Laparoskopia v Gyn - Fiv

matiasko
8. okt 2009

ahojte snazilky 🙂
tak mozno ze uz podobna tema je ale neviem sa k nej dopracovat 😉
caka ma laparka v GF a chcela by som nejake info ako to tam vsetko prebieha
mam velky strach z nemocnic tak somsa rozhoda pre GF pre jednodnovku
budu mi odstranovat alebo ak bude stacit iba prerusovat nefunkcny vajickovod ☹
aby sme mohli na dalsie IVF 😉

matiasko
autor
16. okt 2009

ahoj 🙂
ano bude a dufam ze budes mat pravdu 😉 a dopadne ako ti a budem konecne tehu
vsak uz aj ten vek tlaci
ze o cca 2 tyzdne "33" no fuj 😝 a ty mojka mas kolko ak to nieje tajomstvo

lulu107
17. okt 2009

😀 normálne utekám pozrieť do kalendára, veď teraz mám narky aj ja za 2 týždne a 2 dni budem mať 31 a dosť ma to deptá, že stále nič, no teraz mám ísť na utz deň po nar. tak dúfam, že sa nič nepokafre a bude to môj najkrajší darček aký môžem dostať 🙂

lulu107
17. okt 2009

matiasko - tebe sa podarilo otehotnieť pri IVF alebo normálnou cestou, keď si bola 2X tehu?

matiasko
autor
17. okt 2009

nie lulu normalnou cestou manzel je ok a aj ja som bola ale mala som cystu s ktorou som sa narodila dermoid
to je z dvojcata ktore sa ako embryjko prestalo delit a stoho vznikol dermoit ak si to neochopila je o tom aj temicka dermoidna cysta. ale tehotenstvom zaca rast tam mi ju odoperovali a tehu mi rerusili 😢 😢 😢
moc moc som s toho bola z manzelom smutna lebo akurat sme za zacali snazit a hned na 1x to vyslo.
pri operacii mi zobrali skoro cely vajecnik az tak ze sa moj gyndos zhrozil lebo aj on je operater a povedal ze az tak to nemuseli odobrat ☹a nechali mi tam celkom malilinky kusocek a este popri tom mi poskodili vajickovod na tej strane.tak som mala 1 rok pavzu brala som aj hak a potom som tiez po vysadeni hned oteho ale bolo to mimomat. a povedali mi ze to mohlo byt koli tej operacii a odobrali mi lavy vajickovod ☹
tak ze mam 1 vajecnik na lavo a jeden nefunkci vajickovod na pravo 😢 a ten mi idu odstranit
a este som zabudla na ten malilinky kyptik vajecniku ktory sa ani neda tak nazvat na pravo tak mi to povedal moj doktor ze tam nemam skoro nic no hruza.

lulu107
17. okt 2009

ale keď to dobre chápem tak si otehotnela prirodzene nie pri umelom oplodnení?
A tú dermoidnú cistu ti nemohli dať skôr preč pred otehotnením? Ty nemáš problém zostať tehu, ale mala si smolu na lekárov. Musíme to zle hodiť za seba, pretože máš veľkú šancu byť maminka. Tentokrát to určite výjde a myslí už len na to.

matiasko
autor
17. okt 2009

ano dobre si pochopila 2 prirodzene 🙂
ale 1 et negat. 😒 a a ket negat 😒
javeri ze ak sa vyoperuje ten vacickovod ktory podmyva ta tekutina tak sa potom uz embryjka nevyplavia a zostanu v maternicke 🙂 a ty buds na mna plut mocmc tehu pluvancov lebo na 1000 000 % bude vsetko v
poriadku ja to citim 🙂

lulu107
17. okt 2009

to je dôležité že to mu veríš a to preklenie všetok strach, veď výsledok stojí za to!

matiasko
autor
18. okt 2009

tak to teda mas radu 🙂
ten kto to nezali t v zivote nepochop 😉

matiasko
autor
19. okt 2009

pisem ako blbec
ten kto to nezazil to vzivote nepochopi

lulu107
19. okt 2009

nič si z toho nerob pochopila som si to 😀 veď mi ženy si vieme domýšľať

matiasko
autor
20. okt 2009

vsak to citam aj v inych temickach ze sa to konecne rozbieha z novymi tehulkami 😉

matiasko
autor
25. nov 2009

tak ze, laparka v GF pola upne super 🙂
keby som musela niekdy v zivote podstupit laparku , tak by to bolo v GF 😉
toť moja skusenost 😀

lulu107
25. nov 2009

no vidíš, ja som ti to hovorila, že je to tam super, dôležité je že sa môžeš spoľahnúť na dokiho. 16.12 idem na 3D k Drábekovi a opýtam sa ho ako by to prebiehalo keby som sa rozhodla rodiť v BA s ním, dúfam, že by som neporodila, kým by som prišla z TT do BA 😀

matiasko
autor
25. nov 2009

ahoj 🙂
ano mala si pravdu 😉
super je ,ze ta operujem dr. v kroreho poznas a mas v neho doveru 😅
urcite sa uz nevies dockat kedy uvidite mimi 😵
a neboj v pohodke to z TT do BA stihate 😀

lulu107
25. nov 2009

ahoj, zajtra mám prvú poradňu, tak dúfam, že okrem odberov mi spravia UTZ a uvidím drobčeka 😉

matiasko
autor
25. nov 2009

urcite ano a ak este nemas knizku tak ti ja zajtra daju 🙂 🙂
drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku.
dnes som bola zaniest operacnu spravu mojmu gyndosovi
chudak skoro sa zhrozil ked to cital tolko zrastou ako svna 😝 a najhorsie je ze aj ked ich odstranili tak sa urobia znova 😝 😝 😝

aaa111
17. okt 2011

@lulu107
ahoj, prosim mam jednu otazku - tiez idem do GF na laparku - PN ti potom vypisali v GF ci obvodna? dakujeeeeeeeeem 🙂

aaa111
17. okt 2011

@matiasko ahoj, prosim mam jednu otazku - tiez idem do GF na laparku - PN ti potom vypisali v GF ci obvodna? dakujeeeeeeeeem 🙂

lin34
18. okt 2011

@aaa111 ja tiež idem vo štvrtok, vypisuje obvodná. V GF dávajú len doporučenie na PN

matiasko
autor
18. okt 2011

@aaa111 ahojky 🙂
nie tvoja obvodna tu vypise pn
drzim palce aby vsetko dopadlo dobre 😉

silvik1
19. okt 2011

@aaa111 ahoj. a kedy máš termín ? ja idem tiež, termín mi dali 10. novembra.

silvik1
19. okt 2011

@matiasko a je potrebné ísť na PN - či je to podľa toho ako sa človek cíti ?

evkasus
19. okt 2011

@silvik1 ahoj, ja som v teme uplne nova a tiez mam laparku naplanovanu na 10.11.2011...prave preto som aj hladala tuto temu. Mam z toho dooost zmiesane pocity. Ani nie tak z operacie samotnej ako z toho, co mi bolo vysvetlovane na predoperacnom stretnuti s Dr. Behunovou. Ta ma bude aj operovat.

silvik1
19. okt 2011

@evkasus mňa bude operovať Dr. Drábek. Tiež mám z toho zmiešané pocity, ešte nikdy som nebola v narkóze ani mi okrem vyberania znamienka žiadny zákrok nerobili 🙂 od pondelka si idem vybavovať predoperačné vyšetrenia. čoho sa asi najviac obávam je, že "nestihnem odmenštruovať" a tým pádom by sa to odložilo. tak dúfam, že sa tak nestane ....

evkasus
19. okt 2011

@silvik1 no presne, ani ja som este v narkoze nebola a dokonca som nikdy ani v nemocnici nebola hospitalizovana (aj ked teraz nejdem do Nemocnice 😉 )...tak cokolvek, co sa operacie tyka je pre mna novinka.
Mna asi najviac znepokojil papier, ktory treba podpisat ako suhlas s tym, ze v pripade potreby mi napriklad mozu byt vyoperovane vajcovody. Vysvetlovala mi ake vselijake rizika prinasaju upchate alebo nefunkcne vajcovody. Ja som nad tym uvazovala a myslim, ze sa chystam s tymto nesuhlasit a pisomne im podpisem opacne prehlasenie, cize si nezelam, aby mi ich vyoperovali. Ich stav sa da zistit az pri operacii.
Mam pocit, ze kedze su tak silno zamerani na umele oplodnenie, tak to beru ako na pase a ine riesenia akoby ich zdrzovali v ich skutocnej praci...ak vies co tym myslim.

evkasus
19. okt 2011

neviete mi povedat aka dlha PN sa odporuca po laparke? Na toto som sa zabudla opytat. Dakujem 😉

99azura99
19. okt 2011

@evkasus ahoj odporuca sa tyzden, ja som bola dva tyzdne 🙂 aspon som si odpocinula od roboty

evkasus
19. okt 2011

@99azura99 dakujem...ja som myslela, ze vo stvrtok odoperuju a v pondelok nabehnem do prace...no to som sa asi sekla... 😕

pici
19. okt 2011

@evkasus uvidis ako sa budes citit ked nemas fyzicky narocnu operaciu, preco nie? ja z vlastnej skusenosti hovorim, ze dobre mi padlo ostat doma... po oboch... bola som ubolena. unavena... ale mozno ze ty to fakt zvladnes...

pici
19. okt 2011

@evkasus nemyslim si ze niekto s triezvou hlavou by ti vyoperoval vajecnik len tak zo spasu. ja sombola na laparke v nemocke a podpisovala som papier ze ak by bol problem, moze sa to zmenit aj na laparotomiu co je obdobne cisarskemu rezu... ide len o to , aby ta nedavali opat do narkozy...