Kyselina listová a jej účinky

henika14
9. feb 2016

Dobrý deň,s priateľom sa snažíme o bábätko,v januári sme začali brať kyselinu listovú.Lenže v januári som už mala 2x menštruáciu a teraz vo februári som ju mala dostať až 19.tého a namiesto toho som ju dostala včera. ☹ ☹ 😔 😔
V plodných dňoch a v deň ovulácie sme mali nechránený sex.
Môže kyselina listová spôsobiť že som to dostala skôr ako som mala?
Ďakujem za vaše odpovede.

luciahaluskova
9. feb 2016

Ahoj nemyslím si že to môže spolu súvisieť. Nikdy som nič také nepočula.

pribinak
9. feb 2016

To sotva

bonaqa2013
9. feb 2016

nie, to bude niečo iné....

katka1981
9. feb 2016

@henika14, nie, porad sa s gynekologom, to budu zblbnute hormony

bonaqa2013
9. feb 2016

a ozaj je to menzes? Lebo ja som si tiež tak myslela a bola som tehu.....a to sa mi stalo pri 1 a 3 tehu.

henika14
autor
9. feb 2016

neviem či to je ozaj menzes,mám len také špinenie,ale brucho ma bolí ako pred,a ráno som si spravila tehotenský test a bol negatívny...
rozmýšľam nad inofolicom...možno by mi to trošku upravilo menzes...

bonaqa2013
9. feb 2016

@henika14 test skús spraviť o 2-3 dni.

henika14
autor
9. feb 2016

ok skúsim ale nedám tomu veľkú šancu...ja určite nemám také štastie... ☹ ☹ ☹

katarinka26
9. feb 2016

Vitaminy B ku kt. patri aj kyselina listova, su velmi dolezite pre spravny cysklus zeny a to z roznych pohladov, Kyselina listova - acid folic je dolezita pri deleni buniek ,čím prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva. Je súčasťou génov a chromozómov každej bunky. Pod dohľadom má všetky procesy bunkového delenia a rastu – tvorbu červených krviniek, syntézu DNA (molekuly nesúce genetickú informáciu), rast tkanív a funkciu buniek. Má priaznivý vplyv na regulárny vývoj bielych krviniek a normálny spôsob rastu. Jej nedostatok v organizme žien môže mať na svedomí reprodukčné problémy, potrat či predčasný pôrod, abláciu placenty, zvýšenú hladinu homocysteínu, nízku pôrodnú hmotnosť novorodenca. Kyselina listová je kľúčovým faktorom pre správny vývoj nervovej sústavy dieťaťa, pomáha chrániť dieťa pred poruchami neurálnej trubice a ďalšími závažnými komplikáciami. Príjem kyseliny listovej pred otehotnením a na počiatku tehotenstva pôsobí ako účinná prevencia vrodených zdravotných problémov dieťaťa – znižuje ich riziko až o 50 -70 %.
Pred otehotnením by ženy mali užívať kyselinu listovú denne, a to v potravinovej forme doplnenej výživovým doplnkom – keďže miecha a mozog dieťaťa sa vyvíjajú v prvých týždňoch tehotenstva, je vhodné kyselinu listovú prijímať aj niekoľko mesiacov pred plánovaným otehotnením - odporuca sa aspon 3 mesiace pred planovanym otehotnenym.
z vyssie uvedeneho som tiez nazoru, ze kyselina listova nie je dovod tvojej menstruacie v iny den , ako zvycajne. Ak si najdes cas odporucam ti precitat si zopar mojich clankov - prispevok ohladne vitaminov, ja ta pod niektore aj oznacim, a potom ich najdes pod # napr. #vitamin_b #kyselina_listova ... vela zdravia a krasne babatko

henika14
autor
9. feb 2016

katarinka26 ďakujem veľmi pekne určite prečítam 🙂

ivana_t
9. feb 2016
Používateľ ivana_t je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivana_t.

kyselina listova nemohla sposobit ze by ti skor dni dosli 🙂

valeria9876
2. nov 2019

Opakované potraty

complyc
21. mar 2021

Zdravím ťa, je za tým kyselina listová s priateľkou to je tak, ako nahle ju začne brať jej sa posunie termín aj o pol mesiaca ked to neberie tak je všetko ok - tá kyselina je vytamin b9 asi - na tu su alergickí ľudia s histaminovou intoleranciou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre