Kyretáž v máji 2009. Podeľte sa o skúsenosti

trinitka87
10. júl 2009

Sama som to cele prezila v maji, podelme sa o skusenosti, ci chcete druhe babo, kedy sa zacnete snazit, kolko cakate a podobne.
Dufam, ze sa ku mne pridate a "pokecame" 😉

miru.j
26. sep 2009

...hnedoocka moc moc drzim palce aby sa zadarilo 🙂 ....ja zajtra dostanem tretiu mrchu 😉 😀 uz sa tesim 😀

miru.j
27. sep 2009

ahojte babulky,tak mrcha prisla ece vcera 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...uz tretia 😝 😀 ,ece dab bolave zuby do poriadku 🙄 a hor sa do snazenia 😀 😀 😀 ....inak kde ste vsetky ☹

cuculik1
27. sep 2009

gratulujem miru, ja si este len cakam na prvu

lora
27. sep 2009

miru, tiez gatulujem. ja som len cakatelka na prvu MS po MA a ide mi to strasne pomaly. V duchu uz som pri dalsom snazeni. Tak ides teraz do toho, co ? Teda asi po skonceni mrchy. Drzim vsetky palce aby to vyslo.

tinka76
29. sep 2009

Ahojte babulky 😵
Mne prisla tretia mrcha v nedelu ... tak sa tiez uz vytesujem, ze som sa konecne dockala konca tohto "nekonecneho" obdobia ... 😎 ... uz teraz len kusok viac stastia ako naposledy...

tinka76
30. sep 2009

Nikto ... 😖

hnedoocka23
30. sep 2009

ahoj holky,zdravím vás..vůbec nemám na koníka čas 😒 hodně práce a ve volnu fitnes a odpočívání,uklízení 🙂
všem přeji brzy na testu // 🙂 a příjemné snaženíčko 😀 papá
tinka:tak hurá do snaženíčka 😵 😵 😵 😵 😵

cuculik1
1. okt 2009

baby chcem sa vas opytat ako dlho po potrate ste zacali aktivne zit, myslim konkretne cvicit a tak. Ja sa uz citim fajn, len sa obavam, aby som si ked budem robit nejake brusaky neublizila....

hnedoocka23
1. okt 2009

cuculik:tedkom čekám/nečekám na 3ms po kyretě... do práce jsem šla měsíc po revizi,u mě bylo vše na kontrole ok...a cvičím asi 2 týdný tedkom pravidelně....pokud se cítíš dobře a kontrola je ok...nemusíš na nic čekat 🙂

hnedoocka23
1. okt 2009

když jsem tolik zaměstananá a pořád něc dělám,vůbec na nějaké problémy co byli nemyslím a je to fajn,cítím se fajn 😎 jenom doma sedět nemůžu a čekat,kdy to přijde....papá všem krásný čtvrtek a víkend...mě dneska čeká opět cvičení a víkend celý pracovní 🙂

m.a.y.a.
3. okt 2009

ahojte babenky, citala som vasu temicku a mrzi ma ze sme takto skoncili, ja sice len teraz v septembri (10tt) a nie v maji ako mate v temicke ale vsetkym drzim paste pri dalsom snazilkovani a veeela trpezlivost zatial sa majte pekne a kraaasny vikendik zelam alebo tu niekto je a popiseme 😉

ivomal
3. okt 2009

Ahojky holky, já jsem Vás delší dobu zanedbávala...stále ještě čekám na první mrchu... dneska už 76 den, ja jsem po třetí vyvolávačce a pořád nic...testy a utz neg.. Jinak až dorazí, tak mi dr. předepsal clostík, takže my máme zelenou... 😉

miru.j
5. okt 2009

Ahojte babulky,...nie nezacinam snazilkovat,mala som problemi dva tyzdne... trhali mi zub a zle sa to hojilo...dostala som zapal zubnych lozisk...19.10 idem na vrtanie...krava zubarka ma nemohla objednat skor,....manzel nechce zacat snazilkovat,furt dava pozor,vravim mu vcera ze plodne dni mam az od siedmeho a on ze nevadi 😠 ...moje nervy...asi kupim puta a priputam ho k posteli aby sa nemohol branit 😎 ....10.10 mam ovulku a on,ze pockame az ked budu zuby opravene 😒 ...............hnedoocka mas pravdu s tou pracou...ja som dnes po dlhom case skoncila skor v robote,a ked som doma sama tak mi statocne hrabe...neviem byt sama ked nemam co robit 😕 hned sa mi vsetko vracia a mam depku. ......Ivomal drzim palce nech sa mrcha dostavi

