Kyretáž v máji 2009. Podeľte sa o skúsenosti

trinitka87
10. júl 2009

Sama som to cele prezila v maji, podelme sa o skusenosti, ci chcete druhe babo, kedy sa zacnete snazit, kolko cakate a podobne.
Dufam, ze sa ku mne pridate a "pokecame" 😉

zuzanaleginova
9. sep 2009

Ahojte baby.

ja som tu nova, a hladam odpoved na moju otazku. min. tyzden som samovolne potratila v 9. tyzdni.vcera som bola na kontrole, vsetko odislo samo. chcem sa vas opytat, aku mate skusenost s prsiami. boliet ma uz nebolia,prestali hend ako som zacala krvacat, no este stale su vo velkosti ako pred SP. vcera ked som bola u lekara, som bola tak vystresovana, ze som sa na to zabudla opytat. asi si budem musiet zacat pisat listocky z otazkami 🙂 dakujem vam za odpovede...

tinka76
10. sep 2009

Zuzana - to ma mrzi, ze je tu dlasia, ktora to musela zazit 😖 ... ale inak Ta vitam medzi nami. Ja som nemala s prsiami proble, tak ti mozno poradi ina babulka. Ale ono asi prirodzene trva kym sa vsetko hormonalne upravi a tak by som si z toho nerbila po tyzdni stres. Uvidis po prvej mrche, to uz by malo byt vsetko OK... drzim palce*!

trinitka87
autor
10. sep 2009

ahoj Zuzi, tiez ta tu vitam, i ked vzdy je smutne vitat tu niekoho po takejto skusenosti.

neviem, nemala som taky problem,skorej ked som zistila ze som tehu tak podla bolesti pri dotyku prs, a po urcitej dobe, to same od seba prestalo, nic ma nebolelo ani mi nic nebolo a to bola asi predzvest toho zleho co sa stalo ☹

tinka76
11. sep 2009

Ahoj Trinitka - vyzera to ze uz len mi dve sem chodime nakukat ... dufam, ze je to preto, ze sa ostatne babulky uz presunuli do tehu diskusii 😉 ... verim ze ich budeme nasledovat 😎

trinitka87
autor
11. sep 2009

veru Tinka, len malo nas tu ostalo ☹
pozeram obcas ci tu niekto je a vacsinu nieje
v to dufam aj ja, i ked my sa budeme musiet posnazit aj tento mesiac a potom uvidime

trinitka87
autor
11. sep 2009

tinka76
11. sep 2009

Nejako sa obchadzame, ja som nakukala rano a nic ... a potom vidim, ze si tu bola zasa ty a ja uz nie ... 😖
Budem tento mesiac drzat palce Tebe ... my sa totiz zacneme snazit az nabuduci mesiac. Mrchu ocakavam niekedy okolo 28.9. tak snad uz potom to bude OK ... zda sa mi to teraz este stale ako vecnost... 🙄

trinitka87
autor
11. sep 2009

dakujem tinka.
niekedy nam ide cas rychlo a niekedy zase pomalicky...podla okolnosti. mozno tu niekto aj bude

ivomal
12. sep 2009

Ahojky holky, odjíždíme konečně na týden na dovču. Mrchu jsem stále ještě nedostala a to jsem v úterý byla na vyvolávačce, takže původně plánovaná dovolená na snažení bude dovolená s mrchou...nevadí, hlavně ať už dojde.

Za týden zase ahoj🙂 A snažilkujte, pokud to už jde🙂

lora
13. sep 2009

Ahojte babulky, dlhsie som tu nebola, ale som tu zas 🙂. Zuzanka, vitam ta medzi nami - rada by som poradila, ale ja som s prsiami problem nemala, ten napad s listkom a otazkami je vsak dobry. Ja som na tom bola podobne, otazky ma napadali najma po tom ako som od Dr odisla.
Som 11 dni po MA a kyretazi a co ma najviac prekvapuje, stale krvacam, aj ked mierne. Dr kazal na kontrolu az o 5-6 tyzdnov tak neviem, ci ist skor alebo to moze byt v norme. Ake mate s tym skusenosti ? Poradte . Inak suhlasim so vsetkymi babenkami co hovoria, ze casom to bude psychicky lepsie. U mna je to teda tak, len tie dni mi idu strasne pomaly, lebo mam 2-3 cykly pockat do dalsieho snazenia. Koncom buduceho tyzdna mam ist do nemocnice po vysledky histologie, pokial viem, nic moc tam nebude.

trinitka87
autor
14. sep 2009

ahoj lora,

asi to je individualne, ale niesi sama, co tak dlho krvaca. ja som bola na tom podobne cca tych 11-12 dni + potom bolo uz len take spinenie par dni. ale vsetko preslo a dokonca aj lekar ma pochvalil, ze mam vcelku pravidelnu MS s odchylkami par dni.

zuzanaleginova
14. sep 2009

ahojte. dakujem Vam. no uz je to trocha lepsie, resp. mensie.tak uvidim ako to pojde dalej. ono to chce cas na telo aj na dusu.ja idem dnes prvykrat do roboty, bola som PN doteraz. tak mi cas pojde rychlejsie a nebudem mat tolko casu mysliet na to, co by bolo keby. uz aby bola jesen ako sa patri, riadne dazdiva a ideme sa snazit zasa 🙂

lubkabb
14. sep 2009

Ahojte baby,

Trinitka ahooooj...dávno som tu nebola. Ako sa máš?

