Kyretáž v máji 2009. Podeľte sa o skúsenosti

trinitka87
10. júl 2009

Sama som to cele prezila v maji, podelme sa o skusenosti, ci chcete druhe babo, kedy sa zacnete snazit, kolko cakate a podobne.
Dufam, ze sa ku mne pridate a "pokecame" 😉

stacynka
27. aug 2009

len tentokrat som sa rozhodla ze to nebudem pisat do pasu nejaky cas, lebo ked som to minule napisala.... 😢

lora
27. aug 2009

Ahojte babulky, som tu nova, ale s podobnym osudom...bohuzial tento tyzden som sa tiez dozvedela, ze babo sa nevyvija, mala som byt v 10 tt a bolo velke sotva na 6 tt a bez akcie srdiecka. Bud. tyzden pojdem na cistenie, ak sa to potvrdi. Mate niektora skusenosti s ruzinovskou nemocnicou v Bratislave, kolko trva hospitalizacia ? Moja predstava je rano prist a vecer odist, ale asi je to dost naivne... Mam za sebou 2 diagnosticke laparky a nemocnic plne zuby... A mate niektora uz po 40-tke alebo blizo nej? Uz sa to aj bojim priznat lebo na mna doktori hladia ako na blazna, ze este chcem babo. Ale verte mi ci nie, aj ked 2 uz mam tie pocity ze strasne chcem su rovnako silne ako ked som mala 25 a chcela prve... Fakt ! Len v mojom veku (41) sa hrozim pol rocneho cakania na dalsie pokusy, ale som rozhodnuta este rok dva skusat. Mate prosim niektora skusenost, ze potrat (u mna MA) sa vyskytol po dlhom snazilkovani par rokov, alebo ste otehotneli pomerne hned a aj tak sa to stalo ? Patram ci tam je nejaka suvislost s liecenim neplodnosti alebo nie. Prosim ozvite sa mi a moc sa nad takou "starou babou" prosim nepohorsujte 🙂.

Vasa Lora

tinka76
27. aug 2009

Ahoj Lora - nikto sa tu nebude pohorsovat ... mam sice "len" 33 , a len jedno dieta ale inak sa citim rovnako ako ty ... tak ze uplne chapem, ze aj ked mas deticky aj tak rovnako silne tuzis po dalsich ...
Je mi luto, ze ta caka taky zakrok ... ale neboj je to rychle... S Ruzinovom nemam skusenost, ja som bola na kyret v Trnave. Ale mne robili kyret o 12,30 a o 18,00 hod som isla domov (oni ma teda necheli velmi pustit, ale ja som im povedala, ze ak ma nepustia jednoducho odidem, ze chcem ist domov a hotovo!!!) Takze ak budes po narkoze OK, tak ich urcite presvedcis...
Co sa tyka suvislosti ... tie by aj mna zaujimali ... ja som bola po KET ...predchadzajuci cyklus ale vysiel (mam dcerku)...

lora
27. aug 2009

tinka76, dakujem za mile slova. Pevne verim ze ti to vyjde si este mladucka. Aka stara je dcerka ? Moji maju uz 14 (chlapec) a 10 (dievcatko). Nevies ci vysetruju podrobne dovody potratu ? V praci zurila nejaka viroza, jedna kolegyna mala zapal pluc, tak neviem, ci aj to je dovod. Ja som to prezila bez teploty, len s bioparoxom, bolelo ma hrdlo inak len nadcha. Alebo to bolo len "stare" vajicko, bohuzial, takych mam uz asi hodne☹. Ako dlho po takejto skusenosti ste sa zacali opat snazit ? Kazdy hovori inak ale pol roka cakat urcite nevydrzim...

trinitka87
autor
27. aug 2009

lora

presnu pricinu nedokazu povedat nikomu preco sa to stalo. pricin moze byt vela. ja som ani chora nebola a predsa sa stalo.
sice aj mne hovorili ze pol roka sa ma cakat, ale po kontrole a 3 riadnych MS mi bolo povedane ze uz mozme skusat tak sa tesime lebo tiez by som nevydrzala cakat az pol roka. tak uvidime

reni1981
28. aug 2009

Ahojte, tak som včera bola u lekára, vyšetril ma, no a jeho slová zneli takto: hm..., no na tehotenstvo to nevyzerá, nie, nie, asi to tehotenstvo nebude..., vaječníky sú v poriadku, cista tam žiadna nie je, ale ten žlčník..., no ale tehotentstvo to nebude určite, ale ani to nevyzerá na to, že by ste mali dostať menštruáciu..., ale lieky dávať nebudeme, necháme to na prírodu..., dodávam, že pri vyšetrení vbehol k nemu ďalší lekár, trošku skúšenejší a hneď ako uvidel monitor sa pohoršoval, že čo tam pre Boha môžeš vidieť, veď to máš celé rozladené, tak mu tam do toho ťukal..., uniklo mu, že sa sťažujem na bolesti v podbruší..., test stále -.

všetkým Vám držím palce, moc-moc...

Lora - úplne ťa chápem, podľa mňa je jedno koľko má žena rokov..., tie city sa nemenia..., ja mám 28 a prežívam to isté a mám 7 ročnú dcérku...

lora
28. aug 2009

trinitka drzim palce, reni - co su ti doktori uplne mimo ? Co to nakoniec bolo ? Nechces zmenit lekara ?

reni1981
28. aug 2009

Uvažovala som nad zmenou lekára, ale je to akože "známy"... a u neho som rodila aj dcérku a bola som s ním spokojná..., lenže po tomto potrate..., neviem..., ako tu čítam ako všetkým niečo odporučil lekár, kyselinu listovú a podobné veci..., mne sa ani len nepozrel na výsledky z patológie ☹ , proste len, aby sme počkali a bude všetko ok..., tak teraz som sa rozhodla, že počkám, urobím si ešte o týždeň test a keď bude -, tak asi bude mať pravdu a musím čakať...

lora
28. aug 2009

reni lekari su velakrat aj skupi na slovo.... dobre je si pozerat aj ine nazory na internete, ale na tvojom mieste - ak zatial nechces menit lekara - by som aspon konzultovala aj s inym. teraz ked mal moj Dr podozrenie na zly vyvoj babatka a isiel na 2 tyzdne na dovcu, som nevydrzala a po tyzdni si isla jeho podozrenie dat potvrdit do sukromneho centra, kde mi urobili uzv za poplatok 50 eur ako samoplatcovi na vlastnu ziadost, stalo mi to vsak za to, lebo som bola dost nervozna. potvrdili MA a taraz v pondelok idem po dovolenke za mojim Dr, ktory mi to urcite potvrdi 3.krat a objedna ma na cistenie. je to dost blby poci ze mam v sebe 2 tyzdne odumrety plodik ale snad nedostanem zapal som OK a kazali ist na pohotovost len ked budem krvacat. som fyzicky v pohode tak som sa rozhodla cakat na mojho Dr ale myslienkami som uz pri snazilkovani o 2 mesiace.... dufam ze to bude stacit na regeneraciu.

reni1981
28. aug 2009

lora-verím ti, ja som mala v sebe odumretý plod aj počas našej svadby ☹ a to na svadbe sme oznámili, že budeme mať bábätko, dovtedy o tom nikto nevedel, po svadbe mi však potvrdili AM, ešte som čakala týždeň, potom deň pred čistením som začala strašne krvácať a hneď som utekala do nemodnice, kým som sa dostala na sálu mi to odišlo samé...bolo to hrozné...druhý deň si ma tam ešte nechali a na tretí deň som išla domov...

lora
28. aug 2009

reni to je mi velmi luto ze si mala takuto skusenost a to hned po svadbe. muselo to byt psychicky krute. ja si hovorim ze kym nebudem opat aspon v 12. tt nepoviem nic ani len manzelovi... a dcerka Vikinka sa podarila potom na druhy pokus ? dufam ze si nemala viac takychto zazitkov... ja som pevne odhodlana v nemocnici byt len 1 den, psychicky nemocnice velmi tazko znasam, ak ratam porody bola som tam uz 7 krat a stacilo, radsej im podpisem reverz. po akej dobe potom ste sa zacali snazit ?

reni1981
28. aug 2009

lora-dcérku som mala ako 21 ročná z prvého manželstva, nedopadlo to dobre a rozviedli sme sa, keď malá mala 3roky. Teraz som sa vydávala druhý krát. Teda stalo sa to teraz 10.06., presne po 6 týž. som dostala a síce by sme ešte mali čakať, nuž stalo sa..., ale tak uvidíme, možno z toho ešte teraz bábo nebude, tak nabudúce..., len nestrácať nádej!
To rozhodnutie je dobré, ja som sa tak tiež rozhodla, že už nikomu nepoviem nič, len keď to bude isté, po 3mes., bolo to hrozné, keď po svadbe prišla tá správa o AM..., týždeň som nevyšla z domu a nechcela som nikoho vidieť. Ale manželovi to poviem..., je jediný ktorý má právo o všetkom vedieť 🙂

lora
28. aug 2009

reni drzim palce aby to vyslo, mas podstatne mladsi organizmu tak verim ze to dobre dopadne 🙂. s tym manzelom mas asi pravdu, ze ma pravo vsetko vediet, ale ked som ho videla takeho zroneneho a mame uz svoje roky trochu sa aj bojim ze mi to uz zakaze 🙂.

tinka76
28. aug 2009

Napisala som dlhy prispevok a niekam sa mi stratil ... 😒

Reni - no tiez to teraz nemas lahke ... tazko je radit, ale ako vravi Lora asi by som aj ja skusila nezavisly posudok...

Lora moja derka je este relativne malicka ma len 22 mesiacov , ale my uz nechceme dlhsie cakat ... ina k nie po kazdom potrate zistuju pricinu, to az ked sa to stane opakovane ..1x to beru akoze stalo sa 🙄 ...

Inak sme na tom rovnako, ja si tiez myslim ze u mna MA sposobila viroza. Tyzden predtym ako som zacala spinit bola chora dcerka aj manzel ... a ja som to sica zvladla bez liekov a bez teploty, ale tri dni som vobec nemala hlas a kasel ma trapil este v nemocnici 😒 😖 ... tak "snad to bolo len z toho" a viackrat sa to uz nebude opakovat!!! Aj raz ma to skoro dorazilo ...

Inak Lora velmi ta obdivujem, ze to tak dobre zvladas ... mne ked povedali ze je koniec trvala som na zkroku co najskor a hned ist domov aby to bolo co najskro za mnou...

Inak co sa tyka pauzy vacsina lekarov vravi 3x menses a moze sa opat... nie pol roku ... a pritom vela kociek otehotnie este skor a je to v pohode ...

reni1981
28. aug 2009

hm, tinka bude mať pravdu, ja som v čase keď som zistila, že som tehotná mala zápal močových ciest, ale to až tak, že som pár dní krv cikala, bolesti nenormálne a brala som len urinal a pila urologický čaj, ja to pripisujem tomuto, že sa to stalo preto, lebo inak nezvykávam byť často chorá...
za chvílku utekám domov z práce, tak sa držte...ajojte zatial

hnedoocka23
29. aug 2009

ahoj holky....jak se máte???vítám tady nové 🙂 a at se brzy zase zadaří......tedkom nemám moc čas na vás,mám dost práce....ale na snažilkování se vždy čas najde.....dneska jsem 16DC....tak jsem zvědavá,co z toho bude za 14dní..doufáme,že //.... 🙂 ale neřešíme to,necháme se překvapit.......holky mějte se....já zase nakouknu,papá 😎 držím palečky snažilkám

