Kyretáž v máji 2009. Podeľte sa o skúsenosti

trinitka87
10. júl 2009

Sama som to cele prezila v maji, podelme sa o skusenosti, ci chcete druhe babo, kedy sa zacnete snazit, kolko cakate a podobne.
Dufam, ze sa ku mne pridate a "pokecame" 😉

miru.j
4. nov 2009

Ahojte babulky!...Tinka blahozelam a drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 🙂 . ....Velvet je mi to luto,presla som si tym v juli,bola som v 10t a neprestalo to boliet ☹ . ....no musime ist dopredu a mysliet pozitivne.Moja doktorka tiez nechce davat lieky,vravela ze kazde tehu je ine a mozno to bude ak sa zadari uplne bezproblemove tehotenstvo a budem moct chodit aj do prace,predtym som bola na rizikovom.Beriem len Femibion800 na jej odporucenie. ....Janirea mne povedala doktorka po zakroku,ze nesmiem mat 6tyzdnou sex,vydrzali sme do konca piateho 😉 Povedala mi aj,ze si mame dat pauzu pol roka...no ja cakam maximalne do decembra a mozno ak sa podari tak dnes v noci abo zajtra rano mam ovulku takze najlepsie premilovat celu noc 😝 😎 ...zajtra nevstanem do prace 😀 😀 😀

velvet26
4. nov 2009

ahojte baby,
tak uz to mam za sebou, robili ma hned rano a po hodine a pol ma aj pustili domov, okrem mna tam boli este dve holky, jedna tiez missed a druha s krckom, ze ma zle vysledky cytologie..
dakujem za vase povzbudive slova..uz ani skoro nekrvacam a neboli ma brucho, len trosku, da sa vydrzt, ms ma prist vraj za 4 tt. tak dufam, ze pride nacas, janirea drzim palecky, nech ti uz dorazi, aby si mohla ist na kontrolu..
ja mam ist na kontrolu za dva tyzdne, som moment. pn, lebo som bola od zaciatku tehu, no asi bud. stredu sa u dr. ukazem a dam si ju ukoncit, aby som isla do prace..ved uvidim, samozrejme na tu dalsiu kontrolu tiez pojdem..
miru.j. drzim palceky, nech sa zadari... 😉
inak s tymi liekmi, ja poviem potom pri druhom tehu dr. aby mi ich dal, nech sa to udrzi, ved uskodit to nemoze..mam komosky, kt. mali prve missed a ked im pri druhom nasadili lieky tak sa dockali babatka..

ivomal
4. nov 2009

Tinka, moc gratuluji k těhu 🙂

U mě zatím pořád vše při starém, mrcha od kyretu stále nedorazila, už je to 108 dní, žádné vyvolávačky a jiné prášky nepomohli ☹ ..Po změně lékaře se zjistilo, že má vysokou hladinu Prolaktinu a to je ten problém. Rozhodli jsme se, že s doktorem uděláme ve mě pořádek, takže beru léky na snížení Prolaktinu a 19.11. jdu na hysteroskopii a laparoskopii...v prosinci bych snad už mohla být v pořádku a pak se snad začne dařit.

miru.j
4. nov 2009

...velvet dakujem,drz sa aj Ty,to je fajn,ze nekrvacas a neboli Ta brusko.Ja som sa mala zle, brusko ma vtedy bolelo 3tyzdne a krvacala som 10dni ...aspon mrcha mi prisla na cas hned za 4t.Do prace som sla az potroch tyzdnoch od zakroku.S tymi liekmi mas pravdu,tiez to budem riesit ked zostanem tehu

miru.j
4. nov 2009

Ahoj ivomal....co Ti to borobili...a pred tym tehu si mala mrchu pravidelne?...Ja to nechapem.Moc,moc Ti drzim palce aby si bola v poriadku

miru.j
4. nov 2009

...Pardon (porobili) som chcela napisat

ivomal
4. nov 2009

Se stává, že Prolaktin může vyletět i po velkém stresu a v těhotenství se také zvyšuje... a no a potrat ke štěstí nepřidá, že...léčí se to léky prý dobře a úspěšně, tak doufám, že to bude dobrý..., hodně holek, jakmile jim klesnul, tak přišly rychle k těhu...tak doufám ,......ale depku mám. Moc děkuji za podporu.