trinitka87
autor
14. sep 2009

ahoj lubka.

u mna nic nove zatial. cakam tento tyzden MS, uz aby bolo po nej a mohli sa snazit dalej. niekedy mam pocit, ze myslim len na to kedy budu plodne dni...

hnedoocka23
14. sep 2009

ahoj holky 🙂 tak já to dostala 29den...takže nic....ale další snažení je před náma 😉 papá,mějte se krásně....

lubkabb
14. sep 2009

u mňa je to podobné...my sme sa snažili už v auguste, ale nevyšlo to. Mrchu som mala minulý týždeň. Pozitívne je však na nej to, že prišla už načas na 28DC a bola taká silná akú som mávala predtým. Dnes som 10DC a práve počítam plodné dni. 😉

hnedoocka23
14. sep 2009

jsem taky ráda,že tělo funguje 😉

lubkabb
14. sep 2009

ja som mala dosť rozhádzaný cyklus celé 3 mesiace, tak už je to dúfam v normále.

hnedoocka23
14. sep 2009

to já ne,poprvé jsem to dostala 30den po kyretě,ted 29den.... 😉 papá,jdu pracovat...

trinitka87
autor
14. sep 2009

ja som dostala prve dva mesiace 16, a naposledy 13teho. no tento mesiac sa 13teho uz nestiha, mozno zase toho 16

lubkabb
14. sep 2009

a už ste sa snažili?

trinitka87
autor
14. sep 2009

ano, poctivo sme sa snazili 🙂

lubkabb
14. sep 2009

aj my poctivo a tak som verila, že to vyjde ☹

trinitka87
autor
14. sep 2009

mne dokonca lekar povedal kedy mam plodne dni ked som bola na kontrole aj tak nic z toho. i ked by som sa veelmi potesila, brala som to tak, ze na prvy krat by to musela byt velmi velka nahoda aby to vyslo. tak som, s tym aj trosku ratala, ze skorej nie ako ano.

lubkabb
14. sep 2009

no dúfam že september bude plodný pre nás všetky čo túžime po uzlíčkoch šťastia.

trinitka87
autor
14. sep 2009

pripajam sa aj ja k tvojmu zelaniu

lora
14. sep 2009

Ahojte aby som podporila snazenie, dala som si urrobižt vypocet plodnych dni a rizikoveho faktoru na www.chlapecdievca.sk. Mate s tym skusenosti ? Vraj ak sme už mali MA, treba skusat len rizikovy faktor 0, no a mne do konca aprila vypocitali najlepsie 1 🙂. potom uz len 3 a 4 co sa neodporuca.
A suhlasim s hnedoockou - dalsie snazenie nas len caka a to je na tom to pekne 🙂. Keby mi este par rokov ubudlo, bolo by to este krajsie 🙂, 🙂.
Krasny volny den, kto ho mate a vsetkym snazilkam vela uspechov. Zuzka, praca na to pomaha, mozem potvrdit - som par dni v praci a nemyslim tolko na to.

reni1981
16. sep 2009

Ahojte, nehnevajte sa, že som sa dlho neozvala, ale nemala som kedy. Predstavte si, volala som svojmu lekárovi, že mám pozitívny test, poslal mi recept na Duphaston, začala som ich brať dva krát denne, prestalo ma pobolievať brucho, pobolievajú ma len prsia a je mi občas nevoľno 🙂 , z čoho mám radosť. Ale..., hneď po tom na druhý deň som ochorela, 39horúčka a silný zápal močových ciest ako naposledy, k tomu viróza a strašné hnačky, po dvoch dňoch som v noci v kúpeľni odpadla, lebo už som nemala silu..., 112ka ma hneď brala do Ružinova do nemocnice, vyšetrili ma, určili diagnózu a nasadili antibiotiká Zinnat, vraj to v tehotenstve môžem, potom ma poslali na ultrazvuk, kde lekár potvrdil tehotenstvo, ale zvozil ma, prečo sme načakali tri mesiace..., odvtedy som doma na PN, ešte stále čakám na výsledky od obvodného, zisťuje, z čoho ten zápal zas..., potom mám ísť k svojmu gynekológovi na vyšetrenie, keď som mu volala čo sa stalo ho skoro porazilo, vraj mám odpočívať a odpočívať..., ale verím veľmi, že je to v poriadku a bábo rastie, teraz by to mal byť 7týždeň 🙂 a príznaky sú stále a ja som taká šťastná!!!!
Želám Vám všetkým všetko naj a veľa na Vás myslím...

trinitka87
autor
19. sep 2009

ahoj reni, dufam, ze si v poriadku

trinitka87
autor
19. sep 2009

este mi napadla otazka, ze ci chripka alebo akekolvek ochorenie moze oddialit MS...stale cakam a nic. len take fakt slabe obcasne spinenie, vcera trosinka a dnes. ale este stale sa riadna MS nerozbehla, tak neviem co si mam mysliet. aj test som robila, a nic. 😖