Laparoskopia v Gyn - Fiv

matiasko
8. okt 2009

ahojte snazilky 🙂
tak mozno ze uz podobna tema je ale neviem sa k nej dopracovat 😉
caka ma laparka v GF a chcela by som nejake info ako to tam vsetko prebieha
mam velky strach z nemocnic tak somsa rozhoda pre GF pre jednodnovku
budu mi odstranovat alebo ak bude stacit iba prerusovat nefunkcny vajickovod ☹
aby sme mohli na dalsie IVF 😉

99azura99
19. okt 2011

@evkasus ved si trosku dopraj aj kludu 🙂 ved si zasluzis. Robota pocka 😀 PS: teraz sa mi uz dobre machruje, aj ja som sa hrabala do roboty 😉 ale nakoniec mi to velmi dobre padlo, ked som ostala doma

evkasus
19. okt 2011

@pici Dakujem. hej, viem urcite ze by mi to nevyoperovali iba zo spasu...len v gyn-five razia ine postupy ako napr. v niektorych nemocniciach. Aspon to mi z toho vyslo. Povedala mi nieco v tom zmysle, ze upchaty vajcovod znizuje sance pri umelom oplodneni a zakial mnohi lekari ich nechavaju oni ich zvyknu odstranit. Neviem presne vyjadrit, to co mi povedala, lebo bolo toho vela.
Je vseobecne zname ze v Gin-Five a centrach podobnych to smeruje cele k umelemu...nehraju sa s nahradnymi postupmi a rieseniami. No ja osonbe skor uprednostnujem skor tie druhe riesenia. Bez vajickovodov, vsak ziadne alternativy uz nebudu.

evkasus
19. okt 2011

@99azura99 hej...asi zostanem aspon tyzden doma. Do prace sa nehrabem, len som skutocne nevedela ako to je s tou PN ale teraz ste ma uviedli do obrazu, tak dakujem.

evkasus
19. okt 2011

@pici a co je to laparotomia?

99azura99
19. okt 2011

@evkasus 🙂 uvidis ako sa budes citit. Vidim co si pisala ohladom tych vajickovodoch, ja som vlozila do GF plnu doveru. Viem ze su zamerani na umele oplodnenie, ale suhlasim s pici ze by urcite nezobrali vajickovod len tak. Mne pri laparke zobrali lavy.

pici
19. okt 2011

@evkasus napisala som.. nieco ako cisarsky rozrezu brucho...

evkasus
19. okt 2011

@99azura99 a malo to potom pozitivnu dohru? Myslim tym, ci to zvysilo sance otehotniet?
Neviem, ci sa tu mozem takto otvorene pytat 😕 ... aky mali dovod na jeho vyoperovanie?
Dakujem 😉

99azura99
19. okt 2011

@evkasus 😀 v pohode kludne sa pytasj, ked budem vediet odpoviem 🙂, ja som tu tiez nova. No vlastne mne pri laparke zistili endometriozu v takom strednom stadiu. A povedali mi, ze lavy vajickovod bol cley zly a uplne nefukcny. Neviem ci to zvysilo sance na otehotnenie ale aj tak by som z lavej strany neostala tehu. uz nikdy. Vies podla mna vsetko je strasne individualne. V podstate do GF som isla nie len kvoli neplodnosti ale aj strasnym menstr.bolestiam

silvik1
19. okt 2011

@evkasus no neviem, ja som mala celkom dobrý pocit z "môjho" lekára, z toho ako mi to všetko vysvetlil. vždy môže nastať nejaký problém, ale žeby to takto radikálne riešili sa mi nevidí. tiež sa chystám v pondelok najneskôr v utorok po zákroku do práce - ale však uvidím ako sa to celé vykryštalizuje.

evkasus
19. okt 2011

@99azura99 Dakujem za odpoved. Ja som sa preto mozno tak nelogicky pytala, lebo mne to aspon tak doktorka tvrdila, ze ked ten jeden vajickovod je dobry a druhy zly, tak ten zly aktivne znizuje sance otehotniet. Cize nielen to, ze cezen nic neprejde, ale je potencionalne miestom tvorenia infekcii, toxinov, ci dokonca moze z neho vychadzat povlak na sliznicu maternice a tak branit embryu pri uhniezdeni.

99azura99
19. okt 2011

@evkasus Nooo mne to takto ani nevysvetlili ale moze byt. Hlavne som prisla nato, ze v GF sa musis na vsetko pytat. Ja som si normalne (hanba, nehanba) napisala otazky doma na papier :D. Ked som prisla na konzultaciu hned som bola v strese a na vsetko som sa zabudla opytat., vytiahla som papierik a na vsetko, co som chcela som sa opytala 

evkasus
19. okt 2011

@99azura99 Moooc dobry postup. Presne to som mala urobit aj ja, ale zial neurobila som. A tak ma az po konzultacii napadalo kopec otazok. Ziadna hanba!!! 🙂

evkasus
19. okt 2011

Mne okrem laparky idu urobit hned aj histeroskopiu. Tak uvidime. 😕

99azura99
19. okt 2011

@evkasus tak drzim palceky aby vsetko dopadlo co najlepsie 🙂

evkasus
19. okt 2011

@99azura99 dakujem, obavy sa sice rozplynu az ked bude po vsetkom, ale budem sa snazit zostat pozitivna 😉

lulu107
19. okt 2011

@aaa111 ahoj, som v šoku, že si tu ešte niekto na mňa spomenul po takej dlhej dobe, ale ďakujem, pn mi vypísal obvodný lekár, dá sa to aj cez gyndoša, ale cez obvoďaka je to jednoduchšie aspoň u mňa, nemusela som toľko čakať, takže si pred laparkou? potom ideš na IVF?dlžím palce? nech to výjde

lulu107
19. okt 2011

@aaa111 ako tak rozmýšľam, tak ja som na pn ani nebola ja som si zobrala 2 dni dovolenky a potom bol víkend, až po týždni som išla na pn, pretože má dosť vysušil ten plyn s ktorým nafukujú, bolelo má z toho hrdlo a potom mi to sadlo na priedušky, potom som to vzdala a išla som marodiť.

matiasko
autor
22. okt 2011

@silvik1 no ja som mala vela zrastou a odstranenie nefunkc.vajickovodu,tak ma to velmi bolelo , tak som bola na PN cca 2 tyzdne.no ja si myslim , ze je lepsie PN, ale to je asi na kazdom 😉

martina2207
22. okt 2011

no ja som bola na laparoskopii teraz vo štvrtok dopadla som tak že oba vajíčkovody mi boli prerušené. No žiadna sláva ale aspoň viem na čom som. Prišla som o nádej otehotnieť prirodzenou cestou ale aj som sa vyhla mimomaternicovému tehotenstvu. Podpísala som súhlas pred operáciou že ak budú nefukčné alebo nejako poškodené, prerušia ich. Myslím že to bolo to najlepšie čo som mohla pre nás urobiť ak sa rozhodneme pre IVF.
Nebolo to jednoduché ale pani doktorka Behúňová mi to vysvetlila myslím dosť zrozumiteľne.
K tej PN. Aj ja sa hrniem do práce ale vzhľadom k tomu že moc dlho neustojím, krvácam, to asi nebude možné.
No uvidíme. V každom prípade som v takej pozícií že mi neostalo nič iné iba dôverovať doktorke a dať sa na to.
Nieje to nič príjemné ale dá sa to zvládnuť. Tak držím palčeky.

evkasus
28. okt 2011

@martina2207 Ahoj, ako si bola spokojna s Dr. Behunovou? Mne bude tiez robit laparku o dva tyzdne. Tiez mi vysvetlovala tu moznost odstranenia alebo prerusenia vajickovodov. Ja osobne to ale nepodpisem. Dufam iba, ze nenajdu to najhorsie, co by mohli. ☹ 🙂

martina2207
4. nov 2011

Ahoj. prepáč že tak neskoro ale teraz som sa poriadne dostala k počítaču. Na tvoju otázku či som spokojná s Dr. Behúňovou ti odpovedám že mi v podstate nič iné ako dôverovať jej neostáva. No ja som dopadla veľmi zle. Pri laparoskopii mi bola zistená tá najhoršia alternatíva. Jeden vajíčkovod som mala nepriechodný úplne a priechodnosť toho druhého sa mi zastavila 4 cm od maternice takže mi ich prerušila obidva. Ak by som totiž náhodou ostala tehotná, bolo by to moje tehotenstvo s najväčšou pravdepodobnosťou mimomaternicové čo by znamenalo veľmi veľa problémov a nechcela som riskovať že šancu na dieťa stratím úplne. Vieš, to že som to podpísala neviem hodnotiť ako správne alebo nesprávne. Jednoducho túžba po dieťati je taká silná že naozaj mi nič iné neostáva ako veriť v to že pani doktorka urobila pre nás to najlepšie. Takže ak sa rozhodneme bojovať ďalej, čaká ma IVF. Ja veľa času totiž nemám. Mám ďalší zdravotný problém ktorý keď sa rozbehne, hrozí že mi zoberú maternicu a dieťa mať nebudeme vôbec takže preto som to radšej podpísala lebo čas hrá proti nám. Mám v tele HPV vírus ktorý spôsobuje rakovinu. Bola som aj na konizácii ale nepodarilo sa dostať vírus z tela v napadnutých bunkách takže pravidelne chodím na cytológiu a čakám. Zatiaľ to stojí a nešíri sa to zase ale je to otázka času preto to všetko tak rýchlo.
Budem rada ak ma budeš informovať ako si dopadla. Viem že som ti asi moc neporadila ale skutočne si myslím že rozhodnutie je na každej z nás. Držím palčeka a drž sa. 🙂
A hlavne nech ti to dobre výjde. Musí tomu veriť. 😉

evkasus
15. nov 2011

@martina2207 Ahojky, az teraz som si vsimla tvoju odpoved a dakujem. No je mi luto, ze to mas take komplikovanejsie. Ale verim, ze koniec bude dobry !!!!!!!!!!!!
Ja som spravila to rozhodnutie a nepodpisala som to. Nastastie oba vajecniky boli prechodne. Aj ked mala endometrioza bola odstranena a taktiez jeden maly myom a polyp. Tak ta operacia mala opodstatnenie.
Aj ja ti moc drzim palce, treba naozaj verit v to najlepsie, co sa da.

martina2207
17. nov 2011

Tak to sa teším že si dopadla dobre. ako sa cítiš? Veď keď budeš mať záujem, ozvi sa mi. Rada popíšem. 🙂

viva13
20. mar 2013

ahoj, prosím nájde sa tu niekto kto mi odpovie na pár otázok? čaká ma laparky v GF. Chcem sa opýtať tu čítam, že ste sa niektoré hned prebrali, ja som už bola na laparke ale robili mi ju v nemocnici a tam som išla na sám o 11-tej a ešte o 8 večer som nevládala oči otvoriť, tu dávajú slabšiu anestezu? ako je to s jedením a pitím to dávajú či nie? aké dlhé sú čakačky na objednanie? pustili vás domov aj napriek romu že ste nevládali od bolesti chodiť?v den prepustenia môže prísť na izbu pre mňa manžel a pomôcť mi s obliekaním?lebo ja ked som bola v nemocnici na laparke 3 dni som ledva chodila, tak si neviem predstaviť, že na druhý deň domov, ale sa mi to pozdáva lepšie doliečovať sa doma ako byť týžden v nemocnici.

viva13
20. mar 2013

a ešte jedna otázočka, cievkujú ak je problém? zažila som, dosť nepríjemné ☹

atka1989
10. jan 2016

Chcem sa opýtať ze ci ste niečo platili v gyn fiv lebo asi aj ja budem potrebovať tu laparoskopiu prefuk tiez mam záujem o jednodňovú ......dakujem