trinitka87
autor
30. aug 2009

caute baby co mate nove?? 🙂

lora
30. aug 2009

ahoj babulky, nedalo sa skor pisat. Tinka, pises ze ma obdivujes - no priznam sa ze tento tyzden bol kruty, vediet ze je koniec a cakat lebo moj Dr je na dovolenke. Ale ten co som k nemu isla sa pocas dovolenky mojho Dr netvaril ze to chce alebo ze to vobec treba urgentne riesit a ja som nevedela co robit tak som sa rozhodla cakat na mojho Dr. V pondelok je tu z dovolenky, idem k nemu az podvecer, potom 1.9. je sviatok - no som zvedava kedy sa konecne na ten zakrok dostanem... Mozno az koncom tyzdna a to uz budem z toho hotova. Uz som duchom pri dalsom snazeni a toto mi to len predlzuje... Viete mi niektora presne povedat co vsetko zistuju ak sa MA opakuje ? Ake vysetrenia robia ? Ak to bola infekcia co babo zabila to by snad mohli odhalit aj po prvom MA. Davali ste sa nejako vysetrit po MA u Dr alebo inde na vlastnu past ? Neviem ci by aspon preventivne nemali dat antibiotika ked uz nevedia zistit ci bol zapal alebo nie. A este sa ho chcem spytat zajtra, co sa da robit ak v buducnosti otehotniem ako predidenie tomu aby sa to nezopakovalo. Ci zostat na PN od zistenia tehu aby ma v robote zas niekto nenakazil, alebo ci vedia dat nejake lieky na podporu udrzania tehotenstva, alebo da sa vobec nieco robit aby sa to spravne podchytilo od prveho dna ? Alebo sa nic robi neda a len cakat ako to vyjde ? Ake mate skusenosti ? Zajtra na mna myslite !!! A ja myslim na Vas na vsetky, ste statocne bojovnicky.

stacynka
31. aug 2009

lory, k tej otezke ze co sa da robit na podporu udrzanie tehotenstva, ja som sa rozpravala hned s lekarkou na rovinu ze ako sa bude dat hned chceme babo tak mi predpisala na tri mesiace pred kyselinu listovu a ze hned jak zistim ze mi len par dni meska mam dojst a preventivne mi predpise nieco proti krvacaniu takze beriem duphaston 2x1 tbl. a samozrejme mam sa co najviac setrit a vyhybat sa chorobam...

hnedoocka23
31. aug 2009

ahoj loro,to mě mrzí..je to nespravedlivé,ale něco špatné je vždy k něčemu dobré...a tak se netrap.....já měla 14dní po kyretě kontrolu,vše bylo ok a tak jsme se mohli hned po 1.ms snažit....žádné antibiotika jsem nedostala...já myslím,že DR.ví co dělají 😉 no a beru jen kyselinu listovou už 3měsíc,nic víc....já tabletky calibrum atd neuznávám..mám vyváženou stravu a není nad čerstvou zeleninku,ovoce...jediné,co ti pak můžou na podporu těhu dát(udržení)utrogestan...
já myslím loro,že to nijak neovlivníš,příroda je mocná a pokud to tak má být můžeš potratit i příště....ale věřím,že vše dopadne příště na jedničku s hvězdičkou....držím moc palečky 😵 😵 😵 😵

Všem holky 😵 😵 😵 😵 😵
Já pádím do práce....tento týden ještě snaženíčko a pak už budu očekávat bud // nebo mrchu 😕 😉 papá holky

lora
31. aug 2009

Dievcata dakujem za drzanie palcekov, zajtra sa ozvem co povedal Dr a kedy idem na zakrok. Zatial sa drzte, myslim na vas.

lora
31. aug 2009

no, na zakrok idem v stredu, vo stvrtok by som mala byt doma a potom odratat dva cykly a hura na to. Dr ma "ukludnil", ze v mojom veku sa to moze opakovat, ale dufam, ze nie. Dietatko sa uple vytratilo, na uzv videl len vak v ktorom bolo... takze doslova "strateny" potrat.

