Kyretáž v máji 2009. Podeľte sa o skúsenosti

trinitka87
10. júl 2009

Sama som to cele prezila v maji, podelme sa o skusenosti, ci chcete druhe babo, kedy sa zacnete snazit, kolko cakate a podobne.
Dufam, ze sa ku mne pridate a "pokecame" 😉

trinitka87
autor
10. júl 2009

😕

miluse
10. júl 2009

co to zkusit v diskusi o zamklém těhotenství? 😉

trinitka87
autor
10. júl 2009

myslela som konkretne na tento mesiac, maj ako su na tom ostatne

lubkabb
10. júl 2009

Ahoj trinitka, ja som mala kyretáž 30.4....takže to je skoro máj. Snažiť sme sa pôvodne chceli po 2. MS, ale dr. najnovšie dovolil až po tretej. 1. MS mi prišla na 35. deň a 2. mi prišla dnes - 36. deň. Dúfam, že sa mi ten cyklus upraví na pôvodných 28 dní. Po tretej sa teda určite snažíme. Mám už skoro 30 rokov a nechcem to kôli ničomu odkladať. Dokonca ani kôli práci. Zmluva mi končí koncom októbra. Pred rokom som nastúpila do novej práce a preto som čakala s otehotnením skoro rok, aby som dostala zmluvu na dobu neurčitú. Kôli kríze som však dostala len na pol roka. To som akurát ležala koncom apríla v nemocnici a nevedela som, či bude malé v poriadku a či mi zmluvu predĺžia. Boli to riadne stresy.

lubkabb
10. júl 2009

Ale ak sa mi podarí otehotnieť a nepredĺžia mi zmluvu, tak kašlem na to nech...radšej si budem v kľude doma užívať tehotenstvo, ako riskovať tie stresy v práci. A možno to na mne ešte nebude vidno. Uvidíme.
A vy sa chcete kedy snažiť o bábo. Koľko MS ti už prešlo? Koľko ti odporučil dr. čakať?

lubkabb
10. júl 2009

Ináč, na koníku bývam len takto podvečer a večer...len cez víkend občas aj skorej. Som dosť pracovne vyťažená.

trinitka87
autor
10. júl 2009

sme na tom podobne tusim. ja som bola 7.5. a prva MS prisla 17.6. zatial a druhu cakam. doktor kazal cakat pol roka,ale sme si povedali ze pockame do septembra, to sa chystam doktorovi na kontrolu, dufam, ze bude vsetko v poriadku.tak asi koncom septembra, zaciatok oktobra urcite.
uz aby to bolo...

pracu tiez nemam bohvieako pokojnu, tiez plno stresov, a preto si aj myslim, aspon z casti ze preto sa moje prve tehu skoncilo tak ako sa skoncilo ☹
tiez mam zmluvu len do konca roka,ale nevadi, radsej by som mala zdrave dieta a hlavne pokoj.

lubkabb
10. júl 2009

to s tou prácou...nestojí to za to. Peniaze nie sú všetko. Nejako hádam vyžijeme. V ktorom si bola týždni? Ja si myslím, že pol roka je dlho...stačia hádam 3 mesiace...ako sa ty cítiš. Ja možno asi tú tretiu ešte počkám a od polovice augusta ALEBO ZAčIATKOM SEPTEMBRA začneme. Pridaj sa k nám do témy Opäť sa snažíme od septembra Hurrááá (nepamätám si už presný názov)

lubkabb
10. júl 2009

aj ja si myslím, že k potratu mi dopomohli aj stresy v práci

sarik1
10. júl 2009

lubkabb - já mám za sebou dva potraty, 6tt a 12 tt, ve středu jdu na hysteroskopii, tak mám docela strach, jak to dopadne, každopádně, držím palce, jednou to stesti musi sednou i na nas a ono se to povede 😉

lubkabb
10. júl 2009

sarik ...ahoj, to ma mrzí, že až 2 krát ☹ Čo je to tá hysteroskopia?

sarik1
10. júl 2009

no to je vyšetření dělohy, něco jak laparoskopie, oni tím zjistí, proč se mimi dál nevyvíjelo..

trinitka87
autor
10. júl 2009

bola som koniec 8 tyz. v piatok by bol deviaty,lenze toho som sa uz nedockala.
citim sa celkom fajn, babo chcem stale, len sa aj bojim aby sa to nezopakovalo, dufam, ze nie a vsetko bude v poriadku.
ani vo sne by mi nenapadlo, ze zrovna mne sa to stane, som si naivne myslela, ze ked sa podarilo, uz bude vsetko v poriadku, ale nastrahy cakaju v kazdom mesiaci celeho tehu podla mna.
tusim som pisala aj do tej temy ale nikto tam nebol.

