Kyretáž v máji 2009. Podeľte sa o skúsenosti

trinitka87
10. júl 2009

Sama som to cele prezila v maji, podelme sa o skusenosti, ci chcete druhe babo, kedy sa zacnete snazit, kolko cakate a podobne.
Dufam, ze sa ku mne pridate a "pokecame" 😉

lora
10. okt 2009

Ahojte baby, konecne som dostala prvu mrchu po kyrete, presne o 4 tyzdne, do prace som isla 5 dni po zakroku. citim sa fyzicky super, aj psychika celkom ujde. Citam u vas o kadejakych vysetreniach, vacsinou ste si ich vyziadali, mnohi Dr to podcenuju a cakaju na dalsi MA a po prvom nic neriesia... Ja uz dve deticky mam, pred rokom-dvoma ma komplet vysterili, kultivacia, stitna zlaza, krv, hormony a pod. Ste niektora takyto pripad, teda ze deticky mate a este aj tak ste si vybavili nejake dalsie vysterenie po MA ? Genetika vraj je problem, lebo je to hladanie ihly v kope sena, tolko je teoreticky moznych vselijakych mutacii a to mi vraj nikto neurobi bez vazneho dovodu lebo je to aj velmi drahe a hematologicke vysterenie neviem, ci ma vyznam.
Janirea aj ty pises, ze doktori neradi robia vysetrenia po prvom potrate, lebo sa ani nevie, co vsetko hladat, ale chcem sa aj tak poradit s babami, ktore su medicinsky zdatne a rozumeju tomu, alebo maju vlastne skusenosti so znamymi doktormi - co vsetko sa da robit, co vsetko ma zmysle robit a co teda dalej konkretne ziadat od dokiho ? Diky moc za rekapitulaciu, urcite nam to vsetkym pomoze, ked si to konkretne vymenujeme a budeme vediet co vlastne ziadat. Inak nas doktori lahko odpinkaju, ze vraj netreba... ale druhykrat to teda zazit nechcem... Pekny vecer a ozvite sa vsetky nech dame vsetky mudre rady do kopy !!!

cuculik1
11. okt 2009

lora: predpokladam, ze ked uz vlastne deti mas, v tvojom pripade to bola len "hra prirody" ako vieme je to velmi bezne. neviem o vsetkych vysetreniach ale aspon skonkretizujem co caka mna: vysetrenie na hematologickom odd. na vylucenie trombofilie, dalej vysetrenia na protilatky proti spermiam, proti ovariam, proti zona pellucida- nemam saj co to je, plus dalsich 11 latok na zozname ani ich nejdem vypisovat su to dlhe medeicinske nazvy a nic mi to nehovori. to je jedno vysetrenie ktore mi budu robit v kosiciach plus odbery u mojho lekara v 2 az 3 den ms a taktiez 21, tie tiez sluzia na urcenie hladiny jedneho hormonu. no a manzel spermigram. tak to je asi vsetko, viem ze ma potom poslu aj na stitnu zlazu.
no pevne verim tomu ze v tvojom pripade to bola len hra prirody ako som spominala na ziaciatku. nic sa neboj hlavu hore, drzime palce, prajem pekna den 🙂

szkyka
11. okt 2009

ahojte,mam za sebou ab. tiez v maji uz piaty.Za 5 rokov ma poposielali: infektolog. ,genetika,imuno Praha, hematolog.BA-MT, endokr. ..... a este ktomu aj vyber mandli (vraj aj to je pricina abortu,a tak skusaju a skusaju...a my s nimi.

cuculik1
12. okt 2009

szkyka: to mi je luto. ale si pre vsetkych prikladom, ze to netreba vzdat. A zistili ti niekedy vobec nieco?

szkyka
12. okt 2009

cuculik,skutocne to nevzdavam.Vzdy po kazdom nieco ine,ze to mohla byt pricina.No a po vymene DR. a po vyroku jednej DR.,ze uz nevie ako by mi pomohla,no mame skusat dalej.... 😠 No ideme na IVF .

cuculik1
12. okt 2009

szkyka: tak drzim palce 🙂

szkyka
12. okt 2009

cuculik,dakujem veeeelmi pekne.Hoci mi po tomto majovom abor.(moc skarede slovo(povedala ina nezavisla DR. ,ze pricina bola pravdepodobne v nedostatocnej sliznici maternice...,no a ja uz by som nechcela dalsie mozno,alebo pravdepodobne...no a preto IVF.Tam tiez riesia tu sliznicu.

lora
13. okt 2009

Ahojte, diky za rekapitulaciu. Szkyka, obdivujem ta a si mi svetlym vzorom, ze sa nevzdavas. Si uzasne silna osobka, ja tu vzdycham po prvom aborte....(Fakt hnusné slovo). Keby som bola mladsia, tak som asi tiez vacsi optimista a skusim mozno raz aj IVF. Velmi ti drzim palce ! Neskusala si nieco prirodne napr. bylinkarku pani Kopacovu ? Celkom pekne o nej pisu baby na teme s jej menom, ale aj niektore casopisy.

