontroly krvi, ako mi klesá HCG - klesalo pomalšie, ale kleslo. Takže sa neboj, všetko bude v poriadku. každý organizmus je iný. Tretia mrcha už hádam bude normálnejšia a dúfam, že príde aj v normálnom čase. Po nej sa už môžme snažiť.

miru.j - aj my sa doteraz trápime kôli tomu čo sa stalo - ešte nemáme žiadne detičky a strašne moc chceme. Ja som tiež brala antibiotika po kyretáži - berú sa preventívne, lebo vtedy je žena náchylnejšia na rôzne infekcie. Ja som mala ešte tú smolu, že som dostala alergiu na tie moje antibiotika - skoro mesiac som sa nevedela zbaviť vyrážok okolo úst a na perách. Príšerne to svrbelo a pálilo. Našťastie už je to za mnou. V piatok sa však ešte idem ukázať na kožné na kontrolu.

trinitka87
autor
14. júl 2009

lubka, a tie antibiotika sa beru len ked su nejake tazkosti? alebo su to nejake preventivne?

lubkabb
14. júl 2009

ahoj - mne ich dal dr. automaticky na prevenciu.

lubkabb
14. júl 2009

nemala som žiadne problémy, ani bolesti - len pre istotu, aby som niečo nechytila.

trinitka87
autor
14. júl 2009

aha, no to som totiz tiez nevedela ze nieco take existuje...

lubkabb
14. júl 2009

predpísal mi ich hneď ako som bola zaniesť prepúšťaciu správu z nemocnice.

lubkabb
14. júl 2009

a bola som ešte týždeň PN, keď som ich brala.

narciska77
14. júl 2009

Ahojte,pozeram,ze je nas uz zase viac... ☹ Miru,ono to prebolí aj ked určite nie hned.ja to mam ze sebou necele 3 mesiace a stále na to myslím. Vzdy sa vraciam k tomu ,co by bolo keby.....Počítam ,ktorý tt by som bola,cítam temu devember spoločný termín...no na to sa nedá zabudnut. Aj ked uz mam dve deti diez, toto som velmi veĺmi chcela.mozno ry to bol chlapec, každý hovorí, ze asi preto to takto dopadlo.sama neviem. ☹
Ja sa ,ale do noveho tehu pustat nejdem ,pretože v septembri nastupujem po materskej do práce 🙂

trinitka87
autor
14. júl 2009

narciska,presne aj ja to robim, aj na taku stranku chodim kde je vyvoj dietata v jednotlivych tyzdnoch,ake by bolo velke uz. ☹
boli to sice o nieco menej ale zabudnut sa neda nikdy. bolo to moje prve tehu a tak sme sa tesili..

lubkabb
14. júl 2009

na mňa dnes po dlhšom čase zas prišiel smútok. zasa boli slzičky.

trinitka87
autor
14. júl 2009

kebyze sa da,tak by som chcela byt tehu aj hned teraz,ale viem ze nemozem a musim pockat na tie vysetrenia a potom sa uvidi co povie lekar

narciska77
14. júl 2009

Uz som si aj jeden čas povedala, ze na konika nepojdem, Lubka sa smiala,že či to vydržím 😀 .Vydržala som necelé dva dni a zase som študovala 😉 .Ono to ale neni dobre trapime sami seba ☹

lubkabb
14. júl 2009

asi som z tej mrchy viac precitlivená. ale zajtra bude lepšie. preto si už idem ľahnúť. nech sa už dnešný deň skončím čo najskôr.

Dobrú noc.

trinitka87
autor
14. júl 2009

lubka prajem dobru noc a odpocin si

lubkabb
14. júl 2009

ďakujem a prajem aj vám krásne a oslobodzujúce sníčky.

trinitka87
autor
14. júl 2009

vacsinu som si len citala aby som zistila ako danu situaciu riesia ostatne,aky maju nazor, potom som zalozila tuto temu, i ked smutnu

trinitka87
autor
14. júl 2009

dakujem lubka... mne by sa pacilo kebyze uz je aspon september alebo oktober