Laparoskopia pri priechodnosti vajíčkovodov

martina2111
22. mar 2012

ahojte milé maminy a budúce maminy, mám otázku....čo všetko obnáša tá laparoskopia na zistenie priechodnosti vajíčkovodov? a hlavne, pomohlo to už niektorej z vás? mňa to totiž asi bude čakať a bojím sa toho veľmi...ďakujem za vaše odpovede, Martina 🙂)

valentina10
22. mar 2012

Ahoj Martinka, nicoho sa neboj!!!!!🙂)) Vsetko sa da v pohode prezit....
Aj ja by som to bola odkladala nebyt mojho draheho, co mi povedal.... ako sa inak dozvies, ci je vsetko oki?
No a nijako...bez laparky sa to nedozvieme🙂
Na zakroku som bola teraz v januari v ramci jednodnovej chirurgie, rano nalacno som nastupila o 7,00, zoperovali ma hned o cca 9,00... potom prevoz na izbu zo "sledovacej" miestnosti🙂 a druhy den domov🙂
PN som bola len nejake 3 dnicky (teda mala som dovolenku)
V pripade ak by ti nieco muselo operovat (drilling, odstranovanie zrastov, cysty) budes mat po prebudeni 3 dierky, inak sa zobudis s dvomi (jedna v pupku bude zasita z druhej to pojde malicka hadicka (vyvod / dren) ktory budes mat do rana - da sa s tym spat bez problemov🙂 a rano Ti ho vyberu, prelepia a poslu ta domov.
Drzim palce a este raz.......... niet sa coho bat!!!! Isla by som v pohode opat ak by bolo treba🙂
A treba si vziat na drzhy den nejake volne nohavice alebo teplaky, lebo budes mat nafuknute brusko po OP🙂

martina2111
autor
23. mar 2012

ďakujem ti naozaj veľmi pekne za podrobné info, trošku ma to upokojilo, aj keď maličký strach zostal....u nás s manželom je totiž všetko v poriadku, jedine v januári mi zistila moja gynekologička, že nemám ovuláciu vtedy kedy by som ju mala mať...navyše sa 3,5 roka pokúšame o bábätko a stále nič, tak sme to začali riešiť....lekárka mi teraz nasadila nejaké tabletky na naštartovanie ovulácie, vaječníkov a neviem čoho ešte 🙂 lenže zatiaľ nemajú extra účinok a tak povedala, že vyskúšame ešte posledný mesiac a ak to nezaberie, tak ma pošle na tú laparoskopiu :( preto som bola zvedavá, čo to všetko obnáša a aj či to pomohlo, resp. pomáha 🙂 si veľmi zlatá a ešte raz ďakujem, Martina 🙂

valentina10
23. mar 2012

@martina2111 Martinka nemas zaco🙂 My tiez nemame ziadny problem (mam po viacerych horm. profiloch, stitnej zlaze, inych hormonoch, laparke, este aj ten spermiogram mame ackovy... a vidis 🙂) a tiez sa snazime ... takze treba len pockat, kym to pride🙂 Ja som optimista🙂 .... ak by si nieco potrebovala, alebo sa chcela opytat, pokojne sa ozvi...

martina2111
autor
23. mar 2012

to isté máme aj my za sebou (profily, spermiogramy a stále úžasné výsledky)...chodím na ultrazvuky, beriem tie tabletky.....skrátka všetko okrem tej laparky zatiaľ 🙂 ja som tiež optimista a stále čakám, ale vidím na manželovi, že je z toho nešťastný, veľmi chce bábätko, povedala by som, že oveľa viac ako ja....je mi ho už veľmi ľúto, keď vidím ako sa so synovcami, krsňaťom alebo cudzíme deťmi hraje a robí všetko (prebaľuje, kúpe, kŕmi), skrátka je neskutočne šťastný....navyše minulý rok v septembri mu zomrel ocko, ktorého som aj ja veľmi ľúbila a vtedy bol najviac nešťastný, povedal mi totiž takto, že ocko zomrel a nevidel ani len vnúčatko, na ktoré sa tešil a stále čakal, že mu oznámime, že sme v tom... ja len dúfam, že bude všetko ok, asi by sme sa mali vybrať niekam k moru všetci spolu ( veď každý len odporúča more, že určite otehotnieme 🙂 ) a možno sa nám obom podarí 😉

yvi83
23. mar 2012

@martina2111 Ahoj..my mame podobny problem, snazime sa nieco cez 3 roky, obaja sme v poriadku, pred pol rokom sme zacali navstevovat CAR, chceli sme ist na IUI len tam je tiez podmienka laparoskopia, a minuly rok v novembri som ju absolvovala, vsetko som mala v poriadku a momentalne cakam na vysledok z 2.IUI, prve bolo neuspesne....netreba sa nicoho bat, ja viem ze sa to tazko hovori, ja som bola tiez z toho v panike ale nakoniec to celkom rychlo ubehlo a som rada ze to mame za sebou..tak ti drzim palceky a neboj, urcite to zvladnes 😉

martina2111
autor
23. mar 2012

@yvi83 ahoj, dík za info a podporu 🙂 môžem sa spýtať, že čo je to IUI? absolútne totiž netuším čo to je a viac menej sme na tom rovnako, keďže aj vy sa snažíte cez 3 roky.... ďakujem

yvi83
23. mar 2012

@martina2111 IUI je vlastne metoda ked manzel odovzda spermie, oni ich precistia, vyberu tie naj a v case ovulacie ti ich vlozia do maternice 😉

martina2111
autor
23. mar 2012

@yvi83 aha, takže zase som o niečo múdrejšia 🙂 tak to držím palce, aby vám to vyšlo, keďže teraz čakáte na výsledok...možno to bude čakať aj nás, som zvedavá ako to všetko dopadne...potom daj vedieť nech môžeme srdečne blahoželať 😉

kupecekova
24. mar 2012

Ahojte kočky, my sa snažíme niečo cez dva roky a mam za sebou liečbu hormónami, manžel je v poriadku, bol na vyšetreniach a tiež nič, tak si vyberáme teraz kliniku a asi ma tiež bude čakať laparoskopia vaječníkov... veľmi sa mi tu páči vaša debata je super optimisitcka... 🙂 tiež sme boli pri mori, dvakrát a vždy sme prišli domov s očakávaním, len sme sa nedočkali ☹ Držím Vám všetkým palce a keď sa môžemm opýtať na akú kliniku chodíš yvi83 ?

martina2111
autor
24. mar 2012

@kupecekova fakticky aj u nás je všetko v poriadku, manžel určite, ja tiež okrem tej ovulácie 🙂 ale aj mne spomínala lekárka, že nás chce poslať do Košíc do nejakého centra....najprv ešte skúsime tie tabletky a potom sa uvidí čo bude 🙂 ale beriem to v pohode, keď to má prísť, tak to príde, no nie? 🙂

veselavrba
31. mar 2012

Ahoj ja som bola na laparke.Rozpisem ti ako som to mala ja:Bola som na Antolskej,den predtym som tam musela prist,dali mi tabletky aby sa vyprazdnila,operovat ma mali a druhy den o pol 8 rano,pit som mohla do 22hodiny a jest do 17tej potom uz nie.Rano mi dali puncozky kvoli zilam aby mi nenapuchli,a isla som.Trvalo to tak pol hodku teda podla toho co ti zistia,mne robili priechodnost vajecnikov.Teda uspali ma a uz to islo.Dali ma na pooperacne kde ti dali infuzku proti bolesti,tabletky na spanie neskor,a mala si urobeny vyvod.Nikto ta nemohol prist pozriet bolo to zakzne kvoli iinekcii a nemohla si jest ani pit.Mne vecer konecne okolo 20tej dali aspon na vatu vodu a potreli usta a potom som mohla aj eniklovy caj pit-co je hnusne,tak som pila len vodu.Mala som len 3stichy na pupku a jeden dole,neboli to moc,len tahaju tie stichy sem tam.Na druhy de rano ma dali do mojej izby,dali vyvod prec a mohla som ist uz aj na wc sama.potom som mala dietne ranajky,obed uz klasika a potom poobede ma pustili domov,doporucili mi aby som si to namacala repikom rychlejsie sa to hojilo a za takych 7dni mi vybrali tie sichy.Ziadna namaha len odpocivat.Ak budes mat este neaku otazku kludne napis,rada odpoviem na dalsie.

jjanulik21
1. apr 2012

Ahoj tak pridam aj ja moju skusenost s laparoskopiou bola som v oktorbi v Trebisove... prisla som den predtym, tabletky mi nedavali ziadne akurat vecer klystir....jest som mohla do 17 a pit do 22. rano mi dali jednu tabletku a uz ma aj viezli 🙂 ja som mala na vajecnikoch male cysty preto som tam vlastne isla lebo som uz nemala menstruaciu a davali mi aj tu farbu ci mam priechodne vajecniky ci co 🙂...no a zobudila som sa ked ma doviezli na izbu a potom na obed...a uz ked som bola na izbe som nemala ziadnu infuziu iba ihlu v ruke.velmi ma bolelo brucho tak mi pichli injeksiu od bolesti ale nezdalo sa mi zeby mi zabrala ale hned som aj zaspala....a ked som vstala tak okolo obeda hned som aj isla sama na zachod...sestricka sice vravela ze ju mam zavolat ale dalo sa to zvladnut mala som zachod hned pri izbe.a rano som uz isla domov...nemala som ziadny vyvod ani nic mam 3 jazvy ktore stale vidno.ale keby som vedela ze to nie je nic strasne tak by som sa tak nebala 🙂 da sa to prezit...od vtedy mam menstruaciu ako hodinky aj ovulaciu 🙂 a tiez sa snazime o babo ale este iba rok a teda do toho oktobra sme sa snazili marne...a teraz uz od oktobra sa snazime a stale nic.... :(

veselavrba
2. apr 2012

@jjanulik21 neboj sa mate este len kratku dobu na skusanie.A vajecniky mas v poriadku?Lebo ja mam nepriechodne tak preto nemozem normalnou cestou. A muz je v poriadku?Aj na tom dost zalezi.Budem drzat palce,aby ti to vyslo.

jjanulik21
2. apr 2012

dakujeeem 🙂 no ja mam vajecniky priechodne...nastastie a muz on este nebol na ziadnom vysetreni. stale cakam ze ci nahodou sa nepodari a nejak sa nevieme rozhybat lebo sa bojime ze nebude nieco v poriadku....

aduskatt
2. apr 2012

@jjanulik21 drzim palce...........ale preco nejde najskor muz na vysetrenie? to je jednoduche, nebolestive, menej nakladne ako pre teba laparoskopie a podobne a ak je, co vam neprajem, niekde problem, mozte ho zacat riesit co najskor.takto stracate drahocenny cas.

jjanulik21
2. apr 2012

ved ja viem len sa musime nejako odhodlat a on chodi na turnusy takze nie je stale doma....a na laparoskopiu som musela ist koli menstruacii kedze som ju uz nemala vobec...nie len pre to ze chceme babo ale hlevne pre tu mrchu....

aduskatt
2. apr 2012

@jjanulik21 aha🙂 tak drzim palce, aby sa vam zadarilo🙂

jjanulik21
2. apr 2012

dakujem 🙂

barborapol
12. apr 2012

Ahojte, laparoskopiu by som mala podstúpiť aj ja. Termín v nemocnici mám 23.4.. Tento týždeň som mala dostať menzes, no zatial neprišla, mávam nepravidelnú, ale posledna tri mesiace to bolo ok. A zasa nič. Myslíte, že by mi gynekológ mohol dať injekciu na vyvolanie? Už som začala aj predoperačne si vybavovať, som z toho na nervy. Mali ste niektorá takýto prípad? Dík za odpoveď alebo názory. 🙂

aknelka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamartinka
12. apr 2012

Ahojte.Skuste pisat sem do temy.Uz tu taka je.https://www.modrykonik.sk/forum/tema/laparos...

danu
13. apr 2012

@martina2111 opytaj sa v teme na ktoru ti dala link mamartinka