sarik1
10. júl 2009

taky tím zjistí jestli nemám srůsty na děloze a tak dále..

sarik1
10. júl 2009

trinitka, já si hodně vyčítala že je to moje chyba, ale tohle člověk opravdu neovlivní....

bzzmajka
10. júl 2009

sarik, aj ja mám za sebov Dva potraty, 6-7 týžden a 12. Ale my sme začli na hematologii a genetike.čo je hysteroskopia? a prečo tam idete?

sarik1
10. júl 2009

Hysteroskopie slouží k přehlednému zobrazení Vaší děložní dutiny. Obvykle se provádí v případě nepravidelného krvácení a neplodnosti. Slouží i pro ověření rozsahu nádorů v pánvi. Vyšetření navrhuje a provádí gynekolog.
K čemu vyšetření bude...
Vyšetření může odhalit příčinu neplodnosti nebo nepravidelného krvácení. Mezi časté nálezy v takových případech patří polypy, nezhoubné děložní nádory (myomy) a anatomické odchylky dělohy (poruchy jejího utváření, přepážky). Moderní přístroje umožňují kromě diagnostiky provést i drobné zákroky v děložní dutině. Nejčastěji se provádí odběr vzorků tkáně na histologické vyšetření.

lubkabb
10. júl 2009

mne nerobili žiadne vyšetrenia...vraj len keby sa to opakovalo. Toho sa strašne bojím už teraz.

Trini, ani ja som si ani vo sne nepripustila, že by sa mi to mohlo stať a potom som sa pýtala Prečo práve ja?
Ja som bola v 9 týždni. Dlho sme sa s tehotenstva netešili ☹

Baby a koľko máte rokov?

sarik1
10. júl 2009

to sem našla na netu...

trinitka87
autor
10. júl 2009

mne nepovedali ani naznakom preco sa to stalo, ze to bolo take " prirodzene" alebo ako by som to nazvala, nebola za tym nejaka choroba alebo nieco. aj mi brali krv na vysetrenie na toxoplazmozu a boreliozu ale nic zle nenasli.
takze to bola asi nahoda alebo co.
je to hrozne, ked sa to prihodi viackrat...

bzzmajka
10. júl 2009

Ja 23

sarik1
10. júl 2009

trinitka, přesně jak říkáš, mě řekla paní doktorka, že to byla náhoda, že se to bohužel stává.. proto aby měla jistotu, že mám veškerá vyšetření tak mě posílá na ten zákrok... jinak už sama neví, pokud to dopadne dobře, tak můžem jít na IVF hned ten další měsíc

lubkabb
10. júl 2009

sarik, vyzerá, že tomu dobre rozumieš. Mala si nepravidelnú menštruáciu?

sarik1
10. júl 2009

mě je 28, ach jo, a nejvíc brečím, když vidím, ja si můj manžel vyhraje s jinýma dětma a je vidět, jak on moc mimíska chce

lubkabb
10. júl 2009

čítali ste tú novú tému o bylinkárke z Vrbového? Kuknite na to. Vyzerá to zaujímavo.

trinitka87
autor
10. júl 2009

ja mam 26 rokov, ja si to myslim doteraz ze kebyze sa tak stale nenahlim a niesom v takom strese a nervozite, mozno by sa to nestalo,ale to uz nik nezisti, preto by som to nabuduce chcela zmenit, uz viem aspon co ma caka a poznam ten pocit ake to je byt tehu.

bzzmajka
10. júl 2009

Ja už tam píšem. Tiež ma to zaujalo.

sarik1
10. júl 2009

lubkabb, já to mám složité, já musím mít darovaná vajíčka.... já mám menstruaci díky hormonální subsituci, mým rodičům se zatoulala jeden gen a mě se nevyvinuly vaječníky, takže jediná možnost je IVF s darovánými vajíčky, už nás to vyšlo na 150.000

lubkabb
10. júl 2009

ja už pomaly začínam mať depku z blížiacej sa 30-ky. Pripadám si už stará a preukrutne túžim po dieťatku.Strašne, strašneeee moc.

trinitka87
autor
10. júl 2009

este som necitala, pozrem.
viem, ze lekari su uz na to zvyknuty, a nijako zvlast sa tomu nevenuju, nezistuju nejako extra, zvlast ked to je prvy krat.