Kyretáž v máji 2009. Podeľte sa o skúsenosti

trinitka87
10. júl 2009

Sama som to cele prezila v maji, podelme sa o skusenosti, ci chcete druhe babo, kedy sa zacnete snazit, kolko cakate a podobne.
Dufam, ze sa ku mne pridate a "pokecame" 😉

hnedoocka23
20. nov 2009

ahoj holky,dlouho jsem tady nebyla a doufala,že už tady nezavítám,ale bohužel...po revizi,kdy jsem samovolně potratila jsem za dva měsíce na to otěhotněla...radost dlouho nevydržela..k dnešnímu dni byl vyřčen jasný verdikt zamlklé těhotenství..mám být 9+5 a jsem 6+3...a ted si říkám PROČ...CO SE STALO???
bolí to a pekelně... 😔

hnedoocka23
20. nov 2009

v pondělí nebo úterý bude revize... 😢

velvet26
20. nov 2009

hnedoocka, to mi je hrozne luto... 😢 😔 sama som mala Ma, na zaciatku novembra, no je strasne, ze ste druhýkrat prisli o babatko... 😢 hnedoocka, urcite si daj urobit vsetky mozne vysetrenia, t.j. endokrinologiu, imunologiu, hematologiu, infektologiu, pripadne aj genetiku, mal by ta tvoj dr. urcite na ne poslat...
drz sa...

velvet26
20. nov 2009

jedina dobra sprava je, ze viete otehotniet..to kopec zien ma s tym problem, ja viem, ze je to slaba naplast na ranu, no ja sa tym tiez utesujem, ze sme otehotneli hned, aj ked to tak zle dopadlo, ja som bola v desiatom tt. no dr. povedal, ze to muselo odomriet cca. dva dni pred kontrolou, hrozny pocit, stale som si premietala, co som robila v ten den a hladala vinnikov, co to mohlo sposobit..
budem na teba mysliet, nech uz mas po tom a bude ti lepsie, chce to cas..

janirea
27. nov 2009

ahojte,
hnedoocka,,drzim palce, je to tazke zvladnut jedenkrat a nie este viackrat,,,urcite si trvaj na tych vysetreniach co pisala velvet,,,nemusia sice nic najst, ale clovek ma aspon pocit, ze urobil vsetko co mohol a bolo v jeho silach

ivomal
27. nov 2009

Hnedoočko, je mi to moc líto...drž se

u mě taky nic moc, mrcha od července od revize vůbec nenaskočila a minulý týden jsem byla na laparce - jsem ok. Tak snad už bude jenom dobře...

lora
16. dec 2009

ahojte babulky dlho som sa neozvala, ale citam vas. prave mi zistili tombolifiu a som v soku... som treti mesiac po kyretazi po zamlknutom potrate a je mi velmi luto, ze babeno odumrelo asi pre moju poruchu zrazanlivosti krvi.. ceculik, dobre si mi poradila dat si to vysetrit.. doki nechcel ani pocut, vraj ak dve deti uz mam, je to "len" vek (41) a nahoda... nakoniec ma to stalo 100 euracov aby som si dala krv vysetrit v sukromnom labaku a o 4 tyzdne bol vysledok.. vraj s touto diagnozou aj tazsie otehotniem, ale netreba preventivne nic robit, len brat kyselinu listovu a po otehotneni brat denne injekcie... nejako sa mi to nezda, asi si k dokimu pojdem odfotit ten vysledok co to presne mam a pojdem zhanat dobreho hematologa, ktory mi to poriadne vysvetli... poznate nejakeho v blave ? neviem, ci sa este vrhnut na genetiku a protilatky, uz mam pocit, ze jedna takato sprava staci... ste niektora takyto pripad s hemofiiou po dvoch uspesnych tehotenstvach ( no az teraz v septembrii bol ten potrat v 8 tt, deti maju uz 14 a 10 rokov). poradte !! drzim palceky ostatnym cakatelkam !! pa, lora