miru.j
4. nov 2009

Ivomal to mi je luto.Ale dobre si urobila ked si zmenila doktora...a este ked ta povzbudil,ze to pojde tak to je super.Nebud smutna... 😔 ...ach 😔 Tiez ma stale boli srdiecko uz by som bola v 27tt... Drz sa!Dufam,ze si raz vymenime aj dobre spravy 😉

ivomal
4. nov 2009

Miruj, já doufám, že po novém roce si budeme vzájemně počítat tt 😉

miru.j
4. nov 2009

Treba mysliet pozitivne a bude to tak,ja tomu chcem verit 😉

bambi7
4. nov 2009

ahojte moc vam drzim palce mala som 2x missed ale teraz som stastna maminka mam krasnu zdravu babiku tak to nevzdavajte a uvidite vsetko sa podariiiiiiiiiiiiiiii len sa drzteeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😉

miru.j
4. nov 2009

bambi7 moc dakujem za povzbudenie

janirea
7. nov 2009

ahojte,,,tak ja hlasim, ze mrcha dorazila,,,konecneeeeeee,,,po 38 dnoch,,,fuuu, no ale taka, ze by som najradsej byvala v kupelni 😒 ,,,,,inak mne doktor hovoril, ze len 2 tyzdne bez uplnneho sexu, no a dufam, ze prestavku v snazilkovani nebudeme musiet mat dlhu,,,ja by som uz chcela zacat asi hned tento dalsi cyklus,,,no kazdopadne uvidim co povie dokyna na kontrole.

miru,,,,drzim palce, aby sa zadarilo 🙂
ivomal,,,niekedy fakt pomoze zmenit lekara,,,,ako citam, prolaktin je riadna beštia 😠

velvet,,,,zelam skore uzdravenie

a este pekny vikend

trinitka87
autor
10. nov 2009

caute vsetky,

nejaky cas som tu nebola. bohuzial musim povedat, ze som BOLA tehu. ale uz len bola, zase sa stalo to co prvy krat v maji ☹ ☹ ☹
som z toho zufala a smutna tazko sa z toho dostavam. ale povedala som si ze teraz pojdem na vsetky mozne vysetrenia aby sa zistilo preco sa to stalo,aby sa to mohlo liecit. druhy krat to nemohla byt nahoda ako mi tvrdili prvy krat...
tak uvidime

barborapol
10. nov 2009

Ahoj trinitka, to je mi velmi luto, co si si vytrpela a znovu zazila. Ja sa bolim prave toho, ze druhy krat sa to moze stat, ja som bola na kyrete 1.8. a snazit sa zacneme vo februari, ale velmi sa toho bojim, ze sa to moze zopakovat tak ako tebe. Drzim ti palce aby si to co najlepsie prekonala. ☹

cuculik1
11. nov 2009

trinitka: tak to mi je luto, ani si neviem predstavit ake to musi byt ak sa ta bolest opakuje ale teraz to ber naozaj tak ,ze sa pustis do patrania, odhalenia priciny co to sposobuje a to ti doda istotu, nadej a vieru. My tiez cakame na vysledky, budu niekedy pred vianocami, zatial si davam dohromady veci, ktore by som uz nemohla , keby som bola tehotna. Minuly tyzden som sa obdarila "novymi očami" konecne sa mozem pozriet na svet bez okuliarov . Cim skor sa do toho pustite tym skor budete vediet na com ste, drzim palce.

lenadka
11. nov 2009

trinitka, je to tazke a smutne, citim s tebou, drz sa ☹

ja mam pocit ze som sem uz pisala niekedy, MA som mala v juni a velmi sa bojim, ze sa to zopakuje az tak ze sa bojim snazit-snazilkovat 😒 ze ta velka radost s // bude vystriedana strasnym smutkom a strachom...preto s trinitkou sucitim strasne strasne..musi to byt na zblaznenie ☹

trinitka87
autor
11. nov 2009

dakujem vam pekne za povzbudenie.
najhorsie na tom je, ze v jeden tyzden bolo vsetko v uplnom poriadku, aj srdiecko uz bolo, dostala som knizku a o dva tyzdne koniec. babo narastlo o par mm, ale malo a nebilo mu srdiecko, tak zase cesta do nemocnice a to iste.
cuculik, to mas pravdu, teraz myslim jedine na to, ze sa musi najst nejaka pricina co sa stalo, ked najprv bolo vsetko ok a potom uz nie.
co som citala prispevky v teme o abortoch,vysetreniach a hematologii tak nejako sa vola, a skoro kazdej nieco nasli a liecili a teraz su tehu. to je moja jedina nadej.