miru.j
5. okt 2009

kde ste? ☹

ivomal
5. okt 2009

Miru tady...deprese mám taky...poslední dobou dost často... ☹

janirea
5. okt 2009

ahojte ,,,nasla som tuto temu az teraz,,,,aj ked nie v maji,,,ale v septembri som absolvovala kyret po MA. Ako vas citam,,,obavam sa tych troch mesiacov cakania,,,kedze velmi tuzim po babetku a myslienkami som uz pri dalsom snazilkovani,,,,,vyzera to, ze tie tri mesiace budu tiez asi dost tazke

janirea
6. okt 2009

ahojte zienky, chcem sa opytat, mali ste niektora po zakroku problem s mechurom?,,,ja po 8 dnoch mam take trochu neprijemne pocity dolu. Citim si mechur,,akokeby bol postlacany a daval sa zrejme dokopy,,,,a casto chodim na wecko. Mozno sa pytam blbo a je to normalne,,,,ale sledujem sa teraz nejak viac.

eviq
6. okt 2009

ahoj janirea 🙂 ja som po zakroku mala presne taky pocit ale len asi dva dni...potom vsak prisli bolesti a zistili ze som chytila nejaku infekciu/zapal a okamzite mi nasadili antibiotika zinat500 dve balenia, potom bolesti neprestavali, tak mi este robili kontrolny usg a este som brala nejake lieky. ak citis bolesti alebo hocico podozrive, urcite chod k lekarke, antibiotika je dobre brat aj preventivne, lebo infekcia v tomto stave by mohla sposobit nejake upachatie vajickovodov a nasledne neplodnost...ale neboj sa! to len nejaka vazna a neliecena, takze ziadnu paniku, lebo sa treba poradit s lekarom...🙂...a ze sa sledujes viac to je normalne, ja som po zakroku bola u mojej gynekologycky pomaly kazdy tyzden a ona to trpezlivo so mnou znasala 🙂

janirea
6. okt 2009

evig ahoj,,,,
no ja zatial ziadne bolesti nemam,,,,citim si podbrusko ale neboli,,,,,no dufam, ze ani nebude,,,,lebo ziadne lieky som nedostala,,,,a okrem odberu krvi na hcg budem mat kontrolu po prvej MS,,,teda ak nebude nejaky problem, tak ako popisujes ty.
Ja uz mam stres s mojej dokyny,,,,bola som tam teraz kazdu chvilku a "tesila" som sa ze ju uvidim az za mesiac,,,,,,no ale ak by to zacalo boliet, tak urcite pojdem

janirea
6. okt 2009

eviq,,,,ty si ako dlho uz po zakroku?

eviq
6. okt 2009

ak neboli, je to dobre, podbrusko citis, lebo je doranane, hlavne sa drz v pokoji, do prace sa neponahlaj...ja som mala smolu ze sa mi to skomplikovalo, co ma priviedlo do este vacsej depky a tak sa moj prvy nakup v tescu skoncil obrovskym placom, lebo sme tams tretli asi 20 tehotnych zien a v pokladni pred nami stala rodinka s cerstvo narodenym babatkom..🙂 takze zaklad je pozitivne myslenie 😉

eviq
6. okt 2009

zakrok som mala 15.4., fyzicky som sa dala do poriadku asi az po dvoch mesiacich, tiez mi uz islo na nervy ze som stale u nejakeho lekara a zily mam dopichane od odberov, ale zatala som zuby, lebo som chcela mat vsetko vysetrene

janirea
6. okt 2009

som doma,,,,a do prace by som uz chcela ist buduci tyzden,,,,no ale uvidim.
Fuuu, no s tou psychikou je to tazko,,,,mne akurat vcera poslala sesterka sono jej druheho babetka,,no a mne zostali len oci pre plac,,,,kedze som to nikomu neovorila okrem manzela,,,tak sa musim s tym aj tak vysporiadat,,,,niekedy je dobre,,,potom zase uuuplne nanic,,,,este to potrva,,,ale musi sa ist dalej,,,snazim sa mysliet uz na dalsie snazilkovanie a ze bude vsetko v poriadku

eviq
6. okt 2009

ja som mala vela hysterickych uletov, napriklad manzel ma doviezol po kyrete z nemocnice a v dobrom mi kupil plus7dni aby som si mala co citata, na obalke vsak bola odfotena veresova aj s miminkom a tak som na ten casopis pozrela, tiitulku vytrhla a, pokrcila a smarila o zem....manzel - ako chlap - nechapal, co mi vadi, ...🙂 vsetko chce cas, este stale mas v krvi tehotensky hormon, to sposobuje tie nalady...

ja mam este ten problem ze mam v krvi protilatky na toxoplazmozu, aj ked podla vyjadrenie doktorky su to len nejake pozostatky anie prebiehajuca choroba, nie je mi to jedno... ale vraj ich tam budem mat uz stale...

janirea
6. okt 2009

to ano, potrebuje to hlavne cas,,,aj mne vsetky taketo veci vadia,,,,a vyhybam sa tomu, co by mi to pripominalo,,,aspon zatial,,,,ale asi najlepsim liekom bude dalsie tehu,,,,a verim,, ze sa nam to podari 🙂

,,a dufam, ze ti tie protilatky nebudu robit problem,,,choroba tam nie je, tak by to malo byt snad dobre
Mne nerobili zatial ziadne testy,,,no neviem ci sa mam na to opytat ked pojdem na kontrolu. MA a kyret som absolvovala prvy raz,,,,,a bohuzial hned takto na prvy raz sa nam to s mm "nepodarilo" ☹

fatimuska
6. okt 2009

ahojte moje..mam dobré správičky..mala by som byť v 6tt...kyret som mala 24.7.,,,nejak neplánovane sme otehotneli.....tak držím palčeky

cuculik1
7. okt 2009

ja mam stale pocit nejak nafuknuteho brucha a to uz mam 3 tyzdne po zakroku. Ale inac som na tom celkomfajn, myslime pozitivne, teraz o par dni ideme s manzelom na tie rozne vysetrenia....

tinka76
7. okt 2009

Ja som mala MA 8.7. a az po prvu mrchu som stale citila podbrusko 😖 ... krvacala som viac ako 2 tyzdne po kyrete... ale vsetko sa to (fyzicky) upravilo po prvej MS, ktora nastastie prisla presne po 4 tyzdnoch... teraz uz som po tretej MS a kooooooooonecne sa zaciname opat snazit 😀 ... tak dufam, ze sa skoro podari, lebo tiez si myslim ze jediny liek na tu bolest je dalsie tehu ... 😉

janirea
7. okt 2009

fatimuska,,,,tak to je super sprava,,, 🙂 vela zdravicka a drzte sa

cuculik,,,ja mam tiez vkuse pocit nafuknuteho brucha a mam dojem, ze kazde nohavice su mi tesne,,no dufam, ze sa to "napravi",,,inac som aj ja celkom v pohode,,ani nekrvacam a uz aj spinenie sa vytraca.
Tie rozne vysetrenie ti navrhla sama doktorka, ci si sa sama na to pytala? Pretoze mne nerobili zatial nic, ziadne vysetrenia,,,jedine co som si dala robit preventivku u obvodnej,,,rozbor krvi, stery, borelioza,,,,ale inak nic. Ryzmzslam, ze ci sa este aj na gyn. opytat na nejake dalsie vysetrenia, len viem, ze velmi nechcu robit pokial to bolo prvy raz a nevie sa o nejakom probleme,,,,hmmm, tak neviem 😒
cuculik, daj potom prosim vediet ze co vsetko ti robili,,,,ake testy a tak

tinka,,,tak to si stastny cloviecik, ze ti MS prisla nacas a ze uz sa mozete dalej snazit,,,joooj, mna este caka dlhe cakanie,,,,a to uplne s tebou suhlasim, ze najlepsim liekom je dalsie tehu,,,

cuculik1
8. okt 2009

janirea: takze moj gynekolog mi nic neodporucil vraj nie je treba ale mala som stastie, mam znamu lekarku a ta ma poslala za druhym gynekologom, ktory sa na tieto veci specializuje a on i hned vypisal papiere na vysetrenia, vraj nie je treba cakat na opakovane potraty... v podstate si tie vysetrenia pobehas v tom obdobi 3 mesiacov takze clovek o nic nepride, nic sa nemsi predlzovat a jednoducho ak bude vsetko ok, clovek pojde do toho druheho pokusu s kludnejsou dusou. Jenda sa o vysetrenia na rozne protilatky, robi sa to z krvi, viem ze mi budu brat viacero skumaviek , idem kvoli tomu do kosic a taktiez sa musim dostavit u svojho lekara v 2 den cyklu a tiez 21, tiez sa mi bude brat krv, zistuju nejaku hladinu hormonov, myslim. no a manzel ide na spermiogram. takze tak, ideme o dva tyzdne ale na vysledky budeme cakat 6 .
pa