reni1981
1. sep 2009

lora - presne takto som na tom bola aj ja, na poslednom vyšetrení mi povedali, že sa to úplne vytratilo..., ale neboj, všetko bude v poriadku, uvidíš!
Dnes ráno som si robila test a je pozitívny 🙂 som taká šťastná..., síce čiaročka svetlejšia ako tá druhá, ale je tam...
Mám strach, ale snažím sa myslieť pozitívne, že bude všetko v poriadku tento krát!

trinitka87
autor
2. sep 2009

ahoj lora

co si sa pytala na to " udrzanie" tehotenstva tak ja som brala od uplneho zaciatku Utrogestan 3x 2 tobolky a vidis aj tak nepomohol... alebo nestacil a stalo sa. a to sa mi zda dost velka davka. asi sa stalo co sa malo stat..

tinka76
2. sep 2009

Lora - tak ti dnes drzim palce,nech to mas rychlo a "bezbolestne" za sebou ... hlavne, ze uz sa budes moct pozerat do buducnosti s pozitivnymi predstavami ... nabuduce sa to podari!!!!!!

Reni - 🙂 😎 😀 SUPER!!!! Kedy sa chystas pozriet dokyho??? Pojdes hned alebo chvilku pockas???

trinitka87
autor
2. sep 2009

inak, Reni aj ja prajem len dobre spravy od lekara... 😵
zajtra mam mat vysledky z vysetreni co mi lekar robil minuly tyzden...tak sa tesim a dufam,ze bude vsetko v poriadku

reni1981
2. sep 2009

Ahojte dievčatá, chystám sa za lekárom, aj manžel na tom trvá, aby to tehotenstvo bolo sledované od začiatku riadne, lenže veľmi uvažujem o zmene lekára, lebo keď tu čítam o starostlivosť vašich lekárov tak sa mi sánka otvára, lebo ten môj to nepreháňa..., čo vy na to??? Ako sa dá nejak jemne vyžiadať kartu, aby sa nenahneval? Je to známy, síce ordináciu má ďaleko od nás, tak som myslela, že sa vyhovorím na cestovanie..., ale potrebujem cítiť, že sa o mňa a o malé riadne bude starať, čo od neho nepociťujem ani napriek známosti... ☹

trinitka87
autor
2. sep 2009

drzim palce reni. 🙂

samozrejme, ze starostlivost je prvorada a dufam, ze sa nenahnevas, niekedy ani znamost nepomoze

a to s tym cestovanim je podla mna celkom dobry napad, hlavne ked sa tehu potvrdi a byvalo by ti zle.

tiez co sa tyka sledovania tehu, az sa nam teda podari, tak by som bola najradsej od zaciatku doma, pri prvom som sa veru nesetrila, nahanala sa a stresovala ☹ a preto by som radsej bola v pokoji a radsej castejsie k dokymu ako keby malo byt neskoro...

reni1981
2. sep 2009

presne takto rozmýšlame aj my s manželom, tak asi to urobím tak, že počkám, pôjdem k nemu a keď sa tehotenstvo potvrdí, tak mu poviem, že sa prehlásim k nám, kvôli cestovaniu, veď aj tak, keď to vyjde v zime sa mi nechce moc cestovať..., mal by to pochopiť...
ďakujem, že mi držíte palce, ste zlaté, snažím sa byť šťastná a myslieť pozitívne, ale v kútiku duše sa stále modlím, aby to nedopadlo tak ako naposledy...

trinitka87
autor
2. sep 2009

priznam sa ze ja mam take iste pocity a myslienky, aby sa to nezopakovalo,ale na druhej strane sa snazim mysliet pozitivne ze nabuduce to vyjde a bude vsetko v poriadku.
vela som tu citala ze malokedy sa MA opakuje a druhe tehu je bezproblemove, tak v to verim, uvidime.

inak to je pravda, ze v zime cestovat na kontroly je nic moc...