cuculik1
11. nov 2009

trinitka: VERU TAK A ASPON BUDEM OMNOHO KLUDNEJSIA. JEDEN ODBER KRVII ODHALI MNOHO.

janirea
11. nov 2009

trinitka,,,to mi je luto, ze sa to zopakovalo,,,,toho sa asi vsetky bojime
ale treba mysliet pozitivne, aj ked sa to lahko vravi,,,,,teraz aspon uz nemoze lekar povedat ze je to nahoda,,,a nedaj sa, pytaj si vsetky mozne vysetrenia,,,a just by som im nedala pokoj, kym by som nebola spokojna sama so sebou, ze som spravila vsetko co som mohla
drzim velmi palce

sunnygirl
13. nov 2009

Ahojte holky,
ako čítam mám podobný prípad ako vy, ja som mala mised abort, na kyretáži som bola v marci, a tiež sa bojím, že sa to zopakuje ešte raz. Ležala som na izbe s jednou pani, ktorá to už mala tretí krát a bola z toho veľmi smutná. Nevravím, že som sa s tým vyrovnala, ale snažím sa na to nemyslieť. Momentálne patrím medzi snažilky, ale akosi sa stále nedarí 😒

sunnygirl
13. nov 2009

🙂 😒 ☹ je to ťažké pre všetky, čo cez to prešli, a niekedy ani plač nepomôže 😨

lubkabb
13. nov 2009

Ahoj sunnygirl , ja som mala missed abort v apríli. Cítim sa presne ako ty. Ani nám sa nedarí, ale u mňa to vyzerá tak, že sa mi nenaštartoval ovulačný cyklus. V ďaľšom cykle mi idú robiť hormonálny profil z krvi. Tak uvidíme. Snáď sa to pohne ďalej.

tinka76
19. nov 2009

Ahojte babulky - opat som tu po par dnoch prisla nakuknut ... v pondelok som bola na UZV a uz sme mali srdiecko, takze chcem verit, ze to tentokrat dopadne dobre. Som ale len v 8tt ... o dva tyzdne idem opat na UZV ...
Trinitka - velmi mi je luto, ze sa ti to stalo znovu ... musi to byt hrozne, nechcem na to ani len mysliet ... ☹

janirea
19. nov 2009

tinka,,,drzim silno prsty,,,dobre to dopadne 🙂

tinka76
19. nov 2009

Janirea - dakujem 🙂 ... dufam, ze kontrola dopadne OK a bude sa skoro moct snazit 😎

trinitka87
autor
19. nov 2009

tinka gratulujem k dobrej sprave.

mam pocit ze u mna sa nic nezlepsilo k lepsiemu, zajtra budu 2 tyzdne po kyrete a stale krvacam, neviem co sa deje. min. tyz. som bola na kontrole a uz som nemala krvacat, tak som dostala injekciu, ktora mi sice pomohla,ale len na par dni, zajtra idem zase lekarovi tak som zvedava co povie.

janirea
19. nov 2009

trini,,,dva tyzdne, to je uz dost vela,,,drzim zajtra palce, aby ti to dobre dopadlo

tinka76
20. nov 2009

Trinitka - ja som krvacala po karete presne 16 dni a nikto mi injekciu nedaval - vraj je to normalne, ze je mozne dokonca mierne spinit aj v dalsom cykle po mrche, kym sa vsetko zrovna ... 😒

lenadka
20. nov 2009

ja som nekrvacala tak dlho, ale zato dost vela pri samotnom MA, mam pocit, ze ten kyret v tomto pomohol, az som sa cudovala, ze to tak razne prestalo a da sa povedat, ze potom bolo uz len spinenie, ale to trvalo nejake 2 tyzdne. MS som dostala normalne v termine ako by mal byt keby som nebola tehu a po MA az som bola prekvapena, len tie prve boli silnejsie a vzhladom k prezitemu som v ten 1 den ked som MS dostala pri pohlade na to skoro odpadla-na WC v praci a poviem Vam ledva som presla do kancelarie, musela som si sadnut k otvorenemu oknu a dychat, dychat 😝 ☹ 😔