lora
16. dec 2009

hnedoocka, prepac, na teba som skoro zabudla a citala som pritom vsetky tvoje spravy, bohuzial aj tut poslednu smutnu... daj si urobit hemofilne testy u hematologa a mozno zazijes prekvapenie ako ja. nikdy nikto v rodine nemal s krvou problemy a teraz neviem ci sa tesit ze nieco nasli (je tam nejaka mutacia) alebo sa bat ci "na stare kolena" este budem vediet otehotniet a ako to dopadne... skus urcite vsetko a nedaj sa zlomit ! ja po mimcu tak tuzim, ze chcem rodit aj riskovat i v tomto veku a keby mi to ina styridsiatnicka este pred par rokmi tvrdila, ze mimi chce asi by som si pomyslela, ze nevie co od dobroty..Patraj po pricine, ako ti radili aj kocky, ja som zivym prikladom, ze sa taketo nieco zisti i u baby s inymi vybornymi vysledkami (hormony, sliznica, folikulometria, pravidelny menzes, dobra stitna zlaza...) ktora navyse uz deti bez problemov porodila.

Babenky dobru noc, ale som sa rozpisala, myslim na vas vsetky, pordme si navzajom... ja uz beriem aj homeopatiu od p. Golskej v Lamači - poznáte ju ?, kupujem si B6, B12 vitaminy a vydrankala som v lekarni aj kyselinu listovu 10 mg co inak predavaju len na recept.

lora

janirea
17. dec 2009

ahojte,,baby, stale nas akosi pribuda,,,,to je smutne ☹

lora,,,aj mne zistili trombofilnu mutaciu, konkretne homozygot-mutacia MTHFR C677T,,,,a odporuceny mam hlavne femibion 800 kvoli vhodnejsej forme listovky, kedze ju moje telo nevie vyuzit,,,,a B 12 pravdepodobne asi injekcie

som z toho smutna a rovnako šoknuta,,,pretoze fakt zdravotne problemy nemam,,,,no ale vidite, clovek nikdy nevie
drzim palce

trinitka87
autor
28. dec 2009

boze tuto chorobu tusim zistia kazdemu....
a myslim ze aj mne, moje tusenie este nieje potvrdene

trinitka87
autor
28. dec 2009

ako sa inak mate ostatne baby, ivomal, miru.j. hnedoocka, a vsetky ostatne???

trinitka87
autor
28. dec 2009

tinka tebe gratulujem k tehu

velvet26
29. dec 2009

baby...ked chcete podte do temy kyretaz, tam je nas viac a celkom fajn kolektiv... 😉 ze trini?
lora, mne tiez zistili mutaciu leiden heterozygot...a tiez som doteraz nemala ziadne problemy...inak s tym, ze horsie otehotnie, ked je mutacia, to aky lekar ti povedal, podla mna to nema ziaden suvis, ja som otehotnela na prvy sup a viacero kociek, co im to zistili...tak si vyzen take myslienky z hlavy...podari sa uvidis.. 😵
a femibion beriem ja...tam je kyselina listova vo forme, co telo hned vyuzije a aj vsetky B vitaminy...

trinitka87
autor
29. dec 2009

🙂 🙂 🙂

krustate
29. dec 2009

s

lora
29. dec 2009

velvek, diky za radu, ja si ten femibion kupim, viacere ho odporucate - prave som napisala aj do temy Trombofilie, uz som zufala, lebo doktorka hematologicka cez internet mi napisala, ze nic netreba robit, jeden potrat sa vraj moze prihodit kazdemu, a ledien ze sposobuje potraty v druhom alebo tretom trimestri a ani deti netreba vysetrit az po puberte... no to ma teda ukludnila !

trinitka87
autor
29. dec 2009

ahoj lora, pod aj do temy kyretaz je nas tam viacej, tam by ti mohli baby poradit.

lora
29. dec 2009

ahoj trinit, idem...