Cuculik, potesila si ma - hoci ako citam dalej, mat deti nie je zaruka, ze sa dalsie tehu podari. Hoci tiez nechapem, ked je ten isty partner... Ale Dr vysvetloval, ze kedze som rodila naposledy pred 11 rokmi, v organizme sa mohlo udiat kadeco a ze vacsina zien nie je plodna jednoducho kazdy rok rovnako aj ked su zdrave. Vies mi povedat, co to na tej hematologii vysetruju, co je to trombofile ? A ako vysetruju genetiku, ked moznych mutacii je vraj tisice ? Moj Dr stale hovori, ze po prvom MA netreba nic skumat, alebo presnejsie, ze pricin moze byt milion.. urcite sa ozvi potom, ked to absolvujes, nech sa ostatne vzdelame. Pekny den babulky, utekam makat.

cuculik1
13. okt 2009

trombofilia je porucha zrazania krvi, v podstate nemusis vediet ze ju mas az kym... jedna sa o to ze ak ju mas dochadza k v tvojom krvnom obehu k malym zrazeninach a prave tehotenstvo a vsetky hormonalne zmeny tomu este "napomozu" . no a jedna taka zrazenina moze vzniknut aj pri formujucej sa placente jednoducho zastavi prisun zivin babetku... no a taketo tehotenstvo samozrejme nemoze uspesne pokracovat. to je teda jedna z veci ktoru ti na hematologickom vysetreni zistuju plus uz spominane testa na protilatky...

szkyka
13. okt 2009

lori,no chcem velmi dietatko 😵 😵 😵 .Skusame vsetko mozne aj liecitela no 😒 .Mam uz 36 preto IVF a priala by som si hned dve zlatinka 😵 😵 .

cuculik1
15. okt 2009

Dievcata som velmi rada, vcera som dostala presne na 28 den po zakroku 🙂 . Cakala som najskor mozno 5/6 tyzdnov po, toto ma naozaj milo prekvapilo. V piatok teda idem do nemocnice na nejaky krvny odber , ma sa uskutocnit v 2/3 den cyklu. Mozno mi dopomohli aj tie kvapky od valovica co som cely mesiac uzivala...

barborapol
15. okt 2009

Ahojte, vacsina z vam pise, ze pockate tri mesiace a idete na to. Mne gyn. povedal aby som pockala 6 mesiacov. Kyretaz som podstupila v juli.
Pre fatimuska: boli sme na rovnakom fore Marec 2010. Isla som hned po tebe 😢

lubkabb
15. okt 2009

ahoj, no ja som bola na kyrete 30.4.. Mne dr. kázal počkať 3 cykly. Počkali sme a teraz sa už 2 mesiace nedarí. To ale záleží aj na tom v ktorom tt si bola. Ja v nejakom 7-8tt. Podľa mňa by 3 mesiace mohli stačiť.

janirea
15. okt 2009

ahojte babulky,,,no k tym vysetreniam,,,,mne robila Dr. boreliozu, toxoplazmozu a este nieco tretie podobne ale nepamatam nazov,,,,,ale toto vsetko som si dohodla s praktickou lekarkou,,,,zatial som to este s gyn. neriesila,,,,idem na kontrolu az po 1.MS, no a som 16 dni po zakroku,,,,,takze este len cakam a cakam ☹ ,,,ja len dufam, ze nebudem dlho cakat na prvu MS
A tiez by som nerada cakala viac ako 3 mesiace

janirea
15. okt 2009

lubka,,,a merias BT? ovulka nabehla v pohode?
zienky,,,,drzim palce kazdej,,,aby sme to nejak zvladli a taketo veci sa uz neopakovali

lubkabb
16. okt 2009

Ahoj janirea, BT som zatiaľ nemerala, ale práve zajtra začínam. Nepozdáva sa mi môj cyklus. Mám obavy, že ovulka vôbec nebola, alebo bola posunutá. Celý cyklus som mala neplodný hlien, mrcha mi meškala 7 dní a potom prišla ☹ . Tak uvidíme. Kúpila som si Sarapis - produkt zo včelej materskej kašičky. Vraj je dobrý na úpravu cyklu a podporu plodnosti. Len keby nebol taký drahý.

barborapol
16. okt 2009

lubka, ja som bola v 8 tt.V podstate som krvacala stale. Problem s otehotnenim som nemala, podarilo sa na prvy sup 🙂 , tak som skonstatovala, ze nie je problem otehotniet, ale udrzat to. 🙂 Uvidim ako to bude nabuduce.

lubkabb
16. okt 2009

ja som otehotnela v podstate tiež na prvý šup - snažili sme sa 2 mesiace (no dobre tak na druhý šup), ale teraz sa obávam, že to nebude až také jednoduché. Nejako sa mi tie cykly rozhádzali a nie a nie dať sa do poriadku. Ale to je iba môj prípad. Nechcem ťa strašiť.