trinitka87
autor
29. dec 2009

dobre lori

miru.j
16. jan 2010

Ahojte babulky,tiez som tu dlho nebola. ...Hnedoocka je mi velmi luto co sa stalo. ...Lora velmi Ti drzim palce,a dakujem,ze si sem napisala...ja budem mat 6.2 36rokov a tiez tak silno tuzim po mojom tretom pokladiku,v juli som mala po dlhom snazilkovani MA.Vsetci z okolia vravia,abo si o mne myslia,ze som blazon ked sa chcem na to este dat,ja to vsak takto citim.Teraz ked viem,ze som neni sama v neskorsom veku posilnuje ma to a pomaha ist si za svojim snom o nadhernom zazraku. ... Babulky,ivomal,trinitka,ja neviem ako sa mam 😕 MRCHA mi meska treti den a na testiku je slabunka druha ciarocka,ale neviem sa tesit 😔 ,vkuse myslim len na to aby ak som konecne opat tehu,bolo toto tehotenstvo uspesne,mam velky strach aby sa to nezopakovalo,stale niesom vyrovnana s julovou stratou...na moje narodeniny vo februari by som mohla uz pokladik drzat v naruci.Neviem kedy to prejde 😒 ,lekarka mi povedala,ze nemam chodit skor ako v 6t,vraj by i tak nic nevidela,takze sa chystam pre narodeninami 4,5.1 a ak mi potvrdi zdrave tehotenstvo bude to pre mna pekny darcek k narodkam 😉 .Momentalne citim len mierne bolesti take pychave v podbrusku od siedmeho dna po ovulke,tak neviem co stoho bude,ale radsej sa netesim...je priskoro. ...A co vy?VsetKy zdravim a drzim palceky.

tinka76
18. jan 2010

Ahojte babulky ... dlho som tu nebola 🤐

Hnedoocko - mrzi ma to ... 😢

Miru.j - tak potichucky drzim palce!!! Tiez mi je obcas smutno ked si spomieniem, ze vo februari by sa mi uz babetko malo narodit ... ale kedze som teraz tehu (a nastastie verim ze uz to zle mame za sebou) ... tak sa to nesie lahsie ... neboj bezproblemove tehulkovstvo, ti pomoze pofukat rany ... nezabudnes ale uz to boli menej...

trinitka87
autor
18. jan 2010

caute baby, 🙂

tinka, tebe gratulujem k tehu 🙂 🙂 🙂

miru.j. prajem ti aby vsetko dopadlo dobre, aby uz tu boli same dobre spravy.

hnedoocko, ☹ , ale verim, ze bude uz len a len lepsie. za nas obe

miru.j
19. jan 2010

Babulky,na testiku dve kraaaaaaaaaaaaaaasne ruzove ciarocky,mrcha meska 5dni.Trinitka dakujem moc,tiez vela,vela drzim palce.Tinka vdaka a blahozelam k tehu. Hnedoocka sucitim s tebou,neviem najst slova povzbudenia,mne zatial nepomaha nic a nebudem klamat,neviem sa tesit zatial pokial neuvidim bijuce srdiecko drobceka.Dufam,ze to pride co najskor a vsetko bude v poriadku co prajem kazdej s celeho svojho srdca,nech ut to pride a nech je vsetko v poriadku 😉 .

dennca
24. jan 2010

Ahoj děvčata.
Můžete mi někdo poradit?MA jsem měla 04/09 a od té doby se nedaří.
Je tady taky taková snažilka,které se po revizi stále nedaří???
Nyní mě posílají na laparku a já se bojím.Taky jste některá byla po
revizi na laparoskopii?A pokud jo, tak vám něco zjistili????

Všem snažilkám krásné // na testíkách,všem těhulkám pohodové těhu
bez stresu 🙂 🙂 🙂

trinitka87
autor
3. feb 2010

miru.j gratulujem ti k //, i ked chapem tvoje pocity, ze prezivas obavy, ale neboj, bude dobre, uz len aby isiel cas rychlo a bola si aspon v 20tt a vsetko bolo ok. 😉 😵

drzim palce

trinitka87
autor
10. mar 2010

baby uz sem nikto nechodi?
kde ste? ako sa mate ?