barborapol
16. okt 2009

no, prvy menzes mam zasebou, prisiel tak mesiac po zakroku, teraz cakam na druhu. Citim sa fajn, no niekedy ma zaboli alebo pichne na mieste kde bol plod uchyteny. neviem, ci to nieco znamena.

lubkabb
16. okt 2009

to ti neviem povedať, ja som nepociťovala žiadne bolesti.

lubkabb
16. okt 2009

bolí ma doteraz len dušička ☹

janirea
16. okt 2009

dobry vecer babulky,
nam sa tiez podarilo otehotniet na prvy sup,,v auguste, no a koncom sept. uz bolo po ☹
traz sa uz citim v podstate ok, teda fyzicky,,,,to pichanie sem-tam trosku pocitujem,,,,ale len velmi malo.
A tiez sa obavam, ze budem mat rozhadzany cyklus,,,,sledujem sa vkuse,,ci vobec ovulka bude,,no neviem, zatial sa mi to nezda.

Dievcata, mam taku otazku,,,kedy ste zacali potom s partnerom znovu keksikovat?,,,,mne doky povedala, ze 2 tyzdne uplna pauza,,,,my mame pauzu uz 17 dni,,,,a mne sa do toho nejak velmi nechce 😖

lubkabb
17. okt 2009

janirea - my sme s keksíkom počkali 4 týždne, ale doktor kázal 3 týždne. Ak ti to pomôže.

barborapol
17. okt 2009

Ja som po kyretazi este dva tyzdne krvacala a mala som bolesti. Gyn. mi povedal, ze je to normalne, no vtedy ked ma v sobotu prepustili, myslela som, ze sa zblaznim od bolesti, verila som tomu, ze ma zle vycistili, ale povedala som si, ze do nemocnice sa nevratim, aj tak by so mnou nic nerobili, kedze bol vikend. Z pristupu v nemocnici som bola sklamana. A v pondelok som mala ist aj tak gyn. No bolesti dovtedy ustupili, uz neboli take intenzivne. Mozno to bol normalny stav, no ja som to nevedela a nikto ma v nemocnici na to neupozornil,keby som sa nepytala, tak mi nic nepovedia.

janirea
30. okt 2009

barborapol,,,,no tak to teda nebolo velmi prijemne,,,mne doky povedal, ze tak max. krvacanie este 1-2 dni,,,a bolesti len v ten den,,,a tak aj bolo,,,,no je to asi vsetko rozne 😒

tinka76
3. nov 2009

Ahojte babulky, dlho som sa tu neukazala... ale vidim, ze je tu nejako ticho ... asi je to tak lepsie, ked sem nepribudaju nove babuly .... 🙄 ...

Ja som chcela, len mozno trosku pozitivne .... SOM TEHU ... podarilo sa hned v cykle po tetej mrche ... 😵 ... teraz sa len trosku obavam aby to dopadlo dobre .... zatial som len v 6tt a minule som zacala spinit v 7tt a v 8tt bol MA. ... tak dufam, ze to bola len nahoda a tentokrat to bude vsetko OK... drzte mi prosim palce...

velvet26
3. nov 2009

ahojte baby,
tinka gratulujem k tehotenstvu, no zatial len tak tisko, aby sa nic nezakriklo, klop klop..
som tu bohuzial nova.. ☹ zajtra ma caka kyret, MA som uz v 11 tt. no babo sa od 9 tt. nevyvijalo.. 😢
drzte mi prosim palce, zakrok bude ambulantny v narkoze, po dvoch hodinach pojdem domov..

velvet26
3. nov 2009

je to hrozny pocit, sok, plac, bezmocnost, vsetko dokopy, no uz sa s tym snazim nejako zmierit.. 😔
viem, ze aj vy ste to zazili, chcem sa preto spytat, po akej dlhej dobe ste sa zacali znova pokusat o dalsie babatko, mne povedal moj dr. ze uz po prvej MS je to mozne, ze nie je treba cakat..
tinka na teba mam otazku, beries teraz v tomto tehu aj lieky na udrzanie tehotnosti?
ja som sa dr. pytala, ze ked zostanem znova tehu, ci mi ich predpise, no moc k tomu naklonny nebol, ze po prvom potrate nie je dovod, ze to bola len nahoda, no ja si neviem predstavit, ze by som mala znova nieco taketo prezit a preto chcem spravit maximum preto, aby to na druhykratu uspesne vyslo..
drzte mi prosim zajtra palce..

janirea
4. nov 2009

ahoj velvet,
to ma mrzi, ze ta take nieco postretlo a velmi drzim palce,,,teda mozno to uz dnes mas aj za sebou.
zelam rychle zotavenie,,,a hlavne aj psychicke

ja zatial cakam len na prvu mrchu a stale nic,,je to uz 37 dni. Mne zatial dokyna nehovorila, ze od kedy sa mozeme znovu snazit,,,,,povie mi az na kontrole, len to az po mrche mozem ist a ta nikde ,,tak cakam

janirea
4. nov 2009

tinka,,,,velmi drzim palce ,,,vsetko dobre dopadne,,,,daj vediet 🙂